0
سبد خرید خالیست.

نماشویی نما

شستشوی نما ساختمان

نماشویی نما

همانند انسان ها ، ساختمان ها نیز سن دارند. حتی در بهترین شرایط جوی گرد و غبار ، خاک و آهک انباشته شده و به مرور زمان ظاهر ساختمان را تغییر می دهند. اغلب مواقع تا زمانی که نماشویی ساختمان انجام نشود ، متوجه میزان کثیفی آن ساختمان نخواهید شد!

محاسبه قیمت و هزینه نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان چیست ؟

به طور خلاصه ، شستشوی نمای ساختمان فرآیند اطمینان از تمیز بودن نمای خارجی یک ساختمان از هر گونه آلودگی ، کثیفی ، جرم ، لکه و مواد آلود کننده می باشد. نما معمولا به قسمت جلویی ساختمان ، جایی که ورودی در آن قسمت قرار گرفته است ، گفته می شود. نحوه شستشو نما ساختمان بستگی به مواد به کار رفته در مصالح آن ساختمان نیز دارد. تجهیزات و راه حل های مورد استفاده مخصوص نوع مواد خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که در طی فرآیند نماشویی هیچ گونه آسیبی به وجود نمی آید. همچنین ممکن است مکان و عملکرد ساختمان دقیقا نحوه تمیز کردن نما را مشخص کند.

فاصله زمانی نماشویی نما بستگی به محل قرارگیری آن ساختمان دارد. Hoffmann Architects مقاله ای درباره شستشو نما ساختمان منتشر کرده که به شرح زیر می باشد :

تمامی ساختمان ها نیاز به توجه یکسانی ندارند! موقعیت قرارگیری ساختمان ،عملکرد و شرایط جوی و جغرافیایی همگی در تعیین سطح تلاش برای تمیز کردن یک ساختمان جهت دستیابی به ظاهر مطلوب نقش خواهند داشت.

نحوه شستشوی نما ساختمان های شیشه ای :

برای تمیز کردن نماهای شیشه ای و کامپوزیت از واترجت و ابروتی استفاده می شود. اگر نمای بیرونی ساختمان حفظ شود ، به حفظ یا افزایش ارزش آن کمک می کند. روش های متعددی برای پاک کردن نمای ساختمان های مختلف با جنس های متفاوت وجود دارد. اما هنگام استفاده از فناوری مربوطه باید سطح مورد توجه قرار گیرد ، زیرا این موضوع برای جلوگیری از آسیب های جدی ضروری است.

استاندارد : شستشوی نما ساختمان با آب گرم و بخار

نمای ساختمان گل سرسبد آن ساختمان محسوب می شود. اغلب آنها سطوح بزرگ و پیچیده ای هستند که از مواد مختلف ساخته شده اند. به دلیل قرارگیری در مجاورت عوامل محیطی ( برای سال های زیاد ) ، خاک به روش های مختلف در منافذ آن ته نشین شده و به شیوه های مختلف بر روی آن تاثیر منفی می گذارد. پاک کننده های فشار قوی آب گرم به دلیل عملکرد تمیز کنندگی بالا در اثر مصرف کم آب ، یک روش موثر و اقتصادی در تمیز کردن نما به حساب می آیند. مزایای پاک کننده های فشار بالا آب گرم در مقایسه با تمیز کننده های فشار بالا آب سرد بر دو جنبه استوار است :

 1. افزایش قدرت تمیز کردن به دلیل دمای بالاتر
 2. دارا بودن مرحله بخار برای نظافت های ملایم

در روند شستشوی نمای ساختمان بر خلاف دستگاه تمیز کننده فشار قوی آب سرد ، کاربر می تواند علاوه بر حجم و فشار آب ، از فاکتور دما در دستگاه های آب گرم نیز استفاده کند. اگر روند نماشویی در محدوده دمایی بین 60 تا 80 درجه سانتیگراد انجام شود ، این منجر به تجزیه سریع تر آلودگی و رسوبات پنهان می شود. نفوذ عمق نیز بیشتر است به طوری که ریشه های خزه و گلسنگ ها برداشته می شوند ، بنابراین از رشد مجدد آن جلوگیری می شود.

نکته آخر در هنگام استفاده از پاک کننده های فشار قوی آب گرم مرحله بخار است : حجم آب تا مقدار نصف کاهش می یابد و تا 155 درجه سانتیگراد بخار تخلیه می شود. در چنین شرایطی شست و شو با شدت بالا صورت گرفته که به طور موثری حتی با کثیفی های سرسخت مانند رنگ ها یا پوشش های قیری نیز مقابله می کند. پایین بودن فشار آب از سطوح بسیار حساس نیز محافظت خواهد کرد!

در روند نماشویی از تکنولوژی مناسب استفاده کنید تا از آسیب های جدی جلوگیری شود. صرف نظر از جنس نما ، برای انتخاب تکنولوژی صحیح در هر مورد یک منطقه نمونه باید قبل از آن به طور گسترده آزمایش شود. آیا نما به اسیدها حساس است ؟‌ آیا آب را جذب می کند ؟ کدام ماده تمیز کننده در کدام غلظت و زمان به اثر مطلوب می رسد ؟ کسانی که از قبل با دقت عمل می کنند به نتیجه مطلوب خواهند رسید و از دست دادن ماده یا حذف مواد یا آسیب دائمی دیگر به دلیل ماده پاک کننده نادرست جلوگیری می کنند.

نحوه نماشویی نما سنگی و آجری :

برای شستشوی نماهای سنگی وآجری از واترجت استفاده می شود. شستشو نما ساختمان را تا زمانی که کل منطقه تمیز شود ادامه دهید. توجه داشته باشید که اگر سنگ و یا آجر بیش از حد کثیف باشد ، واترجت به تنهایی کارایی نداشته و باید حتما از سند بلاست استفاده شود تا یک لایه بسیار نازک از سطح سنگ و یا آجر برداشته شود و نما همانند روز اول تمیز شود.

رایج ترین مزایای نماشویی نما :

 • محافظت در مقابل عناصر طبیعی
 • بهبود بهره وری انرژی
 • حفظ شفافیت بصری
 • استفاده بهینه از نفوذ و تصفیه نور طبیعی
 • راهی موثر و مقرون به صرفه برای نوسازی ساختمان های تاریخی
 • افزایش ارزش ملاک
نماشویی نما

متداول ترین متدهای شستشو نما ساختمان :

شرکت های نماشویی نما از متدهای زیر برای شستشوی نما ساختمان و حفظ نما استفاده می کنند :

 • آب = با استفاده از جریان آب پرفشار ، خاک و کثیفی شل شده و از بین می روند. سپس با استفاده از فرچه می توانید کثیفی ها را خراشیده و یا با استفاده از آب با فشار 400psi آبکشی کنید. این روش اغلب برای آجرهای لعاب سنگ آهک استفاده می شود.
 • شستشو نما ساختمان با آب با فشار بالا = هر گونه جرم و کثیفی را با آب با فشار بالا از بین ببرید. این متد برای نماهای آجری ، سنگی و بتونی ایده آل می باشد که به طور موثری رنگ های آلی و جوی را از بین می برد.
 • نماشویی به روش شیمیایی = لکه ها با استفاده از محصولات شیمیایی مانند پاک کننده های اسیدی ، حلال های آلی ، پاک کننده های قلیایی و مواد شوینده بدون لایه حل می شوند. پس از حل شدن لکه ها ، آنها را شستشو دهید.
 • روش ساینده = نواحی بیرونی زیر لایه ها که دارای لکه هستند ، به راحتی و کاملا با این روش از بین می روند. این متد برای نماهای آجری ، بتونی و سنگی ایده آل هستند.

شستشوی نمای ساختمان با استفاده از طناب :

با داشتن درک کامل از نماشویی با طناب ، تجهیزات مورد نیاز ، داشتن آموزش و مهارت های لازم ، خطرات و روش های جایگزین برای شستن نما می توانید مشخص کنید که آیا این انتخاب مناسبی برای شستن نما است یا خیر! در ابتدا باید بدانیم نماشویی با استفاده از طناب چیست ؟ در این روش با استفاده از طناب و سایر تجهیزات مخصوص می توانید به پنجره های ساختمان های بلند دسترسی داشته باشید. مهمترین مزیت دسترسی با طناب نسبت به سایر روش های کار در ارتفاع این است که می توان کار را به سرعت و بی خطر با کمترین میزان تاثیر بر کارکنان ساختمان و سایر ساختمان های مجاور انجام داد. عدم نیاز به نصب داربست معمولا باعث می شود تمیز کردن پنجره با دسترسی به طناب یکی از موثرترین راه حل ها باشد.

طیف گسترده ای از ساختمان ها با استفاده از تکنیک دسترسی با طناب تمیز می شوند. این شامل بلوک های اداری بلند مانند آسمان خراش های شهری ، کارخانه ها و سایر ساختمان های تجاری ، بلوک های آپارتمانی ، مراکز خرید ، ساختمان های تاریخی ، ساختمان های دانشگاه ها ، مدارس ، بیمارستان ها و سایر ساختمان های بخش دولتی است. اگرچه این روش مزایای بسیار زیادی دارد ، راه حل های جایگزین دیگری همچون موارد ذکر شده در لیست زیر برای شستشوی نما ساختمان ها وجود دارد :

 • استفاده از دستگاه فشار آب قوی
 • استفاده از دستگاه فشار آب ضعیف
 • استفاده از دستگاه سند بلاست ( دستگاهی که شن را با فشار همراه با آب یا باد پرتاب می‌ کند و با آن سطوح فلزی یا سنگی و غیره را تمیز یا روتراشی می ‌کنند و یا روی شیشه نقش می ‌اندازند )
 • بخار آب گرم
 • استفاده از مواد شیمیایی
 • استفاده از سودا
 • استفاده از اسفنج
شستشوی نمای ساختمان

نمای سازه ها از مصالح مختلفی همچون آجر ، سفال ، گرانیت ، سنگ مرمر ، ماسه سنگ ، سنگ آهک ، سنگ قهوه ای ، واحدهای سنگ تراشی بتونی ، سیستم های دیواری پرده شیشه ای ، سیستم های عایق بندی بیرونی ( EIFS ) و بتون پیش و غیره ساخته شده اند. ممکن است به دلایل زیادی همچون موارد ذکر شده در لیست زیر آسیب های جدی به نمای ساختمان وارد شود :

 1. عدم نگهداری و نماشویی به موقع
 2. انجماد و یا ذوب شدن
 3. آلودگی هوا
 4. طراحی نامناسب
 5. رطوبت
 6. جا به جایی حرکت سنگ نما

نماهای سنگی نسبت به محیط بسیار حساس هستند. به همین دلیل است که باید به مرور زمان ، هر چند وقت یکبار نمای سنگی ساختمان ها را بررسی کنید زیرا قرارگیری در معرض نور خورشید ، گرما و سرما ، باران های اسیدی و وزش بادهای شدید اجزای تشکیل دهنده نما را از بین می برد. آب بندی نمای سنگی از اجزای نما و رنگ آن ها محافظت می کند. علاوه بر این ، آب بندی سنگ نمای خارجی از ورود مواد آلاینده به منافذ سنگ ها و لکه دار شدن آن ها جلوگیری می کند. همچنین باعث جلوگیری از جذب موادی می شود که می تواند باعث خراب شدن سنگ شود. آب بندی سنگ نما باعث می شود تمیز کردن آن ساده تر شود. همانند سایر سطوح بیرونی ، گرد و خاک و کثیفی به مرور روی سنگ نما نشست کرده و ظاهر آن ها را خراب می کند.

تجهیزات مورد نیاز شستشو نما ساختمان :

نماهای شیشه ای نیاز به شستشوی منظم و مداوم دارند. روش های دسترسی و تجهیزات مرتبط برای نماشویی نما متفاوت هستند. اگر دسترسی به یک پنجره آسان نباشد ، توصیه می شود از ابزارهای مختلفی استفاده کنید.

 • شستشوی نما ساختمان با طناب. سریع ترین و مطمئن ترین و کم هزینه ترین روش شستشوی نما استفاده از طناب راپل rapple می باشد.
 • داربست : صفحه ای موقت که روی یک سطح دیگر قرار گرفته و کارگران می توانند به جای آویزان شدن از طناب بر روی آن بایستند
 • گهواره یا سکوی معلق : برخلاف داربست ها به سطح پایین یا زمین ثابت نیستند ، بلکه با یک بند به بالا وصل شده اند. این سکوها کارگر را به صورت دستی و یا با موتور بالا و پایین می برند.
 • سکوی کار هوایی : سکوهای مرتفعی هستند که کارگران می توانند روی آن بایستند.

مزایای شستشو نما ساختمان شرکت آس :

ایجاد فضای کاری کاملا تمیز

نماشویی باید به صورت عمیق انجام شود. تمیز نگه داشتن اداره تا حدی سطحی است. شما باید کل ساختمان خود را تمیز نگه دارید. این کار به قدری دشوار است که حتما باید توسط متخصصین حرفه ای انجام شود ، زیرا کار ساده ای نیست و ممکن است خطرناک باشد. مدیران ساختمان باید با هماهنگی ها لازم ، اجرای این کار را به شرکت های حرفه ای بسپارند تا فضایی تمیز برای کارمندان فراهم گردد.

صرفه جویی در هزینه

عدم همکاری با شرکت های حرفه ای به معنای ریسک کردن هزینه هنگفت است. بدون تعمیر و نگهداری مناسب ، سرانجام نمای ساختمان آسیب می بیند و تعمیر آنها به معنای سرمایه گذاری زیادی است. به همین دلیل توصیه می شود نسبت به نماشویی نمای ساختمان توسط تیم حرفه ای آس اقدام کنید تا در هزینه های اضافی صرفه جویی شود!

بهبود نظافت و سلامتی

نمای ساختمان های کثیف محلی برای پرورش میکروب ها می باشد. در صورت عدم مراقبت ، بیشتر این میکروب ها می توانند باعث ایجاد مشکلات عظیمی در سلامت شوند. تیم حرفه ای آس در خدمات شستشوی نما ساختمان این اطمینان را می دهند که ساختمان شما عاری از هرگونه مشکل بهداشتی است.

ایجاد تصوری درست از کسب و کار

در کسب و کارها ظاهر بسیار اهمیت دارد ، به ویژه ظاهر ساختمان ها! یک ساختمان مرتب و تمیز تاثیر مثبتی بر کسانی خواهد گذاشت که با شما تجارت می کنند. نماهای کثیف محیط کاری شما را از بین برده و از این رو بسیار مهم است که برای مدیریت نمای ساختمان خود ، شرکت های خدماتی حرفه ای نظافت نما را استخدام کنید.

شستشوی نماهای مختلف :

نماهای سنگ طبیعی و مصنوعی

سنگ طبیعی و مصنوعی در انواع حساس به اسید ( سنگ مرمر ، دولومیت ، تراورتن ، ژورا ، اسلب های Solnhofen ، سنگ های طبیعی آهکی و همچنین سنگ های مصنوعی سیمانی ) و انواع مقاوم در برابر اسید ( گرانیت ، تخته سنگ ، آجر ، کاشی ، آجر لعابی ) وجود دارد. از آب گرم یا بخار تحت فشار به طور کلی می توان روی سنگ مصنوعی و طبیعی نیز استفاده کرد. با این حال ، ماده تمیز کننده برای سطوح حساس به اسیدها باید قلیایی یا خنثی باشد. قبل از شروع کار باید متخلخل بودن ماده ، یعنی جاذب بودن آن را یادداشت کرد – در این صورت باید قبل از استفاده از ماده تمیز کننده ، آب آن را بگیرید ، زیرا در غیر این صورت به مواد نفوذ می کند و ممکن است آسیب برساند.

اگر سطح مورد نظر به آب و یا آلودگی به ویژه شدید حساس باشد ( به عنوان مثال گرافیتی ) ، یخ خشک در دستیابی به نتیجه تمیز کردن مطلوب به روشی سریع و ملایم بسیار موثر است.

شستشوی نمای گچی

آب گرم تحت فشار ، اغلب همراه با مرحله بخار ، برای نمای گچی توصیه می شود. این روش بسیار ملایم بوده و قدرت بالایی دارد. با این حال ، برای جلوگیری از حل شدن رنگ ، نباید زمان زیادی را برای کار در یک نقطه صرف کرد. روش نماشویی باید از بالا به سمت پایین انجام شود. زمان خشک شدن بسیار کوتاه بدین معنا است که کارهای بعدی می توانند مستقیما پس از آن انجام شوند. در صورت نیاز برای از بین بردن دوده و روغن می توان از ماده تمیز کننده خنثی استفاده کرد. برای اتمام پوشش می توان از ماده تمیز کننده کمی قلیایی استفاده کرد.

شستشوی نمای چوبی

نماهای چوبی از قدیم بسیار متداول بوده و امروزه نیز محبوبیت زیادی دارد. اگر چوب را با موادی همچون مواد نانو بپوشانید ، از آن در برابر آلاینده های هوا محافظت می شود. این پوشش باید به طور منظم تجدید شود تا ظاهر یکنواخت آن حفظ شود. با استفاده از دستگاه بخار فشار قوی می توانید نماهای چوبی را تمیز کنید. با این حال ، باید اطمینان حاصل شود که نما کاملا آب بندی شده و یا اجزای پشت آن در اثر آب آسیب نبینند. در مورد نماهای چوبی سخت و مقاوم ، فشار 100 بار و دمای بین 60 درجه سانتیگراد تا 80 درجه سانتیگراد و برای چوب های حساس تر مانند کاج اروپایی و یا صنوبر فشار 50 بار توصیه می شود. به منظور بهبود نتیجه نماشویی ، می توان از پاک کننده خنثی برای چوب استفاده کرد.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader