0
سبد خرید خالیست.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب / پیچ رولپلاک ساختمان با طناب

استفاده از طناب های صنعتی برای پیچ و رولپلاک نما یک روش سریع تر ، متنوع تر و مقرون به صرفه تر برای بازرسی نمای ساختمان ( نسبت به استفاده از داربست ) را ارائه می دهد. راپل کارها آموزش های لازم را در زمینه استفاده از طناب دیده و مجوزهای لازم را دارند و با استفاده از مهارت های خاص و رعایت نکات ایمنی قادر به بررسی ظاهر ساختمان ها در هر ارتفاعی می باشند. با استفاده از طناب در روند پیچ و رولپلاک نما می توانید تمامی طبقات آن ساختمان را با دقت بررسی کرده و امکان دسترسی به بالکن ، سقف ، قرنیزهای بزرگ و …. که در مقابل داربست ها یک مانع محسوب می شوند ، آسان خواهد بود.

محاسبه قیمت و هزینه پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب چیست ؟

به دلیل سنگین بودن مواد استفاده شده در نمای ساختمان ها باید آن ها را به صورت پیچ و رولپلاک نما بدون داربست ، یعنی به وسیله طناب و یا با داربست ، محکم کرد. محکم کردن مصالح نمای ساختمان ها اهمیت بالایی دارد ، چرا که با گذشت زمان و تحت تاثیر قرار گرفتن مصالح ساختمان با شرایط جوی اعم از باد و باران و برف،احتمال دارد سنگ های نمای ساختمان از جای خود درآمده و در بعضی موارد خسارات مالی و جانی بر جای بگذارند. پیچ رولپلاک ساختمان با طناب یکی از بهترین و کم خطر ترین راه ها برای محکم کردن سنگ های نما است.

با وجود تعداد زیاد ساختمان هایی که وجود دارند و تقریبا همه آن ها نیازمند تحکیم مواد نمای خود هستند ، روش پیچ رولپلاک نما با طناب به دلیل سرعت بالای انجام گرفتن کار و به اتمام رساندن آن ، این روزها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. البته خطر در کار همیشه وجود دارد حتی در روش پیچ و رولپلاک نما با طناب ، ولی به دلیل پیشگیری های صورت گرفته توسط شرکت ها این خطرات تا حد بسیار زیادی کاهش یافته اند!

مزایای استفاده از طناب به جای داربست :

 • استفاده از تکنسین های کمتر و در نتیجه هزینه کمتر
 • زمان دسترسی سریع تر
 • عملکرد بسیار ایمن تر

رعایت نکات ایمنی قبل از شروع پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب :

 • تشخیص و بررسی علت و دلایل ریزش سنگ نمای ساختمان
 • تشخیص نوع سیمان ( سیمان درجه 1 یا 2 یا 3 )
 • بررسی نوع و جنس
 • استفاده از سیم اسکوپ گالوانیزه و يا معمولی
 • نشست ساختمان و شروع به موقع کار از یک نقطه صحیح
 • گرد و خاکی که حايل بین سنگ و ملات در حین انجام سنگ کاری شده است
پیچ رولپلاک ساختمان با طناب
پیچ رولپلاک ساختمان با طناب

نحوه پیچ رولپلاک نما با طناب :

 1. در ابتدا کلیه سنگ های نمای ساختمان باید پیچ شوند ، زيرا باید از افتادن بقیه سنگ های نما جلوگیری و پیشگیری کرد.
 2. پس از انجام این مرحله از کار پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب باید مقدار سنگ های ریزش کرده اندازه گرفته شود و جای خالی آن تمیز گردد
 3. پس از آن سنگ را سوراخ کرده و سپس چسب زده و جای خود قرار می دهیم و پیچ می کنیم و به این صورت مرحله نصب سنگ نما و ترمیم آن با بند کشی به پایان می رسد.

شرکت خدماتی آس با داشتن کادری با تجربه و آموزش دیده این امکان را برای شما مشتریان گرامی با رعایت اصول اخلاقی و اصل مشتری مداری در راستای کار درارتفاع راپل آسان کرده است و آماده پیچ و رولپلاک نما ساختمان تهران و حتی رولپلاک نمای ساختمان شرق تهران می باشد. در نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در نظر داشته باشید که روکش های سنگی لایه های نازکی از چندین سنگ ضخیم هستند. قیمت این لایه ها نسبت به سایر نماهای سنگی ارزان تر بوده و نازک بودن آنها امکان نصب در مناطقی را دارد که تحمل وزن سنگ های ضخیم را ندارند. روکش های سنگی ممکن است به دلیل تجمع آب در پشت آن ها ، حرکت های لرزشی و یا نصب نادرست شل شوند. از این رو در صورت مشاهده چنین مشکلاتی بی درنگ با متخصصین حرفه ای شرکت آس تماس بگیرید.

عوامل تاثیرگذار در قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما :

پیچ و رولپلاک نما ساختمان به منظور محکم کردن سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط بر سر افراد ، عابرین و اجسام می باشد. سقوط سنگ نمای ساختمان ها در اثر گذشت زمان و با نفوذ مواد آلاینده و آب پشت سنگ های نما و یا در اثر یخ زدن آب پشت سنگ نماها که در آن نفوذ کرده رخ می دهد. در این راستا ابتدا راپل کار با طناب یا با داربست و با استفاده از دریل های مخصوص اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب و چک کردن کلیه سنگ ها از لحاظ شل بودن کند تا در صورت تشخیص لقی ، سنگ ها را محکم کند.

 1. ابعاد سنگ های نصب شده : فاصله استاندارد پیچ و رولپلاک های نصبی در نما حدود 50 سانتیمتر است. اگر سنگ نما کوچک باشد ، اجرای پیچ و رولپلاک سخت شده و هزینه آن بیشتر می شود.
 2. جنس سنگ های نما یا دیوار : سنگ های سخت ( همچون گرانیت ) که میزان جذب آب کمتری دارند ، معمولا پیچ و رولپلاک کمتری نسبت به سنگ های نرم ( تراورتن ) نیاز خواهند داشت. سنگ گرانیت در هر 60 سانتیمتر و سنگ نمای تراورتن در هر 40 سانتیمتر به یک پیچ نیاز خواهند داشت.
 3. قیمت پیچ و رولپلاک سنگ های شل شده با سنگ های افتاده تفاوت داد.
 4. بررسی این موضوع که ملات پشت سنگ نما توانایی نگه داشتن پیچ و رولپلاک را دارد یا خیر!
 5. انتخاب پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب و یا داربست : انجام پیچ و رولپلاک اگرچه با داربست راحت تر است ، اما به دلیل گران بودن برای کارفرما کمتر استفاده شده و فقط مواقعی پیچ و رولپلاک با داربست انجام می شود که داربست نصب شده از قبل در نما موجود باشد. امروزه پیچ و رولپلاک با طناب بیشترین کاربرد را در ایران و جهان دارد و با وجود سختی آن ولی مقرون به صرفه ترین روش برای کارفرمایان و مشتریان خواهد بود!

الزامات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

در پاسخ به این سوال که چه چیزهایی در پیچ و رولپلاک نما نقش دارد ، باید بگوییم که بستگی به فاکتورهای مختلفی همچون موارد زیر بستگی دارد :

ابتدا باید بدانیم که شرایط خاص بازرسی از نمای ساختمان چیست ؟! با چه تجهیزاتی می توانیم به نمای ساختمان دسترسی داشته باشیم ؟ ساختمان چه قدر بلند است ؟ در صورت عدم نیاز به تماس فیزیکی و یا زمانی که ساختمان پنج طبقه یا کمتر است و یا در تمام نمای آن بالکن دارد تا نمای خارجی را از آن مشاهده کنید ، در این صورت بازرسی و نحوه پیچ و رولپلاک با طناب صورت می گیرد. اگر ساختمان از پنج طبقه بلندتر است و هیچ راهی برای بازرسی طبقات فوقانی از دید نزدیک وجود ندارد ، می توانید از تجهیزاتی همچون داربست استفاده کنید. چه نوع دسترسی در اطراف ساختمان شما وجود دارد ؟ برخی از تاسیسات چندین ساختمان بلند در اطراف خود دارند که در صورت امکان دسترسی می توانند از طبقات فوقانی منظره ای برای آنها فراهم کنند. ساختمانهای دیگر در امتداد معابر پرتردد و مستلزم مجوز تعطیلی جزئی خیابان می باشند.

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در پیچ و رولپلاک نما باید در نظر داشت ، جنس نما می باشد. به عنوان مثال نماهای سفالی و یا آجر بنا در مقایسه با سیستم های نمای مدرن به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند. چه نوع مستندات پروژه وجود دارد ؟ آیا نقشه های موجود برای بررسی وجود دارد ؟ آیا گزارش بازرسی از قبل در مورد جزئیات تعمیرات گذشته وجود دارد ؟ هر یک از این موارد در دشواری تکمیل بازرسی نما و نحوه پیچ و رولپلاک نما با طناب تاثیر می گذارد. بازرس نمای ساختمان به دنبال چه چیزی است ؟ برای بازرسی معمولی ساختمان ، در اینجا برخی از موارد کلی تر یا نگرانی هایی است که بازرس به دنبال آنها خواهد بود :

 • هر راهی برای نفوذ آب از طریق نمای ساختمان. این می تواند شکاف بین مصالح ساختمانی مختلف ، شکاف یا ترک در درزگیر مشترک ، از بین رفتن واشر در پنجره ها و غیره باشد.
 • قطعات شل شده ، گمشده ، ترک خورده و یا آسیب دیده! این نوع عناصر نما به طور بالقوه می توانند به خطر افتادن آوار بر روی عابران منجر شود.
 • زنگ زدگی و ایجاد شکاف قسمت های داخلی ساختمان
 • • لکه دار شدن یا تغییر رنگ در آجر ، پنجره ها و سایر عناصر نما

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader