0
سبد خرید خالیست.
آس - شرک آس ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری ساختمان > نماشویی ساختمان | شستشوی نمای ساختمان

نماشویی و شستشوی ساختمان

نماشویی

چه یک فروشگاه داشته باشید و چه ساختمان اداری و یا انبار ، قطعا در مورد اهمیت نظافت نمای داخلی محل کار خود اطلاع دارید! اما در مورد نمای بیرونی محیط کارتان چه طور ؟! نمای خارجی محل کار شما اولین چیزی است که بازدید کنندگان می بینند ، از این رو بسیار حائز اهمیت است تا هر کاری که می توانید انجام دهید و این قسمت از ساختمان محیط کارتان را همیشه تمیز نگه دارید.

هزینه نماشویی ساختمان
محاسبه قیمت و هزینه نماشویی ساختمان

در صورتی که نمای ساختمان منزل و یا محیط کار شما فلزی است ، باید روند شستشوی نمای ساختمان را به صورت منظم انجام دهید. اگرچه نمی توان از ورود عوامل محیطی و مواد آلی مانند خزه ، گلسنگ ، گرد و غبار و جلبک ها به نمای ساختمان جلوگیری کرد ، اما شستشوی نما به صورت منظم تضمین می کند که ساختمان شما هیچ آسیبی نمی بیند.

نماشویی ساختمان چیست ؟

به طور خلاصه ، شستشوی نما فرآیند اطمینان از پاکیزگی نمای خارجی ساختمان از هر گونه آلودگی ، دوده ، لکه و آلاینده می باشد. نمای خارجی معمولا قسمت جلویی ساختمان ( ورودی ساختمان ) است. برخی از محبوب ترین مصالح مورد استفاده برای نمای ساختمان شامل شیشه ، سنگ و چوب بوده البته برخی برای نمای خارجی از فلزاتی همچون استیل ضد زنگ و یا آلومینیوم استفاده می کنند. نماشویی ساختمان هایی با نمای فلزی به صورت منظم صدماتی را که این عوامل ارگانیک می توانند در آنها ایجاد کنند را به حداقل رسانده و باعث می شود خانه یا ساختمان شما برای مدت زمان طولانی تری بهتر به نظر برسد.

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان

دلایل زیادی وجود دارد که نمای یک ساختمان ممکن است کثیف به نظر برسد. به عنوان مثال ، آلاینده های موجود در هوا یکی از این عوامل محسوب می شود. هر یک از این عوامل باعث می شوند تا رنگ اصلی نمای ساختمان محو شده و بر ظاهر کلی ساختمان تاثیر می گذارند. میزان تمیز شدن نمای ساختمان بستگی به جنس مصالح دارد. تجهیزات و راه حل های کاربردی مورد استفاده با توجه نوع مصالح انتخاب می شوند تا اطمینان حاصل شود در طی فرآیند شستشوی نما هیچ گونه آسیبی به وجود نمی آید! عملکرد و مکان قرارگیری ساختمان نیز در میزان شستشوی نمای ساختمان موثر خواهد بود.

سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان وجود دارد :

 • آب
 • مواد شیمیایی
 • روش های ساینده

روش های ساینده همچون سنگ زنی ، سنباده زنی و انفجار توصیه نمی شود ، زیرا مواد سطحی را به همراه خاک و رنگ ساختمان از بین می برند. از این رو گزینه های شست و شوی نمای ساختمان با آب و مواد شیمیایی مورد جز بهترین گزینه ها محسوب می شوند که هر دو موثر و بی خطر هستند.

شستشوی نما به وسیله آب :

برای تمیز کردن نما سه نوع روش مبتنی بر آب وجود دارد :

 1. شست و شو با فشار
 2. خیساندن
 3. شست و شوی با بخار / فشار گرم

در مواجه با جرم و کثیفی های معمول ، نماشویی با آب یکی از بهترین و امن ترین شیوه ها محسوب می شود. متداول ترین روش شست و شوی نمای ساختمان ، شست و شو با آب با فشار متوسط ( 100 الی 200 پوند در اینچ مربع ) روی سطح ساختمان اعمال می شود. برای شروع فشار آب معمولا کم بوده و در صورت نیاز افزایش می یابد. برای مناطق سخت می توانید از فرچه های طبیعی و یا مصنوعی با موی زبر استفاده کنید.

شست و شوی نمای ساختمان

گاهی اوقات یک ماده شوینده غیر یونی ( نوعی که در مایعات شستشوی ظرف استفاده می شود و کمتر از مواد شوینده یونی کف می کند و با یون های موجود در آب واکنش نمی دهد ) به آب اضافه می شود تا خاک های روغنی از سطوح پاک شود. از صابون و سایر مواد شوینده خانگی نباید در تمیز کردن مبتنی بر آب استفاده شود ، زیرا لکه های قابل رویتی را به جا می گذارند. برای از بین بردن دوده و پوسته های ضخیم نواحی که در معرض باران نیز قرار ندارند ، سطح آجر را برای مدت زمانی خیس کنید. سومین روش ، شستشوی با بخار / فشار گرم ، معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما می تواند برای از بین بردن رسوبات خاک و گیاهان از جمله پیچک موثر باشد و همچنین گزینه ای برای تمیز کردن سنگ های حساس به اسیدهای موجود در برخی پاک کننده های شیمیایی ، محسوب می شود.

از طریق سیستم نماشویی ساختمان با آب ، متخصصان ما قادر هستند هرگونه کثیفی را از روی شیشه و یا سایر سطوح نما پاک کنند. میزان مناسب سختی برس را می توان با توجه به نوع سطح انتخاب کرد. برخی از رایج ترین مزایای همکاری با شرکت آس برای نماشویی ساختمان عبارتست از :

 • رسیدگی سریع و موثر فقط در چند مرحله
 • قابلیت دسترسی آسان به نواحی سخت
 • نماشویی تک مرحله ای – در این صورت دیگر نیازی به بیرون کشیدن شیشه ها و پولیش مجدد آن ها نیست
 • مناطق بزرگتر می توانند سریعتر از روش های سنتی تمیز شوند
 • از کف زمین تا بلندترین ارتفاع تمیز می شود

نماشویی ساختمان با مواد شیمیایی :

پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن کثیفی ها موثر بوده و برخلاف روش های مبتنی بر آب ، می توان از آنها برای از بین بردن رنگ ، روکش ها ، لکه های فلزی و نقاشی های دیواری نیز استفاده کرد. پاک کننده های اسیدی بر روی آجر و دیوارهای سنگ نشده ، سنگ چدنی ، بتونی ، گرانیت و بیشتر ماسه سنگ ها موثر هستند. پاک کننده های قلیایی در سنگ تراشی های حساس به اسید مانند سنگ آهک ، سنگ مرمر ، گرانیت صیقلی و ماسه سنگ آهکی ( گچ ) مورد استفاده قرار می گیرند.

شستشوی نما با آب فشار قوی :

یکی از شیوه های نماشویی استفاده از آب فشار قوی و یا افزایش غلظت مواد شیمیایی فراتر از آنچه تصور می کنید است. استفاده از یک ماده تمیز کننده بیش از حد قوی و یا جریان زیاد می تواند ساینده باشد و شیشه ، مرمر ، ماسه سنگ و سنگ های نرم روی نما را خراب کند. نزدیک نگه داشتن نازل اپلیکاتور اسپری به سطح نیز می تواند به سنگ تراشی آسیب برساند و عناصر تزئینی ظریف را از بین ببرد. اگر تکه های سنگ و ماسه را در آب زه کشی شستشو مشاهده کردید ، این نشانه آن است که فشار آب خیلی زیاد بوده و یا نازل خیلی نزدیک نگه داشته شده است. از این رو استفاده از این خدمات برای شستن نما نیاز به تخصص و تجربه خاصی دارد!

در یک تلاش نادرست برای تمیز کردن سریع و دقیق نما ، برخی از پیمانکاران از فشار آب بسیار زیاد و یا غلظت پاک کننده شیمیایی بیش از حد توصیه شده استفاده می کنند. استفاده از یک ماده تمیز کننده و یا شیمیایی بسیار قوی می تواند باعث ساییده شدن سطح گردد و به راحتی شیشه ، سنگ مرمر ، ماسه سنگ و سایر سنگ های نرم و انواع خاصی از آجرها را از بین ببرد. نزدیک نگه داشتن نازل اسپری اپلیکاتور به سطح به نمای آسیب جدی می رساند و عناصر تزئینی ظریف را از بین می برد. اگر دانه های سنگ یا ماسه در آب تمیز زه کشی پیدا شود ، این نشانه فشار بیش از حد آب یا نزدیک نگه داشتن نازل است.

با توجه به سن ساختمان شما ، یک ظاهر بکر یکنواخت ممکن است از خدمات نماشویی ساختمان قابل دستیابی و یا مطلوب نباشد. مناطق مختلف نما به احتمال زیاد در زمان های مختلف تعمیر یا تعویض شده اند ، بنابراین دستیابی به درجه جلای یکسان در انواع خدمات شستشوی نمای ساختمان امکان پذیر نیست. به عنوان مثال ممکن است از رنگ برای محافظت از آجر نرم یا پنهان کردن نقص استفاده شده باشد ، بنابراین برداشتن آن از سرتاسر نمای ساختمان ممکن است بهترین جلوه بصری را ایجاد نکند. یا ممکن است برخی از پوسته ها چنان در سطوح سنگی جاسازی شده باشند که برداشتن آنها بدون برداشتن بخشی از سنگ غیرممکن است.

چرا نماشویی را باید به صورت دوره ایی انجام دهیم ؟

نمای ساختمان هم مثل بقیه اجسام نیازمند نگه داری و شستشو است. اگر در مواقعی که نمای ساختمان جرم گرفته و خیلی کثیف شده باشد ، شستشوی نما انجام نپذیرد این جرم و آلودگی که اسیدی هم هستند بر روی سنگ باقی می ماند و باعث تخریب و سوراخ شدن سنگ نما می شود در برخی موارد حتی این آلودگی به پشت سنگ نفوذ کرده و باعث افتادن سنگ نما می شود. از این رو در این شرایط نماشویی یک نوع پیشگیری در مقابل تخریب و افتادن سنگ است. نکته دیگری این است که اگر سنگ نما خیلی شل شده باشد ، باید قبل از نماشویی اقدام به پیچ و رولپلاک نما و سپس شستشو شود.

علت اهمیت نماشویی ساختمان چیست ؟

به عبارت ساده ، یک ساختمان تمیز و جذاب از نظر زیباشناسی بسیار زیباتر از یک ساختمان کثیف است. قطعا قابل انکار نیست که نمای تمیز یک ساختمان حس مهمان نوازی و خوش آمد گویی داشته و به کسب و کار شما کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید رهگذران و افرادی را که می توانند وارد ساختمان شما شوند را تحت تاثیر قرار دهید ، باید اطمینان حاصل کنید که ساختمان شما در بالاترین درجه اولویت نظافت قرار داشته و عاری از هرگونه جرم ، کثیفی ، لکه و علائم ناخوشایند است. در صورت اجاره ملک ، تمیز نگه داشتن نمای ساختمان نیز حائز اهمیت است زیرا ممکن است در قرارداد شما ذکر شده باشد که باید نمای ساختمان را تمیز نگه دارید.

یکی از مزایای کار با شرکت آس برای نماشویی ساختمان این است که ما به جدیدترین تجهیزات دسترسی داریم. برخی از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده بالابرهای حرفه ای ، واتر جت با فشار قابل کنترل و ماشین های بخار است که برای تمیزکاری حرفه ای طراحی شده اند. متخصصان ما از راهکارهای حرفه ای و به روزترین تکنیک ها استفاده خواهند کرد.

تعویض شیشه و شنگ نمای ساختمان ها کار پرهزینه ای است و از این رو باید مطمئن شوید که مجبور نیستید هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید. از این رو چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که نمای ساختمان شما همیشه تمیز و بی عیب است؟ بله! با خدمات نماشویی ساختمان! شیشه متخلخل است بنابراین به مرور زمان ، هرگونه خاکی که جمع می شود شروع به تجزیه سطح خواهد کرد. این مشکل در زمستان بدتر می شود ، اما می تواند در هر زمان از سال اتفاق بیافتد. یکی از سرویس های شرکت آس ، رسیدگی به نمای ساختمان ها می باشد.

تکنسین های شرکت آس قادر به شست و شوی انواع نما همچون نماهای شیشه ای تک جداره ، دو جداره ، جداره فرانسوی ، پنجره سقفی ، پانل های شیشه ای ، سولاریوم و غیره می باشند. ما از جدیدترین تجهیزات و ابزارآلات و محصولات برای نماشویی قسمت داخلی و بیرونی نما استفاده می کنیم.

آیا خودمان می توانیم نمای ساختمان را تمیز کنیم ؟!

شایان ذکر است شستشوی نمای ساختمان کار نسبتا دشواری است و نیاز به تجهیزات خاص ، راه حل های تمیزکاری و پارچه های مناسب دارد. همچنین باید بدانید که تمیزکاری نمای یک ساختمان مستلزم این است که ترسی از ارتفاع نداشته باشید و از این رو از لحاظ ایمنی توصیه می شود این کار را به افراد متخصص بسپارید. مهم نیست که نمای ساختمان شما شیشه ، چوب و یا سنگ باشد ، همکاری با یک تیم متخصص بدین معناست که لازم نیست نگران به خطر افتادن امنیت خود باشید و همچنین در انرژی و زمان صرفه جویی کنید. یک ساختمان تمیز بسیار خوشایند بوده و باعث رونق کسب و کار شما می شود. وقتی افراد برای اولین بار وارد ساختمان شرکت شما شوند ، اولین چیزی که مشاهده می کنند نمای آن ساختمان خواهد بود.

دلایل همکاری با شرکت آس برای نماشویی ساختمان :

قابل اطمینان

شستشوی ساختمان بستگی به جنس مصالح کابردی دارد. شما باید با یک شرکت حرفه ای همکاری کنید که در مدیریت نما تخصص داشته باشد. کارشناسان ما از مواد شوینده و تجهیزات متناسب با جنس مصالح ساختمان شما استفاده می کنند ، در نتیجه این فرآیند هیچ آسیبی به ساختمان وارد نمی کند.

ارائه خدمات با بالاترین کیفیت

متخصصان آموزش دیده شرکت آس ، دارای دانش کافی در این زمینه می باشند. علاوه بر این ، آنها جدیدترین مواد تمیز کننده و سایر نوآوری های مهم بازار را می شناسند. در نتیجه ، آنها به شما خدماتی با کیفیت برتر ارائه می دهند و نهایتا با دانش تخصصی در این زمینه از خدمات نظافتی کارآمدتر و کم هزینه تری در شستشوی نما برخوردار می شوید.

تجربه

شرکت آس سالهاست در این زمینه مشغول فعالیت بوده و در نتیجه درک بهتری از نیازهای نظافتی مشتریان خود دارد این شرکت همچنین در سال های گذشته پروژه های نماشویی متفاوتی انجام داده و تسلط کافی در این زمینه کاری دارد.

قیمت رقابتی

با وجود متخصصان حرفه ای شرکت آس ، دیگر نیاز ندارید مبلغ زیادی را صرف خدمات نظافت و نماشویی ساختمان خود کنید. ما به شما اطمینان می دهیم که در هزینه های خود صرفه جویی کنید. شرکت آس تخمین هزینه مقدماتی و زمان تقریبی برای تکمیل کار را به شما ارائه می دهد. بهتر است شرکت های خدماتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و شرکتی را انتخاب کنید که قیمت رقابتی و برنامه ای متناسب با نیازهای تجاری شما برای شستشوی نما ارائه دهد.

یکی دیگر از دلایل همکاری با شرکت آس جهت شست و شوی نمای ساختمان ، دسترسی آن ها به تجهیزات حرفه ای است. به منظور تمیز کردن حرفه ای نمای بیرونی ساختمان خود ، به چیزی فراتر از شست و شوی عادی روزمره نیاز خواهید داشت. برخی از رایج ترین ابزارهایی که تکنسین های ما استفاده می کنند دستگاه آب فشار قوی و دستگاه بخار مخصوص این کار است. با یک سرویس حرفه ای تمیز کردن نمای خارجی می توان به نتایج بهتری رسید. تیم با تجربه آس می دانند که چگونه تمام قسمت های مختلف نما را تا بیشترین حد ممکن تمیز کنند.

زمانی که صحبت از نماشویی نما در ارتفاع مطرح است ، قبل از انتخاب متد و مواد مناسب ، رعایت نکات ایمنی بسیار حائز اهمیت است. یک تیم حرفه ای مهارت و دانش لازم را در زمینه کار با طناب ، نردبان و نصب داربست به روش صحیح دارند. تیم ما کلیه اقدامات و اصلاحات لازم ایمنی را رعایت کرده و از مواد شیمیایی ، ابزارها و روش های مناسب استفاده می شود تا هیچگونه تاثیر منفی برای نما یا افراد ایجاد نکند.

شستشوی پنجره و نمای ساختمان ها با طناب :

شرکت خدماتی آس در زمینه شستشوی نما و پنجره ها به وسیله طناب تخصص دارد. این روش به عنوان دسترسی با طناب و یا راپل صنعتی نیز شناخته شده است که متدی موثر ، کارآمد ، ایمن و با بودجه مناسب است. استفاده از طناب در نماشویی برای شست و شوی پنجره های اصلی ساختمان های تجاری همچون بلوک های اداری و پنجره هایی با ارتفاع بیرونی در مکان های صنعتی بسیار ایده آل می باشد.

نماشویی با فشار قوی

شستشوی ساختمان با فشار قوی جز خدماتی است که با استفاده از طناب های محکم صنعتی و تجهیزات با فشار بالای مخصوص این کار قابل اجراست. این روش برای ساختمان هایی با ارتفاع بسیار بلند و یا روکش فلزی که نشانه هایی از جرم و خاک و آهک دارند ، مناسب است. در واقع در ساختمان هایی با ارتفاع بلند و نقاطی با دسترسی بسیار سخت برای از بین بردن هر گونه جرم باید از مواد شیمیایی مخصوص و سیستم های شستشوی با فشار بالای گرم استفاده کرد!

تمیز کردن سطوح بالا

تمیز کردن سطوح بلند بسیار مهم بوده و باید به صورت مداوم انجام شود. پاک کردن گرد و خاک نواحی فلزی قسمت های داخلی و خارجی ساختمان های صنعتی و تجاری باید بخشی از برنامه منظم تعمیر و نگهداری ساختمان شما باشد.

نماشویی با استفاده از طناب

تمیز کردن نمای ساختمان ها به وسیله طناب ” راپل ” یک راه حل مناسب ، بی خطر و مقرون به صرفه برای تمیز کردن پنجره های بلند بسیاری از ساختمان ها است ، جایی که استفاده از سایر روش ها امکان پذیر نبوده و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیست! قابل توجه ترین مزیت دسترسی به طناب برای تمیز کردن پنجره های مرتفع این است که می توان تجهیزات را با سرعت بسیار زیاد در ساختمان یا محیط به سرعت نصب و یا باز کرد ، در حالی که راه اندازی سایر وسایل دسترسی مانند ماشین آلات سنگین یا سکوهای داربست می توانند مدت زیادی طول بکشد و می تواند باعث ایجاد اختلال در مناطق و محیط اطراف شود. صرف نظر از نوع ساختمان شما ( تجاری ، دولتی یا مسکونی ) این روش مزایای زیادی همچون موارد ذکر شده در زیر دارد :

 1. روشی سریع
 2. بی خطر و ایمن
 3. مقرون به صرفه
 4. روشی تکنیکی برای نماشویی ساختمان ها

آماده سازی شستشوی ساختمان :

قبل از شروع نماشویی ساختمان ، تشخیص جنس مصالح کاربردی و مناسب ترین روش تمیزکاری بسیار حائز اهمیت است. تفکیک بین انواع مختلف سنگ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال انواع سنگ آهک همانند ماسه سنگ به نظر می آید و از نظر ظاهری بتون شبیه به سنگ های طبیعی می باشد. علاوه بر این ، بعضی از آجرها ممکن است حاوی ناخالصی هایی مانند ذرات آهن باشند که می توانند با مواد تمیز کننده خاصی واکنش نشان داده و در نتیجه لکه دار شوند!

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان

انتخاب روش نماشویی اشتباه می تواند صدمات جبران ناپذیری به مصالح ساختمان وارد کند. همچنین توجه داشته باشید که برخی مواد شیمیایی ( و حتی آب ) که برای سنگ بی خطر هستند ، می توانند به سایر عناصر ساختمانی مانند عناصر تزئینی فلزی ، شیشه ، پنجره شیشه دار چوبی ، میله های آهنی پنجره و قاب تهویه آسیب بزنند! هر قسمت از ساختمان که در معرض نماشویی ساختمان نبوده اما مستعد آسیب هستند ، باید پوشانده شوند.

متخصصان توصیه می کنند که شستشوی نما را پس از اتمام تعمیرات فضای بیرونی ساختمان انجام دهید. اگر ساختمان محیط کار شما نیاز به تعمیرات جدی برای فضای بیرون دارد ، قبل از شروع شست و شوی نمای ساختمان حتما اطمینان حاصل کنید که تعمیرات لازم به صورت کامل انجام شده باشد!

شستشوی ساختمان مبتنی بر آب نباید در دمای زیر 45 درجه فارنهایت ( 7.2 درجه سانتیگراد ) صورت گیرد ، زیرا آب به داخل شکاف ها نفوذ کرده و متعاقبا در منفاذ مسدود می شود و منجر به ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن خواهد شد. شست و شو با مواد شیمیایی در دمای 50 درجه و یا بالاتر نتیجه بهتری خواهد داشت.

سند بلاست نمای ساختمان :

اگر برای پاکسازی و بازسازی نمای ساختمان خود به راه حل قوی تری نیاز دارید ، برای کمک به از بین بردن آلاینده های جامد و سرسخت ، رنگ و سیستم های پوششی روش سند بلاست نمای ساختمان نسبت به متدهای تمیزکردن متراکم در صورت استفاده صحیح ، می تواند بخشی از بازسازی موفقیت آمیز باشد. شرکت ساختمانی آس با دستگاه های ساینده چرخشی جدید و سندبلاست نماهای آجری و سنگی را تمیز و بازسازی می کنند. اگر پروژه شستشوی نمای ساختمان در تهران به سایشی ملایم نیاز دارد ، متخصصین آس می توانند به شما کمک کنند تا مناسب ترین متد روز را متناسب با نوع خاک یا نوع رنگ ساختمان شما انتخاب کنند.

سیستم نماشویی ساختمان با سندبلاست برای موارد زیر قابل استفاده است :

 • سنگ
 • آجر
 • املاک مسکونی
 • املاک تجاری
 • رنگ
 • نماهای نقاشی شده
 • نماهای آلوده و کثیف و دارای قارچ و جلبک

برخی شرایط خاص نیاز به یک روش سایشی بیشتر برای تمیز کردن دارند تا به نتیجه مطلوب برسند. این زمانیست که شما نیاز به شست و شوی نمای ساختمان با سندبلاست دارید. در این متد مواد ساینده و هوای فشرده با سرعت زیاد از طریق یک شلنگ و نازل خارج شده و با ضربه زیاد به سطح برخورد می کنند و هر گونه کثیفی ، رنگ و جلا ، لکه و پوششی را از بین می برند. این روش برای آماده سازی سطوح برای بازسازی یا رنگ آمیزی و یا به سادگی برای از بین بردن انباشت خاک بر روی آجرهای قدیمی ایده آل است. روش کار بدین صورت است که هوای فشرده با شن مخلوط شده و تحت فشار زیاد با کمک کمپرسور به داخل تفنگ وارد می شود و بر روی سطح پاشیده می شود. علاوه بر این ، تاثیر مخلوط ساینده هوا به طور موثر قارچ ها و باکتری ها را از بین می برد ( شرایطی که به مرور زمان باعث زوال نما می شوند ). نماشویی با سندبلاست از چند طریق انجام می شود و انتخاب متد صحیح با در نظر گرفتن ماهیت آلودگی و هدف نهایی رویداد انجام می شود :

 1. متداول ترین روش کلاسیک است که در آن شن و ماسه با هوای فشرده شده مخلوط شده و تحت فشار زیاد به دیواره پرتاب می شود.
 2. روش دیگر ” روش مرطوب ” نامیده می شود د و برای سطوح بسیار آلوده حاوی لکه های قدیمی و بقایای خشک شده ملات استفاده می شود. ماهیت این متد شامل ترکیب مواد ساینده با آب و سپس اسپری کردن ترکیب حاصل بر روی سطح آجری می باشد.
 3. یک تکنیک بسیار موثر پاک کردن سطح نما با کمک یخ است که به شما امکان می دهد آلودگی های مکان هایی با دسترسی سخت را بتوانید پاک کنید. در این حالت ، شن و ماسه با ذرات کوچک یخ طبیعی یا مصنوعی جایگزین می شود و تحت فشار زیاد آنها را بر روی دیوار قرار می دهد.
 4. روش چهارم یک فرآیند حرارتی است که شامل پاشش همزمان شن و ماسه و مواد قابل احتراق است. استفاده از مواد پاک کننده حرارتی باعث نابودی کامل موادی هوچون خزه ها ، کپک ها ، قارچ ها و عوامل بیماری زا می شود.
سند بلاست نمای ساختمان

مزایای نماشویی ساختمان :

زیباسازی ظاهر محیط کار یا منزل

به منظور حفظ ظاهری تمیز و حرفه ای برای محیط منزل و یا کارتان ، باید نمای ساختمان را دو الی سه بار در سال تمیز کنید ، زیرا فرسایش ناشی از آب و هوا به تدریج باعث ایجاد چرک و کثیفی می شود. پنجره های تمیز ، فضای داخلی و خارجی منزل و یا کسب و کار شما را جذاب تر می کند. برای صاحبان مشاغل این موضوع بسیار حائز اهمیت است ، زیرا پنجره های تمیز نشان دهنده این است که شما وظیفه شناس هستید و مایلید که به کوچکترین جزییات کارتان نیز توجه کنید. برای فروشگاه های کوچک ، پنجره های تمیز محصولات و کالاهای شما را با بهترین نور ممکن نمایش می دهند.

سالم ماندن پنجره ها برای مدت زمان طولانی

شرکت های خدماتی سرویس و نگهداری ساختمانی ، آلاینده های زیست محیطی همچون باران های اسیدی ، آب سخت و اکسیداسیون را از قاب شیشه پاک می کنند ، از این رو پنجره های ساختمان محیط کار شما برای مدت زمان طولانی تری سالم باقی می مانند. با از بین بردن این آلودگی ها به شیوه ای مناسب و استفاده از مواد مناسب برای شستشوی نمای ساختمان می توانید آلاینده های خورنده را از روی شیشه ها پاک کنید و با افزایش طول عمر پنجره ها ، در هزینه های خود صرفه جویی می کنید.

مزایای نماشویی = محافظت در مقابل بلایای طبیعی

بادهایی با سرعت بالا و طوفان های شدید جز متداول ترین خطراتی هستند که به نمای ساختمان ها آسیب می زنند. نماشویی ساختمان در برابر صدمات ناشی از وزش بادهای شدید و باران ، رطوبت و دمای بالا از ساختمان محافظت می کند. به عبارت ساده تر مقاومت در برابر دما ، فرسایش ناشی از هوا و خوردگی در طی چند دهه جز رایج ترین آسیب هایی است که به ساختمان شما وارد می شود!

بهبود بهره وری انرژی

سیستم شستشوی نمای ساختمان نقش به سزایی در بهبود بهره وری انرژی در ساختار یک ساختمان دارد. با اتصال هوشمندانه نمای بیرونی به فضای داخلی ساختمان ، نفوذ و یا تسفیه کنترل نور فضای خارجی ساختمان گرما را تنظیم کرده ، مصرف انرژی خورشیدی را کاهش داده و تمامی این موارد نهایتا منجر به بهبود بهره وری انرژی می گردد.

کنترل صدا

صداهای خارجی مانند فعالیت های ساختمانی ، راه آهن ، ترافیک ، هواپیما و غیره می تواند برای ساکنین ساختمان نگران کننده باشد. نماشویی ساختمان می تواند تاثیر صدا را در محیط های اطراف ساختمان کنترل کند!

نکات مهم در شست و شوی نمای ساختمان :

 • برای انواع سطوح می توانید از نماشویی ( شست شوی نما ) استفاده کنید. هر کدام از این سطوح شرایط خاصی دارند ، اما همه آن ها قابل شست و شو و تمیز شدن هستند. برای مثال برای تمیز کردن سطوح رنگ شده از موادی استفاده می شود که بسیار قوی و اسیدی نباشند تا به نما آسیبی نرسد. و یا شستشوی نماهای چوبی نیز اصول خاصی دارد که تمیز کردن درست آن بدون آسیب زدن به نمای ساختمان شما فقط از دست یک تیم حرفه ای بر می آید.
 • کیفیت را نسبت به هزینه در اولویت قرار دهید. به این معنا که کیفیت کار نسبت به هزینه ای که برای نماشویی ( شست شوی نمای ساختمان خود ) پرداخت می کنید ، باید برایتان مهم باشد. هر چقدر کیفیت کار بالاتر باشد سبب می شود که زیبایی و عمر مفید بنای شما افزایش یابد و نیاز به تعمیرات کلی و ساخت مجدد نما را نداشته باشید و همین امر سبب می شود که هزینه شما کاهش پیدا کند.

قبل از شروع اجرای خدمات شستشوی نمای ساختمان سعی شود که حتما متد مورد نظر بر روی یک قسمت کوچکی از نمای بیرونی ساختمان امتحان شود. با یک قسمت کوچک ، تقریبا کمتر از یک فوت مربع شروع کنید و ابتدا خفیف ترین روش شست و شو را امتحان کرده و در صورت لزوم روش های تدریجی قوی تری را آزمایش کنید. هر یک از عوامل شیمیایی قدرت های مختلفی دارند و تا یافتن مخلوط مناسب می توان آنها را رقیق کرد. مدت زمانی که محلول شیمیایی باید بر روی سطح باقی بماند بسته به شدت آلودگی یا لکه قابل تنظیم است. با این حال هنگام آزمایش با عوامل شیمیایی باید احتیاط کرد. به عنوان مثال ، اگر عوامل بر پایه هیدروکلریک بر روی نماهای سنگی مدت زمان زیادی باقی بماند و یا به صورت کامل شسته نشود ، می تواند یک بقایای سفید مبهم به جا بگذارد.

نحو محاسبه قیمت نماشویی چگونه است ؟

قیمت شست و شوی نمای ساختمان به عواملی همچون متراژ نمای شیشه ای و کامپوزیت ( متر مربع ) ، متراژ نمای سنگی و آجری ( متر مربع ) و نوع شستشوی نما بستگی دارد.

متداول ترین روش های شستشوی نمای ساختمان چیست ؟

شستشوی نما با طناب ، شست و شوی نمای ساختمان با واترسندبلاست ، استفاده از بالابر ، استفاده از تی و ابر و مواد شوینده ، نماشویی با واتر جت

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها 1

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader