0
سبد خرید خالیست.

مزایای بیمه آتش سوزی

مزایای بیمه آتش سوزی

مزایای بیمه آتش سوزی

بازرسی های منظم برای نگهداری عمومی یک ساختمان ضروری است. محبوب ترین شکل بیمه املاک در ایران بیمه آتش سوزی است. این نوعی از پوشش بیمه ای برای محافظت از دارایی در برابر ضررهای ناشی از آتش سوزی است. بیمه آتش سوزی به صاحبان كسب و كار كمک می كند تا احساس اطمینان كنند و مشاغل خود را با اعتماد به نفس انجام دهند ، زیرا حوادث ناشی از آتش سوزی غیر منتظره بوده و باعث تخریب گسترده ای می شود كه می تواند یک كسب و كار را به بن بست برساند. بیمه آتش سوزی از شرکت ها به روش های زیر محافظت می کند :

 1. هزینه خسارت وارد شده به ملک ناشی از آتش سوزی را پوشش می دهد.
 2. پوشش هزینه های درمان کارمندان و ساکنین آسیب دیده در حادثه ناشی از آتش سوزی
 3. غرامت آسیب های وارد شده

به غیر از مشاغل ، دارایی های شخصی نیز می توانند در مقابل خسارت های ناشی از آتش سوزی بیمه شوند. در صورت از بین رفتن یا خسارت در اموال شخصی مانند آپارتمان ها ، اثاثیه ها و غیره نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

بیمه آتش سوزی
بیمه آتش سوزی

به عنوان یک صاحب مشاغل ، باید مراقب بسیاری از امور مانند نظارت بر عملیات ، یافتن راه های ابتکاری برای رشد تجارت خود ، بررسی داده های مالی و موارد دیگر باشید. هنگامی که مشغول برنامه ریزی در مورد همه این جنبه های مهم هستید ، ممکن است نتوانید ریسک احتمالی را که آینده شرکت شما را تهدید می کند شناسایی کنید. از جمله ، حوادث آتش سوزی در محل کار کاملا رایج است. این ممکن است صدمات زیادی به اموال تجاری شما وارد کند. آشپزی رایج ترین دلیل و به دنبال آن بی احتیاطی و سو استفاده از وسایل برقی عامل شیوع آتش سوزی هستند. برای همه صاحبان مشاغل کوچک مهم است که اقدامات احتیاطی را انجام دهند و خطر آتش سوزی را به حداقل برسانند. بیمه نامه صاحب مشاغل شامل پوشش کلی بیمه مسئولیت با پوشش خاص ملک است. او باید خطرات خاص آتش سوزی را شناسایی کند. پس از ارزیابی شیوع احتمالی ، شما باید بیمه آتش سوزی مناسب را در بین تمام بیمه نامه های موجود انتخاب کنید.

کسانی که بیمه آتش سوزی در برابر اموال تجاری خود را خریداری می کنند ، در برابر خسارات وارده در خسارت محافظت می شوند. در صورت بروز خسارت ، شما ادعای استاندارد بیمه آتش سوزی را مطرح می کنید و شرکت بیمه ادعاهای استاندارد را قبل از صدور خسارت تایید می کند. با این حال ، اگر نمی دانید چگونه مراحل را به درستی دنبال کنید ، در اسرع وقت به دفتر نمایندگی بیمه نامه خود مراجعه کنید. معمولا یافتن انواع مختلف پوشش به ویژه برای شیوع آتش سوزی در محل تجاری دشوار است اما ارائه برخی از آنها بسیار کمک می کند. به عنوان مثال ، اگر می دانید که پریزهای پربارممکن است منجر به حوادث آتش سوزی شوند که ممکن است به رایانه های شرکت یا سرورهای شبکه آسیب برساند. برای مقابله با همه اینها ، می توانید از مزایای سیاست های آتش سوزی که پوشش الکترونیکی از دست دادن اطلاعات را فراهم می کند ، بهره مند شوید. به یاد داشته باشید ، در بیمه آتش سوزی دارایی فیزیکی شما تحت پوشش قرار گرفته و کسب و کار می تواند به راحتی از نظر مالی با کمک بهترین بیمه نامه آتش سوزی بهبود یابد. وقتی شما نتوانید خطرات احتمالی تجارت را بیمه کنید ، محدودیت دامنه ای برای بازگشایی و شروع آن از ابتدا وجود دارد.

بیمه آتش سوزی چیست ؟

در بیمه آتش سوزی، اموال و دارایی های بیمه گذاران به صورت ساختمان ، موجودی و محتویات داخل آن در مقابل خطرات اصلی آتش سوزی انفجار و صاعقه و خطرات اضافی یا تبعی شامل سیل ، زلزله ، طوفان ، سقوط هواپیما ، ترکیدگی لوله آب ، ضایعات ، شکست شیشه برف و باران و هزینه پاکسازی و غیره با توجه به نیاز بیمه گذاران تحت پوشش قرار می گیرد. بیمه کارآفرین با ارائه پوشش های مختلف در بیمه های آتش سوزی ، سعی دارد آرامش را به خانواده ها و آسایش خیال را به صنعت گران و تولید کنندگان ارائه نماید. برای رسیدن به این هدف ، بیمه کارآفرین سعی دارد نیاز های بیمه ای مشتریان را به صورت جامع در نظر بگیرد تا بتواند مناسب ترین پوشش ها را برای بیمه گذاران فراهم آورد .

مزایای بیمه آتش سوزی چیست ؟

خرید بیمه آتش سوزی برای مناطق مختلف به ویژه کلان شهرهایی مانند تهران بسیار مهم و ضروری است. زیرا در چنین شهرهایی عدم نظارت بر روی ساخت و سازهای جدید و نبود ایمنی در سازه‌‌ های قدیمی شهر، خطر وقوع آتش سوزی را افزایش داده است و در صورت وقوع این حادثه خسارت‌‌ های فراوانی به بار خواهد آمد. متاسفانه بسیاری از مردم کشور ما به دلیل عدم آشنایی با مزایای بیمه آتش سوزی ، نسبت به خرید آن بی توجه هستند و این بیمه را بیمه ای مهم و الزامی‌ نمی‌ دانند.

مزایای بیمه آتش سوزی برای صاحبان خانه :

خانه شما محل تحقق رویاها و آرامش شماست ، با این وجود هر گونه حادثه ای مانند آتش سوزی می تواند رخ دهد تا زیبایی خانه شما از بین برود. از این رو بیمه کردن منزل و اثاثیه آن بسیار ضروری است. در ادامه برخی از رایج ترین مزایای بیمه آتش سوزی برای صاحبان منزل را برایتان شرح می دهیم :

 1. تضمین پوشش هزینه خسارت وارد شده به ملک
 2. پوشش هزینه های اضافی که به صاحبان خانه کمک می کند تا بتوانند مورد مشابه آن را خریداری کنند
 3. پوشش هزینه تعویض وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر ، کولر ، تلویزیون و غیره.

مزایای بیمه آتش سوزی برای دارندگان دفاتر اداری و کارخانجات :

صرف نظر از اندازه ساختمان ها ، هر کسب و کاری به بیمه نامه آتش سوزی نیاز دارد. در هر دفتری شرکت پرونده ها ، اسناد و دارایی های مهم خود را نگه می دارند. اگر آتش سوزی رخ دهد ، فاجعه بزرگی خواهد بود. بنابراین ، خریدن بیمه نامه آتش سوزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا اطمینان حاصل می کند که شما را در برابر ضرر و زیان محافظت كند. در اینجا برخی از مزایای بیمه آتش سوزی برای صاحبان دفتر و کارخانه ها را برایتان شرح می دهیم :

 1. هزینه سهام آسیب دیده در آتش را پوشش می دهد
 2. در بعضی موارد ، در صورت فوت کردن افراد در حادثه آتش سوزی پوشش های خاصی برای خانوده های آن ها فراهم می کند
 3. پوشش هزینه تعویض یا تعمیر دستگاه ها در صورت آسیب دیدن در اثر آتش سوزی

در بیمه آتش‌ سوزی اموال و دارایی ‌ها در برابر خطر آتش سوزی و خطرات جانبی تحت پوشش قرار می ‌گیرند. خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی رازی به شرح ذیل می باشند :

 • خطرات اصلی : آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه
 • خطرات اضافی ( تبعی ) : سیل و طغیان آب ، زلزله ، طوفان و تند باد ، سقوط بهمن ، سقوط هواپیما و هلیکوپتر ، ترکیدگی لوله‌ های آب ، ضایعات ناشی از برف و باران ، سرقت با شکست حرز ، شکست شیشه ، نشست و ریزش و رانش زمین ، برخورد اجسام خارجی ، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی و چندین خطر اضافی دیگر.

انواع پوشش‌ های بیمه آتش سوزی رازی در 4 عنوان طبقه‌ بندی می‌ شود :

 • بیمه آتش‌ سوزی واحدهای مسکونی : در بیمه آتش ‌سوزی منازل مسکونی ساختمان ‌، تاسیسات و اثاثیه منزل و مشاعات و مشترکات تحت پوشش قرار می ‌گیرند و ضمنا خطرات اضافی را می‌ توان با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار داد. به موجب قانون تملک آپارتمان ‌ها بیمه نمودن مجتمع‌ های دارای هیئت مدیره‌ اجباری است و در صورت عدم اخذ بیمه نامه‌ ، با وقوع خسارت‌ کل مسئولیت متوجه هیئت مدیره بوده و بایستی خسارت از طرف هیئت مدیره پرداخت شود.
 • بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی : در این نوع از بیمه کلیه ریسک ‌های صنعتی کارخانجات تحت پوشش خطرات آتش سوزی ، انفجار و صاعقه و خطرات اضافی قرار می‌ گیرند‌. دارایی ها و اموالی که در یک کارخانه می ‌توان بیمه کرد شامل ساختمان ‌ها ‌، ماشین ‌آلات‌ ، تاسیسات‌ ، موجودی مواد اولیه و کالای در جریان ساخت و کالای ساخته شده (‌ محصول‌ )‌ ، ابزار آلات و تجهیزات‌ ، اثاثیه ثابت و لوازم اداری و غیره است‌. این نوع دارایی‌ ها اعم از منقول و غیر منقول را بایستی به قیمت روز بیمه نمود تا در هنگام پرداخت خسارت مشمول قاعده نسبی موضوع ماده 10 قانون بیمه نشود‌.
 • بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی : در این نوع بیمه نامه مراکز تجاری از قبیل فروشگاه‌ های تجاری ‌، تعمیرگاه‌ ها ‌، اماکن عمومی ‌، ساختمان ‌های اداری ‌، بنگاه‌ های معاملاتی‌ ، مراکز تفریحی و ورزشی و غیره تحت پوشش خطرات آتش سوزی و خطرات تبعی قرار می ‌گیرند‌. این بیمه‌ ساختمان‌ ، تاسیسات ‌، موجودی ‌، اثاثه ثابت و دکوراسیون آن ‌ها را شامل می‌ شود.
 • بیمه آتش سوزی انبارها (‌ عمومی و اختصاصی ‌) : این بیمه نامه معمولا برای انبارها و موجودی داخل آن ‌ها و به دو حالت ذیل صادر می ‌شود ‌:
 1.  بیمه نامه با مبلغ بیمه شده ثابت : در این نوع بیمه نامه ، خسارت‌ های ناشی از آتش سوزی بر اساس مبلغ مندرج در بیمه نامه و قوانین و مقررات بیمه ای با در نظر گرفتن شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه جبران می ‌گردد.
 2.  بیمه نامه با مبلغ شناور ( اظهار نامه ‌ای ) : پیچیدگی فعالیت‌ ها و تنوع واحدهای صنعتی و حجم مبادلات و کالاهایی که هر روز به انبار وارد یا خارج می‌ شود و همچنین تورم قیمت ‌ها در مدت کوتاه‌ باعث می ‌شود که صاحبان صنایع و کالا به شکلی آن‌ ها را بیمه نمایند که در صورت وقوع آتش سوزی ‌، سرمایه آن ‌ها از بین نرود. بر اساس این بیمه نامه‌ ، بیمه گذار موظف است در پایان هر ماه حداکثر تا هر 15 روز ماه بعد حداکثر موجودی مورد بیمه را طبق اسناد و دفاتر خود کتبا به بیمه‌گر اظهار نماید. در این صورت حق بیمه قطعی از سوی بیمه گذار متناسب با میزان سرمایه اعلامی در پایان مدت بیمه نامه محاسبه می ‌گردد .

همان ‌طور که اشاره شد بیمه آتش‌ سوزی در برابر خسارت های مالی ناشی از آتش ‌سوزی ، صاعقه و انفجار از بیمه ‌گزاران پشتیبانی می ‌کند. آتش‌ سوزی ، صاعقه و انفجار پوشش ‌های اصلی بیمه آتش‌ سوزی هستند ، یعنی همه بیمه‌ های آتش سوزی بیمه ‌گزاران را در برابر این سه حادثه پوشش می ‌دهند. بیمه آتش سوزی یک سری پوشش‌ های فرعی هم دارد که بیمه ‌گزار می ‌تواند در صورت تمایل به خطرات بیمه آتش‌ سوزی خود اضافه کند. این پوشش ‌های فرعی عبارتند از :

فواید بیمه آتش سوزی
 • زلزله و آتش‌ فشان
 • سیل و طغیان آب
 • طوفان و تندباد
 • ترکیدن لوله آب
 • ضایعات آب برف و باران
 • سقوط هواپیما
 • هزینه پاک ‌سازی و برداشت ضایعات
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 • ریزش و رانش و فروکش زمین
 • ریزش کوه و سقوط بهمن
 • مسئولیت خسارت ناشی از آتش‌ سوزی و انفجار در قبال همسایگان
 • برخورد اجسام خارجی به ساختمان

مزایای بیمه آتش سوزی برای افراد ، سازمان ها و جامعه بسیار زیاد است. برخی از رایج ترین این مزایا عبارتند از :

 1. بارزترین و مهمترین مزایای بیمه آتش سوزی ، پرداخت خسارت است. بیمه نامه قراردادی است که برای جبران خسارات وارده به افراد و سازمان ها استفاده می شود.
 2. دومین مزیت بیمه ، مدیریت عدم قطعیت جریان پول است. بیمه پرداخت خسارات تحت پوشش در هنگام وقوع را تامین می کند. بنابراین ، عدم اطمینان پرداخت زیان از جیب به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
 3. از دیگر مزایای بیمه آتش سوزی تطابق آن با الزامات قانونی است. بیمه شرایط الزامات قانونی و قراردادی را برآورده می کند و همچنین شواهدی از منابع مالی ارائه می دهد.
 4. پنجمین مزیت بیمه آتش سوزی ، استفاده کارآمد از منابع بیمه شده است.

بیمه منازل مسکونی کارآفرین چیست و چه فایده ای دارد ؟

بیمه کارآفرین با ارائه پوشش بیمه آتش سوزی منازل مسکونی ، ساختمانی ، تاسیسات و اثاثیه منازل اطمینان و آرامش را برای بیمه گذاران به ارمغان می آورد. خطرات اصلی که در بیمه آتش سوزی تحت پوشش قرار می گیرند آتش سوزی ، انفجار و صاعقه می باشند و خطرات زیل نیز به عنوان خطرات تبعی و اضافی قابلیت اخذ پوشش بیمه ای دارند :

 • زلزله
 • سیل
 • طوفان
 • ترکیدگی لوله آب
 • سرقت با شکست حرز
 • ضایعات ناشی از برف و باران و سنگینی برف
 • سقوط هواپیما
 • آشوب ، بلوا و اعتصاب
 • سایر خطرات مرتبط که بتوانند با توافق بیمه گر و بیمه گذار تحت پوشش قرار گیرند

از مزایای بیمه آتش سوزی شرکت بیمه کارآفرین با ارائه بیمه آتش سوزی صنعتی ، این امکان را فراهم می نماید تا دارایی های مراکز صنعتی اعم از ساختمان ، ماشین آلات ، موجودی کالا ، موجودی مواد اولیه ، اثاثیه و … در قبال خطرات آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار تحت پوشش قرار می دهد و همچنین می توان خطرات زلزله ، سیل ، طوفان ، ترکیدگی لوله های آب ، ضایعات ناشی از برف و باران و ریزش سقف ناشی از سنگینی برف ، انفجار ، دفرمگی ظروف تحت فشار ، سقوط هواپیما ، هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه نامه و آشوب و بلوا و اعتصاب را به بیمه نامه اضافه کرد.

بیمه ایران یکی از شرکت‌‌ های ارائه دهنده بیمه آتش سوزی است که طبق سالنامه آماری بیمه مرکزی در سال 96 ، بیشترین فروش این بیمه را در بین سایر شرکت‌ها داشته است. بیمه ایران در طرح ویژه خود با عنوان طرح حامی خانه و خانواده ، علاوه بر پوشش‌‌ های اصلی و اضافی بیمه آتش سوزی ، پوشش مسئولیت مالی یا جانی در برابر همسایگان ، پوشش هزینه اسکان موقت و اجاره ، پوشش جبران خسارت مالی اتومبیل داخل پارکینگ ، پوشش فوت و نقص عضو اعضای خانواده ، پوشش هزینه پزشکی اعضای خانواده ، پوشش هزینه معیشت در صورت حادثه ، پوشش نوسانات برق.

مراکز تحت پوشش در بیمه اتش سوزی کارآفرین چیست ؟

 1. واحد های صنعتی و کارگاهی : شامل ساختمان ، تاسیسات ، ماشین آلات ، مواد اولیه ، کالای ساخته شده و موجودی های انواع کارخانه ها و کارگاه های فعال در زمینه‌ های مختلف صنعتی از جمله صنایع نساجی ، الکترونیک ، صنایع سنگین و سبک ، لاستیک سازی ، خودروسازی ، واگن سازی ، صنایع شیمیایی ، چاپ ، کاغذ سازی ، صنایع چوبی ، تاسیسات پتروشیمی ، نیروگاه‌ ها ، پالایشگاه‌ ها ، …
 2. واحدهای غیر صنعتی : شامل ساختمان ، تاسیسات ، موجودی ، اثاث ثابت و دکوراسیون مراکز تجاری و خدماتی و اداری ، آموزشی ، بیمارستانی ، تعمیرگاه‌ ها ، انبارها ، آزمایشگاه ها ، هتل‌ ها ، رستوران‌ ها ، مکان های عمومی ، فروشگاه‌ ها ، واحدهای صنفی ، …
 3. واحد های مسکونی : شامل بنا ، تاأسیسات ، اموال و اثاث ساختمان های مسکونی ، ویلایی ، آپارتمان‌ ها ، …

انتخاب شرکت بیمه کارآفرین به عنوان شرکت بیمه گر در خرید بیمه آتش سوزی برای شما به عنوان بیمه گذار می‌ تواند خیال شما را به عنوان بیمه گذار آگاه راحت کند. مزایای بیمه اتش سوزی و زلزله کارآفرین در ارائه خدمات برتر این شرکت بیمه در زمان خسارت است چراکه بیمه نامه آتش سوزی ، بیمه نامه‌ای است که با پرداخت حق بیمه اندک خریداری می شود و در مقابل و در زمان خسارت مبلغ بسیار بالایی را پرداخت می‌ کند. سطح توانگری شرکت بیمه کارآفرین در چند سال اخیر که توانسته همواره رتبه یک در را در گزارش سالانه بیمه مرکزی داشته باشد از دیگر مزایای این بیمه نامه می‌ باشد.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader