0
سبد خرید خالیست.

خدمات پمپ و تاسیسات مکانیکی استخر

خدمات پمپ استخر

خدمات پمپ آب استخر / تعمیر پمپ تصفیه استخر / مشکلات پمپ استخر

پمپ استخر از طریق گردش آب داخل استخر ، نگهداری استخر را آسان تر کرده و به تمیز ماندن آن کمک می کند. به منظور حفظ کارایی استخر منزل خود ، باید برای تعمیر پمپ استخر به صورت مداوم و در بازه زمانی منظم اقدام نمایید. پمپ یکی از مهم ترین قطعات استخر محسوب می شود ( با این وجود اغلب نادیده گرفته می شود ). پمپ آب را از کفگیر و زهکشی اصلی بیرون کشیده و سپس آن را به سمت فیلتر و هیتر هدایت کرده و نهایتا جهت گردش مواد شیمیایی آب را دوباره به داخل استخر می فرستد. پمپ در اصل استخر را اداره می کند ، بنابراین وقتی پمپ استخر شما به طور ناکارآمد کار کند و یا اصلا کار نکند ، باید نگران باشید زیرا دیگر به راحتی نمی توانید شنا کنید! اگر به دنبال تعویض قطعات خراب و یا سرویس و نگهداری دوره ای از تاسیسات مکانیکی استخر خود هستید ، فقط کافیست با متخصصان فوق حرفه ای شرکت خدمات ساختمانی آس تماس بگیرید!

محاسبه قیمت و هزینه خدمات استخر

پمپ های استخر شنا با گردش آب درون استخر و کمک به تمیز نگه داشتن استخر ، کار حفظ و نگهداری استخر را آسان می کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که از پمپ استخر خود مراقبت می کنید تا کارایی آن افزایش یابد. لطف کنید. از این رو با پیروی از نکات کلیدی زیر به بهبود عملکرد پمپ تصفیه استخر کمک شایانی خواهد کرد :

خدمات تعمیر پمپ استخر :

بررسی به صورت منظم و مداوم

پمپ استخر شنای شما باید به صورت هفتگی بررسی شود. از آنجا که از طریق برق کار می کند ، هنگام انجام بررسی ها باید احتیاط کنید.همچنین به یاد داشته باشید که اگر آب درون استخر نباشد ، پمپ هرگز نباید روشن شود! پمپ را روشن کرده و میزان فشار سنج را یادداشت کنید. مقدار 30PSI تا 35PSI بدین معنا است که شما بهتر بررسی می کنید که همه سوپاپ ها به درستی باز هستند. قبل از اقدام ، پمپ را خاموش کنید. اگر مشکلی در پمپ وجود دارد ، جهت تعمیر پمپ تصفیه استخر همیشه باید قبل از اقدام به رفع مشکل ، به دفترچه راهنما مراجعه کنید. تا زمانی که اطمینان کامل ندارید که دقیقا می دانید چه کاری انجام می دهید ، باید با تکنسین های شرکت آس تماس بگیرید تا اقدامات لازم را انجام دهند.

تمیز کردن سبد پمپ استخر

تمیز نگه داشتن سبد پمپ نوعی خدمات نگهداری موثر است که به افزایش طول عمر پمپ های استخر کمک می کند. در مورد سبدهای کفگیر ( اسکیمر ) شما نیز همین مسئله وجود دارد – آنها را دو بار در هفته چک کنید و قبل از تعویض ، هر گونه کثیفی و گرد و خاک را پاک کنید. در خدمات تعمیر پمپ استخر ، آب بندی کلاهک پمپ و یا روغنکاری اورینگ را فراموش نکنید تا اطمینان حاصل گردد به طور موثر کار می کند.

خدمات پمپ استخر : تمیز کردن فیلتر

زباله های جمع شده در فیلتر باعث آسیب های دائمی پمپ استخر می شود. از این رو فیلتر استخر باید به صورت مداوم بررسی شود.

بررسی سطح آب

اگر پمپ استخر شنا بیش از حد ممکن در حال مکیدن هوا ( به جای آب ) باقی بماند ، می تواند آسیب جدی به عملکرد آن وارد شود. با اطمینان از سطح کافی آب استخر از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

تعویض پمپ استخر

طول عمر موتورها معمولا 8 سال است. شما به راحتی می توانید این زمان را تشخیص دهید ، زیرا در این جور مواقع صداهای بلند و گوش خراشی ایجاد می کنند. این موضوع به دلیل فرسودگی بلبرینگ و یا سوختن خود موتور می باشد. اگر احساس کردید که پمپ استخر شما نیاز به تعویض دارد ، با تکنسین های شرکت خدماتی آس تماس بگیرید تا جهت انجام خدمات پمپ استخر در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام نمایند.

پمپ استخرها معمولا به سه دسته زیر طبقه بندی می شوند :

 1. پمپ تک سرعته : پمپ های قدیمی که دهه هاست از آن ها استفاده می شود. پس از روشن شدن ، با سرعت ثابت کار می کند. قیمت این پمپ ها بسیار ارزان بوده و صدای زیادی دارند.
 2. پمپ دو سرعته : یکی از انواع پمپ های تک سرعته است و هر دو آن ها به عنوان موتور القایی شناخته شده اند. تفاوت آن ها این است که موتور دو سرعته صدای کمتری دارد و از این رو نسبت به پمپ هایی با سر و صدای زیاد ، کارآمدتر خواهند بود. به طور متوسط یک پمپ دو سرعته در مقایسه با پمپ یک سرعته ، در حدود 50 تا 70 درصد در هزینه انرژی صرفه جویی می کند.
 3. پمپ با سرعت متغیر : برخلاف موتورهای القایی ناکارآمد که در پمپ های تک و دو سرعته مورد استفاده قرار می گیرند ، پمپ با سرعت متغیر از موتور آهنربای دائمی استفاده می کند. این همان موتوری است که در اتومبیل های برقی استفاده می شود. آنها به کاربر اجازه می دهند میزان دقیق جریان مورد نیاز برای استخر خود را “شماره گیری کند”. کاهش سرعت جریان آب و اصطکاک ، که باعث می شود کل سیستم به طور چشمگیری کارآمد تر شود. صدا و لرزش این پمپ ها کم بوده ، راحت تر راه می افتند ، طول عمر بیشتری دارند ، به صورت دیجیتالی قابل کنترل هستند و تشخیص پیشرفته ای دارند. بیشتر مطالعات نشان می دهد که آنها 90% کارآمدتر از پمپ های یک سرعته استاندارد هستند.

پمپ های استخر می توانند چندین هدف مختلف را ارائه دهند. هر سیستم استخر دارای حداقل یک اصلی گردش آب است. این پمپ به عنوان قلب سیستم شما عمل کرده و آب از استخر را از طریق فیلتر و سایر تجهیزات دیگر به گردش در آورده و به استخر باز می گرداند. بدون وجود پمپ گردش اصلی ، آب به صورت راکد مانده و استخر شما نهایتا به یک باتلاق تبدیل می شود. پمپ استخر شما باید حداقل 8 ساعت در طول روز کار کند تا در طول 24 ساعت بتواند آب را 1 الی 2 بار کامل به گردش در آورد.

خدمات تعمیر پمپ استخر

مواردی مانند اندازه پمپ ، اندازه لوله کشی و گالن آب استخر همگی در هنگام تعیین مقدار صحیح زمان اجرای پمپ استخر شما در طول روز و همچنین تعیین اندازه مناسب پمپ برای تعویض در حین خدمات پمپ استخر مورد توجه قرار می گیرد.

چگونه بررسی کنیم که آیا نیاز به خدمات تعمیر پمپ استخر دارید یا خیر ؟

به عنوان صاحب استخر ، باید علائم خرابی پمپ را به خوبی بشناسید. هرچه زودتر این علائم هشدار دهنده را تشخیص دهید ، بهتر بوده و در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. باید به دنبال موارد زیر باشید :

 • پمپ شما چند ساله است ؟ طول عمر پمپ ها معمولا 3 الی 6 سال است. این زمانی است که نیاز به جایگزین کردن پمپ جدید دارید.
 • آیا پمپ شما سر و صدا دارد ؟ پمپ استخر شما باید بی سر و صدا کار کند ، البته نباید کاملا بی صدا باشد. اگر صدای آن بسیار بلند باشد ، مشکل به احتمال زیاد از خرابی یاتاق است که برطرف کردن آن کاری راحت و ارزان است.
 • آیا پمپ موج شکن را به گردش در می آورد ؟ افزایش قدرت مکرر ، علائم بزرگتری را نشان می دهد. در این مرحله به نفع شماست تا پمپ را به جای تعمیر ، تعویض کنید.
 • آیا پمپ بعد از مدت زمان کوتاه خاموش می شود ؟ پمپ احتمالا بیش از حد گرم شده و یا مسدود شده است.
 • آیا پمپ قدرت مکش خود را از دست داده است ؟ شاخص فشار را بررسی کنید. اگر به درستی کار نمی کند ، زمان تعمیر پمپ فرا رسیده است.
 • آیا آب استخر سبز شده و یا رنگ عجیبی دارد ؟ اگر آب استخر تیره و مایل به سبز است ، زمان آن رسید ه است تا با تکنسین های شرکت خدماتی آس تماس بگیرید تا جهت خدمات پمپ استخر اقدام نمایند.

رایج ترین مشکلات پمپ استخرها :

پمپ استخر به عنوان یک عنصر مهم در تمیز و بی خطر نگه داشتن آب استخر ، کار بسیار خوبی انجام می دهد. وقتی همه چیز با موفقیت پیش می رود ، ممکن است فکر دیگری برای پمپ استخر خود نکنید. با این حال ، اگر استخر خود را نادیده بگیرید خطرات جدی پیش روی شما خواهد بود و نیازمند خدمات تعمیر پمپ تصفیه استخر خواهید شد. در ادامه چند مورد از رایج ترین مشکلات پمپ استخر شنا را برایتان ذکر می کنیم که باید به آنها توجه کنید و می توانید با آنها کنار بیایید.

پمپ صدای بلند ایجاد می کند!

اگر پمپ بیش از حد صدا بدهد ، نشان دهنده این است که واحد به درستی روی پایه قرار نگرفته است. اطمینان حاصل کنید که پمپ به خوبی قرار گرفته است و در صورت ادامه مشکل سعی کنید آن را روی یک تشک لاستیکی قرار دهید تا صدا متوقف شود. کاواک زایی ( حباب‌ های خلا که در اثر چرخش پروانه‌ کشتی و تلمبه و غیره در آب ایجاد می‌ شوند و روی سطح فلز مجاور خود فرورفتگی ایجاد می‌ کنند ) مشکلی است که وقتی پمپ بدون آب کار می کند ، رخ می دهد. پروانه پمپ خیلی سریع می چرخد و مولکول های هوا را از آب می زند و صدای کوبیدن ایجاد می کند. گرفتگی فیلتر یا پروانه را بررسی کنید و مطمئن شوید که اندازه پمپ مناسب است. سایش بیرینگ اجتناب ناپذیر است و در هر پمپ استخری که به خوبی استفاده می شود وجود خواهد داشت. در چنین حالتی برای تعمیر پمپ تصفیه آب استخر از تکنسین های شرکت آس کمک بخواهید.

عدم وجود جریان آب داخل پمپ

به این معنی که آب کافی از طریق پمپ جریان نمی یابد. این مشکل به دلیل پایین بودن سطح آب استخر و یا کثیفی زیاد در کفگیر رخ می دهد. همچنین ممکن است در اثر ” نشت مکش ” ، جایی که شکاف در لوله کشی در قسمت جلویی مکش پمپ وجود دارد ، رخ دهد. اگر پمپ برای مدت زمان طولانی خشک باشد ، بیش از حد گرم شده ، موتور می سوزد و بخاری ایجاد می شود که باعث آب شدن لوله کشی و خرد شدن سبد پمپ و از بین رفتن آب بند و پیشران می شود. در خدمات پمپ استخر با افزودن آب به استخر ، تمیز کردن سبد کفگیر و لوله کشی مجدد پمپ در صورت وجود نشت مکش می توان این مشکل را حل کرد. سپس با افزودن آب به صورت مستقیم داخل پمپ ( از طریق شلنگ و یا سطل ) پمپ را بازسازی کنید.

گرفتگی پروانه پمپ

پروانه پمپ بخشی از پمپ استخر است که آب را حرکت می دهد. اگر این قسمت گرفته باشد جریان آب به شدت محدود شده و مکن است موتور بسوزد. لاشبرگ ، چوب و اسباب بازی های کوچک گاهی اوقات از کنار سبد پمپ عبور کرده و می تواند پروانه را مسدود کند. در بعضی مواقع می توان پروانه را با چرخاندن آن با دست در حالی که آب را از صافی رد کرده اید پاک کنید. گاهی اوقات نیز باید پمپ را از هم جدا کنیم تا پروانه را به صورت دستی تمیز کنیم.

عدم کارکرد / سوختن موتور

موتورهای پمپ استخر موتورهایی با کارایی مداوم هستند ، اما در نهایت پوسیده شده و از بین می روند. اگر پمپ خشک باشد و کار کند ، عدم تمیز کردن به موقع فیلتر و تعمیرات لازم و تعادل نامناسب آب همگی منجر به نارسایی زودرس موتور می شوند. در این مرحله 2 گزینه داریم. اگر مابقی قسمت های مونتاژ شده پمپ در شرایط خوبی باشد ، فقط باید موتور را تعویض کنیم. در غیر این صورت ، کل پمپ باید تعویض شود.

شکستن سبد کفگیر

این سبد آخرین خط دفاعی است که باعث جلوگیری از گرفتگی پمپ و پروانه ( به دلیل ورود آشغال و کثیفی ) می شود. پس از ایجاد هر گونه ترک و یا شکستگی ، باید به سرعت تعویض شود. عدم رسیدگی و خدمات نگهداری به موقع باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی می شود. از این رو توصیه می شود خدمات پمپ استخر را به موقع انجام داده و سبد کفگیر را به صورت مداوم تمیز کنید. در صورت شکسته شدن سبد کفگیر ، بهترین کار این است که سبد کفگیر را تعویض کنید.

نشت پمپ

اجزایی مانند حلقه های اورینگ محفظه پیشران ، آب بند رزوه و آب بند شفت با گذشت زمان خراب شده و منجر به نشت می شوند. از آنجا که آب از کوچکترین شکاف ها عبور می کند ، حتی یک شکاف کوچک آب بندی نیز باعث نشت می شود. به طور مرتب آب بندها را برای اطمینان خاطر بررسی و جایگزین کنید.

پمپ استخر قلب استخر شماست. هدف از پمپ استخر شما مکش آب از استخر است که از فیلتر عبور می کند و پس از تمیز شدن دوباره به استخر پمپاژ می شود. منطقی است که مانند موتور اتومبیل ، پمپ استخر سالم به معنای استخر سالم و شرایط شنای بهتر برای لذت بردن از دوستان و خانواده شما باشد. نگهداری و تعمیر پمپ تصفیه استخر در شرایط عالی مستلزم سرویس دهی در طول سال است ، اما با این مراحل آسان ، این امر بسیار آسان می گردد :

 1. حفظ رطوبت و روغن کاری برای یک پمپ کاملا کارا ، حتی در خارج از فصل ، مهم است. رطوبت از آب بندها یا اتصالات لوله نشت می کند و برای جلوگیری از خرابی بیرینگ یا خرابی بیرونی ، آنها باید ترمیم شوند. همیشه بهتر است که خود موتور خشک باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که بیرینگ های استخر شما به طور دائم روغن کاری شده اند تا از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری کنید ، این امر می تواند باعث خرابی حیاتی کل سیستم شود.
 2. گردش هوا در اطراف موتور برای عملکرد بهینه ضروری است. حتی اگر درپوش پمپ استخر دارید ، اطمینان حاصل کنید که در اطراف پمپ تهویه ، جریان هوای آزاد و کافی وجود دارد تا موتور خنک شود.
 3. اگر پمپ شما در مقابل اجزا محافظت شده باشد ، تمیز کردن مکانیک داخلی پمپ نباید مشکلی ایجاد کند. با این حال ، می توانید از مسواک تمیز یا جاروی گرد و غبار برای از بین بردن تجمع منافذ استفاده کنید. برای سطوح و موتور ، از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن استفاده کنید ، اما از رطوبت مستقیم روی موتور خودداری کنید ( آب زیاد می تواند باعث آسیب دائمی شود ). سبد را تمیز کرده و مرتبا فیلتر کنید تا از جمع شدن آوار جلوگیری شود.
 4. پناهگاه را در نظر بگیرید. این روزها پناهگاه های زیادی برای جمع آوری پمپ استخر ، فیلترها و وسایل برای ظاهر مرتب تر ، و همچنین کمک به محافظت از پمپ شما وجود دارد. موادی را انتخاب کنید که ضد زنگ و ضد پوسیدگی باشد و دارای دریچه قابل قفل باشد ، بنابراین برای حیوانات خانگی و کودکان نیز ایمن است. بسته به فضای موجود ، می توانید جعبه های قابل حمل پمپ ، سوله های کوچک و روکش های محافظ را انتخاب کنید ، اما به یاد داشته باشید که همیشه تهویه کافی وجود داشته باشد. مواد شیمیایی استخر خود را به خوبی از پمپ دور نگه دارید ، زیرا بخار می تواند باعث زنگ زدگی و پوسیدگی قسمت های داخلی موتور شود.

با استفاده منظم ، اکثر پمپ های تصفیه استخر 8 تا 12 سال دوام می آورند و نیازی به تعویض ندارند. با این حال چند عامل وجود دارد که بر دوام و طول عمر پمپ ها تاثیر می گذارد : از اندازه پمپ استخر تا میزان استفاده ، در ماندگاری آن تاثیر می گذارد. هنگامی که پمپ استخر بیش از حد کوچک باشد ، برای جا به جایی آب تقلا کرده و حداقل 50% از زمان خود را بیش از حد کار می کند. و اغلب ، برای جبران کردن ، یک پمپ کم حجم باید بیش از حد معمول کار کند. این نوع استفاده طول عمر پمپ را به شدت کاهش می دهد و نهایتا باعث خرابی آن می گردد و از این رو لازم است زود به زود جهت تعمیر پمپ تصفیه استخر اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که هرچه بیشتر از پمپ خود استفاده کنید ، سایش آن بیشتر می شود. اما در عین حال ، نوع پمپ مورد استفاده شما نیز نقش به سزایی دارد. بیشتر دارندگان استخر از یکی از دو نوع پمپ استخر استفاده می کنند : تک سرعت و سرعت متغیر. در حالی که پمپ های تک سرعته در ابتدا ارزان تر هستند ، بزرگترین نقص آنها درست در نام آنها است. آنها فقط می توانند با یک سرعت حرکت کنند. این به معنای استفاده مداوم و زیاد از انرژی است که آیا واقعا به تمام آن قدرت پمپاژ نیاز دارید یا خیر. از طرف دیگر ، پمپ های استخر با سرعت متغیر ، دامنه ای از سرعت را ارائه می دهند. هر سرعت برای شرایط خاص ایده آل است ، ازعملکرد فیلتر در طول شب گرفته تا پاک کردن سریع رنگ سبز از استخر آلوده به جلبک ها. و از آنجا که این پمپ ها می توانند بین سرعت پایین و سریع جابجا شوند ، بسیار کارآمدتر از انرژی های مشابه تک سرعته هستند.

خدمات سرویس و تعمیر پمپ تصفیه استخر

در طول عمر پمپ استخر ، قطعات کوچکی مانند پیچ ​​، مهر و موم و حلقه های O خراب شده و نیاز به تعویض دارند. وقتی این پیری طبیعی اتفاق می افتد ، هرچه سریعتر به آن پاسخ دهید ، بهتر است. در طول عمر پمپ استخر قطعات کوچکی مانند پیچ ​​، آب بندها و حلقه های اورینگ خراب شده و نیاز به تعویض دارند. وقتی این افزایش سن طبیعی اتفاق می افتد ، اگر هرچه سریعتر به آن پاسخ دهید ، بهتر است. و نیاز به خدمات سرویس و تعمیر پمپ تصفیه استخر نیز کاهش می یابد. به همین دلیل تعمیر و نگهداری به موقع بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های مازاد و بهبود کارکرد پمپ می باشد. هر سال چند بار از وضعیت پمپ خود بازدید کنید تا در شرایط مناسب کار باشد. به دنبال موارد زیر بگردید :

 • پیچ های گمشده
 • ترک در محفظه پلاستیکی
 • حلقه های اورینگ فرسوده یا شکسته
 • آب بند فرسوده

بسیاری از دارندگان استخرها فراموش می کنند تا به پمپ استخر خود رسیدگی کنند. اما برای دارندگان استخرهایی که می خواهند از پمپ های استخر خود بیشترین بهره را ببرند ، بررسی منظم آنها و انجام تعمیرات کوچک پمپ استخر بهترین روش است. این کار ارزان تر از تعویض پمپ بوده و استرس عیب یابی در هوای 100 درجه تابستان را در شما برطرف می کند. حتی در طول زمستان ، مهم است که پمپ استخر خود را به درستی آماده سازی کنید تا از آسیب های جدی یخ زدگی جلوگیری کنید. اگرچه برخی از پمپ های استخر می توانند سال ها بیشتر از طول عمر مورد انتظار خود نگهداری شوند ، اما سرانجام نکته ای پیش می آید که تعویض تنها گزینه معقول است و دیگر تعمیر پمپ استخر کارساز نخواهد بود. در ادامه نشانه های فرا رسیدن زمان تعویض پمپ را برایتان گردآوری کرده ایم :

 • هنگامی که محفظه پمپ شکسته یا خراب می شود : a) محفظه / پوشش پمپ ساییده شده مانند زنگ زدگی عمیق روی بدنه اتومبیل است. احتمال دارد که لایه بیرونی پمپ خراب شود ، و از این رو به زودی چندین قسمت دیگر نیز به دنبال آن خراب می شوند. b) در کنار موتور پمپ ، تعویض محفظه گرانترین قسمت از تعمیر پمپ تصفیه استخر است.
 • هنگامی که قطعات منسوخ شده یا دیگر تولید نمی شوند : a) اگر شما یک پمپ دارید و در تلاش برای یافتن بیشتر قطعات مورد نیاز خود هستید ، وقت آن است که یک پمپ جدید تهیه کنید. b) پول خود را برای تعمیر پمپ استخر منسوخ شده دور نریزید تا بعدا متوجه شوید قطعه مورد نیاز شما دیگر وجود ندارد.
 • در صورتی که طول عمر پمپ ها بیشتر از 12 سال باشد : a) نگهداری پمپ فراتر از این نقطه ارزش تلاش را ندارد و شما بیش از حد در زمینه تعمیرات هزینه خواهید کرد. b) پمپ های کم مصرف بیشتری وجود دارند که در عوض باعث صرفه جویی در هزینه شما می شوند.
 • اگر پمپ از برنز یا چدن ساخته شده باشد : a) دیگر هیچ کس این نوع پمپ ها را تولید نمی کند ، پلاستیک PVC با درجه بالا استاندارد است و ارزان تربوده و از موادی استفاده می کند که 99% تولید کنندگان پمپ استفاده می کنند.

در خدمات پمپ و تاسیسات مکانیکی استخر چندین نشانه وجود دارد که نشان دهنده فرا رسیدن زمان تعویض پمپ به جای تعمیر پمپ تصفیه استخر می باشد :

 1. صداهای خرد شدن و ناهنجار : بیرینگ های موتور فرسوده می شوند – که معمولا در اثر نشت آب داخلی یا جاری شدن سیلاب ایجاد می شوند
 2. صدای وز وز : خازن معیوب ( برای ذخیره انرژی الکتریکی استفاده می شود ) در پمپ ، به دلیل افزایش جریان برق یا گرم شدن بیش از حد
 3. صدای تلق : موتور در حال قطع شدن موج شکن است و یک مشکل الکتریکی داخلی را تجربه می کند
 4. سکوت / بدون صدا : اگر موتور قدرت کافی از موج شکن دریافت می کند ، اما هنوز پاسخ نمی دهد ، بنابراین احتمالا خراب است

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader