0
سبد خرید خالیست.

واترجت نما

واترجت نما

واترجت نما / شستشوی نمای ساختمان در تهران / شستشوی نمای ساختمان با واترجت / شستشوی نما با واترجت / شستشوی نما با دستگاه واترجت

حفظ نمای خارجی ساختمان به حفظ یا افزایش ارزش آن کمک می کند. روش های مختلفی برای نماشویی در دسترس است ، اما هنگام استفاده از فن آوری مربوطه سطح آن باید مورد توجه قرار گیرد. این امر برای جلوگیری از آسیب های جدی به نما بسیار ضروری است. نماها گل سرسبد ساختمان ها هستند. اغلب آنها سطوح بزرگ و پیچیده ای هستند که از مواد مختلف ساخته شده اند. آن ها سال ها در معرض تاثیرات محیطی خارجی قرار داشته و خاک می تواند به روش های مختلف ته نشین شود و شرایط نامساعد ناشی از آب و هوا را تسریع بخشد. واترجت نما به دلیل عملکرد تمیز کنندگی بالا در اثر مصرف کم آب ، اثبات کرده است که یک ابزار موثر و اقتصادی برای تمیز کردن نما است. در صورت عدم دسترسی به شبکه برق یا آب ، استفاده از این روش برای نماشویی نما یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

محاسبه قیمت و هزینه نماشویی ساختمان

نماشویی نما برای هر صاحبان ساختمان بسیار حیاتی است. نمای تمیز امکان تعرق رطوبت را فراهم می کند که به عنوان محافظ ضد آب برای ساختمان عمل می کند. اگر مناطقی وجود داشته باشد که نیاز به تعمیر دارند ، یافتن ایرادات از نمای تمیز راحت تر است. اکنون که زمستان تقریبا به پایان رسیده است ، بهار زمان ایده آل برای صاحبان ساختمان ها و مدیران تاسیسات است تا ساختمان ها و سازه های خود را برای هر گونه خسارت که ممکن است در اثر سرما و هوای زمستان به وجود آمده باشد بررسی کنند ، تعمیراتی انجام دهند و برای محافظت از نمای بیرونی از آن استفاده کنند. تعمیر و نگهداری مناسب نما به کاهش احتمال هزینه های غیرمنتظره و تعمیرات و به علاوه به حفظ ارزش املاک کمک می کند. نمای سازه را می توان از هر تعداد ماده از جمله آجر ، تراکتا ، گرانیت ، سنگ مرمر ، ماسه سنگ ، سنگ آهک ، سنگ قهوه ای ، واحدهای سنگ تراشی بتونی ، سیستم های دیوار پرده شیشه ای ، سیستم های اتمام عایق خارجی (EIFS) و بتن پیش ساخته تشکیل داد. به همین ترتیب همه آنها به هر دلیلی از جمله حرکت ، انجماد و بازسازی ، آلودگی هوا ، طراحی نامناسب ، رطوبت و دلایل دیگر ممکن است خراب شوند.

دستگاه واترجت چیست ؟

واترجت ( دستگاه شستشوی فشار قوی ) یک محلول تمیز کننده قدرتمند است که برای پاک سازی انسداد شدید و / یا سرسخت در زهکش ها ، فاضلاب ها و سایر سیستم های لوله طراحی شده است. این ماده از طریق لوله آب بسیار تحت فشار را بیرون کرده و تمام مواد جامد و باقی مانده روی سطح را از بین برده و سطح نما برای مدت زمان طولانی تمیز خواهد ماند. اگر شستشوی نمای ساختمان با واترجت در تهران به طور منظم توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام شود ، حتی می تواند به جلوگیری از مشکلات سیستم در آینده کمک کند.

مزایای واترجت با آب گرم در مقایسه با واترجت آب سرد بر دو جنبه استوار است :

 1. افزایش قدرت تمیز کردن به دلیل دمای بالاتر
 2. تمیز کردن بخار برای سطوح ملایم

برخلاف دستگاه های فشار آب سرد کارگران می توانند علاوه بر حجم و فشار آب ، از فاکتور دما در دستگاه های آب گرم نیز استفاده کنند. اگر فرآیند شستشوی نمای ساختمان در محدوده دمایی بین 140 تا 175 درجه فارنهایت انجام شود ، این منجر به تجزیه سریع تر آلودگی و رسوبات پنهان شده می شود ، روغن ، چربی و دوده را می توان به راحتی از بین برد ، نفوذ عمق نیز بیشتر است به طوری که ریشه های خزه و گلسنگ ها برداشته می شوند ، بنابراین از رشد مجدد آن جلوگیری می شود. دومین مزیت استفاده از واترجت نما با آب گرم ، گزینه تمیز کردن با بخار است. از طریق این فرآیند ، حجم آب به نصف کاهش می یابد و تا 310 درجه سانتیگراد بخار تخلیه می شود. این امکان تمیز کردن بسیار فشرده را فراهم می کند که به طور موثری با آلودگی های سرسختانه مانند رنگ ها یا پوشش های قیری مقابله می کند. فشار کم همچنین از سطوح حساس محافظت می کند.

حتما مطالعه کنید : نماشویی نما

در شست و شوی نمای ساختمان از تکنولوژی صحیح استفاده کنید تا آسیب های جدی به نمای ساختمان شما وارد نشود. برای انتخاب فناوری صحیح ، یک منطقه نمونه باید قبل از آن به طور گسترده آزمایش شود. آیا نما به اسیدها حساس است ؟ آیا آب را جذب می کند ؟ کدام ماده شوینده تمیز کننده در کدام غلظت و زمان به اثر مطلوب می رسد ؟ کسانی که از قبل با دقت عمل می کنند به نتیجه مطلوب می رسند و از دست دادن مواد یا آسیب دائمی دیگر به دلیل پاک کننده نادرست تمیز کننده جلوگیری می کنند. استفاده از مواد شوینده مناسب اثربخشی واترجت نما را بهبود می بخشد.

واترجت نمای سنگ طبیعی و مصنوعی :

سنگ طبیعی و مصنوعی در انواع حساس به اسید ( سنگ مرمر ، دولومیت ، تراورتن ، ژورا ، اسلب های Solnhofen ، سنگ های طبیعی آهکی و همچنین سنگ های مصنوعی سیمانی ) و انواع مقاوم در برابر اسید ( گرانیت ، تخته سنگ ، آجر ، کاشی ، کلینکر ) وجود دارد. واترجت آب گرم و یا بخار را به طور کلی می توان روی سنگ مصنوعی و طبیعی نیز استفاده کرد. با این حال ، مواد شوینده تمیز کننده باید برای مواد حساس به اسیدها قلیایی یا خنثی باشند. قبل از شروع کار ، باید توجه داشت که آیا ماده متخلخل است ( به عنوان مثال جاذب است ). در این صورت ، سطح باید قبل از استفاده از مواد شوینده ، شسته شود زیرا ممکن است به مواد نفوذ کرده و باعث آسیب شود. اگر سطح به آب بسیار حساس باشد یا آلودگی به ویژه شدید باشد ( به عنوان مثال دیوارنویسی ) ، یخ خشک در دستیابی به نتیجه تمیز کردن مطلوب به روشی سریع و ملایم بسیار موثر می باشد.

نماشویی نماهای گچی با واترجت :

آب گرم تحت فشار ، اغلب در ترکیب با مرحله تمیز کردن بخار ، برای شست و شوی نمای گچی توصیه می شود. این روش بسیار ملایم است و با قدرت کافی نما را تمیز می کند. با این حال برای جلوگیری از حل شدن رنگ ، نباید زمان زیادی را برای کار در یک نقطه صرف کرد. ثابت شده است که یک نازل جت تخت با استفاده از فشار بالا برای محافظت از سطح موفقیت آمیز است ، زیرا فشار انتخابی در فاصله کار درست زیاد نمی شود. در واترجت نماشویی توجه داشته باشید که حرکت نازل باید از بالا به پایین باشد تا لکه های کثیفی پخش نشود. زمان خشک شدن این متد بسیار سریع است ، بدین معنا که کارهای بعدی می توانند مستقیما پس از آن انجام شوند. در صورت نیاز برای از بین بردن دوده و روغن می توان از شوینده تمیز کننده خنثی استفاده کرد. برای اتمام پوشش نهایی می توان از شوینده کمی قلیایی استفاده کرد.

شستشوی نمای چوبی

چوب یکی از مقاوم ترین مصالح نمای ساختمان بوده و امروزه نیز بسیار محبوب شده است! چوب ترمیم نشده به سرعت اثرات جوی را نشان می دهد. چوب ترمیم شده با مواد افزودنی مانند ذرات نانو در برابر هوا محافظت می شود. این پوشش باید به طور منظم تجدید شود تا ظاهر یکنواخت آن حفظ گردد. هر کسی که می خواهد ظاهر یکدست را به نمای چوبی ترمیم نشده بازگرداند ، می تواند با یک واشر فشار آب گرم به نتایج عالی برسد. با این حال ، باید اطمینان حاصل شود که نما کاملا آب بندی شده و یا اجزای پشت آن در اثر آب آسیب نبینند. در مورد نماهای مقاوم در برابر چوب سخت ، فشار 1450psi و دمای بین 140 تا 175 درجه فارنهایت بسیار مناسب است. برای چوب های حساس تر مانند کاج اروپایی یا صنوبر ، فشار 725psi واترجت نما توصیه می شود.

واترجت نمای فلزی

نمای فلزی نیز نیاز به نظافت منظم دارد. آلومینیوم با تشکیل یک لایه اکسید طبیعی که از خوردگی محافظت می کند ، مقاومت می کند. برای آلومینیوم آبکاری شده ، این لایه اکسید به طور مصنوعی ایجاد می شود که به موجب آن مواد به خصوص سخت پوش می شوند. با این حال ، سطح از نظر اسیدها و مواد شیمیایی در برابر مواد شیمیایی آسیب پذیر است. به منظور جلوگیری از آسیب ، مواد شوینده تمیز کننده خنثی توصیه می شود. پیش از این ، یک منطقه نمونه باید ایجاد شود و اندازه گیری مرجع قبل و بعد از تمیز کردن انجام شود. در مورد نماهای فلزی روکش دار یا رنگ شده ، لازم است که گچ ( لکه های سفید ناشی از شسته شدن رنگدانه ها ) پاک شود.

شست و شوی نما با واترجت

متخصصین حرفه ای و آموزش دیده آس برای تمام نماهای ساختمان از جمله آجر ، بتن ، روکش و تمام سطوح انواع خدمات نماشویی از جمله واترجت نما ارائه می دهند. تیم های ما از نظر تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده کاملا مجرب و واجد شرایط هستند. تکنسین های آس اطمینان حاصل می کنند که بسته به نمای خاصی از تجهیزات و محصولات صحیح استفاده می کنند. برای ساختارهای پیچیده و ظریف ، ما فقط از محصولات تخصصی استفاده می کنیم تا از آسیب دیدن هنگام شستشوی با واترجت جلوگیری کنیم.

مزایای شستشوی نمای ساختمان با واترجت :

 • مناسب برای سطوحی که نمی توانند به صورت مکانیکی تمیز شوند
 • عدم آسیب رساندن به نما
 • سازگار با محیط زیست
 • تمام آلودگی های محلول در آب را از بین می برد
 • جمع و جور و متحرک بودن دستگاه
 • صرفه جویی در مصرف آب و برق ( مقرون به صرفه )

رطوبت در زمستان می تواند باعث آسیب جدی و ایجاد لکه در نمای خارجی ساختمان شما شود. اگر اجازه دهید لجن روی سطح باقی بماند یا لکه ها برای مدت طولانی بمانند ، می تواند آسیب دائمی ایجاد کند. اگر این مشکل در مدت زمان طولانی کنترل نشود ، قالب به سطوح نقاشی شده و پوشش های بتونی مانند بتن خنک آسیب می رساند. قالب در واقع از رنگ تغذیه می کند و نهایتا آنها را از بین می برد. شکاف ها بسیار در معرض تجمع خاک ، جلبک ها و آلودگی ها قرار دارند ، در حالی که کپک و قارچ ه در مناطق سایه دار رشد می کنند و در صورت عدم مراقبت صحیح می توانند سالها بدون کنترل رشد کنند. علاوه بر این آفتاب سوزان تهران باعث تغییر رنگ و فرسودگی سطح خارجی نمای ساختمان می شود. واترجت نما آلودگی را از بین می برد و از تبدیل شدن آن به آسیب های دائمی جلوگیری می کند. با قرار دادن برنامه شستشوی نمای ساختمان با واترجت به عنوان بخشی از برنامه های ثابت نگهداری خود ، می توانید سالها از خانه و یا ساختمان اداری خود محافظت کنید و سال ها برای آن ظاهری جدید داشته باشید. این روش همچنین مقرون به صرفه ترین روش برای شستن کل فضای خارجی است.

اگر می خواهید فضای خارجی نمای ساختمان خود را دوباره مرتب کنید ، سطح آن را رنگ آمیزی یا ترمیم کنید ، استفاده از واترجت تحت فشار بهترین روش برای تهیه و اطمینان از آماده بودن سطح موجود برای ظاهر جدید است. با از بین بردن تمام آلودگی ها وکثیفی ها ، اطمینان حاصل می کنید که یک سطح تمیز و صاف دارید که می توانید روی آن نقاشی کنید. واترجت نما یک روش سازگار با محیط زیست است و تمام محلول های تمیزکننده مورد استفاده در این متد برای حیوانات خانگی و کودکان غیر سمی بوده و ایمن هستند.

متد واترجت نما یکی از به روزترین تکنولوژی های شستشوی نمای ساختمان در تهران است که به صورت کلی برای اکثر نماها همچون موارد ذکر شده در لیست زیر مناسب می باشد :

 1. نمای بتون : برای تمیز کردن درزهای بین پانلی ، تمیز کردن نما و ضدآب کردن سطح نما و در صورت نیاز حذف تکه های بتن
 2. نمای فلز : به آرامی را سطح را تمیز کرده و برای کار نهایی آماده می کنیم
 3. نمای شیشه ای : سقف های شیشه ای ، نماها و پنجره های دو جداره را تمیز می کنیم
 4. نمای چوبی : پوشش قدیمی را برداشته و سطح را تمیز می کنیم
 5. نمای آجر

ساخت و طراحی نماها ، پوشش ها و سطوح صاف بسیار مهم است و باید از مه دود ، گرد و غبار و انواع مختلف آلودگی ها تمیز شوند. در این موارد ، به منظور تسریع در مرحله مرطوب سازی و از بین بردن موادی که به سطوح حمله می کنند ، استفاده از تکنولوژی واترجت نما بسیار حائز اهمیت است! استفاده از دستگاه فشار آب قوی برای شستشوی نمای ساختمان در تهران به معنای صرفه جویی در زمان در مقایسه با استفاده از یک شلنگ ساده و همچنین تا 85٪ از آب مصرفی است ، و در نتیجه تاثیر کمتری نیز برای تخلیه فاضلاب دارد.

شستشوی نما با دستگاه واترجت بخش مهمی از برنامه نظافت و نگهداری املاک تجاری است. این می تواند سطوح کثیف و بی رنگ را بازیابی کند ، لکه های سخت را از بین ببرد و حتی نقاشی های دیواری را برش دهد. علاوه بر این ، نگهداری متدی پیشگیرانه نیز است. تمیز کردن منظم باعث می شود که کپک و قارچ های ایجاد شده روی سطح ساختمان آسیب جدی ایجاد نکنند و مجبور نباشید هزینه زیادی برای تعمیرات پرداخت کنید. اما هر چند وقت یکبار باید یک مرکز تجاری را با دستگاه واترجت شستشو دهید؟ این سوالی است که از تمامی صاحبان و مدیران ساختمان ها می شنویم. و حقیقت این است که هیچ پاسخ آسانی وجود ندارد. هر ملک نیازهای متفاوتی برای نگهداری تجاری دارد ، اما زمان ها و موقعیت هایی وجود دارد که شستشوی نما با واترجت را ضروری می کند.

نمای خارجی ملک شما تحت فشار مداوم است. آب و هوا ، محیط و ترافیک همگی می توانند نمای ساختمان ، سطوح بتونی ، پیاده روها و حیاط های بیرونی خانه را لکه دار یا بی رنگ کنند. به عنوان مثال ، در تابستان و بهار گرده و گرد و غبار به نمای بیرونی و پنجره های ملک شما می چسبد و گرمای زیاد تابستان می تواند این آلودگی و کثیفی را “پخته” کند. این اتفاق در طول سال رخ می دهد و با گذشت زمان ، تجمع آلودگی می تواند نمای ساختمان شما را لکه دار کند و یا باعث تغییر رنگ آن شود. از این رو خدمات شستشوی نمای ساختمان واترجت باید در طول سال در برنامه نگهداری شما گنجانده شود. اما به طور خاص ، چند زمان کلیدی وجود دارد که می توانید آن را در نظر بگیرید :

 • فصلی = هر فصل چالش های مربوط به نظافت بیرونی و نماشویی خود را دارد. در زمستان ، نمک و ماسه ای که برای ذوب برف استفاده می شود می تواند سطوح را دچار خوردگی کند. گرده و گرد و غبار در بهار و تابستان باعث تغییر رنگ و لکه دار شدن نما می شود. و برگهای ریزش و آوار می توانند سطوح خارجی را بپوشانند. به همین دلیل شستشوی نما با واترجت به صورت فصلی توصیه می شود. نظافت سه ماهه می تواند از تجمع جلوگیری کرده و ساختمان شما را در تمام طول سال عالی نشان دهد. فقط کافیست با تکنسین های شرکت آس جهت نماشویی تماس بگیرید تا اقدامات لازم را انجام دهند.
 • نماشویی پس از طوفان = باد و طوفان باعث کثیف شدن نمای ساختمان ها می شود. برگ ها و آوارها ممکن است روی سطوح بیفتد و بارانهای شدید ممکن است باعث ایجاد خاک و لکه دار شدن نماها شود. اجرای شستشوی نما با دستگاه واترجت می تواند به شما در محافظت از نمای بیرونی اموال کمک کند.
 • برخی از املاک تجاری با ماشین آلات سنگین یا مواد شیمیایی کار می کنند. به عنوان مثال ، روغن لکه های سختی ایجاد می کند و در صورت باقی ماندن طولانی مدت روینما ، می تواند به عمق سطوح بتنی نفوذ کند. شستشوی نما با واترجت پس از نشت می تواند از ایجاد نشت جلوگیری کند.

حتما مطالعه کنید : خدمات شستشوی نمای ساختمان در تهران

دلایل شستشوی نمای ساختمان واترجت

فراتر از نظافت فصلی ، بسیاری از شرایط خاص دیگر وجود دارد که نیاز به شستشو با واترجت نما را ضروری می کند. برخی از این شرایط به شرح زیر می باشند :

 1. نگهداری پیشگیرانه – پس از شرایط مرطوب و خیس ، کپک و خزه می توانند در نمای بیرونی ساختمان جمع شوند. شستشوی نما با واترجت به جلوگیری از جلبک ، قارچ و کپک از ایجاد آسیب طولانی مدت کمک می کند.
 2. پاک کردن خط و خش و نوشته – در بیشتر موارد نماشویی با دستگاه واترجت هم باعث پاک شدن نقاشی و نوشته و کثیفی روی نما شده و اغلب ایمن تر از استفاده از مواد شیمیایی سمی است.
 3. به دنبال فروش ملک خود هستید ؟ یا شاید شما به تازگی به ساختمان خود نقل مکان کرده اید ؟ شستشوی تحت فشار می تواند نمای ملک و پیاده روهای شما را درخشان کرده و ساختمان شما را برای مشتریان جذاب تر نشان دهد.
 4. جلوگیری از رشد کپک و قارچ و خزه – خزه و کپک ناخوشایند هستند و می توانند باعث ایجاد لکه و تغییر رنگ نمای ساختمان ها شوند. شستشوی نمای ساختمان واترجت نمای بیرونی را بازیابی می کند.

آیا به دنبال یک شرکت نماشویی حرفه ای در محدوده تهران و کرج جهت شستشوی نما با دستگاه واترجت هستید ؟! همین حالا با تیم متخصص و مجرب و آموزش دیده شرکت ساختمانی آس تماس بگیرید. ما بهترین شرکت شستشوی انواع هستیم و تجربه گسترده ای در زمینه انواع پروژه ها داریم. این که آیا شما نیاز به نظافت فصلی دارید ، یا در حال کار روی قالب یا طرح کاهش دیوارنگاری هستید ، ما تخصص لازم را داریم تا ساختمان شما عالی به نظر برسد. همین امروز با ما تماس بگیرید تا از انواع هزینه های نماشویی مطلع گردید و یا درباره خدمات ما اطلاعات به دست آورده و بیشتر بدانید.

جهت مشاهده سایر مطالب مرتبط به صفحه نظافت و شستشو و جهت مشاهده تمامی مقالات آس به صفحه مقالات مراجعه نمایید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه

 • خدابندلو

  جهت شستشو سنگ و دیواره کنیتکس پارکینگ در مهرشهر کرج بلوار شهرداری مهرسهر متقاضی هستم انجام بدید

preloader