0
سبد خرید خالیست.

شستشوی نما

شستشوی نما / شستشوی نما با طناب / شستشوی نمای ساختمان تهران / شستشوی نمای ساختمان کرج

با افزایش فرآیند صنعتی شدن شهرها ، با روند رو به رشد آلودگی هوا و ذرات ریز معلق در آن مواجه هستیم که آسیب‌ های جدی را برای انسان ، ابزار و اشیا به وجود خواهد آورد. یکی از مهمترین عناصری که در معرض آلاینده‌ های صنعتی و شیمیایی معلق در هوا قرار می‌ گیرد ، ساختمان‌ ها و نمای آنها به خصوص نمای ساختمان‌ های مرتفع می‌ باشد. آلودگی هوا در نتیجه بالا رفتن میزان غلظت مواد آلاینده به خصوص آلاینده‌ های شیمیایی آزاد شده در هوا به وجود می‌ آید که می‌ توانند در ساختار هر آنچه که در معرض آن قرار می‌ گیرد تغییرات مخربی را ایجاد نمایند. زمانی که آلودگی هوا به شکل بارش‌ های جوی در قالب باران‌ های اسیدی خود را نشان می‌ دهد هیچ چیز از آن در امان نخواهد بود به خصوص نمای بناها که در معرض مستقیم این بارش و مواد شیمیایی آلاینده آن قرار می‌ گیرد.

آلودگی نمای ساختمان شامل آلودگی شیشه ، کامپوزیت ، سنگ ، آجر و … می‌ شود که به مرور باعث فرسایش نمای بنا خواهد شد. فرسایش نمای ساختمان علاوه بر اینکه زیبایی و جلوه ساختمان را از بین می‌ برد ، می‌ تواند در درازمدت آسیب جدی را به اسکلت بندی ساختمان وارد کند. اجتناب از این آلودگی تقریبا غیرممکن است در نتیجه تنها راه حل باقی مانده زدودن آثار این آلودگی‌ها می‌ باشد. اگرچه اطمینان از عملکرد و دکوراسیون داخلی دفتر کار مهم است ، اما حفظ نمای ساختمان های اداری نیز به همان اندازه ضروری می باشد. به هر حال این چهره ساختمان شما به دنیا است و می تواند به طور چشمگیری بر درک مشتری های بالقوه و موجود تاثیر مثبت و منفی بگذارد. یک ظاهر زیبا می تواند به شما کمک کند تا تاثیر خوبی بر روی آنها ایجاد کنید. این باعث می شود شما حرفه ای ، معتبر و خوشامد به نظر برسید. برعکس ، نمای نامناسب و غفلت شده می تواند بر اعتبار شهرت شما تاثیر منفی بگذارد و مشتریان بالقوه و حتی کارمندان خود را از آن دور کند! علاوه بر این ، این همچنین می تواند ارزش املاک شما را کاهش دهد.

از آنجا که ساختمان ها هر روز در معرض مواد و آلاینده های مختلف قرار می گیرند ، مهم است که شما خدمات شستشوی نمای ساختمان تهران و کرج را به صورت منظم در برنامه نطافت ساختمان خود قرار دهید. قبل از اینکه بخواهید با تکنسین های حرفه ای شرکت آس جهت شستشوی نما تماس بگیرید ، باید با انواع تکنیک های نماشویی آشنا شوید. به عنوان مثال نمای شیشه ای مستعد خراش هایی است که در اثر قلم زنی بر روی شیشه ایجاد می شود ، بنابراین از بین بردن مرتب آلودگی مهم است. از طرف دیگر ، نگهداری از روکش های سنگی بسیار راحت تر است ، زیرا در برابر رطوبت و حشرات و دمای شدید مقاوم هستند. از طرف دیگر ، نماهای چوبی اغلب مورد حمله موریانه قرار می گیرند. نگهداری منظم و شست و شوی نما نیز برای سالم نگه داشتن آنها ضروری است.

با وجود آلاینده های موجود در هوا دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان ، لزوم شستشوینمای ساختمان ها در کلان شهرها احساس می شود. در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده می شود بعد از پایان پروژه عمرانی ، نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود می گیرد . دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است و در این هنگام بهترین کار ، استفاده از شستشوی نما است تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

مزایای شستشوی نما و نماشویی

یکی از مزایای مهم شستشوی نماس ساختمان تهران ، ترمیم سنگ نمای ساختمان است که ترک خورده ویا در طول سال ها از بین رفته است. یکی از عمده مشکلاتی که در صورت به تعویق انداختن نماشویی دوره ای رخ می دهد ، ریزش سنگ های نما و از بین رفتن کیفیت آن است زیرا آلودگی هوا جرم و وجود آلاینده ها باعث می شود تا سنگ ها شکننده شده و با گذر زمان هزینه ترمیم افزایش یابد.

متداول ترین متدهای شست و شوی نما :

روش های شستشوی نما مبتنی بر آب

استفاده از آب برای تمیز کردن نمای ساختمان حالت ساینده ندارد. سه روش مبتنی بر آب وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید :

 1. شستشوی تحت فشار
 2. خیساندن
 3. شستشوی با بخار

متداول ترین متد نماشویی مبتنی بر آب ، متد شستشوی تحت فشار است که در آن سطح ساختمان با اسپری آب با فشار کم یا متوسط ​​پاشیده می شود. این کار با فشار کم شروع می شود و در صورت لزوم برای از بین بردن تجمع خاک و آلودگی سطح فشار افزایش می یابد. از برس طبیعی یا مصنوعی مویی گاهی اوقات برای قسمت های بسیار کثیف استفاده می شود. مواد شوینده غیر یونی نیز ممکن است به آب اضافه شوند تا آلودگی های پایه روغن را از بین ببرند. خیساندن یکی دیگر از روش های مبتنی بر آب شستشوی نما است که در آن سطح – به ویژه مناطقی که در معرض باران نیستند – به مدت چند روز با آب اسپری می شود. این کار برای شل شدن دوده و پوسته های سرسخت انجام می شود. خیساندن به دلیل ماهیت نسبتا لطیف آن در مقایسه با سایر روش های نماشویی ، برای شست و شوی نماهای تاریخی آجری بسیار ایده آل است. در آخر ، تمیز کردن بخار شامل استفاده از آب گرم در فشارهای بالا برای از بین بردن رسوبات و گیاهان تجمع یافته خاک است. این ماده معمولا استفاده نمی شود ، اما یک گزینه عالی برای تمیز کردن نماهای سنگی است که به محصولات تمیز کننده شیمیایی حساس است.

نماشویی با مواد شیمیایی

در مقایسه با روش های مبتنی بر آب که در بالا ذکر شد ، پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن آلودگی و همچنین رنگ ، پوشش ها و لکه های فلزی موثرتر هستند. دو نوع پاک کننده شیمیایی جهت شستشوی نمای ساختمان کرج وجود دارد :

 1. پاک کننده های مبتنی بر اسید – مناسب برای تمیز کردن آجر و تراکوتای بدون لعاب و همچنین بتن و گرانیت.
 2. پاک کننده های قلیایی – مناسب برای تمیز کردن سنگ آهک ، سنگ مرمر و گچ.

این پاک کننده های شیمیایی بر روی سطح مرطوب اعمال می شوند و برای مدتی می مانند. پس از پاک شدن لکه ها ، آنها با آب شستشو داده می شوند.

شستشوی نمای ساختمان تهران

استفاده از شیوه‌ های سنتی در شست و شوی نمای ساختمان در حال منسوخ شدن است ، زیرا روز به روز به ارتفاع ساختمان‌ ها و وسعت آنها افزوده می‌ گردد که این امر باعث افزایش هزینه‌ های شستشو و صرف زمان زیادی برای آن خواهد بود. در نتیجه روش‌ های سنتی شستشو دیگر جواب گوی نماشویی نمای بناها نیست. به کار گیری شیوه‌ های نوین شستشوی نمای ساختمان کرج بنا و استفاده از ماشین آلات و ابزار مکانیزه ای همچون دستگاه واترجت صنعتی و دستگاه شوینده فشار قوی باعث افزایش سرعت شستشو و مقرون به صرفه شدن هزینه شستشوی نمای ساختمان گردیده است.

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

در جریان شستشوی ساختمان‌ های مرتفع دسترسی به تمامی نقاط نما کار غیر ممکنی بوده است در نتیجه استفاده از داربست برای شستشوی بنا امری اجتناب ناپذیر بوده است. استفاده از داربست در شستشوی نمای بنا علاوه بر افزایش زمان شستشوی نما ، سد معبر و بالا بردن خطرات جانی عابرین به نیرو و هزینه زیادی احتیاج دارد ، درنتیجه شرکت‌ های ارائه خدمات شستشوی نما به دنبال راه حل بهتری برای انجام خدمات نمای ساختمان بدون داربست بوده اند. مجموعه سرویس و نگهداری ساختمانی آس که با کادری مجرب و حرفه ای اقدام به انجام خدمات نمای ساختمان با طناب را نموده اند و کلیه نیرو ها دارای بیمه کامل پوششی حوادث می باشند و بر اساس قرار داد کلیه مسئولیت ها ی کارفرما برعهده گروه پیمانکاری می باشد و ما همواره آماده پشتیبانی و ضمانت خدماتمان هستیم.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت صنعتی

دستگاه واترجت با استفاده از فشار بالای آب که توسط موتور تغذیه دستگاه ایجاد می‌ گردد ، باعث حذف آلاینده‌ های چسبیده به سطوح مختلف می‌ شود. این دستگاه با ایجاد فشار بالای آب در شستشو هر گونه آلودگی سطحی را از بین خواهد برد. دستگاه واترجت علاوه بر موتور دارای شلنگ فشار قوی ، لنس‌ ها و نازل‌ های پاشش آب است که مهمترین اجزای این دستگاه به شمار می‌ روند. سرعت و فشار قوی آب خروجی در دستگاه واترجت دو اصل مهم می‌ باشد که هر چه بیشتر باشد توانایی دستگاه واترجت در زدودن آلودگی‌ های سطحی بیشتر خواهد بود. واترجت‌ ها در دو دسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم دسته بندی می‌ شوند.  

شستشوی انواع نمای ساختمان

نمای ساختمان در انواع طرح‌ ها با متریال‌ های متفاوتی ساخته می‌ شود که این تفاوت در طرح و متریال باعث تفاوت در نحوه ی شستشوی نما می‌ گردد. عدم رسیدگی به نمای ساختمان و حفاظت از آن باعث افزایش رسوبات و جرم‌ های ناشی از آلودگی هوا و بارش باران‌ های اسیدی می‌ گردد که در نهایت منجر به فرسایش نمای ساختمان خواهد گردید. شستشوی نمای بنا حداقل دوبار در سال برای جلوگیری از فرسایش نمای بنا الزامی می‌ باشد. نمای بنا از متریال‌ های متفاوتی مانند سنگ ، آجر ، سیمان ، شیشه و کامپوزیت ساخته می‌ شود که هر متریال دوره شستشوی خاص خود را دارد.

دلایل اهمیت شستشوی نمای ساختمان :

نمای هر ساختمانی می تواند به راحتی فرسوده به نظر برسد ، زیرا به طور مداوم در معرض عناصر خارجی مانند گرد و غبار و آلاینده ها قرار دارد. این می تواند ظاهر ساختمان را تغییر دهد و تصویری نامطلوب از آن ایجاد کند ، به همین دلیل تمیز کردن نما باید بخشی از نیازهای نگهداری آن ساختمان باشد. با این حال تمیز کردن سطوح خارجی ، بدون دسترسی به تجهیزات و تجربیات مناسب ، وقت گیر بوده و احتمالا آسیب رسان است. با توجه به این موضوع ، لیست زیر نشان می دهد که چرا بهتر است شستشوی نما را باید به خدمات حرفه ای نظافت نما بسپارید :

 1. نگهداری نما یک پروژه آخر هفته ساده نیست. این بستگی زیادی به نوع ماده ای دارد که سطوح خارجی ساختمان از آن ساخته شده است ، بدین معنا که ابزارهای خاص و عوامل شیمیایی وجود دارد که مناسب ترین نیازهای نمای شما هستند. در همین راستا ، یک شرکت متخصص نگهداری نما مشخصات متفاوتی را که باید در مدیریت نما مد نظر قرار دهد ، می داند. این بدین معنی است که افراد حرفه ای از مواد تمیز کننده و تجهیزات مناسب برای تمیز کردن ساختمان شما به طور موثر برخوردار هستند.
 2. حفظ تصویر مثبت از برند یکی از اساسی ترین جنبه های یک تجارت موفق است. این عناصر مختلفی را شامل می شود – از هویت آنلاین گرفته تا ظاهر محل کار شما. محدودیت درخشان ، تمیز و قابل تاثیر می تواند چشم انداز مشتری ، کارمند یا همکار بالقوه را از بین ببرد. به همین دلیل است که همکاری با شرکت های معتبر و حرفه ای انتخاب بهتری است ، زیرا آنها می توانند با اطمینان از اینکه هر اینچ از نمای ساختمان شما تمیز شده است ، تصویر شما را ارتقا دهند. این اعتبار شما را افزایش می دهد و اولین احساس قابل اعتماد را ایجاد می کند.
 3. استفاده از مواد شوینده نامناسب منجر به از بین رفتن پنجره های شیشه ای ساختمان شما می شود و نهایتا باعث می شود خاک ، آوار ، آب سخت و باران اسیدی بیشتر به نما بچسبد. به همین منظور ، تمیز کننده های حرفه ای می توانند مواد خورنده را از پنجره های شما از بین ببرند و خطرات ترک در آینده را به حداقل برسانند.

ساختمان های تمیز اولین برداشت عالی را ایجاد می کنند. با این حال ، یکی از بخش هایی که در یک ساختمان تجاری نادیده گرفته می شود ، نما است. نما اولین برداشت ساختمان شما است ، وضعیت نما بازتاب قابل توجهی در برند شما دارد. نماهای کثیف یا بد نگهداری شده یک پرچم قرمز هستند که می تواند مشتریان را در جهت مخالف هدایت کند. بنابراین ، اطمینان از تمیز کردن منظم نمای ساختمان بسیار مهم است. سوال مهم این است که چه زمانی باید نمای ساختمان خود را تمیز کنید و مهمتر از همه ، هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید ؟ عوامل مختلفی تناوب شستشوی نما در ملک شما را تعیین می کند ، مانند :

 • هدف ساختن
 • محل
 • محوطه سازی
 • آب و هوا
 • نوع کسب و کار
 • بودجه
 • سبک ساخت
 • تصویر تجاری

مراکز درمانی ، رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی انواع مشاغلی هستند که به خدمات مکرر نظافت نما نیاز دارند ، زیرا صنایع آنها ایجاب می کند که تصویری تمیز و بی عیب داشته باشند. سوای داشتن ظاهری تمیز ، کسب و کار شما می تواند از تمیز کردن نمای تجاری شما به صورت منظم از مزایای زیادی بهره مند شود :

 • بهبود بهره وری کارمندان : محیط کاری که در آن هستید تاثیر قابل توجهی در بهره وری شما دارد. یک فضای کاری کثیف و بهم ریخته ممکن است باعث پرت شدن حواس کارمندان و به خطر افتادن بهره وری شما شود. از طرف دیگر در محیط اداری تمیز ، کارمندان بهتر می توانند بیشتر روی وظایف محوله تمرکز کنند.
 • به کاهش آسیب های احتمالی کمک می کند : نمای بتونی متخلخل است ، بدین معنا که قرار گرفتن مداوم آنها در برابر عناصر طبیعی مانند آلاینده ها و گرد و غبار می تواند بر مقاومت نما در طول زمان تاثیر منفی بگذارد. وقتی نمای بیرونی ساختمان ضعیف می شود ، می تواند خسارات زیادی را به همراه داشته باشد. شستشوی نمای ساختمان تهران به صورت مداوم به کاهش آسیب های احتمالی کمک شایانی می کند.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader