0
سبد خرید خالیست.

بهترین زمان سرویس کولر گازی

بهترین زمان سرویس کولر گازی

زمان سرویس کولر گازی / بهترین زمان برای سرویس کولر گازی / سرویس اول فصل کولر گازی / مدت زمان سرویس کولر گازی

سرویس و نگهداری مداوم و به موقع کولرهای گازی باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. کارشناسان پیشنهاد می کنند سالی یکبار برای سرویس کولر گازی خود اقدام نمایید. بهترین زمان برای سرویس کولر گازی ، فصل بهار است. با این حال برای اطمینان از کارکرد صحیح و کارآمد کولر خود ، باید یک سری کارها را به صورت مداوم و روزمره انجام دهید. زمانی که مشکل جدی برای سیستم تهویه منزل یا اداره شما پیش آمده باشد ( به عنوان مثال کولر در فصل تابستان هوا را خنک نمی کند ) ، حتما باید با تکنسین های شرکت آس تماس گرفته تا برای سرویس اول فصل کولر گازی شما اقدام نمایند.

محاسبه قیمت و هزینه سرویس کولر آبی و کولر گازی

همانند تعمیر و نگهداری خودرو ، سرویس به موقع کولر گازی نیز برای جلوگیری از وقوع پیش آمدهای دیگر بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که زمان سرویس کولر گازی توسط اکثر شرکت های خدماتی تعیین می گردد ، اما سطح خدمات هر یک متفاوت خواهد بود. به طور کلی تکنسین ها باید چک لیستی برای بررسی ، آزمایش ، تست ، تمیز کردن و تطبیق سیستم های سرمایشی و یا گرمایشی بسته به بهترین زمان برای سرویس کولر گازی تعیین کنند. این سطح از نگهداری فراتر از کارهای ساده ای مانند تغییر فیلتر هوا یا اطمینان از وجود واحد فضای باز شما بدون مانع است که شما باید هر چند ماه یکبار انجام دهید.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه موقعی است ؟

کلید بهبود عملکرد سیستم های اسپلیت ، تعمیر و نگهداری کاملا به موقع است. به اصطلاح می خواهید همه چیز قبل از مسابقه بزرگ تنظیم شود. به همین دلیل بهترین زمان برای سرویس کولر گازی ” فصل بهار ” و ” فصل پاییز ” می باشد. در اوج فصل تابستان که دمای هوا به طور مرتب از 35 درجه سانتیگراد بالا می رود ، سیستم های تهویه هوا خراب می شوند. تکنسین ها در شرایط سخت تحت تعمیرات اضطراری زیر پمپ هستند و ممکن است سرویس کولر شما برای چند روز یا حتی هفته ها به تاخیر بیافتد. از این رو اگر کولرهای منزل و یا محیط کارتان را به موقع و قبل از گرم شدن و یا سرد شدن هوا سرویس کنید ، قطعا به مشکلی بر نخواهید خورد.

همان طور که احتمالا حدس زده اید ، مدت زمان سرویس کولر گازی قبل از زمانی است که به سیستم خود نیاز جدی دارید. بنابراین اگر صحبت از سیستم گرمایشی باشد ، قطعا زمان سرویس را باید برای پاییز برنامه ریزی کنید. بهترین زمان برای سرویس کولر گازی ، اوایل بهار است. یک موضوع مهم دیگر در سرویس کولرها ، تناوب سرویس است. سرویس کولرهای گازی باید سالی یکبار توسط تیم تخصصی شرکت آس صورت گیرد. یکی از دلایل اهمیت این موضوع ، راحتی شماست. در طول سال های گذشته ، سیستم کنترل آب و هوا ناکارآمدتر شده و به دلیل فرسودگی و پارگی قطعات ، آن ها سریعا از بین می روند. از این رو سرویس به موقع آن امنیت شما را فراهم کرده و این موضوع در مورد سیستم های مبنی بر گاز صادق است. مبدل حرارتی ترک خورده می تواند منجر به مشکلات بسیار مضر شود ، مانند قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد گاز مونواکسید کربن و ایجاد خطر آتش سوزی. اما با نگهداری و سرویس به موقع می توانیم به شما در مورد این نوع مشکلات هشدار دهیم تا بتوانید تعمیرات سریع را انجام دهید!

برای اینکه مطمئن شوید که آیا کولر گازی منزل یا اداره شما به سرویس نیاز دارد یا خیر ، باید حتما به دنبال علائمی باشید که نشان دهند قطعات به درستی کار نمی کنند. در ابتدا باید بررسی کنید که واحد تا چه اندازه محیط را خنک می کند و چه مقدار مبرد را می تواند نگه دارد. اگر واحد حاوی کمتر از سه کیلوگرم سرد کننده باشد ، نیازی به خدمات سرویس و نگهداری نیست. اگر سیستم تهویه شما مقدار بیشتری را نگه دارد ، قوانین زیر باید اعمال شوند :

 • 3 کیلوگرم مایع خنک کننده : سرویس و نگهداری سالانه
 • مبرد 30 کیلوگرم : واحد به سرویس 6 ماهه نیاز دارد
 • مبرد 300 کیلوگرم : واحد به سرویس 3 ماهه نیاز دارد

چگونه متوجه شویم کولر به سرویس نیاز دارد ؟

اگرچه سرویس و تعمیر و خدمات نگهداری کولرهای گازی و آبی کار آسانی نیست و باید حتما به متخصصین بسپارید ، اما باید اطلاعات کاملی از بهترین زمان برای سرویس کولر گازی داشته باشیم. حتی در صورت عدم وجود نقص قابل توجه ، پیشنهاد می کنیم حداقل سالی یکبار نسبت به سرویس کولر گازی اقدام نمایید تا اطمینان حاصل شود عملکرد آن ها در بهترین سطح است. در ادامه علائمی را برایتان شرح می دهیم که نشان دهنده مدت زمان سرویس کولر گازی می باشد :

 1. اگر واحد شما بیشتر از حد معمول سروصدا ایجاد می کند ، فیلترها ممکن است مسدود شده باشند. با استفاده از جارو برقی ، گرد و غبار داخل واحد را تمیز کنید. اگر همچنان این صدا ادامه داشت و یا صداهای بلند مثل پچ پچ را شنیدید ، ممکن است مشکل مکانیکی وجود داشته باشد.
 2. اگر زمان زیادی طول می کشد تا کولر فضای اتاق را خنک کند ، سطح خنک کننده خیلی پایین است.
 3. اگر هزینه قبض کولر شما خیلی بالاست ، این بدین معناست که واحد به درستی نصب نشده و باید حتما بررسی گردد.

مناطق تحت پوشش سرویس کولر گازی شرکت آس :

 • سرویس کولر گازی یوسف آباد
 • سرویس کار کولر گازی شهرک غرب
 • سرویس کولر گازی در گیشا
 • سرویس کولر گازی شهرری
 • سرویس کولر گازی صادقیه
 • سرویس کولر گازی شرق تهران
 • سرویس کولر گازی سهروردی
 • سرویس کولر گازی چهاردانگه
 • سرویس کار کولر گازی حکیمیه
 • سرویس کولر گازی تهرانپارس
 • سرویس کولر گازی تهرانسر
 • سرویس کولر گازی بلوار فردوس
 • سرویس کولر گازی شمال تهران
 • سرویس کولر گازی مرزداران
 • سرویس کولر گازی ولنجک
 • سرویس کولر گازی نازی آباد
 • سرویس کولر گازی در غرب تهران
 • سرویس کولر گازی شهرک اکباتان
 • سرویس کولر گازی شهران
 • سرویس کار کولر گازی منطقه 17
 • تعمیر و سرویس کولر گازی غرب تهران

در کشورهایی با آب و هوای گرم ( همانند ایران ) ، سیستم های تهویه هوا نقش مهمی در راحت تر کردن و لذت بردن از زندگی روزمره ما ایفا می کنند. بدون وجود کولر گازی ، فضای داخلی خانه شما گرم و مرطوب خواهد بود و مدام عرق می کنید. آنها هوا را با فیلتر کردن ذرات ، حشرات ، بو و حتی مواد شیمیایی مضر تصفیه می کنند. به لطف جدیدترین فن آوری ها ، سیستم های تهویه مطبوع سرعت سرمایش سریعتر و صرفه جویی در مصرف برق را دارند. امروزه بیشتر کولرهای گازی دارای فیلترهای ضد غبار بوده و به گونه ای تنظیم می شوند تا شما خواب راحتی در طول شبانه روز داشته باشید. از این رو باید نسبت به سرویس مداوم کولرها اقدام نمایید تا بتوانند به درستی کار کنند.

اهمیت سرویس به موقع کولرهای گازی :

اهمیت سرویس کولر گازی هرگز نباید نادیده گرفته شود. تعمیر و نگهداری به موقع بدین معناست که واحد چرخه معکوس شما در سخت ترین شرایط به طور مثبت کار می کند.اگر می خواهید طول عمر دستگاه خود را بالا ببرید ، لازم است مرتبا آن را بررسی نمایید. این کار فواید بسیار زیادی دارد از جمله :

 1. این کار عملکرد صحیح سیستم را تسهیل می کند. این موضوع در آب و هوای گرم نیز حائز اهمیت است.
 2. از بروز هرگونه مشکل جدی جلوگیری می کند.
 3. حفظ بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها : با سرویس دهی منظم و توجه به سیستم گرمایشی و سرمایشی ، در هزینه صرفه جویی خواهید کرد. وقتی فیلترها مسدود می شوند ، هنوز سعی در مطابقت با استاندارد یک دستگاه جدید دارند. وقتی قطعات خراب می شوند سعی دارند به خوبی عملکرد داشته باشند ، اما با نیمی از ظرفیت! تمام آن انرژی اضافی برای عملکرد کمتر از حد ، در هزینه برق شما قابل رویت است. با گذشت زمان ، AC شما نیاز به انرژی اضافی برای عملکرد صحیح دارد. با سرویس منظم و مداوم ، شما راندمان را حفظ کرده و این به شما کمک می کند تا هزینه قبض برقتان کاهش یابد.
 4. حفظ محیط سالم : آیا تا به حال به آنچه در هوا شناور است فکر کرده اید ؟ گرد و خاک ، باکتری ، کثیفی و آشغال ، خز و چه کسی می داند چه چیزهای دیگری! این همان چیزی است که سیستم کولرگازی شما به خود جلب می کند. اما به لطف فیلترهای کارآمد هوا همه آن ذرات ناخوشایند حذف می شوند. با این حال اگر فیلتر کثیف باشد ، این فرآیند کارایی خود را از دست می دهد. گرد و غبار و آوار در داخل واحد جمع شده و از این رو هوا به درستی تمیز نمی شود. این امر برای مبتلایان به آسم یا هر فرد حساس به مواد حساسیت زای موجود در هوا به طور بالقوه خطرناک است. به همین دلیل باید همیشه جهت سرویس و تمیز کردن فیلترها و کویل ها به موقع اقدام کنید تا همه بتوانند آزادانه نفس بکشند.
 5. سیستم گرمایش و سرمایش بلند مدت : یک سیستم کولر گازی که به موقع سرویس شده باشد ، 15 الی 20 سال عمر می کند. در حالی که محیط و عوامل خارجی غیرقابل کنترل شما بر طول عمر آن ها تاثیر می گذارد. از این رو اگر در بهترین زمان برای سرویس کولر گازی اقدامات لازم انجام شود ، طول عمر دستگاه افزایش می یابد. با داشتن قطعات متحرک فراوان و خطر آسیب های جدی ، تعمیر و نگهداری معمول به شما کمک می کند تا هرگونه نقص جزئی را برطرف کنید. اگر آنها بدون مراقبت رها شده بودند ، قطعا شما زودتر از زمان لازم باید به فکر جایگزین باشید.

هر چند وقت یکبار و چگونه نسبت به سرویس کولرگازی اقدام نماییم ؟

اکثر کارشناسان سیستم های تهویه هوا در مورد بهترین زمان برای سرویس کولر گازی توصیه می کنند :

شما باید حداقل سالی یک بار نسبت به سرویس کولرهای گازی خود اقدام نمایید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم حداقل سالی دو بار جهت سرویس کولر گازی خود اقدام نمایید. این موضوع بدین دلیل است که سیستم شما به طور مداوم در حال گردش هوا است و فیلترها و سیم پیچ گرد و خاک می گیرند و کثیفی و غبار ایجاد می شود. درست همانند خودرو ، کولرهای آبی و گازی نیاز دارند به صورت مداوم سرویس شوند تا عملکرد آن ها بهبود یابد. تکنسین های مجرب شرکت آس خدمات نگهداری را با بالاترین استانداردها ارائه می دهند. همه آنها در زمینه تخصص خود آموزش های لازم را دیده اند و ما تلاش می کنیم اطمینان حاصل کنیم که همه خدمات برای جلب رضایت مشتریان انجام می شود. اگر کولر گازی سیستم اسپلیت دیواری ( Wall Split ) دارید ، اطمینان حاصل کنید که از تمیزی و نظافت مناسب برخوردار است. بدین ترتیب منزل و یا محیط کار شما در تابستان خنک و در زمستان گرم می مانید و بوی نامطبوعی در محیط پخش نمی شود.

در حین سرویس متخصصین آس تمامی قسمت های مختلف واحد را بررسی کرده تا اطمینان حاصل شود که تمامی مشکلات به درستی تشخیص داده شده است ، فیلترها و مجاری را تمیز می کرده و اطمینان حاصل می کنند که کولر گازی به درستی کار می کنند. به نفع شماست که هر سال سرویس های سالانه خود را همزمان در یک زمان مشخصی برنامه ریزی کنید تا بتوانید این کار را از لیست کارهای طولانی خود چک کنید. سرویس AC سالانه خود را یک یا دو ماه قبل از شروع گرمترین دوره هوا برنامه ریزی کنید. با برنامه ریزی سرویس در طول این بازه زمانی مطمئن می شوید که در هنگام نیاز کولر به درستی کار می کند.

شاید این سوال برایتان پیش آمده است که آیا بین فصول نیز باید جهت سرویس کولر گازی اقدام نماییم ؟ اگر سیستم اسپلیت – یا حتی سیستم گرمایش و سرمایش مجاری دارید – ممکن است به سرویس منظم تری نیاز داشته باشید. زیرا اساسا در تمام طول سال در حال کار هستند. به شما پیشنهاد می کنیم هر سه ماه یکبار جهت تمیز کردن فیلتر اقدام کرده و قبل از خشک شدن کامل آن از مقداری آب و صابون استفاده نمایید. همچنین می توانید برای کاهش خطرات خارجی یک واحد مرتب و تمیز / فضای زندگی را در اطراف سیستم های اسپلیت حفظ کنید. بعضی اوقات نمی توانید وارد تمام قطعات لازم مانند سیم پیچ ، فن و موتور شوید و یا ممکن است دسترسی به برخی واحدها دشوار باشد. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می شود وقتی بهترین زمان برای سرویس کولر گازی فرا رسید ، با متخصصین شرکت آس تماس بگیرید. آن ها می توانند بهترین خدمات شستشو و نظافت ، از بین بردن خطرات احتمالی و آماده سازی و راه اندازی و تنظیم کولر گازی را به شما ارائه دهند.

سرویس کولر گازی شامل چه مواردی است ؟

 • بررسی دمنده
 • بررسی موتور
 • بررسی خط زه کشی
 • بررسی فشار عملیاتی
 • بررسی کویل
 • بررسی دما
 • بررسی سطح خنک کننده
 • بررسی خطوط و اتصالات تامین کننده
 • بررسی کمپرسور
 • بررسی بال های کویل
سرویس اول فصل کولر گازی
سرویس اول فصل کولر گازی

تکنسین های آس در زمان سرویس کولر گازی تمامی موارد بالا را با دقت تمام بررسی می کنند. علاوه بر سرویس های دوره ای سالانه ، کارهایی وجود دارد که می توانید برای عملکرد بهینه سیستم واحد خود انجام دهید. بهتر است هر دو هفته یکبار فیلترهای هوا را تمیز کنید. انجام این کار از افت راندمان انرژی جلوگیری می کند. بعضی از فیلترها قابل تمیز کردن و استفاده مجدد هستند و برخی دیگر باید با فیلترهای جدید تعویض شوند. اگر تمیز کردن فیلترها هر دو هفته یکبار امکان پذیر نیست ، حداقل یکبار در ماه این کار را انجام دهید. همچنین در سرویس کولر گازی های دیواری اسپلیت خدمات زیر نیز انجام می شود :

 • تمیز کردن کامل فیلتر
 • تخلیه زه کشی جهت از بین بردن هر گونه حشره و کثیفی و گرد وخاک
 • بررسی نشت مبرد
 • تمیز کردن فن کوئل داخلی
 • تمیز کردن سیم پیچ کمپرسور در فضای باز
 • بررسی تمامی اتصالات الکتریکی
 • انجام تست کامل از عملکرد تمامی اجزا

سرویس اول فصل کولر گازی

تابستان نزدیک است و قطعا وقتی به خانه باز می گردید ، فقط دوست دارید زیر کولر گازی بنشینید و خنک شوید. اما آن کولرها هم به استراحت احتیاج دارند و منظور ما از استراحت یک سرویس به موقع است. آیا می دانید برای انجام بهترین عملکرد ، آن ها نیاز به سرویس اول فصل کولر گازی منظم دارند ؟ شما باید دلایل سرویس به موقع کولرهای گازی و آبی را به خوبی درک کنید. با تهویه مطبوع کانال ، هوای مطبوع از طریق کانال به هر اتاق / منطقه توزیع می شود. با گذشت زمان و استفاده از آن ، ممکن است گرد و غبار و بقایای دیگر در داخل این مجاری تهویه هوا جمع شود. اگر فیلتر کولر شما برای مدتی تمیز یا تعویض نشده باشد ، به طور موثری این گرد و غبار و آوار را به دام نمی اندازد. در عوض ، ممکن است مستقیما به خانه شما سرازیر شود.

دلیل مهم دیگر سرویس اول فصل کولر گازی این است که هزینه های کارکرد خود را کنترل کنید. با گرفتار شدن گرد و غبار و آوار به مرور زمان ، جریان هوا محدود می شود. با محدود شدن جریان هوا ، واحد باید اکنون بیشتر کار کند تا هوای مطبوع با همان سرعت به خانه شما جریان یابد و به نقطه تنظیم شده برسد. وقتی جریان هوا محدود شود و واحد سخت تر کار کند ، هزینه های جاری می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد و هزینه قبوض نیز افزایش یابد.

سیستم های تهویه مطبوع داکت و اسپلیت متفاوت عمل می کنند. بنابراین ، روش سرویس دهی نیز متفاوت است. داکت اسپلیت هم دارای واحد داخلی و هم خارجی است. واحد داخلی بر روی سقف و واحد کندانسور خارجی در خارج نصب می شود. واحد داخلی از طریق مجاری هوای مطبوع را در سراسر خانه شما به گردش در می آورد. این مجاری به خروجی هایی متصل هستند که اجازه می دهند هوای مطبوع به داخل اتاق های شما سرازیر شود. این اتاق ها همچنین می توانند در سیستم های تهویه مطبوع کانال دار قابل استفاده به مناطق مختلف تقسیم شوند. کولر گازی سیستم اسپلیت ، هنگام استفاده از سیستم مولتی اسپلیت ، هوای مطبوع یک اتاق یا چند اتاق را فراهم می کند. سیستم اسپلیت دارای یک واحد داخلی دیواری یا بر روی سطح زمین و یک واحد خازن خارجی است. با سرویس اول فصل کولر گازی ، عملکرد آن در طول تابستان به خوبی بوده و در فصل زمستان نیزهوا ومحیط را به گرم می کند.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader