0
سبد خرید خالیست.

روش پولیش زدن ماشین

روش پولیش زدن ماشین

روش پولیش زدن ماشین / طریقه سمباده و پولیش زدن ماشین / نحوه پولیش زدن ماشین / طرز پولیش زدن ماشین / روش واکس و پولیش زدن ماشین

برای اینکه ظاهر ماشینتان را درست مثل روز اولش کنید ، نیازی به تجهیزات خیلی عجیب و غیر قابل دسترس نیست. پولیش خودرو با ابزارهای مخصوص باعث می شود خودروی شما بدرخشد – از طریق گرم کردن موقت پوشش شفاف رنگ تا زمانی که نرم شده و سپس به مایع چسبناکی تبدیل شود و لکه ها را از بین ببرد. به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب های جدی به رنگ خودرو ، سعی کنید سالی یکبار این کار را انجام دهید و هر دو ماه یکبار ماشین خود را واکس بزنید. در این مقاله سعی کرده ایم روش صحیح پولیش زدن ماشین را برایتان گام به گام شرح دهیم. پس با آس همراه باشید!

صفرشویی

روش پولیش زدن ماشین

گام اول = در ابتدا باید خودروی خود را در سایه به صورتی دستی بشویید. انجام این کار را به متخصصین حرفه ای آس بسپارید! ماشین را به صورت کامل بشویید ، اما آن را خشک نکنید.

نکته کلیدی و تکنیکی = توجه داشته باشید که در حین پولیش زدن مواردی همچون سایر خودروهای کناری و دیوارهای اطراف را بپوشانید تا پس از اتمام کار مجبور نباشید آن ها را نیز تمیز کنید. از پد نرم و ترکیبات صیقلی بر روی رنگ های تیره استفاده کنید ، زیرا آن ها در برابر علائم چرخش بسیار حساس هستند. برای خودروهایی با رنگ روشن از ترکیبات و پدهای زبرتر استفاده کنید.

شست و شوی خودرو

گام دوم = یک پد تمیز و کمی مرطوب روی دستگاه پولیش نصب کرده و مقدار متوسطی ترکیب را روی یک صفحه بدنه قرار دهید.

با سرعت متوسط ، دستگاه را به صورت چرخشی حرکت دهید. نکته اصلی در روش پولیش زدن ماشین این است که پد چرخشی موازی با سطح اتومبیل باشد تا از ایجاد خط و خش ها جلوگیری شود. فشار مداوم را وارد کرده و روی کل سطح پانل از جلو به عقب حرکت کنید. زمانی که لایه روی خودرو گرم شد و با لمس کردن سطح رنگ خودرو دست شما سوخت ، خط و خش شروع به ناپدید شدن می کنند. وقتی ترکیب و آب کنار ریخته شده و توسط پد کف جذب می شود ، ظاهر شفاف خودرو نمایان می گردد. در این مرحله توقف کرده و به سراغ پانل بعدی رفته و همین روند را تکرار کنید.

نکته کلیدی و تکنیکی = منطقه را مرطوب نگه دارید و فقط برای هر صفحه از مواد براق کننده استفاده کنید.

پولیش سطح خودرو

گام سوم = در صورت لزوم توقف کرده و پد دستگاه را با شلنگ و یا دستگاه کارواش بشویید تا از اشباع شدن یا لخته شدن آن با ترکیبات جلوگیری شود.

نکات کلیدی و تکنیکی = لبه بیرونی پد سریع تر حرکت می کند و از این رو اصطکاک بیشتری نسبت به مرکز ایجاد کرده و معمولا پولیش کمتری اعمال می کند. مراقب قسمت های بسیار پیچیده همچون واشر نازل ، آینه ها ، علائم و نقش برجسته سپر اتومبیل که فقط باید با لایه بیرونی پد پولیش می شوند ، باشید.

شستشوی پد پولیش ماشین

گام چهارم = در این مرحله از روش پولیش زدن ماشین باید دوباره قسمت های مختلف خودروی خود از جمله درب ها ، صندوق عقب و کاپوت ماشین را بشویید و سپس با دقت خشک کنید.

گام پنجم = اعمال یک لایه واکس به رنگ خودرو به پوشاندن لکه های ایجاد شده و بیشتر نواقص روی سطح خودرو کمک شایانی می کند.

یک پد کف نرم بر روی سنباده چرخشی نصب کنید و تقریبا نسبت 60:40 واکس چسب و پولیش نرم را بر روی پد اعمال کنید. از سنباده با سرعت متوسط استفاده کرده تا موم را با یک حرکت عقب و جلو و با فشار سبک اما ثابت بر روی خودرو پخش کنید. فقط کافیست یک لایه کمی از واکس را روی سطح باقی بگذارید تا پس از خشک شدن نیز قابل رویت باشد.

اعمال واکس روی پد پولیشر

گام ششم = در حالی که موم در حال خشک شدن است ، قسمت های دیگر اتومبیل ( شیشه ها ، فضای داخلی و غیره ) را تمیز کرده و سپس واکس را با یک حوله میکروفایبر بردارید – توجه داشته باشید که ممکن است حوله های حمام یا پارچه ای سطح آن را خراب کنند.

در صورت نیاز در روش پولیش زدن ماشین ، رنگ مخصوص رتوش کاری بر روی هر گونه خط و خراش اعمال کنید. ماشین را برای بازرسی نهایی به سمت نور خورشید منتقل کنید.

پولیش دستی در مقابل بافر : بهترین تکنیک کدامیک است ؟

گاهی اوقات در روش پولیش زدن ماشین به صورتی دستی در خدمات صفرشویی خودرو ، مختصصین قادر خواهند بود تا به مناطقی دسترسی پیدا کنند که دسترسی به آن ها از طریق ماشین دشوار خواهد بود. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که تسط به این مهارت بسیار مهم است. برای اطمینان از برطرف شدن کامل نقص های سطح ، توصیه می شود از بافر استفاده کنید. هنگامی که کار خود را آغاز می کنید ، متوجه می شوید که در روش پولیش با بافر در وقت شما صرفه جویی زیادی خواهد شد. این موضوع بدین دلیل است که فشار زیادی اعمال شده و شما قادر خواهید بود در مقایسه با روش دستی ، خیلی سریع تر از آن ناحیه بگذرید. در روش بافر می توانید از سری های مختلفی استفاده کنید و پدها به راحتی تعویض می شوند و از این رو می توانید از پدهای نرم برای پولیش های ظریف و از پدهای زبر برای پولیش خودروهای بسیار کثیف استفاده کنید.

عوامل موثری در نحوه پولیش زدن ماشین موثرند همچون شرایط آب و هوایی ، سایز خودروو اینکه چقدر سریع می توانید هر بخش را جلا دهید. طرز پولیش زدن ماشین بسیار آسان است ، اما اگر مراقب نباشید می توانید رنگ خودرو را به هم بزنید. در اینجا تعدادی از مشکلاتی که بیشتر با پولیش خودرو مرتبط است گردآورده شده است :

 • صرف نظر از روش واکس و پولیش زدن ماشین ، می توانید روی سطح لاک بیش از حد کار کنید. فرآیند پولیش برای گرم کردن رنگ طراحی شده است ، بنابراین مهم است که زمان زیادی را در یک نقطه نگذرانید ، در غیر این صورت رنگ را از بین می برید.
 • برخی از افراد کمی بیش از حد حساس هستند و سعی می کنند قبل از گذراندن زمان برای رنگ آمیزی ، کل سطح وسیله نقلیه را پولیش بزنند.
طریقه سمباده و پولیش زدن ماشین

نکات ایمنی در حین پولیش زدن سطح خودرو

در حالی که درست است که طریقه پولیش زدن ماشین به اندازه کار با ماشین آلات سنگین خطرناک نیست ، هنوز موارد زیادی وجود دارد که ممکن است اشتباه پیش برود. به طور کلی ، شما باید مطمئن باشید که :

 • در روش پولیش زدن سطح خودرو از محلول های پاک کننده روی سطح آن خودداری کنید. آنها می توانند باعث خوردگی یا سوختگی شوند.
 • اگر از دستگاه های پولیش برقی استفاده می کنید ، مراقب باشید هیچ شی در مسیر حرکت پد این دستگاه ها قرار نداشته باشد!
 • بیشتر وسایل مورد استفاده سازگار با محیط زیست هستند ، اما هنوز هم ایده خوبی است که هیچ گونه محصولات جانبی جلا دهنده را با بی دقتی دور نریزید.
 • کار در یک فضای سرپوشیده می تواند برای محافظت از کار پولیش جدید و جلوگیری از خشک شدن زودرس بسیار مفید باشد ، اما سعی نکنید در فضایی سرپوشیده که دود در آن تجمع می یابد کار کنید.
 • در منطقه ای سایه دار کار کنید. سایه یا فضای سرپوشیده زمان بیشتری به شما می دهد تا محلول پولیش را قبل از خشک شدن و به هم ریختن به صورت صحیح به کار بگیرید.
 • در روش واکس و پولیش زدن خودرو سریع و یکنواخت در سطح خودرو حرکت کنید. گذراندن زمان بیش از حد در یک نقطه می تواند باعث گرم شدن و آسیب رساندن به رنگ آن شود.
 • پد پولیش خود را تمیز نگه دارید. بقایای کثیف و چسبناک روغنی و خود پولیش می تواند باعث ایجاد رنگ و خراش در رنگ سطح خودروی شما شود.

تجهیزات مورد نیاز روش پولیش زدن ماشین

خوشبختانه طریقه پولیش زدن ماشین نیاز به انواع ابزارهای مختلف ندارد ، اما برای شروع به چند مورد نیاز دارید. مهمترین ” ابزار ” در واقع داشتن مکانی تمیز و سایه دار برای کار است. کار در محیط آفتابی یا گرم می تواند باعث شود محلول لاک سریعتر از آنچه می توانید با لاک نگه دارید ، خشک شود. سایر تجهیزات مورد نیاز عبارتند از :

 • بافر چرخان / پولیشر یا پد های پرداخت کننده دستی
 • نازل شلنگ و اسپری
 • پارچه میکروفایبر
 • برس یا پد شستشوی ماشین
 • صابون شستشوی ماشین
 • واکس

وسایل خود را بردارید و در صورت امکان وسیله نقلیه را در مکانی سایه دار پارک کنید. روش واکس و پولیش زدن ماشین کار سختی نیست ، اما باید تمام وقت خود را بگذارید تا پولیش را پخش کرده و قبل از خشک شدن روی رنگ بمالید.

روش پولیش زدن ماشین به صورت دستی

 1. هرگونه اشیاء مجاور را که نیازی به پولیش ندارند حذف کنید. حتی اگر با دست کار می کنید ، طرز پولیش زدن ماشین یک کاری است که کثیف کاری زیاد دارد و نمی خواهید همه چیز را در اطراف خود به هم بزنید.
 2. ماشین خود را بشویید. اطمینان حاصل کنید که خاک و زباله ها را تمیز کنید. خودروی خود را با آب به صورت کامل بشویید و با یک پارچه میکروفایبر خشک کنید تا حد امکان رطوبت را از بین ببرید.
 3. مقدار کمی پولیش را روی پد اپلیکاتور قرار دهید. از آنجا که این شبیه اسفنج است ، پد مقدار زیادی پولیش را جذب می کند ، اما در هنگام کار می توانید این مقدار را کاهش دهید.
 4. خدمات پولیش خودرو را بر روی بخش های کوچک اعمال کنید و پولیش را با حرکات منظم و دایره ای روی رنگ پخش کنید.
 5. با استفاده از یک پارچه میکروفایبر تمیز ، قسمت های پولیش شده را به منطقه ای براق تبدیل کنید.

طریقه پولیش زدن ماشین با دستگاه پولیش برقی

 1. هر چیزی را که نمی خواهید پولیش کنید ، بردارید. استفاده از دستگاه پولیش برقی کثیف کاری زیاد دارد.
 2. ماشین خود را با آب به صورت کامل بشویید و مراقب باشید خشک نشود.
 3. یک پد پولیش جدید روی ابزار برقی نصب کنید و مقدار مناسبی از لاک را روی قسمت کوچکی از وسیله نقلیه خود بمالید.
 4. با استفاده از دستگاه پولیش برقی ، لاک را در منطقه ای که با آن کار می کنید پخش کنید.
 5. صفحه چرخان دستگاه را تا حد امکان نزدیک به موازات سطح نگه دارید.
 6. با دستگاه پولیش برقی فشار ثابتی وارد کنید و به طور یکنواخت در سطح خودرو حرکت کنید.
 7. با شروع کار روکش شفاف خودرو گرم شده و نمی توانید به آن دست بزنید! این زمانی است که خراش ها و سایر آسیب ها از بین می روند.
 8. در طریقه پولیش زدن ماشین با جذب و برداشتن پولیش توسط پد پولیش ، رنگ تازه براق شروع به نمایان شدن می کند. وقتی این اتفاق می افتد ، به منطقه جدیدی بروید و روند را تکرار کنید.
 9. هنگامی که از منطقه ای به منطقه دیگر حرکت می کنید ، ممکن است متوجه شوید که پد پولیش با لاک و سایر تکه های چسبناک متراکم می شود. در تمام مراحل مراقب باشید که پد را بشویید.
 10. خودرو را دوباره بشویید. برای خشک کردن دقیق و کامل از یک پارچه میکروفایبر استفاده کنید.

نحوه واکس زدن خودرو

خرید واکس با کیفیت

دو نوع محصول وجود دارد که می توانید هنگام واکس اتومبیل خود از آن استفاده کنید : واکس های بر پاینه کارنوبا و آب بند رنگ. واکس کارناوبا از برگ درخت نخل برزیلی تهیه شده و درخشش خوبی را با کیفیت بالا ارائه می دهد. آب بند رنگ یک .اکس بر پایه پلیمر است که درخشندگی طولانی مدت و محافظت بیشتری را ارائه می دهد.

شستشوی خودرو

بهتر است روش واکس و پولیش زدن ماشین را روی وسیله نقلیه ای تمیز و خشک بمالید. یا وسیله نقلیه خود را به کارواش ببرید یا قبل از استفاده از واکس خودتان آن را بشویید. شروع با یک ماشین تمیز مهم است ، زیرا هرگونه آلودگی و کثیفی روی سطح خودرو باقی می ماند که ممکن است هنگام استفاده از واکس باعث خراشیدن لایه شفاف رنگ شود. توجه ویژه ای به لولای درها ، دستگیره درها و ناحیه ای که سمت خودرو به قسمت زیرین منتقل می شود داشته باشید ، زیرا این قسمت ها اغلب نادیده گرفته می شوند. قبل از استفاده از واکس ، مطمئن شوید که وسیله نقلیه شما کاملا خشک شده است.

مطالعه با دقت بسته بندی واکس

بسته به مارک و نوع واکسی که استفاده می کنید ، ممکن است دستورالعمل های متفاوتی در مورد نحوه استفاده بهتر از واکس روی خودرو وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل ها و درج های بسته ای که ممکن است همراه واکس باشد را بخوانید. پیروی از استفاده توصیه شده از محصول ، باعث می شود که واکس به درستی اعمال شود و نتایج مطلوبی را از تلاش خود بدست آورید.

اعمال واکس بر روی پد

واکس را روی پد بزنید ، بسته بندی را باز کرده و پد را بردارید. در زیر پد یک کلاهک دیگر وجود دارد. هنگامی که باز می شود ، این کلاهک باید واکس را نشان دهد. اگر از آب بند رنگ مایع استفاده می کنید ، مقدار کمی آب بند را مستقیما روی پد واکس قرار دهید. برای خمیر موم و آب بند رنگ مایع مهم است که با مقدار کمی از محصول شروع کنید. همانطور که به واکس زدن خودرو ادامه می دهید ، پد با محصول اشباع تر می شود ، بنابراین لازم نیست در ابتدا از واکس زیادی استفاده کنید.

برای شروع واکس زدن منطقه ای از وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید

بهترین کار این است که ماشین خود را به صورت قسمت هایی واکس بزنید تا بتوانید به یاد داشته باشید که موم را در کجا قرار داده اید و از نشستن طولانی مدت موم روی خودرو و خشک شدن آن جلوگیری کنید. اگر واکس را برای مدت طولانی روی خودرو بگذارید ، حذف آن سخت و بسیار دشوار می شود. این کار به رنگ ماشین شما آسیب نمی رساند اما حذف موم را بسیار سخت و دشوار می کند. بهتر است از یک قسمت خودرو شروع کرده و به قسمت بعدی بروید. یک مکان خوب برای شروع ، پنل جلویی گلگیر است که در دو طرف خودرو بالای چرخ های جلو قرار دارد و تا جلوی خودرو امتداد دارد. از اینجا به اطراف خودرو ادامه می دهید و هر قسمت از خودرو را تا پایان کار تکمیل می کنید.

واکس را با یک حرکت کوچک و دایره ای بمالید

یک لایه نازک از واکس باید به قسمتی از وسیله نقلیه ای که روی آن کار می کنید اعمال شود. بهتر است از ردیف های افقی یا عمودی دایره ها استفاده کنید تا مطمئن شوید کل منطقه پوشانده شده است. سعی کنید از استفاده زیاد واکس اجتناب کنید زیرا لازم نیست و در واقع حذف آن را دشوارتر می کند. یک لایه نازک که هنوز می توانید رنگ سطح خودرو را از طریق واکس مشاهده کنید ایده آل است. بعد از اینکه واکس را روی ماشین خود گذاشتید ، متوجه می شوید که ظرف چند دقیقه خشک شدن موم شروع می شود. وقتی موم خشک می شود ، مات به نظر می رسد و تا حدودی گچ می شود.

واکس را با یک پارچه نرم بردارید

در روش واکس و پولیش زدن ماشین با استفاده از یک حوله میکروفایبر و یا پارچه نرم دیگر ، واکس را از سطح ماشین خود بردارید. با اعمال فشار ملایم روی پارچه و استفاده از حرکت دایره ای برای برداشتن بیشتر واکس شروع کنید. هنگامی که واکس قابل مشاهده از بین می رود ، می توانید با استفاده از یک حرکت دایره ای سریع خودرو را درخشان کنید تا درخشندگی و براقیت رنگ افزایش یابد. پس از برداشتن واکس ، سطح ماشین شما باید براق و صیقلی به نظر برسد.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader