0
سبد خرید خالیست.

خدمات نگهداری و کلرزنی استخر خانگی

خدمات تعمیر و نگهداری تاسیسات استخر

نگهداری استخر خانگی / کلرزنی استخر / تنظیم کلر استخر

آیا می خواهید از استخر خود نهایت لذت را ببرید ؟! رسیدن به این هدف نیازمند سرویس و نگهداری صحیح و به موقع استخر می باشد. درست همانند ماشین و یا کامپیوتر ، استخر منزل شما نیز نیازمند خدمات نگهداری مداوم و منظم می باشد. از این رو توصیه می شود درک کاملی از اصول پایه ای استخر به دست آورید. زمانی که می دانید استخر شما چگونه کار می کند ، بهترین روش های مراقبت از آن چیست و چگونه برای سرویس آن باید برنامه ریزی کنید ، آماده خواهید بود تا تقریبا هرگونه مشکل احتمالی استخر را که به نظرتان می رسد حل کنید.

محاسبه قیمت و هزینه خدمات استخر

قبل از اینکه بتوانید از استخر خود به درستی لذت ببرید یا از آن مراقبت کنید ، از طریق آشنایی با قسمت های اساسی استخر و عملکرد آن ها می توانید نسبت به نگهداری استخر خانگی خود اقدام نمایید و هنگام بروز مشکلات خیلی راحت و آسان آن ها را حل کنید! از این رو قبل از انجام هر کاری باید با قطعات اصلی آن آشنا گردید. هر استخر نیاز به تعمیر و نگهداری معمول دارد تا همه قطعات در وضعیت خوب کار کنند و آب تمیز و شفاف باشد. راهنمای سرویس و نگهداری استخر خانگی آس درک کاملی از همه چیزهایی که نگهداری استخر مستلزم آن است به شما می دهد. این شامل آگاهی از نحوه عملکرد استخر شما ، نکاتی در مورد نحوه مراقبت از آن و موارد دیگر است. قبل از اینکه به مباحث پیچیده تر خدمات نگهداری استخر روباز در باغ بپردازیم ، می خواهیم مطمئن شویم که شما از قسمت های اصلی استخر خود درک خوبی دارید. هر قسمت کمی متفاوت عمل می کند و دانستن نحوه نگهداری از استخر مستلزم آگاهی از چهار جزء اصلی است.

آشنایی با اجزای اصلی استخر

چه یک استخر روباز در حیاط خلوت خود داشته باشید و چه یک استخر سربسته در زیرزمین ، هر استخر دارای 4 جز اصلی است که نیازمند نگهداری منظم می باشند :

 1. آب استخر
 2. دیوار یا لایه داخلی استخر
 3. سیستم فیلتر استخر
 4. سیستم گردش و کفگیر استخر

خدمات نگهداری آب استخر

یکی از مهم ترین قسمت های استخر ، آب داخل استخر می باشد. تمیز ، شفاف و متعادل نگه داشتن آن از شما و خانواده تان در برابر آلودگی ها و آلاینده ها محافظت می کند. این کار همچنین به شما کمک می کند از تعمیرات پرهزینه در اثر خوردگی یا تجمع مواد معدنی جلوگیری کنید و از این رو دوام و طول عمر استخر شما افزایش می یابد. یافتن تعادل شیمیایی مناسب آب و حفظ این می تواند یک چالش دلهره آور به نظر برسد. با این حال ، کیت های کاملی وجود دارد که می تواند به شفافیت و پاک بودن آب و شنا کمک کند. برای تمیز و سالم نگه داشتن آب ، باید بر اندازه گیری های زیر تمرکز کنید :

 1. سطح pH – سطح pH میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب را نشان می دهد. pH خنثی از تجهیزات استخر شما در برابر خوردگی محافظت می کند و در عین حال سوزش پوست و چشم را نیز متوقف می کند. توصیه می کنیم هنگام سرویس و نگهداری استخرهای خانگی محدوده pH را بین 7.2 تا 7.6 ppm نگه دارید.
 2. قلیائیت کل – این میزان pH استخر شما را متعادل نگه می دارد و باید بین 100ppm تا 150ppm ( قسمت در میلیون ) باقی بماند.
 3. کلر – کلر مانند یک ضد عفونی کننده عمل کرده که آب استخر را از باکتری ها و جلبک ها پاک می کند. سطح کلر را بین 1.0ppm و 2.0ppm نگه دارید اما تا 3.0ppm قابل قبول است.
 4. تثبیت کننده ( اسید سیانوریک ) – اگر کلر در استخر خود دارید ، این کار آن را در برابر نور خورشید محافظت می کند. مقدار ایده آل 50pppm است و سیانوریک اسید میزان کلر مورد نیاز شما در آب را تعیین می کند.
 5. نمک ( برای استخرهای کلر دار نمک ) – سطح ایده آل بین 3000 تا 4000 پی پی ام است. سطوح پایین تر نمک ممکن است توسط برخی از انواع کلر کننده ها مورد نیاز باشد.
 6. سختی کلسیم – شما باید از صدمه به دیوارهای استخر خود جلوگیری کرده و سختی کلسیم استخر خانگی باغ خود را بین 175ppm و 225ppm حفظ کنید.
 7. T.D.S. ( مجموع جامدات محلول ) – سطح ایده آل = کمتر از 1500ppm
 8. فسفات ها – سطح ایده آل = صفر اما کمتر از 0.2ppm
 9. تعادل آب – در شاخص اشباع لانگلیر صفر یا کمی منفی (0.2-)

توجه داشته باشید در فصل تابستان هفته ای یکبار و در فصل زمستان ماهی یکبار سطح مواد شیمیایی آب استخر باید بررسی شود. اگر باران زیادی می بارد یا به دلیل پایین آمدن سطح آب در استخر ، دوباره آن را باید پر کنید ، این سطوح را آزمایش کنید. این موارد می تواند شیمی آب شما را از بین ببرد و می تواند منجر به ابری شدن آب شود.

سرویس و نگهداری قسمت های داخلی استخر

دیواره های لایه داخلی استخر شما دائما با آب استخر و هر آنچه وارد آن می شود در تماس هستند. اجرای خدمات سرویس و نگهداری استخرهای روباز در باغ و پاک بودن از هر گونه جلبک و کپک و بقایای آن به تمیز و بی خطر بودن استخر شما کمک شایانی می کند. مهم نیست که استخر فایبرگلاس ، بتن ، لاستیک ، پلاستیک یا وینیلی دارید ، تمامی استخرها دیوارهایی دارند که دائما با آب استخر در تماس هستند. اگر آب شما تعادل شیمیایی درستی نداشته باشد ، رشد باکتری ها و جلبک ها بسیار آسان تر می شود. این آلاینده ها می توانند آب شما را ناسالم کرده و برای دیوارهای استخر شما مشکل ایجاد کنند. از این رو باید به صورت مداوم دیوارهای استخر تمیز شوند تا از شر رشد هر گونه باکتری و جلبک خلاص شوید و هرگونه بقایای موجود در آب را از بین ببرید!

تعمیر و نگهداری تاسیسات فیلتر استخر

پمپ استخر شما آب را می کشد و گردش آب را حفظ می کند ( درست مانند کاری که قلب شما با سیستم جریان خون می کند ). فیلتر استخر شما هر گونه کثیفی و سایر آلودگی ها را از آب استخر شما پاک می کند. از این رو نگهداری استخر خانگی به صورت منظم و مداوم بسیار حائز اهمیت می باشد! اگر سیستم فیلتر کاربردی و سالمی نداشته باشید ، آب داخل آن خیلی زود کثیف و آلوده شده و دیگر قابل شنا کردن نیست. بسته به تنظیمات خود ، ممکن است یک فیلتر کارتریج ، فیلتر شنی ، فیلتر زمین با جدار سیلیسی (D.E.) داشته باشید. یا اگر سیستم آب نمک دارید ، یک کلر ساز آب نمک دارید. در واقع سیستم فیلتر شما محرک کل تنظیمات استخر شما است.

این جزء ، مسئول گردش و تمیز نگه داشتن آب استخر شما است. پمپ استخر قسمتی است که آب را مجبور به گردش به فیلتر استخر می کند. فیلتر هرگونه زباله ، آلودگی و کثیفی را که می تواند بر سطح پاکیزگی آب استخر خانگی شما تاثیر بگذارد ، جذب می کند. فیلتر از استخر شما و هر کسی که در آن شنا می کند در برابر آسیب های جدی و انواع بیماری ها محافظت می کند. این مانع از تجمع باکتری ها و جلبک ها شده و باعث می شود آب سالم باشد. اگر سیستم فیلتر استخر شما خراب شود ، آب استخر کدر و آلوده می گردد.

نگهداری سیستم گردش و کفگیر استخر

کفگیر ( اسکیمر استخر ) برای تمیز کردن آب را به سمت فیلتر می کشد ، در حالی که سیستم بازگشت آب تمیز را به سمت داخل استخر شما باز می گرداند. هر دوی آن ها زمانی که تمیز هستند و عاری از هر گونه انسداد و کثیفی باشند ، به خوبی عمل می کنند. اسکیمرها سوراخ هایی در کنار استخر هستند که وظیفه کشیدن آب استخر به داخل فیلتر و فشار دادن آب به داخل فیلتر هنگام تمیز شدن را بر عهده دارند. بازگرداننده ها اجزایی هستند که آب تمیز را به استخر باز می گردانند. این دو قسمت زمانی که آنها را به طور معمول تمیز می کنید بهتر کار می کنند. اگر مقدار زیادی آوار یا انسداد وجود داشته باشد ، آب به درستی جریان نمی یابد. در نتیجه با آب کثیف روبرو می شوید. به همین دلیل است که شما باید به طور معمول این سیستم ها را بک واش کرده و حداقل هفته ای یکبار آنها را تمیز کنید. هر قسمت تمیزتر باشد ، عملکرد بهتری دارد.

سرویس و نگهداری استخر خانگی در باغ
سرویس و نگهداری استخر خانگی در باغ

خدمات تعمیر و نگهداری استخر خانگی

اساس نگهداری و سرویس حرفه ای از استخرها بر سه اساس بنا شده است : گردش آب ، نظافت و سطح شیمیایی

گردش آب

قطعا همه ما می دانیم که آب راکد و ساکن یک مشکل جدی محسوب می شود. هر چه گردش آب بیشتر باشد ، آب تمیزتر بوده و آب تمیز به معنای بی خطر بودن آن می باشد. گردش مناسب استخر کلید شنای سالم و ایمن است. استخر با گردش آب مناسب به ندرت با مشکلاتی همچون آب ابری یا آلودگی جلبک ها روبرو می شود. برای به حداکثر رساندن گردش آب ، سیستم پمپ و فیلتر خود را روزانه روشن نگه دارید.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که سیستم پمپاژ استخر چه مدت باید کار کند ؟! در حالت ایده آل 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته! اما از آنجایی که از لحاظ بودجه و تجهیزات این کار برای همه امکان پذیر نیست ، به شما پیشنهاد می کنیم روزانه 10 الی 12 ساعت فیلتر استخر خود را روشن نگه دارید. با این کار آب چند بار برمی گردد و به بی خطر و تمیز بودن استخر کمک می کند.

سرویس و نگهداری استخر

عامل اصلی دیگر برای گردش آب مناسب استخر ، شستشوی مکرر فیلتر شما است. پس خیز آب به معنای جریان آب از طریق فیلتر استخر شما و انتقال آب کثیف و آلودگی های جمع شده به درگاه زباله و انتقال آنها از استخر است. بدین منظور سعی کنید با متخصصین حرفه ای شرکت آس تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به نگهداری استخر خانگی شما اقدام نمایند. روشی که برای تمیز کردن و شستشوی مجدد فیلتر استفاده می شود به نوع فیلتر شما بستگی دارد ، اما مفاهیم اساسی آن تا حد زیادی یکسان است.

نکته کلیدی : اگر استخر شما دارای فیلتر شنی است ، یک فنجان پودر D.E. به منظور تقویت قدرت فیلترینگ آن اضافه کنید. زیرا این پودر کمک می کند تا فیلتر شنی ذرات بسیار ریز را به سمت خود کشیده و آب ابری به سرعت تمیز شود.

تمیز کردن آب

اگر آب استخر گردش مناسبی داشته باشد ، روند نظافت در خدمات تعمیر و نگهداری استخر خانگی بسیار آسان تر می شود. اما همچنان باید روغن های قدیمی بزنید. ابزارهای اساسی مورد نیاز شما عبارتند از :

 • کفگیر استخر
 • فرچه استخر
 • جاروی استخر

یکی از مواد ضروری و حیاتی در بی خطر بودن استخر ، نظافت مداوم و منظم آن هاست. حداقل هفته ای یک بار استخر را تخلیه کرده ، فرچه بزنید و با جاروی مخصوص تخلیه کنید. با این کار بقایای موجود در آب از بین رفته و دیواره های استخر شما تمیز می شود. خمیر جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده اساسی برای شستشو مفید است که هنگام فرچه زدن به کاشی های ظریف یا لایه وینیل آسیب نمی رساند.

نکته کلیدی : اگر استخر سربسته در داخل فضای بسته ساختمان دارید ، زه کشی قسمت انتهای آب استخر کمک می کند آب به داخل فیلتر کشیده شده و نهایتا روند تمیز کردن بقایای شل شده آسان می گردد. استخرهای روباز روی سطح زمین این زه کشی را نداشته و در خدمات تعمیر و نگهداری استخر خانگی باید از جاروهای دستی استفاده نمایید. فقط کافیست جارو را به سری سیستم فیلتر وصل کرده و آن را در وسط استخر بالای زمین خود قرار دهید و مطمئن شوید که جارو به صورت وارونه قرار گرفته است. آن را روشن کرده و سپس به عنوان یک تخلیه اصلی عمل می کند تا به شما کمک کند آب ابری را با سرعت بیشتری پاک کنید.

نکته کلیدی : می توانید آب ابری را با سرعت با کرکینه ‌ساز ( ماده ‌ای که موجب انباشته شدن و کرکینگی می ‌شود ) نیز پاک کنید. اما به یاد داشته باشید ، این فقط علائم را درمان می کند ، نه علت و بنابراین فقط یک رفع موقت است.

سرویس و نگهداری استخر : تمیز کردن فیلتر

اگر سیستم کثیفی دارید ، استخر شما نمی تواند آب را با تمام ظرفیت به گردش در آورد. به همین دلیل تمیز کردن فیلترها و سبد کفگیر حداقل یک بار در هفته بسیار مهم است. برای تمیز کردن این اجزا ، فیلتر خود را خاموش کرده و درپوش فیلتر را بردارید. سبد را بلند کرده و هرگونه زباله را بردارید. پس از اتمام کار ، آن را دوباره کنار هم قرار دهید و دوباره روشن کنید. برنامه ریزی کنید که هر ماه سیستم فیلتر خود را بک واش کنید. بک واش به تمیز کردن لوله های سیستم فیلتر شما کمک می کند و از شر آلودگی یا آب راکد خلاص می شوید. برای انجام این کار ، سبد را بردارید و فیلتر خود را به تنظیم ” بک واش ” تغییر دهید. کاری که انجام می دهد این است که جریان آب در جهت مخالف جریان معمول است. هرگونه زباله وارد مخزن زباله استخر شما می شود. اجازه دهید سیستم کار کند تا آب شفاف شود. فیلتر را دوباره خاموش کنید ، آن را به حالت عادی برگردانید و سبد را به فیلتر برگردانید.

بررسی سطح مواد شیمیایی

شاید شنیدن نام مواد شیمیایی در روند تعمیر و نگهداری استخر خانگی ترسناک به نظر برسد ، اما نگران نباشید زیرا این یک قسمت اساسی و ضروری در خدمات نگهداری و سرویس استخر محسوب می شود. در چنین مرحله ای مهم ابزار شما ، کیت آزمایش آب می باشد. همیشه باید سطح شیمیایی آب را بررسی کنید. درک آنچه در آب استخر شماست و آنچه در آن نیست ، اولین قدم برای ایجاد تعادل در آن می باشد. سه قسمت مهم شیمی آب استخر عبارتند از :

 1. سطح pH : اندازه گیری میزان اسیدی یا اساسی بودن آب استخر شما. سطح pH پایین اسیدی است ، در حالی که سطح بالا اساسی است. محدوده ایده آل برای استخر شما 7.4 تا 7.6 می باشد.
 2. قلیایی : به عنوان یک بافر pH کار می کند و مانع افزایش ناگهانی در میزان اسیدیته یا پایه می گردد. دامنه ایده آل 100 تا 150 قسمت در میلیون (ppm) است. می توانید از جوش شیرین برای افزایش سطح قلیایی استخر خود استفاده کنید.
 3. سطح ضد عفونی کننده : مقدار کلر ، برم و … در آب استخر شما. سطح مناسب بسته به نوع ضدعفونی کننده ای که انتخاب می کنید متفاوت است.

هنگامی که در روند تعمیر و نگهداری استخر خانگی از میزان pH ، میزان قلیایی و ضد عفونی کننده خود آگاهی پیدا کردید ، می توانید مواد شیمیایی را اضافه کنید تا تعادل آب خود را تغییر دهید. وقت بگذارید ، تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید و مطمئن شوید که قبل از افزودن ماده شیمیایی ، می دانید که هر ماده شیمیایی چه کاری انجام می دهد و چگونه بر آب تاثیر می گذارد.

ملزومات مورد نیاز نگهداری استخر روباز در باغ

بسته به نوع استخری که دارید ، باید از ملزومات خاصی برای سرویس و نگهداری استخر خانگی استفاده کنید. این ملزومات به از بین بردن جلبک ها و قارچ ها کمک کرده و آب استخر باغ شما همیشه تمیز و شفاف می ماند. برخی از رایج ترین آن ها عبارتند از :

 • شوک : شوک استخر یک ماده شیمیایی است که آلاینده های آلی آب مانند جلبک ها و باکتری ها را اکسید کرده و آنها را از بین می برد. اینها ضد عفونی کننده های قدرتمندی هستند که می خواهید بعد از استفاده زیاد از استخر یا در ابتدای فصل از آنها استفاده کنید. بیشتر شوک های استخر شما را ملزم می کند که 12 تا 24 ساعت پس از استفاده از آب دور بمانید.
 • ضد عفونی کننده ها : کلر یک ضد عفونی کننده محبوب استخر است ، اما بوی قوی دارد که بسیاری از مردم آن را جذاب نمی دانند. بروم یکی دیگر از مواد شیمیایی ضدعفونی کننده مورد استفاده در نگهداری استخر خانگی است که به پاکسازی هر گونه باکتری و پاک نگه داشتن آب بین استفاده ها کمک می کند. ضدعفونی کننده های طبیعی یا مبتنی بر آنزیم نیز موجود است و برخی از افراد به همین دلیل دوست دارند از استخرهای نمکی استفاده کنند.
 • مواد شیمیایی متعادل کننده و تثبیت کننده : افزودن و نظارت بر مواد شیمیایی متعادل کننده آب از اجزای اساسی نگهداری استخر روباز در باغ است. تبخیر ، نور خورشید ، باران و وجود روغن ها همگی می توانند سطوح شیمیایی استخر شما را از بین ببرند. برای نظارت بر آنها به یک کیت تست نیاز دارید و باید حداقل هفته ای یکبار سطح خود را آزمایش کنید. یک نرم کننده آب ( تثبیت کننده ) می تواند از عمر مواد شیمیایی آب شما محافظت کرده و باعث صرفه جویی در هزینه شما شود.
 • جلبک کش : جلبک کش ها هر گونه جلبک را در استخر شما از بین می برد و از تجمع روی دیوارهای استخر جلوگیری می کند. جلبک ها می توانند سیستم فیلتر شما را مسدود کرده و باعث شوند در صورت عدم رعایت آن ، آب شما کدر به نظر برسد – در آب گرم نیز رشد می کنند.
 • پیشگیری و از بین بردن لکه : خطوط آب و لکه ها می توانند رنگ کناره های استخر شما را تغییر داده و حذف آنها نیز می تواند دشوار باشد. مواد جلوگیری کننده از لکه و مواد شیمیایی حذف لکه استخر می تواند این لکه های ناخوشایند را از بین ببرد. این لکه ها از فلزاتی مانند نقره ، آهن ، مس ، سرب ، کبالت و منگنز موجود در آب به وجود می آیند ، مواد معدنی که می توانند باعث پوسته پوسته شدن دیواره های استخر شما شوند. با این حال ، استفاده از پاک کننده لکه آنها را از بین می برد و مواد شیمیایی پیشگیری از لکه مانع از بازگشت آنها می شود.

حتما مطالعه کنید : خدمات اسیدشویی استخرها

خدمات کلرزنی استخر :

تسلط بر خدمات نگهداری استخر خانگی و کلرزنی استخر با داشتن اطلاعات کافی ، تسلط ، مهارت و تجربه کار دشواری نیست! در ادامه قصد داریم شما را با روش های تنظیم کلر استخر بیشتر آشنا کنیم. اگر تمامی اقدامات لازم جهت سرویس و نگهداری استخر را به موقع و به صورت منظم انجام دهید ، آب استخر تمیز بوده و عاری از هر گونه جلبک و بیماری و کثیفی خواهد بود و دیگر هیچ کسی از بوی ناخوشایند کلر و عوامل بیماری زا شکایت نخواهد کرد. برای تصفیه عمومی استخر ، کلر دارای سه ویژگی اساسی است : به عنوان یک ضد عفونی کننده سریع و مداوم ، یک جلبک کش موثر و یک اکسید کننده قوی از آلاینده های نامطلوب عمل می کند. هنگامی که با اصول شیمی استخر آشنا باشید ، درک نقش کلر در حفظ آب سالم کار دشواری نخواهد بود!

کلرزنی استخر چیست ؟

کلر یک ماده ضدعفونی کننده شیمیایی است که به صورت قرص ، پودر یا مایع وجود دارد و به منظور تمیز نگه داشتن آب استخر و ایمن بودن آن برای شنا کردن ، به استخر شما اضافه می شود. کلر با همه چیز از جمله موارد زیر مبارزه می کند :

 • میکروارگانیسم ها ناقل بیماری هایی مانند وبا ، هپاتیت A و اسهال خونی
 • عرق ، بزاق و آلودگی سایر افرادی که در استخر شنا می کنند
 • آلودگی و کثیفی های محیط اطراف
 • هرگونه رشد و گسترش جلبک

در خدمات کلرزنی استخر هنگامی که کلر به آب شما اضافه شود ، ماده جدیدی به نام ” اسید هیدروکلریک” تشکیل می دهد که با ترکیب با آنها باکتری های مضر ، ویروس ها و سایر خطرات میکروسکوپی را از کار می اندازد. کلر ترکیبی با نام ” کلرامین ” نیز شناخته می شود.

آشنایی و معرفی کلر استخر

تنظیم کلر استخر

کلر به طور منظم در آب استخر وارد می شود و باید برای ضد عفونی مناسب ، حداقل روزی یکبار سطح آن بررسی شود. کلرزنی استخر به صورت منظم باعث از بین رفتن میکروارگانیسم های مضر که می توانند باعث مشکلات سلامتی مانند ورم معده و روده ، بیماری لژیونر ، عفونت گوش و پای ورزشکار شوند ، می گردد. با یادگیری چگونگی آزمایش صحیح آب می توانید باقیمانده کلر و میزان نیاز برای پر کردن آب استخر را شناسایی کنید. در صورت استفاده شدید از مواد ضدعفونی ، آزمایشات مکرر در کلرزنی استخر نیاز خواهد بود.

لیست زیر چندین تعریف مهم است که به شما در درک شرایط و وظایف استفاده از ضد عفونی کننده های حاوی کلر کمک می کند :

 • کلر آزاد در دسترس ( FAC ) = بخشی از کل کلر باقیمانده در آب با کلر ترکیب شده که با آلاینده ها واکنشی نشان نداده است و برای از بین بردن باکتری ها و سایر آلاینده ها آزاد می باشد.
 • کلر ترکیبی در دسترس ( CAC ) یا کلرامین = بخشی از کلر در آب که واکنش داده و با آمونیاک ، آلاینده های حاوی نیتروژن و سایر مواد آلی مانند تعریق ، ادرار و سایر مواد زائد شناگر ترکیب شده است. برخی کلرامین ها می توانند باعث تحریک چشم و بوی کلر شوند.
 • کلر کلی = ترکیبی از کلرهای آزاد و ترکیب شده.
 • نوعی کلر که معمولا در استخرهای تجاری استفاده می شود = استخرها با گاز کلر ، هیپوکلریت سدیم ( سفید کننده مایع ) ، هیپوکلریت کلسیم ( گرانول یا قرص ) ، هیپوکلریت لیتیوم یا ایزوسیانورات کلر بررسی می شوند. هنگامی که هر یک از این ترکیبات با آب در تماس باشند ، آنها اسید هیپوکلروس (HOCl) ، ماده ضدعفونی کننده فعال را آزاد می کنند. ایزوسیانوراتهای کلردار ، خانواده ای از ترکیبات شیمیایی مانند سدیم دی کلروایسوسیانورات و تری کلروایزوسیانورات ، اسید سیانوریک یا تثبیت کننده را نیز اضافه می کنند. یک تثبیت کننده که می تواند به صورت جداگانه نیز اضافه شود ، به کاهش بیش از حد کلر در آب در اثر اشعه ماورا بنفش خورشید نیز کمک می کند.
 • قطعات در میلیون ( ppm ) = اندازه گیری که قسمت های یک ماده ، مانند کلر را از نظر وزنی نسبت به یک میلیون قسمت حجمی از آب استخر نشان می دهد. یک قانون کلی که باید برای حفظ کیفیت خوب آب در خدمات کلرزنی استخرها رعایت شود ، حفظ سطح FAC بین 2.0 تا 4.0 ppm است.
 • روش شوک در روند کلرزنی استخر = روش افزودن مقدار قابل توجهی از یک ماده شیمیایی اکسید کننده به آب برای از بین بردن آلاینده های آمونیاک ، حاوی نیتروژن و آلی. افزودن کلر به عنوان یک درمان شوک همچنین می تواند جلبک ها و باکتری ها را کنترل کند ، اما برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید محصول شما می تواند این کار را انجام دهد.

در خدمات تنظیم کلر استخر باید اندازه گیری های زیر انجام شود :

 1. کلر آزاد در دسترس ( FAC ) باید در محدوده 2ppm الی 4ppm باشد ، اما هرگز کمتر از 1.0ppm نباشد.
 2. کلر کلی ، اطمینان حاصل شود که سطح کلر ترکیبی در دسترس ( CAC ) کمتر از 0.2ppm‌ است.
 3. نگه داشتن سطح PH بین محدوده 7.2 و 7.8 ، نشان می دهد که کلر به طور موثر کار می کند.
 4. قلیایی بودن کامل برای اطمینان از ثابت بودن سطح PH
 5. سختی کلسیم برای محافظت از سطوح استخر در برابر خوردگی

تنظیم کلر استخر با خدمات شوک دادن :

برخلاف آنچه بیشتر مردم فکر می کنند ، بوی شدید کلر نشان دهنده کلر زیاد در استخر نیست بلکه در واقع یک پرچم قرمز است که برای حل این مشکل ” دوز بیش از حد ” نیاز خواهد بود. درمان به روش شوک دادن مقدار بیشتری از مواد شیمیایی اکسید کننده را به آب استخر اضافه می کند. این دوز اضافی آلاینده های آلی را از بین می برد و ترکیبات آمونیاک و نیتروژن را اکسید می کند تا ناحیه را از بوی محرک کلرآمین خلاص کرده و در صورت استفاده از کلر ، آب را تصفیه می کند. بسیاری از محصولات شوک کلر نیز دستورالعمل استفاده از بین بردن جلبک ها و باکتری ها را ارائه می دهند ، که می تواند یک مزیت اضافی باشد.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader