0
سبد خرید خالیست.

چگونه نمای آجری را تمیز کنیم ؟

نماشویی آجر

نماشویی آجر / شستشوی نمای آجری

خدمات شست و شوی نمای آجری فقط به نظافت ساختمان های آجری ، راهروها ، پله ها و سایر سطوح محدود نمی شود. متخصصین شرکت خدمات ساختمانی آس همچنین نمای ساختمان های ساخته شده از بتون ، گچ ، بلوک ، EIFS و سنگ آهک را نیز تمیز می کنند. پس از بازرسی از ساختمان آجری در نزدیکترین زمان ممکن ، متخصصین حرفه ای ما از بهترین مواد پاک کننده و دستگاه فشار آب گرم و مواد سازگار با محیط زیست به منظور نماشویی ساختمان های آجری و از بین بردن کپک ، هر گونه کثیفی ، هیدروکربن و دانه های گرده افشانی استفاده می کنند.

محاسبه قیمت و هزینه نماشویی ساختمان

شرکت ساختمانی آس با استفاده از تجهیزات پیشرفته و چندین دهه تجربه ، خدمات شستشوی نمای آجری موثر و حرفه ای را ارائه می دهد. ما می فهمیم که ظاهر ساختمان چقدر مهم است ، خواه خانه باشد یا محل کار شما ، اولین برداشت ها واقعا تفاوت ایجاد می کنند. تکنسین های ما به جزئیات توجه می کنند تا اطمینان حاصل کنند که ما بالاترین استاندارد نظافت را برای بهبود نمای و نمای ساختمان شما ارائه می دهیم.

مراحل نماشویی آجر :

 1. در صورت نیاز نوارهای هشدار دهنده ” احتیاط ” را در اطراف ساختمان مورد نظر بکشید.
 2. نمای بیرونی ساختمان و تمام مناطق مجاور را با آب مرطوب کرده و در صورت لزوم گیاهان را با پارچه های ضد آب بپوشانید.
 3. مناطق لک شده را با پاک کننده های زیست تخریب پذیر از قبل مرطوب کنید.
 4. با استفاده از نازل های ضد زنگ 40 درجه ای ، نقاط لک شده را با فشار 400PSI الی 600PSI با درجه آب 120 با 8 گالن در دقیقه تمیز کنید.
 5. در صورت لزوم محصولات مخصوص تمیز کردن آجر را روی سطوح بمالید.
 6. صابون ها و شوینده های تجزیه پذیر را روی الباقی سطوحی که می خواهید تمیز کنید ، قرار دهید.
 7. تمامی سطوح را با این نازل بشویید.
 8. در نهایت تمامی قسمت های نما را شسته و به منظور جلوگیری از رده رده شدن پنجره ، تمامی قسمت ها باید خشک شوند.
 9. ساختمان را از نظر تضمین کیفیت بازرسی کرده و تمیزکاری نهایی منطقه را انجام دهید.

در نظر داشته باشید انواع خدمات نماشویی آجر بسیار دقیق بوده که در آن تمامی آلودگی ها ، کپک ها و غیره پاک می شوند. اما صرف نظر از روش هایی که برای تمیز کردن آجر استفاده می کنیم ، ممکن است برخی از لکه ها به سطح نفوذ کرده و کاملا تمیز نباشند و یا سایه ای به جا بگذارند. متخصصین حرفه ای آس همیشه سعی می کنند تمام لکه های آجر را از بین ببرند و در 99% پروژه های ما ، صاحب ساختمان از آنچه ما قادر به انجام آن هستیم متعجب می شوند!

تاثیر تکنیک نامناسب نماشویی ساختمان های آجری :

در صورت استفاده از فشار زیاد یا اسیدهای قوی ، آجرها به راحتی آسیب می بینند ، فقط به این دلیل که از آجر در ساخت و ساز استفاده می شود ، به این معنی نیست که به راحتی آسیب نمی بیند! آجر بلوک یا واحد تکی از ترکیب خاک رس ، ماسه و آهک و یا مواد بتونی است که در کوره با درجه حرارت 2000 سفت شده و یا برای استفاده در ساخت و ساز سنگی کاملا خشک می شود. امروزه صدها نوع و سبک مختلف از آجر در ساخت و ساز استفاده می شود و اگر سرویس کار شست و شوی آجر تجربه کافی نداشته باشد ، می تواند به آنها آسیب زیادی برساند.

یکی از باورهای غلط و رایج در صنعت نماشویی آجر این است که اگر کسی بداند آجر چگونه ساخته می شود ، نحوه تمیز کردن آن را نیز می داند. متاسفانه این موضوع صحت نداشته و سالانه نمای آجری ساختمان های زیادی به دلیل عدم استفاده صحیح از مواد شوینده و متدهای نامناسب از بین می روند. روش های نامناسب پوشش و تمیز کردن دلیل اصلی آسیب رساندن به بناهای تاریخی است. ممکن است روش انتخابی شما درست باشد ، اما اگر با دقت انتخاب نشده باشن ممکن است برای بناهای تاریخی مضر باشند.

استفاده از مواد ساینده برای نماشویی آجر

یکی از متداول ترین متدهای شست و شوی نماهای آجری ، پیروی از متد مواد ساینده برای نماشویی است. متد سندبلاست معمولا با متد ساینده همراه است. سیلیس یا پودر شیشه ، دانه های شیشه ، گارنت آسیاب شده ، اکسید آلومینیوم ، ذرات پلاستیکی و حتی تکه های ریز اسفنج جز سایر موادی هستند که برای متد استفاده از مواد ساینده استفاده می شوند. اگرچه این متد برای شست و شوی نماهای تاریخی مناسب نیست ، اما بدون کوچکترین مشکلی برخی از مواد را تمیز می کند. آنها می توانند آلودگی و همچنین رنگ و سایر پوشش ها ، لکه های فلزی و گیاهی و دیوار نویسی را از بین ببرند. پاک کننده های شیمیایی مورد استفاده نماشویی آجر برای از بین بردن آلودگی هایی همچون اسیدها ، مواد قلیایی و ترکیبات آلی مناسب هستند.

توجه داشته باشید که پاک کننده های اسیدی ، نباید در سنگ تراشی های حساس به اسید استفاده شود. مواد پاک کننده رنگ بر پایه حلال های آلی یا سایر مواد شیمیایی قلیایی هستند. در هر دو روش تمیز کردن قلیایی و اسیدی از آب استفاده می شود. همچنین هر دو پاک کننده احتمالا حاوی سورفاکتانت ( عامل فعال در سطح ، روکنشگر ) هستند که از طریق تسهیل واکنش های شیمیایی هر گونه آلودگی را پاک می کنند. در هر دو روش ابتدا سطح آجر خیس می شودو سپس پاک کننده شیمیایی با فشار بسیار کم پاشیده شده یا بر روی سطح قرار می گیرد.

تمیزکننده برای مدت زمان توصیه شده توسط سازنده محصول یا ترجیحا با آزمایش تعیین شده ، روی سنگ تراشی ساکن شده و با شستشوی آب با فشار کم یا متوسط ، یا گاهی گرم شسته می شود. می توان از مواد پاک کننده مختلف با نسبت های رقیق سازی مناسب و زمان های ساکن متفاوت استفاده کنید. از آنجایی که هر شرایط نماشویی آجر متفاوت است ، میزان رقت و زمان ساکن شدن می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. قبل از آبکشی می توانید سطح را با فرچه نرم طبیعی و یا مصنوعی به راحتی تمیز کنید. به منظور اطمینان از خنثی سازی کامل سطح آجری ، پس از اتمام شستشوی باید نوارهای pH به سطح آن زده شود.

تمیز کننده اسیدی

محصولات تمیز کننده بر پایه اسید ممکن است در سنگ های غیر حساس به اسید استفاده شود که به طور کلی شامل موارد زیر است : گرانیت ، بیشتر ماسه سنگ ها ، تخته سنگ ، آجر بدون لعاب و سفال معماری بدون لعاب ، سنگ ریخته گری و بتن. بیشتر پاک کننده های اسیدی عمدتا از اسید هیدروفلوئوریک تشکیل شده اند و اغلب حاوی مقداری اسید فسفریک هستند تا از ایجاد لکه های زنگ زدگی بر روی آجر پس از تمیز کردن جلوگیری کنند. این پاک کننده ها در ابتدا به منظور مرطوب کردن آجرها روی آن ها اعمال شده و سپس با آب می توانی بشویید.

نکات کلیدی در شست و شوی نمای آجری :

 • اگر ساختمان مورد نظر نورگیر خوبی نداشته باشد ، پس از اجرای نماشویی آجر ممکن است شاهد کپک و قارچ و مشکلات جدی دیگری شوید.
 • یک اسفنج خوب باید سطح آجر را به راحتی تمیز کند ، با این حال برای قسمت هایی که دسترسی به آن ها نسبتا دشوار است ( همانند فضای مابین آجرها ) از برس مخصوص اسکراب یا موی نایلونی استفاده کنید.
 • هرگز برای شست و شوی نمای آجری از برس های سیمی استفاده نکنید ، زیرا تکه های فلزی در پشت قسمت های زنگ زده به جا گذاشته و باعث ایجاد لکه بر روی آجرها می گردد.
 • در صورت شل و یا خراب بودن آجرها ، سعی کنید از فشار بالای دستگاه استفاده نکنید ، زیرا آسیب های جدی به آجر وارد می کند. فشار ایده آل هنگام نماشویی آجر حدود 3000 PSI است.

شست و شوی نماهای آجری کار نسبتا دشواری است. متخصصین حرفه ای شرکت آس می توانند تشخیص دهند که از چه مواد و تجهیزاتی برای شستن نمای ساختمان شما استفاده کنند تا هیچ آسیبی به آن وارد نشود. اگر قبلا هرگز این کار را انجام نداده اید ، قطعا باید با تکنسین های ما مشورت کنید!

ملاحظات حین شست و شوی نمای آجری ساختمان ها به شرح زیر است :

 • استفاده از آب تمیز = آبی که برای نماشویی آجر استفاده می شود باید قابل شرب ( مناسب نوشیدن ) باشد. محتوای آهن باید کمتر از 2 قسمت در میلیون وزن باشد. تعیین کنید که آیا آب محلی منطقه شامل مواد افزودنی ، نرم کننده آب یا عوامل دیگر است یا خیر! زیرا اگر برای تمیز کردن استفاده شود ، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.
 • هوای سرد = دمای هوا ، دمای سنگ تراشی و شرایط باد بر زمان خشک شدن و سرعت واکنش نماشویی تاثیر می گذارد. محلول های تمیز کننده شیمیایی معمولا در دمای خارج از محیط 50 درجه فارنهایت ( 10 درجه سانتیگراد ) یا بالاتر موثر هستند. به منظور جلوگیری از آسیب های جدی و شوره زدن ، در طول فصل سرما هرگز این کار را انجام ندهید.
 • هوای گرم = هرگز اجازه ندهید موادی که در روند نماشویی آجر استفاده می کنید در آخر بر روی نما باقی بماند. توجه داشته باشید که خطر خشک شدن سریع در هوای گرم وجود داشته و اگر به صورت بخش بخش هر قسمت را بشویید ، این خطر کاهش می یابد.
 • منطقه کار = اندازه محل کار باید بعد از تمیز کردن آزمایشی یا به عنوان بخشی از اولین قسمت روند نظافت تعیین شود.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه

preloader