0
سبد خرید خالیست.

پوشش سرامیک بدنه خودرو چیست ؟

پوشش سرامیک بدنه خودرو چیست

پوشش سرامیک بدنه خودرو / نانو سرامیک خودرو

شما می خواهید وسیله نقلیه شما مانند روز خرید آن ظاهر خوبی داشته باشد. بنابراین شما آن را به طور مرتب شستشو می دهید و هر چند ماه یک بار واکس جدید می زنید. اما علی رغم تلاش های شما علائم چرخش ، تراشه ها و لکه ها در نمای بیرونی خودرو ظاهر می شوند. نه تنها این مسائل بلکه لکه های آب ، کثیفی و جرم روز بعد از شستن کامل ماشین شما شروع به ظاهر شدن روی سطح آن می کند. برخی متوجه می شوند که مشابه پوشش پودری است که برای محافظت از اموال و ماشین آلات در برابر زنگ زدگی و آب و هوا استفاده می شود که می توانید از جایی مانند این خدمات پوشش-پودری پیدا کنید. اگر محصولی وجود داشته باشد که بتواند این روایت را تغییر دهد ، چه طور؟ محصولی که از خطرات محیطی محافظت می کند و باعث می شود ماشین شما راحت تر شسته شود ، در حالی که نیازی به استفاده مکرر ندارد. خبر خوب این است که چنین چیزی وجود دارد! این پوشش سرامیک بدنه خودرو ( یا نانو سرامیک خودرو ) نامیده می شود و می تواند ارزش قابل توجهی به وسیله نقلیه شما اضافه کند.

پوشش سرامیک بدنه خودرو چیست ؟

پوشش سرامیکی ( مانند Opti-Coat Pro ، C.Quartz و Ceramic Pro ) یک پلیمر مایع است که با دست به قسمت بیرونی خودرو اعمال می شود. این پوشش شیمیایی با رنگ کارخانه خودرو متصل شده و یک لایه محافظتی ایجاد می کند. یک پوشش سرامیکی جایگزین غشای محافظ رنگ نیست ، که حالت دفاعی جامع تری را ارائه می دهد. در عوض ، این یک جایگزین واکس درجه یک است. پوشش سرامیک بدنه خودرو با رنگ خودرو پیوند دائمی یا نیمه دائمی ایجاد می کند ، بدین معنا که شسته و تجزیه نمی شود و نیازی به استفاده مکرر در هر چند ماه ندارد.

روکش های سرامیکی یکی از مقاوم ترین و ماندگارترین محافظ ها برای رنگ خودروی شما هستند. این مهر و موم های مبتنی بر سیلیکون می توانند در برابر بقایای پرندگان ، باران های اسیدی و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش مقاوم باشند و خودروی شما را تا یک سال صاف و براق نگه دارند. با گذشت زمان ، از آنجا که پوشش سرامیکی بدنه خودروی شما در معرض سایش و فرسودگی بیشتری قرار می گیرد ، این لایه براق و آبگریز شروع به محو شدن می کند. بسیاری از علاقه مندان به مراقبت از خودرو به دنبال راهی هستند تا این پوشش سرامیک فرسوده را در خانه تازه کنند تا از مهر و موم رنگ خودروی خود بیشترین بهره را ببرند. پولیش اتومبیل ممکن است راه حل کاملی به نظر برسد ، زیرا یک ترکیب پولیش برای لمس و درخشندگی رنگ خودروی شما طراحی شده است.

برای درک پوشش نانو سرامیک خودرو بهتر است ابتدا به رایج ترین محصولات محافظ رنگ خودرو نگاهی بیاندازید. واکس ارگانیک و مقرون به صرفه است و در اشکال مختلف از خمیر قدیمی گرفته تا اسپری سریع و آسان موجود می باشد. دهه هاست که ” واکس ” خودرو مترادف با براق و جدید به نظر رسیدن آن است. متاسفانه ، واکس بسیار بادوام نیست و بنابراین ، باید چندین بار در سال استفاده شود. برخی از شرکت ها برعکس ادعا می کنند اما آلودگی های محیطی و حتی یک صابون تند می توانند به راحتی از آن واکس نازک موم عبور کنند. از طرف دیگر ، مهر و موم ها مصنوعی هستند و تا چندین ماه عمر می کنند. آنها به راحتی قابل استفاده هستند ، اگرچه معمولا همان درخشش عمیقی را که از واکس با کیفیت دریافت می کنید ارائه نمی دهند. هر دو با یک پوشش سرامیکی برتری دارند. این پلیمر مایع بر پایه سیلیس با دست استفاده می شود و برای ایجاد یک لایه محافظتی استفاده می شود که اگر به درستی نگهداری شود ، می تواند برای چندین سال موثر باشد.

عملکرد نانو سرامیک خودرو

به طور خلاصه ، یک پوشش سرامیکی محافظ بیشتری به نمای بیرونی خودرو شما می بخشد و به شما کمک می کند تا با حداقل نگهداری ، خودروی شما ظاهری جدید داشته باشد. این پوشش با انعطاف پذیری بیشتر خودرو و راحتی و سهولت تمیز کردن آن به این نتیجه می رسد. در ادامه مزایای پولیش سرامیک خودرو را برایتان شرح می دهیم! پوشش سرامیک بدنه خودرو معمولا از دی اکسید سیلیکون ( سیلیس ، Si02 ) تشکیل شده است که از مواد طبیعی مانند کوارتز و ماسه تهیه می شود. برخی از انواع و مارک ها همچنین از دی اکسید تیتانیوم ( titania، Ti02 ) به عنوان عامل سخت کننده اضافی استفاده می کنند. هنگامی که بر روی رنگ خودرو اعمال می شود ، این دو یک پیوند شیمیایی با خواص آبگریز و دافع آب ایجاد می کنند.

زمان اجرای نانو سرامیک خودرو

هنگامی که ماشین شما پس از شستشو در بهترین و بالاترین درجه قرار می گیرد ، باید از پوشش نانو سرامیک خودرو استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه آلودگی ، خاک یا لایه روغنی روی سطح خودرو باقی نگذارید ، زیرا پوشش سرامیکی نمی تواند به درستی آب بندی شود. توجه داشته باشید اینکه شخص چقدر مایل است هزینه کند ، کیفیت کالایی را که خریداری می کند تعیین می کند. شرکت های ارائه دهنده خدمات صفرشویی از امکانات ، محصولات ، ابزار و منابع مناسب برای کار برخوردارند و زمان مناسبی را صرف می کنند تا مطمئن شوند خودرو 100 درصد برای پوشش سرامیکی آماده شده است. به دلیل سطح توجه آنها به جزئیات ، این کار زمان بر است و هزینه آن متفاوت خواهد بود. یک پوشش حرفه ای مطمئنا بیشتر از هر محصول DIY دوام خواهد آورد.

مزایای پولیش سرامیک بدنه خودرو چیست :

محافظت در برابر آسیب / اکسیداسیون UV

اگر وسیله نقلیه اغلب در معرض آفتاب قرار گیرد ، رنگ آن شروع به اکسید شدن می کند و در نتیجه رنگ کدر و محو می شود. یک لایه پوشش سرامیکی از رنگ خودرو در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند و در نتیجه میزان اکسیداسیون را کاهش می دهد.

محافظت در برابر لکه های شیمیایی و کنده کاری

یکی دیگر از خطرات برای خودرو شما ، رنگ آمیزی شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی طبیعی است. با ایجاد سطحی مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، پوشش سرامیکی بدنه خودرو می تواند از چسبیدن برخی آلودگی ها به رنگ وسیله نقلیه شما جلوگیری کند. نتیجه این است که خودروی شما در برابر لکه گیری و کنده کاری ها مقاومتر خواهد بود ، به شرط آنکه آلودگی به موقع برطرف شود.

سهولت در نظافت

یکی از مهم ترین ویژگی های یک پوشش سرامیک بدنه خودرو آبگریز بودن آن است ، که روشی منطقی است که آب را دفع می کند. هنگامی که وسیله نقلیه دارای پولیش سرامیکی آبگریز است ، آب روی سطح حباب کف کرده و راحت تر می لغزد. این بدین معناست که گل و کثیفی زمان سخت تر بیشتری برای چسبیدن به رنگ وسیله نقلیه شما داشته و وقتی ماشین خود را می شویید ، آلودگی ها با تلاش کمتری حذف می شوند.

تاثیر نانو سرامیک خودرو در براقیت بیشتر سطح خودرو!

اگر می خواهید رنگ خودروی شما براق شود ، می خواهید یک پوشش سرامیکی اضافه کنید. یک پولیش سرامیکبدنه خودرو خوب خاصیت انعکاسی رنگ و روکش شفاف خودرو را افزایش می دهد و به عمق و وضوح رنگ شما می افزاید.

پولیش پوشش سرامیکی خودرو
پولیش پوشش سرامیکی خودرو

روکش پولیش سرامیکی چه کاری نمی کند؟

به دلایلی که در بالا ذکر شد ، پوشش سرامیک بدنه نمای بیرونی خودرو شما را حفظ کرده و نیازهای نگهداری مداوم را کاهش می دهد. بنابراین ، اگر تصمیم بگیرید که از یک پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو استفاده کنید ، به وسیله نقلیه خود ارزش اضافه خواهید کرد. با این حال ، علی رغم ادعای برخی تولیدکنندگان و فروشندگان ، پوشش سرامیکی یک محصول معجزه آسا و فوق العاده نیست که هر مشکلی را برای خودرو شما حل کند. بنابراین ، برای شما مهم است که بدانید پوشش سرامیکی چه کار نمی کند!

حتما مطالعه کنید : کارواش سیار نانو و خدمات ضدعفونی خودرو

برطرف کردن خطرات خراش ، علامت های چرخشی و تکه های خرده سنگ

مقاومت در برابر خراش یک پوشش سرامیک بدنه خودرو اغلب اغراق آمیز است. اگرچه برخی از خراش های کوچک را می توان با پولیش پوشش سرامیکی دفع کرد ( همانطور که در بالا توضیح دادیم ) ، یک وسیله نقلیه روکش شده در برابر خطرات تراشه سنگ یا خراش پارکینگ کاملا مقاوم نخواهد بود. علاوه بر این ، تکنیک های نامناسب شستشوی اتومبیل یا شستشوی اتوماتیک اتومبیل همچنان علائم خط و خطوط دایره ای را روی سطح خودرو ایجاد می کند. مهم است بدانید که یک پوشش سرامیکی جایگزین محافظت جدی تر از خراش یا تراشه نمی شود و همچنین نیازی به شستن اتومبیل به شیوه مناسب برای جلوگیری از علائم خط و خش های دایره ای نیست.

جلوگیری از ایجاد لکه های آب روی سطح خودرو

یک قطره آب معمولی حاوی مقدار معینی از خاک یا مواد معدنی است. هنگامی که آب روی سطح وسیله نقلیه شما تبخیر می شود ، مواد معدنی باقی می مانند و نقاط قابل مشاهده ای ایجاد می کنند. خرده فروشان و مصرف کنندگان ممکن است تصور کنند که آبگریزی پوشش سرامیکی لکه های آب را از بین می برد ، زیرا آب از سطح پوشش داده شده می لغزد. در حالی که درست است که مقداری آب از سطح آبگریز دفع می شود ، سایر قطرات آب به صورت حباب در آمده و روی خودرو باقی می مانند و این امکان را برای ایجاد لکه های آب فراهم می کند.

برطرف کردن نیاز به شستشوی خودرو

توجه داشته باشید در بالا نیز گفتیم که یک پوشش سرامیک بدنه خودرو باعث می شود ماشین شما ظاهری نو داشته باشد و نیاز به رسیدگی را کمتر می کند. بیایید قبول کنیم ، جاده مکان کثیفی است. اگر با ماشین خود رانندگی می کنید ، کثیف می شود ، حتی با استفاده از روکش سرامیکی ، همچنان باید ماشین خود را به طور مرتب بشویید تا ظاهر آن حفظ شود. مزیت پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو این است که فرآیند تمیز کردن آسان تر خواهد بود. علاوه بر این ، داشتن روکش سرامیکی بدین معنا است که دیگر مجبور نخواهید بود خودروی خود را هر چند ماه یکبار واکس بزنید و بخش قابل توجهی از نمای بیرونی خودرو را حذف کنید. بنابراین ، پوشش سرامیکی باعث تعمیر و نگهداری خودرو نمی شود ، اما به این معنی است که با کار کمتر می توانید نتایج بهتری را حفظ کنید.

به عبارت ساده ، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد محصول مناسب برای وسیله نقلیه خود ، در مورد آن اطلاعات کسب کنید. آیا پولیش سرامیک نانو خودرو به نفع خودروی شما بوده و به ارزش آن می افزاید ؟! قطعا! آیا روکش سرامیکی یک راه حل معجزه آسا برای همه مشکلات نمای بیرونی خودرو شما است ؟ قطعا نه!

پوشش نانو سرامیک خودرو چیست ؟

یک پوشش نانو سرامیک خودرو واقعا یک راه حل محافظت کننده از رنگ است. این مایع انقلابی SiO2 و محلول مبتنی بر پلیمر ، فناوری نانو را تزریق می کند که نواقص میکروسکوپی موجود در سطوح متخلخل مانند شیشه ، پوشش های شفاف ، فیبر کربن و تزئینات پلاستیکی را پر می کند. بنابراین ، پوشش نانو سرامیک دقیقا چه می کند ؟! خوب ، صادقانه کارهای بسیاری! این همان چیزی است که ما در اطلاعات زیر بررسی خواهیم کرد. ما علم فناوری نانو و نحوه ارتباط آن با پوشش های حرفه ای ، نحوه محافظت از رنگ خودرو و سایر سطوح شما در برابر اشعه ماوراء بنفش ، مواد شیمیایی ، خراش و آسیب را توضیح می دهیم. تکنولوژی نانو یک علم مهندسی است که به عنوان یک مفهوم در طی کنفرانسی در Cal Tech در سال 1959 معرفی شد. این در سال 1981 عملی شد و امروزه از آن در هوافضا دفاعی ، ارتباطات و البته صنعت مراقبت از خودرو استفاده می شود. فناوری نانو راه حل هایی را برای اقلام کوچکتر از 100 نانومتر توسعه می دهد. بنابراین ، اندازه یک نانومتر چقدر است ؟! نانومتر یک میلیاردم متر است. درک این اندازه دشوار است ، بنابراین در اینجا چند نشانه بصری وجود دارد. ابعاد اینچ 25 میلیون و 400 هزار نانومتر است. ضخامت یک تکه کاغذ تقریبا 100000 است. یا این یکی چطور است ، بگذارید بگوییم که یک سنگ مرمر (1) نانومتر اندازه داشت. در این مقیاس ، سیاره زمین (1) متر اندازه دارد.

پوشش نانو سرامیک خودرو یک راه حل علمی فرموله شده به منظور نفوذ در عیوب میکروسکوپی ، پر کردن این شکاف ها در محدوده بالای نانومقیاس و ارائه یک لایه محافظتی تقریبا به اندازه کوارتز جامد. پوشش سرامیکی 9H با اتصال به سطح موجود عمل می کند و یک محافظ نانو سرامیکی محافظ روی سطح ایجاد می کند. نانو پلیمرها با سطح پیوند می خورند و یک سپر نامرئی با سختی فوق العاده ایجاد می کنند. این سختی و پوشش محافظتی است که به نمای بیرونی خودرو اجازه می دهد با حداقل تعمیر و نگهداری عالی به نظر برسد. این پوشش رنگ به سطح زیرین اجازه می دهد تا بهتر محافظت شود و آسیب های قابل پیشگیری از لکه گیری و آسیب رساندن به سطوح محافظت شده را به حداقل می رساند. روکش های سرامیکی نانو برای جلوگیری و به حداقل رساندن آسیب ها از جمله لکه های شیمیایی ، آسیب UV و اکسیداسیون با نیازهای تمیز کردن راحت تر و براق کننده ایده آل هستند.

حتما مطالعه کنید : کارواش سیار نانو واش

مزایای پوشش سرامیک نانو خودرو چیست ؟

استفاده از روکش مانند سرامیک پرو یک روش پیشگیرانه برای محافظت از خودرو در برابر عوامل مضر است که می تواند به آن آسیب برساند ، منجر به اکسیداسیون ، خوردگی و در نهایت ایجاد زنگ زدگی شود. پس از درمان ، مزایای متعددی از جمله موارد زیر را ارائه می دهد.

  • مسدود کردنه لکه های شیمیایی : لکه های شیمیایی هم ناخوشایند هستند و هم حذف آنها از سطح رنگ بسیار مشکل است. با افزودن یک پوشش نانو سرامیک خودرو ، ماشین شما در برابر بیشتر لکه های شیمیایی رایج که سطوح محافظت نشده را لکه دار می کند ، دفاع می کند. در صورت برخورد مواد شیمیایی قوی با سطح محافظ ، پوشش آن را در مسیر خود مسدود می کند. این فناوری مقاوم به کاهش روش های پرهزینه اصلاح رنگ کمک می کند و در غیر این صورت مواد شیمیایی مضر را در لایه شفاف نفوذ می کند و به رنگ زیبایی که در زیر سطح محافظت شده قرار دارد آسیب می رساند.
  • آسیب و اکسیداسیون UV را کاهش می دهد : جلوگیری از آسیب UV و اکسیداسیون زودرس ، یکی از مهم ترین مزایای نانو سرامیک بدنه خودرو محسوب می شود. این روکش ها به طور خاص برای بازتاب اشعه ماوراء بنفش قالب بندی شده اند و این پوشش ها را قادر می سازد تا هم بهتر به نظر برسند و هم در برابر اشعه های شدید خورشید محافظت شوند. آسیب اشعه ماوراء بنفش معمولا به دلیل عدم نگهداری یا تعمیر به ویژه در مناطق ساحلی که شوری بالایی در هوا دارند رخ می دهد. نمک ، آفتاب و رطوبت همه در طول زمان به آسیب های مضر کمک می کند. با این حال ، با افزودن روکش های سرامیکی ، پوشش به عنوان یک سپر نامرئی بین آلاینده هایی که به لایه شفاف نفوذ می کنند ، عمل می کند.
  • بهبود توانایی تمیز کردن : با افزودن یک پوشش نانو سرامیکی به خودرو ، رنگ اثر فوق آبگریز کاهش زمان تمیز کردن را اضافه می کند. به لطف سطح آبگریز براق فرمولاسیون نانوذرات سرامیکی ، خاک و کثیفی به راحتی سطحی محافظت شده را بسیار راحتتر از سطوح غیر محافظت شده پاک می کند. با این کار آنچه قبلا برای از بین بردن خاک و مواد شیمیایی سفت و سخت به حذف آن نیاز داشت ، اکنون به راحتی با آب شلنگ شسته می شود.
  • تقویت درخشندگی رنگ خودرو : اگر نگهداری وسیله نقلیه در وضعیت عالی با سطح براق بالا برای شما مهم است ، پس اعمال نانو سرامیک خودرو یک گزینه عالی با تعمیر و نگهداری کم است تا آن پوشش براق برای مدت زمان طولانی باقی بماند. لایه نازک شیشه ای شفاف که با سخت شدن سرامیک پرو ایجاد شده است ، نه تنها آلودگی های آسیب رسان و مقاومت در برابر خراش را مسدود می کند ، بلکه درخشندگی آنچه در زیر آن است را تقویت می کند. این یکی از دلایل اصلی این است که چرا قبل از استفاده نیاز به پرداخت ، تمیز کردن کلی بار و کار آماده سازی است.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader