0
سبد خرید خالیست.

شستشوی اجر نما

شستشوی اجر نما

شستشوی اجر نما / شستشوی نمای آجری / نماشویی آجر / روش تمیز کردن آجر نما / نظافت آجر نما / چگونه آجر نما را تمیز کنیم /

آیا نمای آجری ساختمان شما طی سالها آلوده شده ، با نقاشی های دیواری اسپری شده و یا لکه های سفیدی از جنس نمک روی آجر تراشیده شده است؟ شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی وظیفه مهمی است که تمامی صاحبان ساختمان ها باید در برنامه نظافت شستشوی ساختمان خود در نظر بگیرند. خاک و کثیفی و جرم درخشش نمای آجری ساختمان ها را از بین می برد ، به خصوص اگر نمای آجری کلاسیک باشد. اگرچه آجر با دوام و ماندگار است ، اما به نگهداری گاه به گاه نیز احتیاج دارد و زمانی که صحبت از نماشویی باشد ، به توجه خاصی نسبت به سایر سطوح نیاز خواهد داشت. هوای شدید به خصوص در زمستان می تواند به نمای بیرونی ساختمان ها آسیب جدی وارد کند. در این مقاله سعی کرده ایم نحوه شستشوی اجر نما را به صورت گام به گام برایتان شرح دهیم. پس با آس همراه باشید!

شستشوی اجر نما :

نمای سنگی و آجری ساختمان ها به صورت مداوم در معرض عوامل محیط زیستی هستند. آلودگی ناشی از ترافیک یا سایر منابع هوایی باعث لکه دار شدن نما شده و نهایتا نمای ساختمان را فرسوده و ساییده می کند. علاوه بر این ، آب و هوای خشک و نامناسب باعث آسیب های ساختاری و زیبایی شده و شما برای انجام امور نماشویی ساختمان خود به کمک متخصصین حرفه ای تیم آس نیاز خواهید داشت. آجرها از خاک رس و مواد دیگری تهیه شده اند و جهت افزایش دوام و استحکام در داخل کوره ها قرار گرفته و شکل می گیرند. آجرهای قرمز حاوی مقادیر زیادی آهن بوده و آجرهای زرد حاوی آهن کمی هستند.

همکاری با متخصصین حرفه ای و آموزش دیده شرکت آس جهت شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی باعث افزایش طول عمر نمای آجری ساختمان می شود. آجر یکی از متداول ترین مواد برای نمای ساختمان ها است ، زیرا دوام زیاد داشته و نیاز به نگهداری کمی دارد. اما شستشوی آجر نما برای حفظ زیبایی و سطح ناهموار خود ، باید و نبایدهای خاصی می طلبد و اینطور نیست که بتوانید از همان پاک کننده هایی که برای سنگ فرش یا حیاط خود استفاده کرده اید استفاده کنید. همانطور که پشم و پنبه را به طور متفاوتی تمیز می کنید ، همین امر در مورد انواع آجر نیز صدق می کند. آجرها بسته به کاربردشان به سه دسته اصلی تقسیم می شوند :

 • آجر روکار : آجر روکار برای قسمت خارجی یا قابل مشاهده یک سازه استفاده می شود. از نظر زیبایی برای چشم خوشایند است و در طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت ها ارائه می شود. آجرهای روکار در برابر عناصر بیرونی و نوردهی مقاوم هستند ، زیرا همیشه در دیوارهای خارجی استفاده می شوند. این دسته از آجرها را می توان به دو دسته تقسیم کرد : آجرهای گلی نرم یا آجرهای سفالی که با دست قالب گیری شده و سپس از طریق ماشین آلات ساخته می شوند. آجرهای اکسترود شده یا آجرهای سیم کشی شده توسط ماشین آلات تولید می شوند. آنها بافت ، شکل و قوام یکنواخت تری دارند.
 • آجرهای پشتی : این دسته از آجرها برای دیوارهای داخلی یا عقب استفاده می شود. آنها برای کاربردی بودن خود محبوبیت دارند ، نه زیبایی. آجرهای پشتی به آجرهای معمولی نیز معروف هستند. آنها معمولا پس از ساخت پوشانده شده یا ارائه داده می شوند. آجرهای پشتی برای پشتیبانی داخلی که در آن دیده نمی شوند استفاده می شوند.
 • آجرهای مهندسی : آجرهای مهندسی به دلیل استحکام و کیفیت جذب قوی آب مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های متداول استفاده آنها در فاضلاب ، زیرسازی یا دیوارهای حائل است. آنها از سازه ها پشتیبانی می کنند. آجرهای مهندسی معمولا در کارخانه های تجاری و زیرزمینی دیده می شوند.

مزایای استفاده از آجر برای نما :

 1. آجرها مقاوم و محکم هستند
 2. ساختمان آجری دارای طول عمر طولانی است
 3. مقاوم در برابر آتش
 4. مستعد پوسیدگی نیست
 5. محافظ در برابر آفات
 6. مقاوم در برابر آب و هوا
 7. می تواند وزن زیادی را تحمل کند

جهت تمیز کردن اجر نما ، هر نوع آجر برای جلوگیری از آسیب و رنگ آمیزی به محلول های مختلف تمیز کردن نیاز دارد. از آنجا که نماهای آجری به راحتی آسیب می بینند ، توصیه می شود که تمیز کردن را با محلول ملایم تر و آزمایشات نقطه ای شروع کنید. مشکلات اصلی آجرکاری عبارتند از :

شستشوی نمای آجری با محلول اسیدی

محلول های مبتنی بر اسید قوی ترین محصولات برای تمیز کردن آجر هستند ، زیرا حاوی اسید کلریدریک می باشند. آنها رسوبات ، زنگ زدگی و لکه های سرسخت را از بین می برند. اسید کلریدریک خطرناک است ، زیرا می تواند پوست ، گیاهان و سبزیجات را بسوزاند. دستورالعمل های خاصی برای مخلوط کردن پاک کننده اسید قبل از استفاده جهت شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی وجود دارد. قبل از استفاده از آنها تحقیقات خود را انجام دهید. هنگام اعمال باید مراقب باشید تا روی مناطق اطراف پاچیده نشود. به همین دلیل است که توصیه می شود روند تمیز کردن اجر نما را به متخصصین حرفه ای شرکت آس بسپارید! شما باید قبل از شستشو ، پاک کننده اسید آجری را حدود 10 دقیقه بگذارید روی نما بماند. اسید موریاتیک محبوب ترین محلول برای حذف شوره روی نمای آجر است. همچنین یک اسید تمیز کننده بتن خوب برای لکه ها و همچنین یک پاک کننده موثر سیمان است.

پاک کردن خزه و کپک و قارچ از روی نمای آجری

همانند بلوک های سنگ فرش ها ، شستشوی آجر نما ، به ویژه در دیوارهای خارجی مستعد رشد مواد ارگانیکی مانند خزه و جلبک است. علاوه بر این ، دیوارهای عقب یا آجرکاری که مرتبا در معرض آفتاب قرار نمی گیرند ، مستعد کپک و قارچ هستند. جلبک ، کپک و قارچ باعث می شود دیوار آجری شما کدر و بی رنگ به نظر برسد. لکه های تیره و سبز متعاقب آن زیبایی طبیعی آجرکاری را زودتر از موعد نشان می دهد. محصولات تمیز کننده اجر نما مبتنی بر سفیدکننده برای از بین بردن جلبک ها و گلسنگ ها موثرترین هستند. شما می توانید بین نسخه سمی تر که حاوی کلر است یا نسخه ایمن تری مانند سفید کننده اکسیژن ، یکی را انتخاب کنید.

تمیز کردن چربی روی اجر نما

چربی گیرها لکه های روغن ، گریس و دوده را که معمولا توسط شومینه و کوره ایجاد می شود ، از بین می برند. آنها برای لکه های سرسخت تر کار نمی کنند ، اما معمولا چربی و دوده را از بین می برند. مواد شوینده و پاک کننده های حاوی صابون چربی زدایی متداول هستند و برای نظافت و نگهداری معمول مناسب هستند.

پاک کننده های رنگ از روی نمای آجری

تینرهای رنگ ، رنگ را از روی نما آجری حذف می کنند. آنها برای از بین بردن لایه ها و لکه های رنگ روشن کار می کنند ، نه لایه های سنگین. دود حاصل از بخار پاک کننده های رنگ در صورت استنشاق مضر است. بنابراین ، این کار را باید حتما به تکنسین های حرفه ای بسپارید. آن ها قبل از استفاده ، اقدامات محافظتی احتیاطی مانند پوشیدن ماسک و دستکش را انجام می دهند.

شستشوی نمای آجری ملک شما برای نگهداری آنها در وضعیت عالی ضروری است. فرسودگی روزانه ، همراه با قرار گرفتن در معرض آب و هوا ، بر دیوارها و سطوح آجری تاثیر می گذارد. اولین قدم برای تمیز کردن هر دیوار آجری تعیین نوع آجر مورد استفاده است. راه حل ها و روش های مختلف شستشوی آجر نما برای هر نوع آجر وجود دارد. به عنوان مثال آجرهای آهکی نمی توانند مواد تمیز کننده ساینده را بگیرند ، زیرا به راحتی آسیب می رسانند. سطوح آجری بسیار جاذب هستند. به علاوه ، آنها می توانند به دلیل تنوع در بافت و مواد ، به مواد و محلول های شستشوی آجر نمای مختلف واکنش متفاوتی نشان دهند. بنابراین ، همیشه قبل از استفاده از هرگونه محلول تمیز کننده ، ابتدا باید روی یک قسمت کوچک تست انجام شود. علاوه بر این ، سطوح آجری باید قبل از تمیز کردن به مقدار زیاد با آب اسپری شود تا صابون جذب نشود. که در نهایت باعث خوردگی و تغییر رنگ می شود.

محلول شستشوی آجر نما را روی سطح پاشیده و بگذارید کمی بماند. سپس یک برس سفت و محکم بردارید تا خاک و لکه ها را پاک کنید. کار را با شستن دیوار آجری یا تمیز کردن آن با آب گرم و پارچه به پایان برسانید. اطمینان حاصل کنید که همه محصولات تمیز کننده را با یک شستشوی کامل پاک کرده اید تا جلوه ای براق و یکنواخت داشته باشید. توجه داشته باشید در شستشوی نمای آجر سه سانتی کارهای زیر نباید انجام شود :

 • برای تمیز کردن اجر نمای بیرونی و داخلی آجر ساختمان از یک محلول شستشوی آجر نما استفاده شود. هر آجر متفاوت ساخته شده است و به محلول تمیز کننده مناسب نیاز دارد.
 • مواد تمیز کننده را مستقیما روی آجر خشک بمالید بدون اینکه ابتدا آن را با آب خیس کنید.
 • از برس های فلزی یا ابزار ساینده برای سطوح آجری استفاده نکنید ، زیرا باعث ایجاد خط و خش می شوند.
 • استفاده از دستگاه کارواش فشار قوی. نیروی بیش از حد این دستگاه باعث شکنندگی و آسیب های جدی روی سطح می شود. با بررسی پیمانکار شستشوی آجر نمای ساختمان خود مطمئن شوید که مصالح آجری شما می تواند شستشو تحت فشار را تحمل کند.
 • مراقب باشید که هیچ محلولی در انتهای کار روی سطح باقی نماند ، زیرا باعث خوردگی سطح می شود.

مرحله اول : انتخاب روش شستشوی مناسب

توجه به این نکته ضروری است که همه آجرها یکسان نیستند ، به این معنی که همه راه حل های تمیز کردن آجر اثر یکسانی ندارند. تاثیر شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی بین آجرهای خاک رس سوخته و بتون و آجرهای آهک ماسه تفاوت خواهد داشت. در ابتدا باید مشخص شود که نوع آجر نمای ساختمان شما چیست تا بهترین راه حل انتخاب شود. برای افرادی که تمایل زیادی به مواد شیمیایی ندارند که بعضی اوقات یکی از گزینه های نماشویی محسوب می شود ، چندین راه حل طبیعی و مقرون به صرفه تر برای تمیز کردن آجر وجود دارد.

مرحله دوم : از ناحیه اطراف آجر محافظت کنید

با قرار دادن یک پلاستیک بر روی هر نوع خاک ، گیاهان و سبزیجات مجاور ، از محیط اطراف آجر محافظت کنید. محلول های تمیز کردن آجر ، حلال ها و اسیدها می توانند برای حیات گیاهان مضر باشند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که گیاهان و سبزیجات شما محافظت می شوند. راه حل های شستشوی اجر نما و حلال ها نسبت به سایر سطوح قسمت های خارجی ساختمان ها واکنش متفاوتی نشان می دهند. از این رو سعی کنید تا جایی که امکان دارد از سطوح غیر آجری محافظت نمایید.

مرحله سوم : بررسی میزان جذب آجر

آجرها نسبت به سایر سطوح متخلخل ( پرمنفذ ) بوده و می توانند در برابر مواد تمیز کننده مختلف واکنش متفاوتی نشان دهند. قطعا هیچ وقت نباید در حین روند نماشویی رنگ آجر تغییر کند. میزان جذب آجر را از طریق اسپری کردن آب با شلنگ باغبانی در یک ناحیه کوچک مشخص نمایید. اگر آجر ساختمان شما بلافاصله تیره تر شد ، آجرهای موجود در مناطق کوچک و فواصل زمانی مختلف را تمیز کنید. در غیر اینصورت هر 10 متر مربع را به صورت همزمان تمیز کنید.

مرحله چهارم : اشباع با آب

ناحیه ای که باید تمیز شود را خیس کرده و مطمئن شوید ناحیه ای که می خواهید از بالا به پایین تمیز شود اشباع شده باشد. این بهترین کار در حین روند شستشوی اجر نما می باشد. ناحیه زیر منطقه ای که تمیز می کنید را با آب اشباع کنید تا از لکه های ناخوشایند جلوگیری شود. همچنین اطمینان حاصل می شود ناحیه اطراف آسیبی نمی بیند.

مرحله پنجم : اعمال مواد تمیز کننده

اکنون زمان شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی رسیده است! محلول تمیز کننده آجر را در قسمت اشباع شده اعمال کنید. بر طبق دستورالعمل ذکر شده روی محلول تمیز کننده سطح مورد نظر را بشویید. حتی می توانید در اتمام کار از واتر جت برای شستشوی سطح استفاده کنید.

مرحله ششم : شستشوی کامل سطح

پس از تمیز کردن محل مورد نظر ، آن را با آب بشویید و اطمینان حاصل کنید که از مقدار زیادی آب استفاده می کنید تا تمام مواد باقیمانده از محلول تمیز کننده آجراز بین برود. به یاد داشته باشید که از بالا به سمت پایین بشویید ، زیرا این کار پس از خشک شدن آجر درخشندگی کامل و یکنواختی را تضمین می کند. به منظور حفظ ظاهر زیبای ساختمان آجری خود ، سعی کنید نسبت به شستشوی اجر نما به صورت مداوم اقدام نمایید.

پاک کردن رنگ روی نماهای آجری :

یکی از متداول ترین درخواست های شستشوی اجر نما ، پاک کردن رنگ روی نماهای آجری است. انجام این کار به حفظ ظاهر زیبای نمای آجری ، کمک به حفظ آنها توسط تنفس و یا بازسازی مجدد دیوار به شکلی دیگر کمک می کند.

متخصصین آموزش دیده و مجرب آس این کار را به راحتی و با رعایت نکات ایمنی انجام داده و اطمینان حاصل می کنند که هیچ آسیبی به نمای آجری ساختمان شما وارد نمی شود.

تیم حرفه ای ما با استفاده از جدیدترین تکنولوژی و ابزارهای پیشرفته این کار را با کیفیت عالی انجام می دهند. آن ها همچنین از داربست ، بالابر و یا راپل برای شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی استفاده می کنند.

شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی

راهنمای شستشوی انواع آجرها :

آجر قرمز – بافت دار

این طبقه شامل کلیه آجرهای قرمز بافت دار هستند که با روش آب و فرچه ، روش استفاده از فشار آب قوی و یا سندبلاست تمیز می شوند.

آجر قرمز – ماسه های سنگین

این طبقه شامل کلیه آجرهای قرمز رنگ با جنس رنگ های مختلف ماسه سنگین است. بهترین روش شستشوی اجر نما این دسته استفاده از فرچه ، آب ساده و برس اسکراب و سیستم آب فشار قوی است. اگر لکه های گل و آهک زیاد باشد ، ممکن است استفاده از ترکیبات تمیز کننده مورد نیاز باشد.

آجر سفید و خاکستری و شکلاتی

این گروه شامل کلیه آجرهای ساخته شده از بافت و ماسه با رنگ های داخلی به جز قرمز طبیعی است. متداول ترین روش های شستشوی این نوع آجرها استفاده زا آب و فرچه و سیستم آب فشار قوی است. سیستم سند بلاست به جز مواردی که ماسه سنگین در آن دخیل باشد نیز توصیه می شود. در دو سیستم تمیز کردن مرطوب ، هیچ اسید موریاتیک یا ترکیباتی که حاوی اسید موریاتیک هستند ، قابل استفاده نیست.

پس از بازرسی هر چه نزدیک تر نمای آجری ساختمان ، متخصصین آس با استفاده از بالابرها ، دستگاه فشار قوی آب و صابون ها و مواد شوینده سازگار با محیط زیست حرفه ای برای تمیز کردن نمای آجری اقدام می کنند تا هر گونه مواد آلی ، کپک ، قارچ ، ترکیبات هیدروکربن ، گرد و غبار روی سطح قسمت خارجی نما پاک شود.

آیا شما صاحب ساختمانی هستید که نمای آجری زیبایی دارد ؟! یا بهتر است بگوییم ، نمای آجری که زمانی زیبا بوده اما اکنون با گذشت زمان و قرارگیری در معرض آب و هوا ، خرابکاری یا نقاشی های دیواری خراب شده است ؟! اگر این نمای بیرونی ساختمان شما را توصیف می کند ، پس تمیز کردن آجر نما دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید. آجر یک ماده فوق العاده برای ساختن چیزها است. همچنین مقرون به صرفه و سخت است ، که باعث محبوبیت آن در بین سازندگان و صاحبان خانه می شود. با این حال ، یک سطح آجری نیز برای ظاهر روستایی و کلاسیک که ارائه می شود ، مورد توجه زیادی قرار می گیرد. با این حال به دلیل متخلخل بودن آجر ، نمای آجری که در معرض عناصر قرار می گیرد پس از چند سال یا چند دهه لکه های خاصی ایجاد می کند. البته نگران نباشید! این موارد و چندین مورد دیگر را می توان با خدمات حرفه ای نظافت آجر نما اصلاح کرد.

چگونه آجر نما را تمیز کنیم ؟!

به بیان ساده ، نماشویی آجر فرآیندی است که طی آن یک بنای آجری تمیز می شود. سنگ نمای آجری جایی است که یک لایه آجر روی بیرونی ترین سطح دیوار گذاشته شده است. روش تمیز کردن آجر نما در مراحل مختلف زندگی یک ساختمان مورد نیاز است. به عنوان مثال ، هنگامی که یک ساختمان در حال بازسازی یا حتی ساخت نمای جدید است ، از این خدمات استفاده می شود. در هر دو مورد ، آجرکاری های تکمیل شده اغلب با لکه های سیمان و کلاچ مسائل دیگر مخدوش می شود. ساختمان های قدیمی که طول عمر بالایی دارند نیز می توانند از خدمات نظافت آجر نما با کیفیت بهره مند شوند. خاک و سایر آسیب ها برای هر ساختمانی اجتناب ناپذیر است ، چه برسد به ساختمانی که در شهر آلوده و شلوغ تهران قرار دارد. ساختمان های ایران علاوه بر قرار گرفتن در معرض عناصر طبیعی ، در معرض خاک ، آلودگی ، خرابکاری و آلاینده ها نیز هستند. آب و هوای مرطوب و دائمی نیز تا حد زیادی می تواند آجر کاری نمای بیرونی ساختمان را خدشه دار کند. یک مثال خوب رشد جلبک و خزه است. همه این عوامل در کنار هم ، ساختمان تمیز و زیبای شما را به یک ساختمان کسل کننده و دلگیر تبدیل می کند.

نماشویی آجر شامل چه مواردی می باشد ؟

سطح آجر متخلخل و خشن است که برای تجمع خاک ، آلودگی و آلاینده ایده آل است. این باعث می شود که یک شستشو با فشار قوی بهترین راه برای خارج کردن چنین تجمع از سطح آجر و تمیز کردن اجر نما باشد. در میان روش های تمیز کردن آجر نما شستشوی با فشار بالا نیز راحت ترین متد است ، زیرا به مساحت وسیعی با تلاش بسیار اندک انسان کمک می کند. وقتی این کار را با تمیز کردن آجر با دست مقایسه می کنید ، ایده پرداخت هزینه خدمات حرفه ای نظافت آجر بسیار جذاب تر به نظر می رسد.

نظافت آجر نما
نظافت آجر نما

با این حال ، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شستشو با فشار کافی برای از بین بردن آلودگی و لکه های عمیق ( مانند رنگ و نقاشی های دیواری ) از آجرکاری کافی نباشد و ایده مناسبی برای نماشویی آجر محسوب نشود. در چنین مواردی ، اسید تمیز کننده آجر یا سندبلاست می تواند کار کند. هر دو روش نیاز به تکنسین های ماهر و آموزش دیده دارند ، زیرا می توانند باعث آسیب بدنی و همچنین آسیب جبران ناپذیری به آجر نما وارد کنند. اگر بر روی آجر کاری نمای خارجی ساختمان شما چند لکه وجود دارد ، می توانید آنها را با استفاده از سطل آب و اسکرابر ، شلنگ باغ یا حتی برخی از محصولات تمیز کننده آجر از بین ببرید. با این حال ، اگر کل ساختمان نیاز به تمیز کردن داشته باشد ، بهتر است با یک سرویس نظافت بنایی حرفه ای مراجعه کنید.

مزایای تمیز کردن اجر نما چیست ؟

مزیت بارز تمیز کردن آجر نما این است که ظاهر آجر کاری نمای ساختماندشما را به حالت اولیه خود باز می گرداند. اما ممکن است بپرسید مزایای دیگر آن چیست!

 1. وقتی تمام آجر نما را تمیز می کنید ، نتیجه درخواست تجدید نظر بهتر برای ساختمان شما است. این فقط آجر کاری نیست که به دلیل تمیز کردن آجر بهتر به نظر می رسد ، بلکه ساختمان شما نیز چنین است.
 2. افزایش ارزش ساختمان – آیا می دانستید که کار ساده ای مانند شستشوی نمای آجری می تواند ارزش ساختمان شما را دو تا پنج درصد افزایش دهد ؟! وقتی هزینه واقعی تمیز کردن آجر را در نظر می گیرید ، برد کرده اید!
 3. از بین بردن باکتری های مضر- ایجاد طولانی مدت باکتری ها ، خاک ، آلودگی و کپک در نمای بیرونی آجر کاری ساختمان شما می تواند مضر باشد. اگرچه احتمال تاثیر مستقیم آنها بر سلامت شما از راه دور امکان پذیر است ، اما با این وجود ظاهر ساختمان شما را خراب می کند. نماشویی آجر می تواند همه چنین مواردی را حذف کند.
 4. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه – نظافت منظم راهی عالی برای حفظ یکپارچگی آجر کاری ساختمان شماست. برای مثال ، اگر اجازه دهید خاک ، کپک و آهک راه خود را داشته باشند ، می توانند باعث خرابی و یا ترک خوردن نمای ساختمان شوند. به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان تمیز کردن آجر را به عنوان یک روش پیشگیرانه به جای یک تمرین تمیز کردن کامل پیشنهاد می دهند.
 5. صرفه جویی در پول – آیا تا به حال فکر کرده اید که صرف هزینه برای نظافت آجر کاری ساختمان شما می تواند پول بیشتری را ذخیره کنید ؟! در واقع این امر به این دلیل است که نظافت منظم نمای آجربی ، طول عمر شما را افزایش می دهد و از آسیب ناشی از ایجاد خاک ، کثیفی و کپک جلوگیری می کند. مقایسه هزینه تمیز کردن آجر و بازسازی آجر ، به این ترتیب یک شروع کننده کامل است.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader