0
سبد خرید خالیست.

درب اتومات

تعمیر جک درب ورودی پارکینگ

درب اتومات / درب اتوماتیک چیست / خدمات سرویس درب پارکینگ اتوماتیک / نحوه سرویس جک درب پارکینگ / تعمیر درب پارکینگ ریموت دار

درب پارکینگ اتوماتیک همان گونه که از نام آن پیداست ، نوعی درب است که باز و بسته شدن آن به صورت خودکار یا اتوماتیک صورت می گیرد. عملکرد اتوماتیک این نوع درب ها با استفاده از ریموت های کنترلی و یا حسگرها و چشمی هایی که در آنها به کار می رود انجام می گیرد. باز و بسته شدن درب ها نیز با به کارگیری موتورهای محرکی که در کنار این درب ها به کار می رود امکان پذیر خواهد بود. تنوع درب های اتوماتیک برای استفاده در فضاهای مختلف ساختمانی امروز بسیار زیاد است. انواع درب پارکینگ اتوماتیک ورودی ساختمان و برای مکان های عمومی ، در شکل های مختلف و با مشخصات و ویژگی های گوناگون تولید می شوند. انواع گوناگونی از سنسورها وجود دارد ، اکثر دربهای ریلی خودکار از حسگرهای حرکتی یا نوری برای فعال شدن مکانیزم باز و بسته شدن استفاده می کنند. سنسورها در دو طرف درب و یا اطراف آن نصب می گردند تا بتوانند حرکت ها را شناسایی کنند. سنسورهای درب های اتوماتیک در محیط های صنعتی و تجاری برای راحتی دسترسی به ساختمان به کار برده می شود ، به ویژه برای افراد کم توان از جمله معلولین و افراد مسن که وجود آنها باعث ایمن تر و بهره ور شدن ورودی  ساختمان ها می شود.

درب پارکینگ اتوماتیک چیست ؟

درب پارکینگ اتوماتیک وسیله ای موتوری است که درهای گاراژ را کنترل کرده وو توسط سوئیچ هایی روی دیوار گاراژ کنترل می شود. بیشتر آنها همچنین شامل یک کنترل از راه دور رادیویی دستی است که توسط مالک حمل می شود و می توان از آن برای باز و بسته شدن درب از فاصله کمی استفاده کرد. درب های گاراژ برقی ، یا برای استفاده از نام مناسب آنها ، درب های اتوماتیک الکتریکی گاراز ، برای اولین بار در 1930 در آمریکا ظاهر می شوند اما پس از جنگ جهانی دوم بود که درهای گاراژ برقی در دسترس تجاری قرار گرفتند. در دهه 1970 سیستم های اتوماسیون درب گاراژ به دنبال چیزی شبیه به محصولی بودند که امروز می شناسیم. صرف نظر از اینکه از سیستم اتوماسیون استفاده شده باشد ، درب باید به صورت خودکار به عنوان یک محصول دستی کار کند ، فقط در صورت خرابی برق یا اپراتور یا اینکه فقط تصمیم می گیرید که نمی خواهید از اتوماسیون استفاده کنید.

اکثر سیستم های درب گاراژ فقط به عنوان یک محصول دستی در دسترس هستند و قطعه برقی را می توان در تاریخ بعدی اضافه کرد یا همزمان با درب خریداری و نصب کرد. یک سیستم اتوماسیون معمولا از یک موتور الکتریکی ، یک سیستم کنترل و مکانیزمی تشکیل می شود که موتور را به درب متصل می کند. درب پارکینگ اتوماتیک به شما این امکان را می دهد مستقیما وارد گاراژ شوید – بدون اینکه از ماشین خود خارج شوید ، قفل درب را باز کرده و آن را به صورت دستی باز کنید. سیستم اتوماسیون درب گاراژ برقی شامل یک موتور الکتریکی ، یک سیستم کنترل و مکانیزمی است که موتور را به درب متصل می کند تا باز شود.

مزایای درب پارکینگ اتوماتیک چیست ؟

راحتی و سهولت کار مزایای اصلی است – به خصوص در روزهای بارانی که می توانید به راحتی درب گاراژ برقی را با فشار دادن یک دکمه باز کنید ، نه اینکه برای باز کردن دستی درب ، بیرون بزنید. امنیت یک مزیت دیگر درب های پارکینگ اتوماتیک است. موتور به عنوان مکانیزم قفل کردن عمل می کند و برخی از درها نیز دارای سیستم هشدار درب ها هستند. ظاهر زیبای درب های پارکینگ و گاراژ یکی از مهمترین موارد در هنگام خرید درب گاراژ جدید است و خبر خوب این است که محصولات اتوماتیک در انواع مختلفی از سبک ها و مواد برای تکمیل نمای بیرونی خانه شما ارائه می شوند. همچنین گزینه های مختلفی برای کنترل درب شما وجود دارد چه کنترل از راه دور ، صفحه کلید یا تلفن هوشمند!

ارائه سطح بالایی از امنیت

هنگام جستجوی درب اتوماتیک پارکینگ یکی از فاکتورهای مهمی که باید در نظر گرفت این است که درب چقدر ایمن است ، زیرا دربی که توسط یک ریموت کنترل می شود بسیار ایمن تر از درب دستی است. دلیل اصلی این است که شما مجبور نیستید در را به زور بکشید. این درب ها اغلب دارای مکانیزم جایگزین برای قفل و باز کردن قفل دستی هستند. این ویژگی در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری و همچنین به دلایل امنیتی ، آن را عالی می کند. حتی در صورت قطع برق ، هنوز قادر به کنترل آن خواهید بود.

راحتی بیشتر درب های اتومات گاراژ

در این دوره از پیشرفت های فن آوری ، مردم به دنبال سهولت کنترل برای همه چیز هستند که دلیل اصلی این امر، راحتی آن است. درهای پارکینگ برقی به طور خودکار با استفاده از کنترل از راه دور کار می کنند. این بدین معناست که شما مجبور نیستید کاری را که انجام می دهید متوقف کنید تا در صورت لزوم درب را به صورت دستی باز کنید. این درهای گاراژ را می توان از داخل و همچنین از خارج کنترل کرد. اگر در اتومبیل هستید ، می توانید بدون بیرون رفتن از وسیله نقلیه ، از راه دور برای باز و بسته کردن آن استفاده کنید.

تنوع زیاد درب های پارکینگ و گاراژ

درب پارکینگ اتوماتیک بسته به نوع علاقه شما گزینه هایی را برای سرعت کنترل آن در اختیار شما قرار می دهد. می توانید با سرعتی که در خود را باز یا بسته می کنید ، تنظیم کنید. همچنین ، بسته به نیاز و دکوراسیون منزل خود ، می توانید یکی از موارد مشابه فضای بیرونی منزل خود را انتخاب کنید.

افزایش امنیت

علاوه بر افزایش امنیت که همیشه باعث می شود ماشین شما هنگام پارک شدن دور از چشم همه قرار بگیرد ، درهای اتوماتیک برای دستیابی به آن سخت تر و بادوام تر از یک درب گاراژ سنتی است ، که می تواند هدف اصلی سارقان باشد. کنترل از راه دور برای ورود به گاراژهای مکانیکی ضروری است ، دین معنا که شما می توانید از سارقین جلوگیری کنید و ماشین ، گاراژ و خانه خود را بسیار محافظت کنید.

خدمات سرویس درب پارکینگ اتوماتیک

انواع حسگرهای درب پارکینگ اتوماتیک چیست ؟

حسگرهای درب پارکینگ جعبه های سیاه و کوچکی هستند که در فاصله چند اینچی از کف و در دو طرف درب گاراژ قرار دارند. هر دو حسگر به طور معمول دارای چراغ های نشانگر هستند. یکی چراغ سبز نشان می دهد که واحدها روشن هستند. دیگری دارای چراغ قرمز است که تایید می کند هیچ مانعی بین سنسورها وجود ندارد و آنها می توانند یکدیگر را ببینند. آیا نمی دانید که سنسورهای درب پارکینگ ها چگونه کار می کنند ؟ به بیان ساده ، آنها الکتریسیته را به یک پرتوی مادون قرمز تبدیل کرده تا یک سیم پیچ نامرئی ایجاد کنند. از یک سنسور به عنوان واحد ارسال کننده یاد شده و به سنسور دیگر واحد دریافت کننده گفته می شود. از آنجا که نزدیک به زمین هستند ، سنسورها می توانند کودکان کوچک ، حیوانات خانگی ، لاستیک و غیره را تشخیص دهند. وقتی سنسورها انسدادی را تشخیص می دهند ، درب به طور خودکار بسته شده و جهت معکوس می شود.

 • حسگرهای نوری یا حرکتی
 • حسگرهای فشاری : برای محیط های صنعتی و تجاری ، برای افراد سالمند و کم توان
 • حسگرهای وزنی : به صورت کفپوش های مخصوصی قبل و بعد از ورودی قرار دارد که در صورت عبور افراد و تغییر در وزن تنظیم شده حسگر، درب باز و بسته می شود.
 • سنسورهای مادون قرمز: این حسگرها با تشخیص تغییرات دمایی در محیط ، به ویژه دمای بدن انسان مکانیزم باز و بسته شدن درب را فعال می کند.
 • حسگرهای صوتی یا امواج مایکرو ( طول موج کوتاه ) : همانند خفاش ها این حسگرها با تشخیص ارتعاشات محیطی که ایجاد می گردد ، فرکانس های دریافتی را مطابق با تنظیمات انجام شده دریافت و درب باز می گردد.

نحوه سرویس حسگر درب پارکینگ ریموت دار

پس از اینکه سنسور( حسگر ) خراب سرویس و تعمیر شد ، قطعا باید آن ها را تست کرد تا از عملکرد درست آنها اطمینان حاصل گردد. ساده ترین راه برای انجام این کار داشتن چند جعبه مقوایی است که بالاتر از سنسورهای شما هستند. در نحوه خدمات سرویس حسگر درب پارکینگ ریموت دار مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. یک جعبه را در دهانه گاراژ مستقیما بین حسگرها قرار گرفته و سعی کنید در را ببندید. باید بلافاصله بسته شود و به حالت کاملا باز برگردد. اگر نشد ، به مرحله بعدی بروید.
 2. اگر یکی از حسگرها چشمک می زند ، باید دوباره ترازبندی شود.
 3. سعی کنید دوباره در را با استفاده از یک جعبه مقوایی دیگر ببندید. اگر سنسورها انسداد را انتخاب نکردند و جعبه را خرد نکردند ، به مرحله بعدی بروید.
 4. لنزهای کثیف را باید با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید.
 5. سعی کنید دوباره در را با استفاده از یک جعبه مقوایی دیگر ببندید. اگر سنسورها انسداد را انتخاب نکردند و جعبه را خرد نکردند ، به مرحله بعدی سرویس حسگر درب پارکینگ ریموت دار بروید.
 6. سیم های سنسور را بررسی کنید تا مشخص شود که شکسته یا خراب شده اند. همچنین ممکن است به دلیل رطوبت سنسورها کوتاه شده باشند. صرف نظر از این موارد ، باید کاملا جایگزین شوند.

مکانیزم باز و بسته شدن درب پارکینگ

حسگرها با دریافت محرک لازم و انتقال آن به کنترل باکس ، فرمان باز و یا بسته شدن توسط کنترل باکس را صادر و به موتور دستگاه انتقال می دهد. با به حرکت درآمدن موتور و دوران گیربکس ، تسمه متصل که در طرف دیگر به هرزگرد متصل است ، لتها باز و بسته می شوند. در بعضی از درب های اتوماتیک لازم است عمل باز و بسته شدن به وسیله شخص کنترل شود ، مانند درب های پارکینگی ، مراکز خاص از جمله مراکز امنیتی ، درب پارکینگ و غیره. هنگامی که درب سیگنال صحیح در فرکانس مشخص شده را از ریموت کنترل دریافت نماید ، درب باز می شود.

جک درب پارکینگ یا جک درب اتوماتیک چیست ؟

با یک نگاه به اطراف خودمان به این نکته پی خواهیم برد که کمتر خانه ای وجود دارد که مجهز به جک درب پارکینگ و یا اماکن عمومی و فروشگاهی که مجهز به درب اتوماتیک و جک برقی نباشد. به طور کلی هر سیستم سخت افزاری که یک ورودی را بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک باز و بسته نماید در زمره درب های اتوماتیک قرار می‌ گیرد و سیستم به کار رفته برای باز و بسته کردن درب پارکینگ منازل نیز ، جک درب پارکینگ نام دارد. امروزه نیز استفاده از جک درب اتوماتیک برای پارکینگ که به درب برقی پارکینگ نیز معروف است بسیار رایج شده است ، اما دلیل گسترش این صنعت تا به این اندازه دلایل بسیار مهمی دارد.

مهمترین کاربردهای جک پارکینگی :

 • جایگزین بسیار مناسبی برای نیروی کار
 • از لحاظ امنیتی قابل کنترل می‌ باشد
 • مصرف انرژی بهینه و راندمان بسیار بالا
 • تسریع کردن کارها در همه مکان ها
 • به طور کلی نصب و بهره وری از درب اتوماتیک در کلیه مکان ها دارای مزایای زیادی می‌ باشد

انواع جک برقی برای درب های کنترلی

 • جک بازویی تک لنگه : این نوع جک برروی درب های بزرگ که یک تکه هستند نصب می شود و وظیفه باز و بسته کردن در به عهده همین یک جک می‌ باشد.
 • جک بازویی برای درب های دو لنگه : برای درب های پارکینگی که دو درب دارند و از وسط باز می شوند استفاده میشود که این مدل درب ، بسیار رایج می‌باشد.
 • جک ریلی : این جک های معمولا برای درب های بزرگ و یا در جاهایی که فضا برای باز شدن لولایی درب کم است ، استفاده می شود.

برخی از ویژگی های جک درب پارکینگی

بعضی از جک ها در هنگام باز و بسته شدن درب سرعتشان آهسته تر می شود تا مانع بهم خوردن درب شود. میزان درجه باز و بسته شدن درب به وسیله جک متغییر است. این میزان را می توانید تا 120 درجه هم تغییر دهید. چرخ دنده هایی که در جک درب پارکینگی استفاده می شود ، متفاوت هستند و از نوع پلاستیکی یا فولادی می باشند. ممکن است که ریموت کنترل کار نکند ، در نتیجه جک ها این قابلیت را دارند که با تعیین زمان برای بسته شدن به صورت خود به خودی اقدام کنند. نحوه سرویس جک درب پارکینگ و تعمیرات اولیه باعث حفظ و بهبود عملکرد در کارای تجهیزات درب ها شده و از خرابی و هزینه های سرسام آور آنها جلوگیری می کند. شرکت آس به کمک تعمیرکار جک درب پارکینگ با سرویس و نگهداری دوره ای درب های ورودی ساختمان ( ورودی نفر و پارکینگ ) کنترل کیفی جک درب های ورودی و سنسورها ، سرویس موتور درب های کر کره ای ، سرویس و تنظیم آرام بندها و تنظیم قفل های درب های ورودی ، طول عمر تجهیزات مکانیکی درب های ساختمان را افزایش داده و مانع از آسیب های داخلی و دوره ای می شود.

تعمیر درب پارکینگ ریموت دار

درب پارکینگ ریموت دار یک وسیله الکترونیکی کوچک مفید است که امکان ورود به گاراژ را بدون ترک ماشین یا بالا بردن درب سنگین توسط خود شما فراهم می کند. سیستم بازکن از راه دور سیگنال مادون قرمز یا IR را به یک گیرنده ارسال می کند که سوئیچ را تحریک کرده و به موتور الکتریکی این امکان را می دهد که درب گاراژ را باز یا بسته کند. قبل از اینکه هر ریموت درب گاراژ به درستی کار کند ، باید در محدوده مشخص شده قدرت ارسال سیگنال IR باشد. اگر در محدوده است اما باز هم کار نمی کند ، روش هایی برای تعمیر درب پارکینگ ریموت دار جهت رفع مشکلات آن وجود دارد.

بررسی باطری درب پارکینگ

شایع ترین علت خرابی پارکینگ های ریموت دار اتومات ، ضعیف بودن و یا از بین رفتن باتری ها است. برای اطمینان از اینکه باتری ها همیشه خوب هستند ، به جای مارک های تخفیف دار ، از باتری های با کیفیت نام تجاری استفاده کنید. همچنین ، اگرچه استفاده از باتری های قابل شارژ در طولانی مدت سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است ، اما آنها تقریبا 1.2 ولت را در مقابل باتری قلیایی که 1.5 ولت تولید می کند ، بیرون می دهند. بنابراین ، یک ریموت دارای دو شارژ فقط 2.4 ولت دریافت می کند که برای 3 ولت کار کردن طراحی شده باشد. این 25 درصد کمبود نیرو ممکن است دامنه و اثر بخشی واحد کنترل از راه دور را به خطر بیاندازد.

بررسی محل اتصال باطری های ریموت

محل های اتصال کثیف ، فرسوده یا مرطوب داخل کیس باتری باعث می شود جریان الکتریکی باتری ها به طور کامل به برد مدار داخل ریموت کنترل نرسد. اگر محل اتصال تغییر رنگ دهد ، تورفتگی داشته باشد و یا مرطوب به نظر می رسد ، قبل از اینکه هر باتری بتواند با موفقیت یک کنترل از راه دور را روشن کند ، باید خشک کرد و صیقل داد. تماس ها را می توان با کاغذ سنباده ریز ریز ، مانند پشم فولاد 400 گرانیت یا ریز ، صیقل داد.

تمیز کردن چشمی های ریموت کنترل

به پوشش پلاستیکی روی واحد IR هم روی کنترل از راه دور و هم واحد دریافت کننده چشمی گفته می شود. این ” چشمی ” به سیگنال IR اجازه می دهد تا هم از طریق انتقال و هم از طریق آن عبور کند. با استفاده از یک پارچه مرطوب و نرم می توان چشمی درب پارکینگ اتوماتیک ریموت دار را پاک کرد. بیشتر چشمی های از راه دور از پلاستیک ساخته شده اند که اگرچه در برابر خراش مقاوم هستند اما در صورت مالیدن بر روی فلز ، الیاف ساینده یا روی زمین افتادن خراشیده می شوند. پلاستیک را می توان با استفاده از مواد پولیش پلاستیک مخصوص صیقل داد ، اما اگر چشم IR روی یک کنترل از راه دور بد خراشیده شود ، حفره دار شود یا از بین برود ، ممکن است هیچ راهی برای دستیابی به یک مورد جدید وجود نداشته باشد.

بازنشاندن سیستم

کنترل از راه دور و گیرنده ها کامپیوترهای کوچکی هستند. بعضی اوقات برای راه اندازی مجدد برد مدارها هم در کنترل از راه دور و هم در گیرنده به تنظیم مجدد نیاز است. بازنشانی با برداشتن باتری ها در ریموت به مدت تقریبا 30 ثانیه و نصب مجدد آنها انجام می شود. تنظیم مجدد گیرنده با جدا کردن واحد از پریز دیواری برای مدت 30 ثانیه و سپس اتصال مجدد آن انجام می شود.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader