0
سبد خرید خالیست.

نحوه بازسازی سطح استخر

نحوه بازسازی سطح استخر

بازسازی سطح استخر / نوسازی سطح استخر / نوسازی روکش استخر

با گذشت زمان ، قرار گرفتن در معرض عناصر و مواد شیمیایی مختلف می تواند سطح استخر را از بین ببرد و منجر به تعمیرات پرهزینه شود. به همین دلیل برای اکثر دارندگان استخر ، لازم است که استخرهای خود را هر 8 تا 10 سال یکبار اصلاح کنند. وقتی می بینید که گچ در حال کنده شدن تا حدی است که سیمان در زیر آن نمایان شده است ، وقت آن است که سطح استخر خود را دوباره به سطح خود برساند. نوسازی روکش استخر یک پروژه بلند پروازانه است ، اما اگر زمانی و دانش کافی نداشته باشید نمی توانید با آن کنار بیایید.

نحوه بازسازی سطح استخر

آماده سازی استخر جهت نوسازی سطح

در ابتدا باید بودجه خود را جهت اجرای این پروژه تعیین کنید. قبل از شروع نوسازی روکش استخر خود ، باید مطمئن باشید که از عهده آن برمی آیید. برخی از مواد سطحی با طول عمر بیشتر مانند فایبرگلاس یا کاشی ممکن است هزینه کلی پروژه شما را افزایش دهد. این برآورد فقط هزینه مصالح اولیه را پوشش می دهد و ممکن است تعمیرات گسترده یا تجهیزات اضافی را که ممکن است برای انجام پروژه لازم باشد ، در نظر نگیرد. محیط اطراف استخر باید تمیز شود. با برداشتن تمام مبلمان حیاط ، لوازم الکترونیکی و سایر لوازم جانبی از قسمت استخر و نگهداری آنها در مکان جداگانه شروع کنید. برداشتن استخر شنا باعث انتشار گرد و غبار و آوار زیادی می شود. اگر مراقب نباشید ، می توانید اقلام ظریف تر را خراب کرده و از این رو زمان زیادی را باید صرف تمیز کردن محیط اطراف بکنید.

از محیط اطراف استخر محافظت کنید. چند پارچه تار یا پارچه های مقاوم در برابر آب و هوا را در اطراف محیط استخر بچسبانید. حتما از این لایه های محافظ در اطراف یکی از اثاثیه یا وسایل مجاور خود را که نمی توانید آن ها را به راحتی جا به جا کنید ، قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که سایر ویژگی ها وخصوصیات استخر کاربردی هستند. در حالی که استخر هنوز پر است ، بررسی کنید که آیا جت ها ، فیلترها ، کفگیرها و چراغ ها همه آنطور که باید کار می کنند. اگر مشکلی در هر یک از تجهیزات استخر وجود داشته باشد ، می توانید قبل از شروع نوسازی سطح استخر ، آن مشکل را برطرف کنید. نگاهی دقیق به هر یک از این مناطق بیاندازید و چند آزمایش سریع انجام دهید ، مانند خاموش و روشن کردن چراغ های زیر آب و قرار دادن دستان خود روی جت ها تا احساس کنید آیا آنها به درستی در حال گردش آب هستند یا خیر! مراقب آوار و سایر موانع بزرگ باشید که ممکن است باعث بسته شدن کفگیرها شود.

حتما مطالعه کنید : جاروی کف استخر

تخلیه استخر

به سیستم پمپ مرکزی استخر خود دسترسی پیدا کرده و آن را به حالت ” تخلیه ” یا ” بک واش ” تغییر دهید. اگر به دلایلی نمی توانید این کار را از پمپ اصلی انجام دهید ، می توانید از یک پمپ شناور برای خارج کردن آب از استخر نیز استفاده کنید. تا زمانی که استخر به طور کامل تخلیه نشود ، نمی توان شروع به بازسازی سطح استخر کرد.

 • آب رواناب را به جایی هدایت کنید که باعث جاری شدن سیل ، اشباع بیش از حد یا عوارض مشابه نشود.
 • بسته به اندازه استخر شما ، مرحله تخلیه ممکن است چند ساعت طول بکشد. مطمئن شوید که زمان خود را بر این اساس اختصاص می دهید.
تخلیه آب استخر جهت نوسازی سطح استخر

قبل از بازسازی سطح استخر هر گونه خرابی و وصله را تعمیر کنید!

داخل استخر را بگردید و هر گونه ترک ، خرابی ، قسمت های باد کرده و سایر خرابی ها را بررسی کنید. این نوع علائم ممکن است نشان دهنده مشکل فوری لوله کشی استخر یا فونداسیون داخل زمین باشد. زیاد نگران پوسیدگی های عمومی نباشید – در نوسازی سطح استخر با نقایص جزئی زیبایی ظاهری روبرو می شوید.

 • به عنوان مثال ، یک نشت کوچک و آهسته می تواند نتیجه یک شکاف عمیق در پایین استخر باشد.
 • هنگامی که با تعداد زیادی از مناطق آسیب دیده کوچک روبرو می شوید ، بهتر است به جای تلاش برای برطرف کردن مشک لآن قسمت ، کل سطح استخر را دوباره بازسازی کنید. با گذشت زمان ، مناطق دیگر رو به زوال می روند و شما همان جایی خواهید بود که شروع کرده اید.
 • در صورت برخورد با مناطقی که به نظر می رسد ممکن است مشکلی ایجاد کنند ، با متخصص پیمانکاری استخر شرکت آس تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا میزان خسارت را بررسی کنند.

کل سطح استخر را تمیز کنید. تکه های بزرگتر از زباله مانند شاخه ها ، برگ ها و سنگ ها را با دست جمع کنید و سپس داخل استخر را با فشار بشویید تا جلبک ها ، لکه های سرسخت و رسوبات شیمیایی و معدنی از بین بروند. تمیز کردن کامل ضروری است ، حتی اگر قصد دارید بازسازی سطح استخر را به صورت کامل انجام دهید! کوچکترین آثار خاک یا زباله می تواند به طور بالقوه توانایی تنظیم صحیح مواد جدید روی سطح استخر شما را از بین ببرد.

تمیز کردن کامل سطح استخر

جهت نوسازی روکش استخر تمامی مواد موجود را بردارید

روکش گچ ، فایبرگلاس و کامپوزیت باید با پاشیدن ماسه ها پاک شود . یا در غیر این صورت به بتن زیرین تراش داده شود تا بتواند مصالح جدید را بهتر نگه دارد. در یک زمان روی یک منطقه کوچک از سطح استخر تمرکز کنید و نازل شن شویی را بالا و پایین ببرید تا آستر را از بین ببرد. بسته به اندازه استخر و خدمه شما ، بازسازی سطح استخر معمولا 1 تا 3 روز به طول می انجامد. جهت نوسازی سطح استخر از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنید – حداقل ، به ماسک تنفسی یا فیلتر ، محافظ چشم و یک جفت دستکش کار مقاوم نیاز دارید. مواد جدا شده را دور بریزید. از یک جاروی مرطوب / خشک برای جذب حداکثر گرد و غبار و زباله از داخل و اطراف محوطه استخر استفاده کنید. یکی از مزایای بازسازی مجدد استخر شما این است که تیم پیمانکار مسئول تنظیم مجدد منطقه استخر شما است.

پروژه بازسازی سطح استخر خود را برای زمان مناسب برنامه ریزی کنید

در منطقه ای قرار بگیرید که شرایط آب و هوایی برای موادی که با آنها کار می کنید مطلوب تر است. به عنوان مثال ، رنگهای اپوکسی ، فایبرگلاس و موادی مانند بتن و دوغاب در هوای گرم و خشک در سریعترین حالت تنظیم می شوند ، در حالی که باران کم یا رطوبت ممکن است به گچ تازه لطمه نزند ، زیرا رطوبت موجود در اتمسفر از خشک شدن سریع آن جلوگیری می کند. قبل از شروع پروژه نوسازی روکش استخر ، آب و هوای منطقه زندگی خود را حتما بررسی کنید. این امکان وجود دارد که بارش و دمای زیاد با زمان خشک شدن مجدد استخر تداخل داشته باشد. به طور مشابه بادهای تند می توانند خاک ، برگ ها و بقایای دیگر را قبل از اینکه زمان خشک شدن برسد به رنگ مرطوب یا گچ بمالند.

پروژه بازسازی سطح استخر خود را برای زمان مناسب برنامه ریزی کنید

از مواد پایه ای برای بازسازی سطح استخر استفاده کنید. امروزه صاحبان استخرها طیف گسترده ای از گزینه ها را برای انتخاب دارند. برای اکثر استخرهای کوچک یا استاندارد ، یک گچ ساده یا فایبرگلاس یک انتخاب کاربردی است ، زیرا آنها به راحتی در دسترس هستند و نصب آنها زیاد دشوار نیست. آنها همچنین مقرون به صرفه ترین هستند و اگر شما به طور محدود تحت بودجه کار می کنید ، این مورد یک مزیت محسوب می شود. البته توجه داشته باشید که گچ به اندازه مواد مصنوعی یا کامپوزیت دوام نمی آورد ، بنابراین احتمالا نیاز به تعویض بیشتر دارد.

حتما مطالعه کنید : خدمات پمپ آب استخر 

سعی کنید از موادی با طول عمر بالا استفاده کنید. استخرهای سطح بالا هنگامی که با مصالحی مانند بتن سنگ ریزه ، کوارتز یا کاشی و سرامیک روی سطح قرار می گیرند ظاهر بسیار چشمگیری را ایجاد می کنند. این نوع مواد پوشش مقاوم ارائه می دهند که در برابر جلبک ها ، لکه ها و آسیب های شیمیایی مقاوم است. مزایا و معایب مواد مختلف روکش سطحی را بخوانید و هنگام انتخاب نهایی آنها را در نظر بگیرید. روی یک رنگ اپوکسی برس بزنید. پرایمر اپوکسی مخصوص استخر را از یک سر استخر به سر دیگر بچرخانید. هنگامی که دست زدید و متوجه شدید پرایمر خشک شده است ، روی 3-4 لایه اپوکسی با روکش بالا بچرخانید ، با استفاده از یک قلم موی دستی نقطه ای را که دسترسی به آن دشوار است رتوش کنید.

 • هر لایه به 2 الی 3 ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارد ، اما بسته به آب و هوای منطقه شما ممکن است بیشتر طول بکشد.
 • فقط از انواع اپوکسی مخصوص استخر استفاده کنید.
 • بیشتر و بیشتر صاحبان استخرها با روکش اپوکسی روبرو می شوند ، زیرا ارزان ، بادوام بوده و قدرت آب بندی بالایی داشته و بعدا به راحتی قابل استفاده مجدد است.
برس زدن رنگ اپوکسی استخرها

در این مرحله از بازسازی سطح استخر ، گچ تازه را با دست پخش کنید. اجزای گچ خشک را با آب در یک سطل یا وان بزرگ ترکیب کنید تا به قوام یکدست و مناسبی برسد. گچ را با ماله روی تمام سطح استخر پخش کنید ، مراقب باشید که از شکاف یا ناهماهنگی در ضخامت جلوگیری شود. برای دوام ترین و جذاب ترین سطح ، به دنبال پایان بین ¼ ”و ⅜” (.64-.95cm) باشید. هنگام مخلوط کردن گچ خود ، بهتر است از نسبت دو قسمت ماسه سیلیس سفید ریز به یک قسمت پودر سیمان اضافی اضافی استفاده کنید. فایبر گلاس را در چند لایه بمالید. ابتدا با یک لایه نازک آب بند شروع کنید ، از غلتک رنگ یا سمپاش برای پوشاندن دیوارها و کف استخر با مایع قابل انعطاف استفاده کنید. یک لایه رزین روی آن اسپری کنید ، سپس لایه ها را بغلتانید و سنباده بزنید تا صاف شوند. کار نهایی باید تقریبا3/16 اینچ ضخامت داشته باشد. توجه داشته باشید که فایبر گلاس به هر چیزی که برخورد می کند می چسبد ، بنابراین حتما لایه های قدیمی را که نمی خواهید خراب کنید بپوشانید.

اجازه دهید سطح جدید خشک شود. مهم نیست که از چه موادی برای بازسازی سطح استخر استفاده کرده اید ، پس از آماده شدن به زمان زیادی نیاز دارید. یک رنگ اپوکسی معمولی معمولا در عرض چند ساعت یا یک شب خشک می شود ، در حالی که مواد معتدل تر مانند گچ و فایبر گلاس ممکن است چند روز برای درمان کامل نیاز داشته باشند. بهترین حالت را در زیر آب دارد ، بنابراین نیازی به پر کردن مجدد استخر خود پس از اتمام مجموعه اولیه ندارید. استخر از داخل و خارج بازرسی کنید. قبل از شروع به افزودن آب به استخر ، بررسی کنید که وسایل لوله کشی و عناصر روشنایی به درستی آب بندی شده و کار می کنند. این همچنین آخرین فرصت شما برای مراقبت از جزئیات آخرین لحظه مانند سنباده زنی یا رتوش نقاطی خالی است که جا انداخته اید! هرگز استخر را با سوراخ های قابل مشاهده ، ترک یا بتن نمایان شده پر نکنید. این می تواند به راحتی منجر به نشتی شود ، تعمیر آن بسیار گران است و شما را مجبور می کند دوباره استخر را تخلیه کنید. سیم کشی نامناسب در چراغ های زیر آب می تواند به خطر ایمنی هنگام شنا تبدیل شود.

در مرحله آخر نوسازی روکش استخر ، استخر را دوباره با آب پر کنید. پس از خشک شدن مواد سطحی جدید ، تنها کاری که باید انجام دهید پر کردن حوضچه با آب شیرین است. فراموش نکنید که مقدار مناسب کلر یا نمک برای متعادل کردن سطح pH آب و جلوگیری از حرکت گیاهان و جانوران ناخواسته را فراموش نکنید. اکنون می توانید از شنا در استخر تازه بازسازی شده خود لذت ببرید!

نکات کلیدی در نوسازی سطح استخر :

 • بازسازی سطح استخر کار آسانی نیست ، از این رو بهتر است این کار را به متخصصان بسپارید.
 • به طور متوسط کار روکش سطحی بین 3 الی 5 روز به طول می انجامد و بسته به اندازه استخر و مواد انتخابی شما ممکن است هزینه های متفاوتی داشته باشد.
 • بهترین زمان برای تخلیه استخر ( و انجام هر نوع تعمیر اساسی ) پاییز یا زمستان است که از آن استفاده نمی شود.
 • قبل از شروع پروژه باید در مورد مصالح روکش ، رنگ کاشی ، دوغاب ریختن ، عناصر تزئینی و سایر جزئیات تصمیم گیری کرده باشید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader