0
سبد خرید خالیست.

سرویس سونا و جکوزی

سرویس سونا و جکوزی

سرویس سونا و جکوزی / خدمات نگهداری سونا

سونا و جکوزی های خانگی با کیفیت بالا و با دوام و قابلیت اطمینان ساخته شده اند ، اما با این حال هر از چند گاهی ممکن است در صفحه کنترل آبگرم خود پیام خطا مشاهده کنید. این یک اتفاق نادر است ، اما به محض اینکه با عملکرد سونا و جکوزی و استخر خود مشکلی را تجربه کردید می توانید با متخصصین آس تماس بگیرید تا در اسرع وقت جهت سرویس و نگهداری تجهیزات شما اقدام نمایند. بزرگترین عامل تعیین کننده هنگام در نظر گرفتن سرویس و تعمیر سونا و جکوزی ، ایمنی شما است که اولویت کار شرکت آس می باشد!

محاسبه قیمت و هزینه خدمات استخر

موارد مهم در سرویس سونا و جکوزی به شرح ذیل می باشد :

 • بعد از آب گیری استخر چند مورد از جمله دمای آب و نیز مواد شیمیایی آب مورد اهمیت می باشد.
 • مواد شیمیایی که به آب استخر اضافه می کنند به ترتیب کلر ، سولفات آلومینیوم ( زاج ) و سولفات مس ( کات کبود )می باشند.
 • بعد از آب گیری استخر کلیه پمپ های تصفیه استخر و پمپ گرمایشی آن را در حالت روشن قرار داده و اجازه می دهیم به مدت 24 ساعت آب استخر از فیلترها عبور کند. در طول این زمان اگر طراحی به صورت اصولی صورت گرفته باشد باید کل آب استخر 4 بار از سطح فیلتر عبور کرده و مواد اضافه خود و کدری ها را بر سطح سیلیس های فیلتر بگذارد.
 • بعد از روشن کردن پمپ ها سیستم را چک می کنیم به این گونه که از هواگیری فیلتر تصفیه و مبدل های گرمایشی اطمینان حاصل کرده که آب جریان کامل را داشته باشد و می تواند بعد از روشن نمودن پمپ ها به سطح استخر رفته و جریان آب را از پاشش نازل های استخر مشاهده نمود.

تمیر و نگهداری منظم ، نیاز به سرویس و تعمیرات لوله های آب گرم سونا و جکوزی را کاهش می دهد

گرانترین جکوزی چیزی است که به صورت مداوم از آن استفاده نکنید. استفاده روزانه و تعمیر و نگهداری منظم نه تنها مزایای شگفت انگیزی از جکوزی را برای شما فراهم می کند ، بلکه این اطمینان را برای شما فراهم می سازد که طول عمر دستگاه شما افزایش خواهد یافت. اگر از خدمات سرویس سونا و جکوزی غافل شوید ، آسیب های جدی به آن ها وارد می شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز مشکلات ، تمیز نگه داشتن فیلترهای وان آب گرم و سرویس و نگهداری سونا و جکوزی در فواصل منظم است.

چندین مسئله ممکن است در هنگام استفاده از جکوزی به راحتی تشخیص داده شده و به راحتی توسط تیم آس کنترل شود. اینها شامل سیستم آب ، صفحه کنترل و مسائل مربوط به منبع تغذیه است. پس از استفاده مکرر ممکن است موارد زیر را مشاهده کنید :

 1. کدر شدن آب جکوزی
 2. جت های ضعیف یا موج دار
 3. علیرغم کارکرد جت ها ، آب گرم نمی شود

تمامی موارد فوق به یک عامل بستگی دارد : کثیف بودن فیلتر. عملکرد صحیح فیلتر منجر به افزایش طول عمر دستگاه می گردد. اما وقتی فیلتر به دلیل مواد معدنی یا روغن در آب مسدود است ، آب گرم آنطور که باید کار نمی کند. وان های آبگرم با مکانیزم های ایمنی برای محافظت از استفاده کنندگان و جلوگیری از آسیب دیدن جت های آبگرم ، پمپ ها و سایر سیستم ها طراحی شده اند.

به عنوان مثال جریان آب بسیار کند به طور خودکار بخاری و یا پمپ را خاموش کرده تا به آن ها آسیب نرساند. در چنین شرایطی متخصصین ما فیلتر را برداشته و با مواد مناسب تمیز کرده و سپس آن را می شوند و در جای خود قرار می دهند.

پمپ های آبگرم و سیستم های گرمایشی ، تصفیه آب و سیست کنترل جکوزی همگی با هم کار می کنند تا هر بار که از آبگرم استفاده می کنید یک تجربه عالی را تجربه کنید. این موضوع که نگهداری هر سیستم آسان است ، گواه سرویس سونا و جکوزی به موقع و منظم می باشد.

تعامل این سیستم های مختلف بدین معنا است که گاهی اوقات یک متخصص برای رسیدگی به این مشکل نیاز است :

سرویس سونا ، سرویس جکوزی
 • قطع و خاموش شدن مکرر منبع برق. خاموش شدن های مکرر نه تنها ممکن است به دلیل خاموش شدن GFCI باشد ، بلکه به دلیل قطع شدن سوئیچ های ایمنی است. اگر برای کار با جکوزی خود نیاز به تنظیم مجدد برق دارید ، با تکنسین خدماتی شرکت آس تماس بگیرید تا منبع مشکل را مشخص کند.
 • توقف مکرر سیستم گرمایشی. وان های آبگرم مجهز به ترموستات داخلی هستند تا اطمینان حاصل شود که آب اسپا در دمای عملیاتی بی خطری باقی می ماند. اگر بخاری بارها و بارها خاموش شود یا پمپ گردش آب به صورت دائم کار کند ، می تواند نشان دهنده عملکرد نامناسب ترموستات باشد. چنین مواقعی نیاز به سرویس سونا و جکوزی خواهید داشت.
 • خاموش شدن مکرر سیستم کنترل و یا عدم اتصال ریموت. مسائل کنترل مکرر نیاز به توجه یک تکنسین حرفه ای دارد. باتری یا یک جز دیگر در کنترل از راه دور یا صفحه کنترل ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.
 • پایین آمدن سطح آب. نشت آب ، خصوصا در داخل کابینت نزدیک سیستم های الکتریکی و رله ها ، یک مشکل جدی اما قابل ترمیم است. در صورت وقوع چنین مشکلی برق را قطع کرده و طبق دستورالعمل موجود در کتابچه راهنمای کاربر ، وان آب داغ را تخلیه کرده و سپس با متخصصین موسسه آس تماس بگیرید تا نشت را برطرف کرده و وان را بازرسی کنند تا اطمینان حاصل شپ=ود که هیچ سیستمی آسیب ندیده است.

عمده ترین دلایل نیاز به سرویس سونا و جکوزی چیست ؟

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر فقط کافیست با ما تماس بگیرید تا برای سرویس سونا و جکوزی شما در اسرع وقت اقدام کنیم :

کثیف بودن آب

آیا آب در وان آب گرم شما کدر است و یا کف و بوی عجیبی منتشر می کند ؟ اگرچه طیف وسیعی از دلایل می توانند مسئولیت پذیر باشند ، اما به احتمال زیاد مقصر مساله مربوط به سیستم گردش آب یا فیلتراسیون یا عدم تعادل در آب است. تکنسین های آس آب را آزمایش کرده و سیستم را بررسی می کنند و نهایتا مشکل را برطرف خواهند کرد.

آب راکد

باکتری ها در آب ساکن رشد می کنند ، این بدین معناست که باید این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید. آب ساکن اغلب نتیجه مشکل جت ها یا کل سیستم گردش آب می باشد.

سرد بودن آب

اگر جکوزی شما آب را گرم نمی کند ، ممکن است مشکلی در سیستم گردش آب یا بخاری وجود داشته باشد. به طور کلی این مسئله موضوعی نیست که توصیه کنیم سعی کنید خودتان آن را حل کنید. یک تکنسین خدمات حرفه ای آس آموزش های لازم جهت سرویس سونا و جکوزی را دیده و می تواند بدون آسیب رساندن به سایز اجزا ، بازرسی های لازم را انجام دهد و مشکلات را برطرف کند.

مزایای سرویس سونا و جکوزی :

سونا و جکوزی جز تجهیزاتی هستند که در تمام فصول سال می توانید استفاده کنید. اگر سیستم گرمایشی سونا و یا جکوزی شما کار نکرد ، فقط کافیست با متخصصین آس تماس بگیرید. تعمیر استخر و سونا و جکوزی یک امر کاملا تخصصی است و نیاز به اطلاعات و دانش لازم برای این انجام این کار را دارد. شما عزیزان که در منازل و مجتمع های مسکونی و ورزشی از استخر استفاده می کنید و نیازمند تعمیرات تاسیسات استخر خود هستید ، می توانید با یک تماس با شرکت آس از خدمات مربوط به خدمات تعمیر و نگهداری و هزینه سرویس استخر و سونا برخوردار گردید. در صورت تمایل می توانید با عقد قرار داد تعمیر و نگهداری استخر خانگی و عمومی به طور مرتب از سرویس دهی تعمیرکار استخر و سونا و جکوزی ما برخوردار گردید. برخی از رایج ترین فواید این سرویس به شرح زیر است :

 1. لذت بردن از استخر و سونا وجکوزی خود برای سال های متوالی
 2. تمیز و سالم بودن آب
 3. عدم وجود مواد شیمیایی

عناوین اصلی لوازم و تجهیزات در سرویس سونا و جکوزی :

به طور کلی لوازم و تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی طیف گسترده ای از انواع لوازم تاسیسات را شامل می گردند. این لوازم و تجهیزات استخر مجموعه دستگاه های تصفیه و ضدعفونی آب ، تامین فشار و گردش آب ، گرمایش و رطوبت گیری از محل سالن استخر و جکوزی تا تجهیزات و لوازم جانبی از قبیل چراغ استخر ، تخت ، سایبان ، دایو و … را شامل می گردند. به عنوان مثال در حیطه دستگاه های تصفیه و ضدعفونی آب از مجموعه لوازم و تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی می توان به انواع فیلترهای تصفیه ، انواع پکیج های تصفیه ، انواع کلرزن ها ، جاروهای استخر ، لامپ UV و… اشاره نمود. همچنین در خصوص تجهیزات تامین فشار و گردش آب در سیستم از مجموعه لوازم و تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی می توان به پمپ های تصفیه ، جت پمپ های جکوزی ، بلوئرها و … اشاره کرد. انواع گرمکن های آب استخر و جکوزی و همچنین هیترهای برقی و گازی سونا نیز از مهمترین لوازم و تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی می باشند.

مراحل سرویس دوره ای استخر :

تزریق کلر به آب استخر

اگر از کلر پودری استفاده می کنیم باید کلر را در یک بشکه با آب حل کرده و اجازه دهیم تا لرد کلر در کف بشکه ته نشین شود. این کار برای کلرهای با پایه کلسیم در کلر است تا به جای ایجاد شفافیت در آب ، باعث ایجاد کدری و اصطلاحا دوغی شدن آب نشود. بعد از ته نشین شدن کلر یک مایع تقریبا شفاف مایل به زرد به دست می آید. حال می توان این کلر را به آب استخر اضافه کرد. روش درست تزریق کلر به آب استخر توسط پمپ های کلر زن و دوزینگ پمپ ها صورت می گیرد.

پمپ کلر زن را روشن می کنیم و اجازه می دهیم کلر به آب استخر اضافه شود و بعد به وسیله تستر مقدار کلر را اندازه گیری می کنیم. در زمان راه اندازی بهتر است مقدار کلر داخل آب را از حد مجاز به مدت 1 روز بالا تر نگهداریم ، این کار باعث از بین رفتن باکتری های داخل آب می شود ولی باید این نکته را توجه کنیم که در زمان استفاده شناگران مقدار کلر محلول در آب نباید از 2PPM تجاوز کند ، زیرا باعث ایجاد حساسیت های پوستی برای شناگران می شود. بعد از ۲۴ ساعت تست کلر را انجام داده و کلر آب را اندازه گیری می کنیم و دمای آب استخر را اندازه گیری کرده اگر به حد مناسب رسیده بودند می توانند شنا گران از استخر استفاده کنند.

تست PH :

تست pH استخر به گونه ای می باشد که از آب استخر نمونه برداری کرده و توسط قطره ph یا قرص RED پی اچ آب را اندازه گیری می کنیم. مقدار pH آب استخر باید بین 7.0 تا 7.6 باشد. در صورت بالا بودن این مقدار در حالت تست باید به آب استخر اسید خوراکی تزریق شود تا مقدار عددی آن به حد مجاز برسد. در صورت پایین بودن مقدار pH آب استخر یا جکوزی باید از مواد قلیایی کننده آب برای بالا آوردن مقدار عددی استفاده نمود.


دلیل تزریق زاج (سولفات آلومینیوم ) به آب استخر و چگونگی روش تزریق آن به آب :


در صورت بالا بودن مقدار کدری در داخل آب استخر یا جکوزی برای بالا بردن راندمان کاری فیلتر های تصفیه می توان بعد از بکواش فیلتر ها محلولی از آب و سولفات آلومینیوم را در داخل ظرفی قرار داده تا مواد معلق آن ته نشین گردد. بعد از آن می توان این ماده را به آب استخر از طریق مکش حاصل در پمپ ها به سیستم به صورت منظم اضافه نمود. اگر محلی یا پمپ تزریقی برای این کار نداشتید در قسمت کلکتورهای مکش یا استرینر پمپ های تصفیه معمولا یک گیج یا در پوش وجود دارد.

آن قسمت که در خط مکش پمپ های تصفیه می باشد را باز کرده و یک شیر هم سایز آن را به همراه شلنگ می بندید. در زمانی که پمپ روشن باشد شیر را باز کنید یک حالت ساکشن ایجاد می شود به وسیله این ساکشن شما می توانید زاج حل شده داخل بشکه را به آب استخر تزریق کنید. این امر به صورت درست صورت می گیرد و زاج تزریق شده به آب استخر در اولین مسیر بر روی سیلیس های فیلتر می نشیند و یک حالت گس و چسبندگی بر سطح فیلتر ایجاد می کند. این حالت گس باعث جذب مواد معلق داخل آب استخر شده و قدرت فیلتر را بیشتر می نماید. این امر علاوه بر بالا بردن قدرت فیلتر باعث ایجاد چسبندگی مواد معلق داخل آب شده و به دلیل چسبندگی مواد سنگین تر شده در کف استخر ته نشین می شوند که می توان آن ها را توسط جاروی استخر بیرون کشید و استخر را از کدری های موجود پاک نمود.

جاروی استخر :

جاروی استخر از وسایل جانبی برای تمیز نگه داشتن آب استخر می باشد که وظیفه جمع آوری و پاک سازی مواد معلق سنگین و ته نشین شده در آب استخر را به عهده دارد. با استفاده از جاروی استخر دیگر لازم نیست به علت جلبک گرفتن دیواره ها و کف استخر و هر نوع آلودگی ته نشین شده که توسط کفشور جمع آوری ( در استخرهایی که دارای مدار تصفیه می باشند ) نگردیده ، آب استخر را خالی کنید.

سه نوع متفاوت از جاروهای استخر عبارتند از :

جاروی دستی استخر

جاروی دستی استخر در دو مدل بدون فیلتر تصفیه ( نوع مدار باز که در آن آب کشیده شده توسط جارو و مجددا به صورت مستقیم به استخر باز گردانده نمی شود بلکه این آب به اسکیمر وارد شده و پس از فیلتر شدن به استخر باز می گردد و در صورت نبودن اسکیمر و سیستم تصفیه استخر به فاضلاب ، دور ریز ، باغچه و … هدایت می شود ) نوع دیگر جاروی دستی استخر به همراه فیلتر تصفیه ( نوع مدار بسته که در آن آب کشیده شده از استخر به وسیله پمپ جارو به فیلتر که معمولا شنی می باشد و بر روی شاسی جاروی دستی نصب گردیده شده و پس از تصفیه می توان آب را مجددا به استخر بازگرداند ) نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جاروی نیمه اتوماتیک

کافیست این جارو را به پمپ تصفیه یا اسکیمر متصل نموده و در کف استخر خود قرار دهید تا با استفاده از پمپ و نیروی کششی آن جارو به تمامی نقاط استخر حرکت کرده ( به صورت دینامیکی ) و از قسمت زیرین خود که برای جمع کردن آلودگی ها و ذرات ته نشین شده استخر می باشد تمامی ذرات را جمع کرده و بعد از انجام کار آن را از استخر بیرون آورید.

جاروی رباتیک

جاروی استخری رباتیک با عملکرد هوشمند و جالب علاوه بر دارا بودن موتوری قوی ( پمپ ) ، دارای بدنه ای سبک و قابل حمل می باشند و به صورت اتوماتیک روی سطوح عمودی و افقی در کف و دیواره های استخر حرکت کرده و بدون نیاز به اوپراتور عملیات پاک سازی را روی سطوح استخر انجام می دهند. جاروهای رباتیک و هوشمند با طراحی خاص و استفاده از شنی مکنده به جای چرخ ، قابلیت حرکت اتوماتیک و تمیز کردن کف و دیواره استخر را دارند. همچنین با مکش آب کف و دیواره استخر به درون خود و تصفیه آن به وسیله فیلترهای کارتریج داخلی و فرستادن مجدد آب به داخل استخر ، مانع از به هدر رفتن آب می شوند.

دلیل تزریق کات کبود ( سولفات مس ) :

زمانی که احساس کنیم دیواره استخر دارد به خود حالت جلبک زدگی می گیرد و در قسمت بند های کاشی ها سبزی مشاهده شود ، زمان آن است که به آب استخر مقداری کات کبود تزریق گردد تا جلبک داخل آب کشته شده و از بین برود در مواردی دیگر برای زیبا نشان دادن آب استخر آن را به آب تزریق می نمایند. این امر باعث می شود که آب استخر آبی رنگ شده و زیبا شود. روش تزریق کات کبود هم دقیقا مشابه تزریق زاج به آب استخر می باشد. در تزریق مواد شیمیایی به آب استخر باید به این نکته توجه کرد که مواد مختلف را باید با فواصل زمانی به آب تزریق نمود مخصوصا به این نکته باید توجه نمود که هیچ گاه کلر را هم زمان با کات کبود نباید تزریق نمود. به دلیل این که این دو ماده به صورت شدید با هم واکنش داده و آب استخر را به شدت کدر می کند و این کدری به صورتی است که به سمت رنگ لجنی تغییر رنگ داده و مدت زمان زیادی طول می کشد که آب استخر به حالت اولیه خود باز گردد. یکی دیگر از نکات در زمان تزریق کات کبود این است که آب استخر نباید کدر باشد ، زیرا در این حالت باعث کدر تر شدن آب شده و به جای آنکه آب زیباتر و بهتر شود تاثیر منفی می گذارد. سرویس و نگهداری استخر یکی از کار های مهمی است که اگر به صورت دوره ای و درست انجام نگیرد ، به دلیل اینکه این آب ها در تماس با انسان ها می باشد می تواند باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری گردد.


مراقبت از سونا برای تمیز نگه داشتن آب و عملکرد آبگرم ساده و مهم است. نگهداری و سرویس سونا شامل تمیز کردن منظم پوشش و فیلتر آبگرم و بررسی سطح مواد شیمیایی و افزودن مواد شیمیایی مناسب در صورت لزوم است. حفظ سطح شیمیایی مناسب در وان آبگرم از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا اگر سطح مواد شیمیایی بیش از حد زیاد شوند تجهیزات زنگ می زنند و اگر سطح مواد شیمیایی بیش از حد پایین باشد باکتری ها جمع می شوند. تمیز کردن ساده کاور سونا نیز به عملکرد بهتر آبگرم کمک می کند و از باکتری های بد و میکروب ها محافظت می کند. به طور کلی ، توجه منظم به تعمیر و نگهداری سونا و انجام خدمات سرویس به موقع از سونا و جکوزی شما مراقبت می کند.

خدمات سرویس سونا :

متد اول : آزمایش و استفاده از مواد شیمیایی در اسپا

جهت بررسی سطح شیمیایی و مواد معدنی سونا از نوارهای تست استفاده می شود. شما باید هفته ای 1 الی بار در حال بررسی و تنظیم سطح مواد شیمیایی در سونای خود باشید. این نوارها ویژگی های خاصی همچون قلیایی بودن کل ، سختی کلسیم ، کلر ، pH ، برم و سختی کل بررسی می کند. این نوارها را به مدت 15 ثانیه در آبگرم خود قرار داده و نتایج را مشاهده کنید.

سپس مواد شیمیایی را به آب سونا اضافه کنید. هنگام تنظیم سطح شیمیایی وان آب داغ ، یک ماده شیمیایی به آب اضافه کنید و سپس تا قبل از افزودن ماده شیمیایی دیگری دو ساعت کامل صبر کنید. این اجازه می دهد مواد شیمیایی به طور طبیعی پراکنده شوند و به حداکثر رساندن اثر آنها کمک می کنند. انتظار همچنین خطر واکنش شیمیایی بین مواد افزودنی را که می تواند مشکلاتی ایجاد کند ، به حداقل می رساند. در خدمات سرویس و نگهداری سونا پس از افزودن مواد شیمیایی ، حداقل 15 دقیقه کاور روی سونا را بکشید.

 • هنگامی که مواد شیمیایی را اضافه می کنید آب سونای خود را روان نگه دارید. این موضوع بسیار مهم است ، زیرا شما می خواهید جت ها مواد شیمیایی موجود در آب را به خوبی مخلوط کنند.
 • قبل از افزودن مواد شیمیایی به وان ، از قبل مقدار آن ها را اندازه بگیرید. مراقب باشید مواد شیمیایی را در وان خود انباشته نکنید! شما قطعا می خواهید قبل از افزودن مواد شیمیایی با اندازه گیری مواد شیمیایی به تعادل مناسب برسید.
افزودن مواد شیمیایی به سونا

در خدمات نگهداری سونا سطح قلیایی کل را بررسی کنید. در صورت لزوم ، بی کربنات سدیم یا بی سولفات سدیم اضافه کنید. از نوارهای آزمایشی خود استفاده کنید – یک مرکز آبگرم متعادل باید بین 80 الی 120 PPM در قلیایییت کامل باشد. اگر قلیائیت کل بیش از 120 باشد ، باید بی سولفات سدیم اضافه کنید. اگر نوار تست زیر 80 است ، بی کربنات سدیم اضافه کنید. این محصولات آبگرم را که به سرعت حل می شوند به سونا اضافه کنید و سپس در طی چند ساعت قلیایییت سونا را دوباره بررسی کنید. مهم است که ابتدا قلیائیت را حفظ کنید ، زیرا بر pH شما تاثیر می گذارد.

افزودن مواد شیمیایی به آب سونا

برای بهداشتی کردن وان آبگرم از کلر یا برم استفاده کنید. برای حفظ سطح شیمیایی صحیح حتما از نوارهای آزمایش استفاده کنید. کلر استاندارد قدیمی برای پاکسازی آبگرم شما است. با این حال ، تا حد زیادی توسط برم جایگزین شده است ، زیرا برم خشن تر است و بوی کمتری دارد. کلر را می توان به صورت گرانول یا قرص های 1 اینچی خریداری کرد. برم را می توانید در قرص های 1 اینچی خریداری کنید.

 • اگر از کلر استفاده می کنید ، 2 قاشق غذاخوری ( 6/29 میلی لیتر ) را هر روز در میان و یا طبق توصیه مستقیما در آب سونای خود بریزید تا سطح کلر بین 1.5-3 PPM باقی بماند.
 • اگر از برم استفاده می کنید ، خواندن در نوارهای آزمایش باید بین 3.0-5.0 باشد.
 • یک دستگاه شناور برای قرص های برم یا کلر خریداری کنید. 4 الی 6 زبانه را درون شناور بارگیری می کنید و با گذشت زمان در آبگرم شما حل می شود. با استفاده از دستگاه شناور ، مجبور نخواهید شد که برم یا کلر را به آبگرم خود اضافه کنید. با این حال ، استفاده از نوارهای تست را برای بررسی سطح مواد شیمیایی و معدنی در آبگرم خود یک بار در هفته ادامه دهید.
 • در خدمات سرویس و نگهداری سونا ، آن را با کلر بیش از حد تمیز نکنید. اطمینان حاصل کنید که مقدار کلر مناسبی را در سونای خود قرار داده اید ، اما بیش از مقدار توصیه شده اضافه نکنید ، زیرا این امر می تواند به تجهیزات و پوشش آبگرم آسیب برساند.

در خدمات نگهداری سونا سختی کلسیم باید بررسی گردد. بهترین راه برای کنترل سختی کلسیم در سونا، بررسی آب است. اگر آبگرم شما دارای سختی بیش از حد کلسیم باشد ، باعث ایجاد شوره در آبگرم شما می شود. برای محافظت در برابر این مقیاس ها می توانید از محصولات مخصوص استفاده کنید. از طرف دیگر اگر اسپای شما از سختی کلسیم کافی برخوردار نباشد ، آب شروع به برداشت مواد معدنی از منابع دیگر مانند آلومینیوم یا آهن در تجهیزات شما می کند. در این حالت ، از یک تقویت کننده کلسیم استفاده کنید تا سختی کلسیم موجود در آبگرم را متعادل کند. اگر سونای شما دارای پوشش آکریلیک باشد ، سختی کلسیم باید بین 100-250 PPM و اگر دارای پوشش گچ است ، سختی کلسیم باید در محدوده 250-450 باشد.

بررسی سطح کلسیم آب سونا

در دمات سرویس سونا ، سطح pH را برای آخرین بار بررسی کنید. در صورت لزوم بی کربنات سدیم یا بی سولفات سدیم اضافه کنید. pH سونای شما باید بین 7.2-7.8 باشد. اگر PH متعادل نیست ، ابتدا برای تثبیت قلیائیت کل تلاش کنید. سپس مطمئن شوید که مقدار مناسب کلر / برم را به آبگرم خود اضافه کرده اید. سطح PH سونای شما ممکن است تنظیم شود در صورتی که : ضد عفونی کننده ای که استفاده می کنید به خوبی کار نمی کند ، آبگرم شما دارای آب ابری است ، مقیاس هایی روی فیلتر شما ایجاد شده است یا آب باعث تحریکات پوست و چشم می شود.

بررسی سطح pH آب سونا

متد دوم خدمات سرویس و نگهداری سونا : تمیز کردن کاور و فیلتر

در خدمات نگهداری سونا ، هر دو هفته یکبار فیلتر سونا را تمیز کنید. برای پاک کردن و تمیز کردن فیلتر آبگرم ، کارتریج را از فیلتر خارج کنید. با استفاده از یک شلنگ ، روی هر نوع پلیسه کارتریج آب بزنید و هرگونه آلودگی و مواد خارجی را از فیلتر پاک کنید. قبل از قرار دادن مجدد فیلتر ، اطمینان حاصل کنید که فیلتر کاملا خشک شده است.

 • وقتی فیلتر آبگرم خراب شد یا دیگر کار نکرد ، آن را تعویض کنید. می دانید این مورد زمانی است که فیلتر بعد از تمیز کردن سریع دوباره کثیف می شود.
 • اگر کارتریج فیلتر خود را در ماشین ظرفشویی تمیز می کنید ، حتما آبگرمکن داخلی را خاموش کنید. آب بیش از 140 درجه فارنهایت ( 60 درجه سانتیگراد ) می تواند به فیلتر آسیب برساند.
تمیز کردن فیلتر سونا

در سرویس سونا وبرای تمیز کردن فیلتر خود هر 3الی 4 ماه یکبار از فیلتر شوینده گرانول برای وان آبگرم خود استفاده کنید. همچنین هر بار که آب در وان سونا را تعویض می کنید ، از پاک کننده روی فیلتر خود استفاده کنید. در حین تمیز شدن فیلتر کثیف ، فیلتر کثیف را با یک فیلتر تمیز و جدید عوض کنید. فیلتر را با یک شلنگ تمیز کنید ، محلول را یک شب در آن خیس کنید یا طبق دستورالعمل های پاک کننده آن عمل کنید و سپس قبل از قرار دادن مجدد آن در فیلتر ، بگذارید کاملا خشک شود. کم هزینه ترین پاک کننده فیلتر TSP – تری سسدیم فسفات است. این ماده اصلی در بسیاری از مواد شوینده ماشین ظرفشویی است. می توانید از یک فنجان TSP با پنج گالن آب استفاده کنید تا یک محلول تمیز کننده برای فیلتر خود درست کنید.

جهت اجرای خدمات نگهداری سونا ، ماهی یکبار کاور سونا را تمیز کنید. اولین قدم در خدمات نگهداری سونا ، تمیز نگه داشتن روکش در وضعیت مناسب ، زیرا بیشتر کارها را برای تمیز نگه داشتن آبگرم انجام می دهد. قبل از استفاده از محافظ وینیل ، باید پوشش وان آب گرم خود را تمیز کنید. اگر روکش آکریلیک دارید باید آن را ماهی یک بار تمیز کنید. برای تمیز کردن آن می توانید از یک تمیز کننده ملایم و یک پارچه یا اسفنج نرم روی پوشش وان آب داغ استفاده کنید. برای تمیز کردن پوشش از ساینده ، صابون ظرف یا مواد شوینده استفاده نکنید ، زیرا آنها می توانند به لایه بالای وینیل آسیب برسانند و باعث خراب شدن سریعتر آن می شود. یک روز گرم یا آفتابی را برای شستن کاور سونا انتخاب کنید تا هنگام خشک شدن هوا آفتاب زیادی دریافت کند.

پوشش وینیل سونای خود را یک بار در ماه در طول تابستان و 3 الی 4 بار در طول سال تنظیم کنید. این کار باعث افزایش طول عمر آن می گردد و از آن در برابر اشعه ماورا بنفش که منجر به شکستگی و ترک خوردن سونا می شود ، محافظت می کند. علاوه بر این رسیدگی به کاور سونا در خدمات سرویس سونا از آن در برابر کپک محافظت می کند ، که می تواند روی وینیل مرطوب رشد کرده و به پوشش آسیب برساند.

 • فقط از محصولات برای قسمت بیرونی کاور استفاده کنید ، نه قسمت داخلی!
 • قبل از اعمال محصولات اطمینان حاصل کنید که کاور وینیلی تمیز و خشک می باشد.
تمیز کردن کاور سونا

در خدمات سرویس و نگهداری سونا ، در مشاهده کپک و قارچ قسمت داخلی از اسپری های مخصوص وینیلی استفاده کنید. هر وقت احساس کردید که کاور سونای شما بوی بدی دار ، قطعا اخل آن کپک زده است! ابتدا پوشش را از حالت فشرده خارج کرده و سپس داخل فوم را با احتیاط از روی پوشش بردارید. داخل و خارج پوشش را با یک تمیز کننده ملایم چند سطحی اسپری کنید و با یک اسفنج نرم اسکراب بزنید تا تمیز شود. سپس روکش را کاملا بشویید. داخل و خارج پوشش و هر قسمت داخلی را با حوله خشک کنید. سپس یک یا دو روز در زیر نور آفتاب در هوا خشک شود تا کپک از بین برود.

جهت نگهداری سونا ، هر سه یا چهار یا شش ماه یکبار آب را عوض کنید. بسته به میزان استفاده از آبگرم و نوع آبگرم شما باید تعویض آب را دو تا چهار بار در سال انجام دهید. جهت انجام خدمات نگهداری سونا سعی کنید با متخصصین حرفه ای و مجرب و آموزش دیده شرکت آس تماس بگیرید. اگر یک سونای معمولی دارید ، قطعا بای تقریبا هر 3 ماه یکبار آبگرم را تغییر دهید و دوباره پر کنید. برای تصمیم گیری در مورد تغییر آب اسپا می توانید از یک نوار تست جامد محلول (TDS) استفاده کنید. سعی کنی همیشه سونا را روشن نگه دارید. وقتی از آبگرم استفاده نمی کنید دما را کم کنید. مرکز سونای شما باید به پمپ های گردشی مجهز باشد که گهگاه آب را به گردش در می آورد. این گردش باعث می شود آبگرم شما در حالی که به طور مداوم آب را فیلتر و تمیز می کند ، جلبک ایجاد نکند. گردش مداوم آب به تمیز نگه داشتن آب اسپا نیز کمک می کند.

آیا اگر قرص را داخل سونا بیاندازیم مشکلی ندارد ؟

غلظت این قرص ها ممکن است به سطح سونای شما آسیب های جدی وارد کند. حتی اگر کسی آن را لمس کند ، می تواند باعث سوختگی پوست شود.

چگونه می توانیم سونا را شوک دهیم ؟

یک محصول شوک دهنده خریداری کرده ، ابتدا کلر یا برم و سپس شوک دهنده را اضافه کنید. این کار را هفته ای یکبار انجام دهید. هر بار درپوش را به مدت 15 دقیقه بگذارید.

چگونه می توانیم سطح کلر سونا را پایین بیاوریم ؟

بخشی از آب سونا را تخلیه کرده و با آب تازه پر کنید.

پمپ گردش آب هر چند وقت یکبار باید در جریان باشد ؟

شما باید حداقل 12 ساعت در طول روز پمپ را روشن بذارید. وقتی پمپ در حال کار نیست ، آب فیلتر نمی شود. حرکت دادن آب همچنین مانع از تشکیل جلبک ها نیز می شود.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader