0
سبد خرید خالیست.

آنتن مرکزی

آنتن مرکزی

با نام آنتن همگی از دیرباز آشنا هستیم. این آنتن در روی پشت بام نصب می شود و امواج را برای استفاده دریافت می کند. آنتن را می توان برای ساختمان های ویلایی که سیگنال های رادیویی ضعیفی دارند استفاده نمود. این وسیله دارای شاخه هایی از جنس آلومینیوم و به صورت لوله های تو خالی می باشد که در اندازه های مختلف ( بسته به فرکانس مورد دریافت ) روی یک محور مرکزی و به صورت عمود بر آن چیده شده اند و امواج تلویزیونی موجود در فضا سیگنالی در آن القا می کند و این سیگنال توسط کابل به گیرنده منتقل می گردد. طبق تجربه برای دریافت تصویر با کیفیت مطلوب ، آنتن باید حداقل سطح سیگنال 1000 میکرو ولت را محیا کند. همه ما اغلب چنین سوالاتی را می شنویم که چرا من سیگنال خوبی دریافت نمی کنم ؟ برای بهبود کیفیت چه کاری باید انجام دهم ؟ مزایا و معایب نصب آنتن های مختلف چیست ؟ و غیره … در این مقاله سعی کرده ایم پاسخ به این دسته سوالات را برایتان گردآوری کنیم تا با آنتن مرکزی ، نصب آنتن مرکزی و خدمات تعمیر و سرویس آنتن مرکزی بیشتری آشنا شوید. پس با آس همراه باشید!

به طور کلی انواع آنتن مرکزی به سه دسته تقسیم می شود :

 1. آنتن مرکزی داخلی
 2. آنتن مرکزی مسکونی خارجی
 3. آنتن مرکزی سقف ( زیر شیروانی )

نصب هر یک از انواع انتن مرکزی متفاوت بوده و هر یک مزایا و معایب خود را دارند. ما به شما توصیه می کنیم بسته به موقعیت ساختمان خود مدل انتن مركزي مناسبی را انتخاب کنید. اگر در نزدیکی فرستنده در یک منطقه ای با سیگنال خوب زندگی می کنید ، یک مدل داخلی را انتخاب کنید. یک مدل سقفی یا آنتن مرکزی خارجی در فضای باز در مناطقی با سیگنال ضعیف تر بهتر کار می کنند.

نحوه نصب آنتن مرکزی مسکونی داخلی :

این آسانترین نوع نصب انواع آنتن مرکزی است ، زیرا شما فقط باید کابل کواکس را از تلویزیون به آنتن هوایی وصل کرده و آن را در کنار تلویزیون قرار دهید. اگر تصویر همچنان مبهم به نظر می رسد ، می توانید آنتن را به کنار پنجره حرکت دهید. اگر تصویر هنوز عالی نیست ، سعی کنید آن را تا جایی که ممکن است به سمت بالا حرکت دهید تا سیگنال بهتری دریافت کنید و آنتن را بچرخانید تا زمانی که یک تصویر واضح داشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید که هر بار که آنتن تلویزیون خود را تغییر مکان می دهید ، دوباره اسکن کانال را باید انجام دهید.

مزایای انتن مرکزی داخلی

 • نصب آن بسیار آسان است و فقط کافی است کابل کواکس را به تلویزیون متصل کنید
 • حداقل هزینه و در صورت جا به جایی به راحتی قابل حمل است

معایب انتن مرکزی داخلی

 • در مناطقی با سیگنال ضعیف کار نمی کند
 • دیوارهای بتنی می توانند در پذیرش اختلال ایجاد کنند

نحوه نصب آنتن مرکزی مسکونی خارجی :

مدل آنتن خارجی یکی از پرطرفدارترین انواع آنتن مرکزی محسوب می شود. جهت یافتن بهترین موقعیت نصب ، همه آنتن ها باید به سمت فرستنده باشند.

مزایای انتن مرکزی خارجی

 • سیگنال تلویزیونی قوی تر و با کیفیت بهتر
 • در مناطق دور از فرستنده به خوبی کار می کند

معایب انتن مرکزی خارجی

 • کار نصب بسیار بیشتر از مدل داخلی و یا سقفی است ، زیرا شما باید آنتن مرکزی فضای باز را به دیوار خارجی یا دودکش خود متصل کنید
 • باید با استفاده از کابل کواکس بلند و سوراخ کردن دیوار ، آنتن را به تلویزیون وصل کنید
 • هزینه نصب گران

نحوه نصب آنتن مرکزی سقفی

با توجه به موقعیت اتاق زیر شیروانی ، بهترین مکان برای نصب را پیدا کرده تا بتوانید انتن مرکزی مسکونی را نصب کنید. نصب این آنتن بسیار آسان تر از دو مدل دیگر است ، زیرا نیازی نیست تا پشت بام بالا بروید. از آنجایی که در معرض تماس با عناصری نیست ، کمتر آسیب می بیند.

نصب انواع آنتن مرکزی مسکونی

در صورت از دست دادن سیگنال به دلیل طولانی بودن کابل کواکسیال یا تقسیم سیگنال ها به چندین تلویزیون ، باید تقویت کننده هوا یا تقویت کننده سیگنال را به سیستم آنتن مرکزی اضافه کنید. یک آنتن تلویزیون با تقویت کننده های داخلی یا یک آمپلی فایر مستقل برای کار با آنتن هوای خارجی خود انتخاب کنید. اما به خاطر آن از یک مورد استفاده نکنید – در صورت استفاده نادرست نه تنها سیگنال را افزایش می دهد ، بلکه نویز و تداخل الکتریکی را نیز تقویت می کند. قبل از پرداخت هزینه اضافی برای تعویض آنتن ، متخصصین شرکت آس به خانه شما مراجعه کرده و یک بررسی سیگنال آنتن را به صورت رایگان انجام می دهند و در صورت نیاز تعمیر آنتن مرکزی را انجام می دهند. با استفاده از تجهیزات پیشرفته ، تکنسین حرفه ای آس به سقف شما می رود و قدرت سیگنال آنتن ، کیفیت سیگنال و اگر می توانید سیگنال تلویزیون دیجیتال را دریافت کنید ، بررسی می کند. ما نتایج بررسی سیگنال آنتن را در اختیارتان قرار خواهیم داد و در صورت یافتن مشکل ، تکنسین ما آن را درجا برطرف خواهد کرد.

برخی از شرکت های تولید آنتن اصرار دارند که شما به آنتن جدیدی نیاز دارید ، اما در بسیاری از موارد با یک تعمیر ساده و با کمترین هزینه مشکل برطرف می شود. تکنسین های آموزش دیده شرکت آس ما همه موارد از جمله موقعیت آنتن ، قدرت سیگنال ، کابل و خروجی را بررسی می کند. آنها همچنین آنتن را کاملا بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که در اثر آب و هوای شدید یا سقوط شاخه های درخت آسیب ندیده است. وقتی صحبت از خرید و نصب انواع آنتن مرکزی مسکونی مطرح باشد ، مشاوران ما بهترین گزینه ها را متناسب با بودجه شما پیشنهاد می دهند. شرکت آس تجربه نصب انواع آنتن مرکزی مسکونی روی انواع مختلف سقف و انواع خانه ها را دارد ، از این رو هیچ چیز برای تکنسین های ما چالش برانگیز نیست! اگر آنتن فعلی شما به اندازه کافی قوی نیست که بتواند کانال های دیجیتال اچ دی را انتخاب کند ، ما می توانیم بهترین آنتن را برای دریافت سیگنال و تصویری که انتظار دارید ، نصب کنیم.

مهم نیست که شما در مورد انتن مركزي خود نمی دانید به چه چیزی احتیاج دارید ، اما اگر شما به تازگی ملک جدیدی را ساخته اید یا به آن منتقل شده اید که در حال حاضر سیستم آنتن ندارد یا آنتن فعلی آن مشکلات زیادی دارد ، فقط کافیست با شرکت آس تماس بگیرید تا ما در تمام نیازهای نصب آنتن به شما کمک کنیم.

ماهواره

ماهواره مرکزی یا سیستم مرکزی ماهواره پیشرفته یعنی سیستمی که در آن کلیه واحدها به یک شبکه جهت دریافت کلیه کانالها متصل می شوند. ماهواره مرکزی ساختمان قسمتی از سیستم آنتن مرکزی می باشد. شما اولین تجهیزی که جهت دریافت سیگنال برای نصب ماهواره مرکزی ساختمان نیاز دارید ، چند عدد دیش دیواری بیضی به تعداد مورد نیاز می باشد. آنتن در سیستم آنتن مرکزی وظیفه دریافت سیگنال را به عهده دارد و جهت انتقال سیگنال باید بر روی ولتاژ سوار شده تا بتواند حرکت کند.

آنتن مرکزی مسکونی

برای ساختمان ها از این جهت کاربرد دارد که فضای استفاده شده در پشت بام و مراکز عمومی را به شدت کاهش داده و با سیستمی و یکپارچه شدن سیستم نصب و راه اندازی و پشتیبانی به مراتب راحت تری خواهد داشت ، همچنین امکان اتصال سیستم دوربین مداربسته و شبکه های اختصاصی برای ساختمان نیز در آن وجود دارد. در واقع آنتن مرکزی دیجیتال یک سیستم کامل برای دریافت سیگنال‌های تلویزیونی ، تقویت، تقسیم و انتقال اون به واحدهای مختلف است. ساده‌ ترین ویژگی آنتن مرکزی این است که به بی‌ نظمی آنتن‌ های شخصی و کابل‌ کشی آن ها رسیدگی می کند.

واحد گیرنده

واحد گیرنده ه طور معمول شامل آنتن یا دیش به منظور دریافت سیگنال های درخواستی و همچنین تجهیزاتی جهت تقویت ، تقسیم و یا حتی فیلتر کردن سیگنال ها می باشد. تقویت کننده آنتن ، بالن ، میکسر ، مدولاتور و تقویت کننده های اولیه از جمله تجهیزاتی هستند که در این قسمت استفاده می شوند.

واحد توزیع

به طور معمول شامل تجهیزاتی از قبیل تقویت کننده های خط ، تقسیم کننده های عبوری ، تقسیم کننده های انشعابی ، پریزهای چند منظوره و شبکه ای از کابل ها می باشد و غالبا به سه شکل مختلف طراحی می شود :

 • ستاره
 • درختی
 • آبشاری
 • درختی و ستاره

که متداول ترین روش برای طراحی یک سیستم توزیع ، روش درختی می باشد. در ساختمان هایی که تعداد زیادی گیرنده تلویزیونی وجود دارد ( مانند هتل ها و برج های مسکونی ) در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک آنتن مجزا نصب نماییم ، مشکلاتی مانند موارد ذکر شده در زیر بروز خواهند کرد :
• محدودیت فضایی پشت بام برای نصب تعداد زیادی آنتن
• اثر انعکاسی و القایی آنتن ها بر یکدیگر
• هزینه بالای نصب آنتن برای تک تک گیرنده ها و سیم کشی آنتن تا گیرنده
• از بین رفتن زیبایی ظاهر ساختمان و به وجود آمدن جنگلی از آنتن ها
• حجم بالای سیم کشی آنتن ها تا گیرنده نیز مشکلاتی به وجود خواهد آورد

شرکت آس با استفاده از نیروهای مجرب خود در زمینه تهیه ، نصب ، تعمیر و سرویس دوره ای تجهیزات اشاره شده در خدمت شماست.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader