0
سبد خرید خالیست.

تفاوت واکس و پولیش خودرو چیست ؟

تفاوت واکس و پولیش خودرو

تفاوت واکس و پولیش خودرو / تفاوت پولیش و واکس خودرو

ممکن است برای شما تعجب آور باشد که یکی از مواردی که بسیاری صرفا برای بهبود زیبایی بصری اتومبیل خود استفاده می کنند ، می تواند در واقع از آن محافظت کند. اگرچه ممکن است یک واکس زیاد به نظر نرسد ، اما اعمال واکس بعد از پولیش خودرو می تواند از ارزش خودرو شما محافظت کند و در عین حال به زیبایی آن نیز می افزاید. مردم اغلب تصور می کنند که واکس همان پولیش است. با این حال ، عملکرد آن ها در خدمات صفرشویی خودرو متفاوت می باشد. واکس به فرآیندی گفته می شود که در آن نمای بیرونی اتومبیل به منظور محافظت از رنگ پوشانده می شود. این کار در فصل سرما بسیار حائز اهمیت است. واکس خودرو می تواند از رنگ ماشین در برابر برف یا لجن محافظت کند. واکس همچنین به از بین رفتن خط و خش های روی رنگ خودرو کمک می کند. وقتی ماشین واکس زده می شود ، ماشین بهتر در برابر عناصر دیگر ( مانند آفتاب و خاک ) محافظت می شود. با این حال پولیش است که پس از واکس انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که خودرو از درخشش براق برخوردار است. پولیش بخش زیبایی قسمتی از صفرشویی می باشد. پولیش همچنین کمک می کند تا نقص روی سطح پوشانده شده تا خراش ها و فرو رفتگی های کوچک کمتر دیده شود. پولیش همچنین به کاهش لکه های آب یا ضعیف شدن رنگ در اثرات باران اسیدی کمک می کند.

بسیاری از افراد وسیله نقلیه خود را چیزی بیش از وسیله ای برای رفتن منظم از نقطه A به نقطه B می دانند. با این حال ، بسیاری از مردم اتومبیل ، کامیون یا SUV خود را به عنوان یک سرمایه گذاری می دانند – آنها پول خود را برای خرید وسیله نقلیه خود گذاشته اند و اکنون آنها می خواهند آنچه را که لازم است انجام دهند تا عالی به نظر برسد و برای مدت طولانی دوام بیاورد. یکی از بهترین راه ها برای براق و تمیز نگه داشتن خودرو این است که مرتبا آن راپولیش داده و یا واکس بزنید. با این حال ، برخلاف آنچه بسیاری از رانندگان معتقدند پولیش با واکس فرق دارد! در این پست ، ما دقیقا به شرح ” تفاوت پولیش و واکس خودرو ” در زمینه اتومبیل خواهیم پرداخت ، تفاوت های اساسی بین هر عمل را توضیح می دهیم و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای خودروی شما بهتر است.

پولیش خودرو چیست ؟

آیا می خواهید خراش های موجود روی رنگ ماشین خود را به حداقل برسانید ؟ در مورد اکسیداسیون ، علائم چرخش ، لکه های آب و سایر لکه های جزئی که می تواند بر ظاهر آن تاثیر بگذارد و به پوشش شفاف آن آسیب برساند ، چه می کنید ؟ اگر این همان چیزی است که شما می خواهید به آن دست یابید ، پس پولیش سطح خودرو همان چیزی است که برای انجام آن نیاز دارید. تفاوت پولیش و واکس خودرو این است که پولیش اتومبیل با از بین بردن یک لایه بسیار بسیار نازک از رنگ ، به این ترتیب به شما کمک می کند تا خراش ها و سایر آسیب های جزئی سطح را پاک کند زیرا بیشتر در کار رنگ آمیخته می شوند. پولیش اتومبیل در درجات مختلف سایندگی موجود است ، این روش برای از بین بردن لایه بسیار نازک رنگ ( و خراش همراه آن ) کار می کند. با این حال ، اجازه ندهید اصطلاح ” ساینده ” شما را از این نظر فریب دهد ، زیرا این واژه هنوز هم به نرمی روی بدنه وسیله نقلیه شما اعمال می شود ، به طوری که برای پنهان کردن لکه ها به اندازه کافی عمل می کند و در صورت استفاده صحیح ، آسیبی به رنگ خودرو وارد نمی کند. ساینده ها با توجه به انواع پولیش ها متفاوت هستند و حتی بعضی از آن ها غیر-ساینده می باشند. پس از اجرای یک پولیش صحیح و دقیق ، نتایج باید حدود یک سال طول بکشد.

پولیش خودرو

واکس خودرو چیست ؟

واکس را به عنوان یک مکمل ایده آل برای پولیش تصور کنید. بهتر است این کار به دنبال تمیزکاری و پولیش دقیق انجام شود تا لکه های سطح بیشتر پنهان شود و زیبایی کلی خارجی خودرو شما بهبود یابد ، اگرچه واکس اتومبیل را می توان به طور مستقل از پولیش نیز استفاده کرد. یکی دیگر از تفاوت های واکس و پولیش خودو این است که این لایه بسیار نازک از کار رنگ وسیله نقلیه شما را از بین نمی برد. درعوض ، این کار با به حداقل رساندن خراش های سطح با پر کردن آنها با یک لایه محافظ ، در واقع سطح خودرو را از روی کار رنگ ، صاف می کند. در واقع این گونه فکر کنید : ” پولیش حذف میکند و واکس سطح را صاف کرده و محافظت می کند. ” در حالت ایده آل واکس خودرو 2 الی 4 بار در سال انجام می شود.

بیشتر واکس های اتومبیل حاوی ماده مهمی برای کمک به این عملکرد صاف کننده هستند : کارنوبا. موم کارنوبا که به آن ” موم برزیل ” نیز می گویند ، دارای ویژگی های مهم مختلفی است که به آن امکان می دهد به طور موثر کار کند. در اینجا نگاهی به برخی از این خصوصیات می اندازیم :

  • در آب شسته نمی شود.
  • در برابر گرما و اشعه ماورا بنفش مقاومت می کند. در حقیقت ، نقطه ذوب کارنوبا بیش از 180 درجه فارنهایت است و حتی در گرمترین روزهای تابستان نیز از آن محافظت می کند.
  • همراه با حلال ها ، آب بندها و مواد رنگین ساز ، یک ماده اصلی برای نتیجه نهایی زیبا ، براق و محافظ است.
واکس خودرو

همان طور که در مطلب بالا اشاره کردیم به دلیل اینکه پولیش فرآیند ” حذف ” و واکس فرآیند ” صاف کردن ” می باشد ، اگر به دنبال بهبود سطح خودروی خود هستید هر دو فرآیند را اعمال کنید. اگرچه می توانید هرکدام از این کارها را مستقل از یکدیگر انجام دهید ، اگر آنها را به طور همزمان انجام دهید ، ما همیشه پولیش را قبل از واکس زدن توصیه می کنیم. هر یک از این موارد اهداف متفاوتی دارند و در عوض ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که آنها را به عنوان محصولات مکمل یا محصولاتی تصور کنید که می توانید مستقل از یکدیگر در نمای خارجی خودروی خود استفاده کنید.

آیا باید خودروی خود را واکس بزنیم و یا پولیش کنیم ؟

گزینه انتخاب واکس و یا پولیش خودروی شما در وهله اول با نیاز آن روبرو خواهد شد. نه تنها این دو اصطلاح متفاوت هستند که اهداف مختلفی دارند ، بلکه ترکیب شیمیایی و کاربرد کلی آنها نیز در مقیاس بزرگتر نیز متفاوت است. استفاده از واکس اتومبیل برای درخشش کامل ماشین شماست. به عنوان یک پوشش لایه ای ، عملکرد آن جلوگیری از آسیب دیدن رنگ و سطح بدنه اتومبیل از اشعه های شدید خورشید است و جلوه ای روان را ایجاد می کند. به همین ترتیب ، پولیش اتومبیل در واقع ماده ساینده ای است که با از بین بردن بالاترین لایه و ترکیب آن با بقیه ، بدنه را ثابت می کند و به نوبه خود جلای صاف و صیقلی به آن می بخشد. در حالی که برای ” پولیش دادن ” اتومبیل خود به واکس ماشین احتیاج دارید ، یک برنامه پولیش خودرو به شما کمک می کند تا لایه محافظ بالایی اتومبیل خود را بردارید و آن را با بقیه مخلوط کنید تا خراش ها و لکه های دیگر از بین برود.

در حقیقت تفاوت واکس و پولیش خودرو این است که ابتدا یک ماشین را پولیش زده و سپس آن را واکس می زنید تا کاملا براق شود. کاربردهای واکس اتومبیل بیشترین عملکرد را برای تقویت و محافظت از سطحی دارد که قبلا صیقل داده شده است. از واکس اتومبیل زمانی استفاده می شود که می خواهید از رنگ محافظت کنید ، در حالی که پولیش ماشین برعکس است. کاربرد دوم نیاز به خلاص شدن از نقص جزئی ناشی از اکسیداسیون یا موارد دیگر مانند لکه بینی و خراش است.

بررسی تفاوت پولیش و واکس خودرو :

هدف

هدف از واکس اتومبیل ارائه پوشش جلا داده شده به بدنه خودرو است. پوشش محافظ واکس اعمال شده بر روی سطح ، جلا و درخشش خاصی بر روی وسیله نقلیه شما می بخشد. از طرف دیگر ، پولیش سطح خودرو از ویژگی های ساینده آن برای از بین بردن علائم چرخش یا خراش های جزئی از سطح بدنه ماشین استفاده می کند.

عملکرد

عملکرد واکس ماشین این است که به عنوان یک پوشش محافظ روی سطح بدنه خودرو عمل کند. خواص واکس اتومبیل که به عملکرد اصلی آن در محافظت و ارائه اثر پولیش کمک می کند ، شامل موارد زیر است :

  • خاصیت غیر قابل حل در آب واکس ، پوشش محافظ را برای مدت طولانی و بدون آسیب به شستشوی ماشین ، باران شدید ، باران اسیدی و غیره حفظ می کند.
  • همچنین پوشش محافظ باعث می شود تا آلاینده های منتسب به هوا و سایر آلاینده ها به سطح ماشین نچسبند.
  • به منظور بهبود ویژگی های خاص واکس ، این ها اکنون دارای خواص اضافی مهار UV برای محافظت از رنگ در برابر صدمات اشعه ماورا بنفش شدید خورشید هستند.
  • همچنین ، دمای ذوب بالای واکس ( بالای 180 درجه فارنهایت ) باعث نخواهد شد که آن در زیر گرمای زیاد اشعه خورشید ذوب شود.

از پولیش اتومبیل بیشتر در مواردی استفاده می شود که خودرو درخشندگی و زرق و برق خود را از دست داده و با آسیب ظاهری سطح روبرو شود :

  • در این موارد ، روش پولیش با ایجاد یک رنگ تمیز و بدون لک ، صافی را به سطح ماشین می دهد.
  • روند لپولیش اتومبیل همچنین به درخشش اتومبیل قدیمی شما کمک می کند و با پولیش معمولی ( طبق توصیه سازنده و ارائه دهنده خدمات ) ظاهری حتی بهتر از آنچه در گذشته بود ارائه می گردد.

کاربرد

واکس اتومبیل حرفه ای شامل کاربرد کلی واکس روی بدنه خودرو و سپس پاک کردن آن با ابزارهای خاص یا استفاده از پارچه میکروفایبر است. پولیش حرفه ای خودرو می تواند خراش های جزئی را از بین ببرد و یک سطح صاف و روشن را به سطح بدنه ارائه دهد. با هدف اصلاح رنگ آمیزی سطح اتومبیل ، از پاک کننده ها و سایر مواد شیمیایی با استفاده از ویژگی ساینده واکس اتومبیل استفاده می شود تا سطح بدنه خودرو را به صورت صاف و یکنواخت تراز کند. بسته به آنچه که می خواهید به دست بیاورید ، استفاده از پولیش اتومبیل می تواند به صورت دستی یا با استفاده از تجهیزات پرداخت مانند بافر گرد انجام شود. پس از شستن وسیله نقلیه ، پولیش اتومبیل را به پارچه نرم یا پد گرد مالیده و به طور مداوم با حرکات کوچک دایره ای حرکت می دهیم تا اینکه پولیش کاملا از بین برود. در مقابل ، استفاده از واکس اتومبیل مستلزم این است که واکس را روی یک پارچه نرم بمالید و قسمتهایی از ماشین خود را لکه بزنید و بگذارید چند دقیقه بماند تا آماده کنده شدن شود.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader