0
سبد خرید خالیست.
آس - شرک آس ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری ساختمان > مقاله > تاسیسات > تست کنترل بار آسانسور چیست و چرا اهمیت دارد ؟

تست کنترل بار آسانسور چیست و چرا اهمیت دارد ؟

تست کنترل بار آسانسور چیست

تست کنترل بار آسانسور بخش مهمی از روال سرویس و تعمیر و نگهداری آسانسور است. بدون انجام تست های آسانسور ، آن ها برای استفاده در بازرسی نامناسب تلقی می شود. اکثر کاربران آسانسور به این فکر نمی کنند که تفاوت بار چقدر بر مکانیسم های بالابر ، قرقره ها ، چرخ های طناب قرقره و وزنه تعادل فشار وارد می کند. اما برای مدیران تاسیسات ، که مسئولیت آنها اطمینان از این است که آسانسورهای ساختمان از قانون ساخت و ساز دولتی استفاده می کنند و به کار خود بدون مشکل و پیوسته ادامه می دهند ، تست بار آسانسورها یک الزام اساسی است.

تست کنترل بار آسانسور چیست ؟

تست کنترل بار آسانسور تعیین می کند که آیا یک سیستم آسانسور می تواند حداکثر ظرفیت بار مورد نیاز خود را با حداکثر سرعت تعیین شده در حین انتقال حمل کند. تست بار توسط مهندسان آسانسور حرفه ای شرکت آس انجام می شود که حرکت کابین آسانسور را در هر دو جهت بررسی می کنند. در تست های فنی آسانسورها مهندسین همچنین بررسی می کنند که آیا طناب ها در موقعیت مناسب باقی می مانند ، ترمزها در هنگام اعمال وارد می شوند و آیا آسانسور در فاصله صحیح طبق کدهای اعمال شده توقف می کند یا خیر! تست کنترل بار شامل آزمایش های بار کامل در ظرفیت هایی است که 25% بیش از بالاترین ظرفیت بار سیستم سیستم آسانسور مورد نظر است. به عنوان مثال اگر یک آسانسور دارای 4000 پوند به عنوان حداکثر وزن باشد ، آزمایش ظرفیت 5000 پوند را بررسی می کند. همچنین زمانی که بار روی آسانسور گذاشته نشود ، آزمایشات انجام می شود. ساخت و ساز آسانسور در اینجا نقش مهمی ایفا می کند. فضای داخلی آسانسور ساخته شده با فولاد یا پانل های گرانیتی تقویت شده وزن خود را به سیستم اضافه می کند و این امر هنگام درخواست برای رتبه بندی بار و انجام آزمایش بار نهایی مورد توجه قرار می گیرد.

حتما مطالعه کنید : مدت زمان سرویس آسانسور

هدف از تست کنترل آسانسور تعیین این است که تجهیزات مکانیکی می توانند حداکثر بار خود را با حداکثر سرعت خود بلند کرده و جابجا کنند بدون آنکه ایمنی افراد در آن به خطر بیافتد. کشورهای مختلف می توانند پارامترهای متفاوتی برای تجزیه و تحلیل آزمایش بار روی آسانسور داشته باشند ، با این حال ، هدف ثابت است. به عنوان مثال ، برخی از شرکت های خدمات آسانسور آزمایش بار را با حداکثر وزنی که آسانسور می تواند تحمل کند ، انجام می دهند. از سوی دیگر ، برخی این آزمایش را با قرار دادن 125% بار بیشتر در آسانسورها و بررسی عملکرد انجام می دهند. تست کنترل بار همچنین با حرکت آسانسور بدون هیچ باری در حداکثر سرعت انجام می شود تا نتایج را مقایسه کنید. برای انجام آزمایش بار ، مهندس آسانسور تجهیزات را در هر جهت کار می کند و می بیند که آیا طناب ها در موقعیت مناسب می مانند ، ترمزها خوب کار می کنند و آسانسور در فاصله صحیح طبق کدهای اعمال شده توقف می کند.

پس از انجام آزمایش بار آسانسور ، مهندسی که برای سرویس آسانسور تعیین شده است نتایج را تجزیه و تحلیل کرده و تصمیم می گیرد که آیا به سرویس یا تعمیر نیاز است یا خیر! هنگامی که شرکت خدمات آسانسور تعمیر و نگهداری را انجام می دهد این کار شامل معاینه معمول ، تمیز کردن فضای داخلی آسانسور ، تنظیم قطعات به طراحی داخلی آسانسور و روانکاری مهره ها و پیچ ها بستگی دارد .در صورت نیاز به تعمیر پس از تست کنترل بار آسانسور ، مهندسان قطعات ، اجزاء یا سیستم ها را تعمیر می کنند تا آسانسور را در شرایط کار خوب نگه دارند. و در صورت تعمیر هر دستگاه یا قطعه ای ، باید با توجه به الزامات کد جایگزین شود.

هر چند وقت یکبار تست کنترل بار آسانسور باید به صورت کامل انجام شود ؟

استاندارد برای اکثر کشورهای دنیا هر 5 سال برای انجام تست بار کامل است. البته در نظر داشته باشید که هر کشوری الزامات کد آسانسور متفاوتی برای انجام تست های بار دارد. به عنوان مثال ، در گرجستان ، بخش مهندسی ایمنی دفتر آتش نشانی مرجع است که درخواست و تمدید مجوزها ، گواهی ها و برنامه ها را همراه با بازرسی تایید می کند. آسانسورهای هیدرولیک لازم است هر سال تست فشار آسانسور را پشت سر بگذارند. این با تست کنترل بار آسانسور متفاوت است. اخذ گواهینامه های معتبر عملیات مستلزم آن است که شما یک گزارش بازرسی معتبر کمتر از یک سال داشته باشید که نشان می دهد هیچگونه تخلفی در سوابق سرویس و نگهداری آسانسور سالانه از طرف نهاد تنظیم کننده مناسب صورت نگرفته است.

آسانسورها وظیفه حیاتی حمل و نقل عمودی را بر عهده دارند و این که آنها در وضعیت عالی باقی بمانند ، برای دستیابی به عملکرد کامل بیمارستان ها ، ادارات ، کارخانه ها و فضاهای تجاری بسیار مهم است. خدمات سرویس و نگهداری آسانسور تضمین می کند که دچار سردرگمی تغییر مداوم کدهای ساختمان و تعمیر و نگهداری نشوید و از قوانین ضایع نشوید. با همکاری با یک شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور و کار آسانسور ، می توانید کار خود را بسیار آسان کرده و اختلالات اساسی خدمات را متوقف کنید.

آسانسوری که تست های لازم روی آن کنترل نشده باشد ، شما را به دردسر می اندازد! در ایران اکثر مدیران ساختمان تا زمانی که مشکل شدید نشود ، از وجود چنین خرابی هایی اطلاع ندارند. آسیب در آسانسور می تواند زندگی را تهدید کند. بنابراین ، همکاری با یک شرکت خدمات آسانسور معتبر و مجرب و حرفه ای با سابقه کار بالا برای سرویس و نگهداری آنها بسیار مهم است. شرکت خدمات آسانسور آس آزمایش هایی را در آسانسور انجام می دهد تا هرگونه نقص در آن را رد کند. اگر مشکلی وجود دارد ، فقط متخصصان می توانند بدانند. تست کنترل آسانسور بهترین راه برای تعیین وضعیت آسانسور است.

علت اهمیت آزمایش کنترل بار اسانسور چیست ؟

آزمایش بار آسانسور از آن جهت اهمیت دارد که دستگاهی مکانیکی است که افراد را از ساختمان به بالا و پایین می برد. در صورت آسیب دیدن هر قسمت ، جزء ، دستگاه ، طناب ، سیستم می تواند جان افراد را در معرض خطر قرار دهد. اگرچه ، آزمایش بار آسانسور نیازی به انجام مکرر ندارد ، بازرسی ها و نگهداری منظم باید انجام شود. به تعویق انداختن آزمایش و تعمیر و نگهداری معمول می تواند منجر به خرابی آسانسور شود و مشکلات بزرگتری را به دنبال داشته باشد. به عنوان مالک ساختمان ، به دنبال نشانه هایی باشید که ممکن است نشان دهنده آسیب به آسانسور باشد و برای جلوگیری از شرایطی که ایمنی انسان را به خطر می اندازد ، با متخصصان شرکت آس تماس بگیرید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader