0
سبد خرید خالیست.

پوليش سيار خودرو

پولیش سیار خودرو

پوليش سيار خودرو / کاربرد پولیش خودرو / پولیش با دستگاه / انواع پولیش خودرو / پولیش ماشین چقدر طول میکشد

تصحیح رنگ فرآیند از بین بردن خراش ها و نقص های سطحی در اثر رنگ آمیزی وسایل نقلیه است که شامل استفاده از دستگاه های صیقل دهنده و طیف وسیعی از محصولات مختلف پولیش است. زمانی که یک خودروی پولیش شده در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می گیرد ، فقط بازتاب واقعی را نشان می دهد و هیچگونه علائم ، خراش یا لکه ای با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. تصحیح رنگ اصطلاحی است که هم اکنون توسط متصدیان حرفه ای اتومبیل و علاقه مندان به نظافت اتومبیل در سرتاسر جهان برای توصیف روند بازیابی و نوسازی رنگ آمیزی یک وسیله نقلیه استفاده می شود. این نواقص شامل خط و خش های ظریف ، فضولات پرندگان و لکه های باران های اسیدی و غیره می باشد.

محاسبه قیمت و هزینه کارواش سیار نانو

اصطلاح تصحیح رنگ فقط زمانی باید به کار رود که این نقص ها به درستی برداشته شوند و فقط با محصولات مبتنی بر پرکننده پوشانده یا پنهان نشوند. فرآیند اصلاحی واقعی خود شامل برداشتن سطح نازکی از پوشش رنگ به کمک دستگاه پولیش است که باید حتما با دستگاه های حرفه ای انجام شود. دلایل عمده تصحیح و آلایش رنگ شامل موارد زیر است ( اما محدود نمی شوند ) :

  • وجود خراش های سطحی و ظریف
  • محو شدن رنگ به دلیل نور خورشید
  • چسبیدن فضولات پرندگان

در خدمات پوليش سيار خودرو قبل از انجام هرگونه اصلاح رنگ ، باید روند شستشوی کامل و ضد عفونی کردن وسیله نقلیه انجام می شود. قسمت های رنگی باید شسته و تمیز شود تا هرگونه آلودگی و کثیفی از بین برود. مهم است که این آلاینده ها قبل از فرآیند تصحیح رنگ از بین بروند ، زیرا اگر کنده شوند و به کفی پولیش بچسبند خیلی زود به سطح آسیب های جدی وارد می کنند. این امر همچنین کمک می کند تا سطح بسیار صاف باقی بماند ، که به نوبه خود به ماشین پولیش اجازه می دهد تا آزادانه بر روی سطح حرکت کند.

پوليش سيار خودرو یک فرآیند چند مرحله ای است ، زیرا از طیف وسیعی از درجه های مختلف صفحه پولیش استفاده می شود ( از ترکیبات سنگین برای برش که مواد سطح را از بین می برد گرفته تا محصولات ظریف تر برای از بین بردن خط و خش های ظریف ). در طول فرآیند تصحیح رنگ ، معمولا از اندازه گیری عمق رنگ استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که سطح کافی از رنگ برای انجام اصلاح باقی مانده است.

همانطور که علاقمندان به خودرو این موضوع را می دانند ، حفظ کیفیت رنگ خودرو بسیار حائز اهمیت است. حتی یک خط و خش بسیار کوچک ممکن است برای شما آزاردهنده باشد. پولیش با دستگاه یکی از کارهایی است که متخصصین آس برای از بین بردن این مشکلات انجام می دهند. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که پولیش سیار خودرو چیست ؟! بسیاری از مردم نمی دانند که پولیش با دستگاه ساینده است و هدف آن از بین بردن نقص های خودرو می باشد. در اتومبیل های مدرن ، شما اصلا رنگ را لمس نمی کنید. در واقع در پولیش نرم خودرو یک لایه بسیار نازکی از پوشش رنگ برداشته شده ، زیرا این پوشش ها هستند که آسیب می بینند. پولیش برای از بین بردن این آسیب ها طراحی شده است ، چه در فرم آب باشد و چه باران اسیدی و چه خراش های عمیق و چه خراش های کم!

آماده سازی ماشین قبل از اجرای پولیش سیار خودرو :

در حالت ایده آل ماشین باید کاملا تمیز و شسته باشد. این به معنای آلایش زدایی ( از بین بردن مواد آلاینده و مضر مانند مواد تابشگر و گازهای زهرین ) قیر ، کثیفی ها و سپس چربی زدایی و سپس شستشو می باشد. این ها همه فرآیندهایی هستند که به روند پولیش سیار خودرو کمک کرده و سطح آن را بهبود می بخشند.

پولیش زدن سطح خودرو

این ضخامت رنگ روی صفحه فلزی را اندازه گیری می کند و قبل ، در حین و بعد از فرآیند برای نظارت بر میزان حذف مواد و اطمینان از عدم حذف مقدار اضافی که می تواند رنگ را خیلی نازک کند یا حتی صدمات جبران ناپذیری ایجاد کند ، استفاده می شود. لامپ های هالوژن یا LED که تاثیر نور مستقیم خورشید بر روی سطح را تکرار می کنند نیز در طی مراحل پوليش سيار خودرو برای بررسی وضعیت رنگ آمیزی و بررسی میزان خراش ها و نقص های سطح مورد استفاده قرار می گیرند.

ممکن است برخی از خراش ها و نقص ها به قدری عمیق و شدید باشند و نتوان بدون وارد شدن صدمه به سطح و رنگ خودرو آن ها را صیقل داد. متخصصین آس همچنین در پایان کار خدمات پولیش دستی نیز انجام می دهند. پس از اتمام کار ، از آنجایی که دیگر هیچ خط و خش و نواقصی روی سطح وجود ندارد خودروی شما همانند روز اول می درخشد.

تفاوت بین واکس و پوليش سيار خودرو

پس از اتمام شستشوی خودرو ، ماشین شما می درخشد. در این مرحله باید تصمیم بگیرید که آیا خودروی شما نیاز به واکس زدن دارد یا پولیش و یا شاید هر دو! برخی ممکن است مطمئن نباشند که کدام روش برای نیازهای خودروی آنها بهتر است و اغلب نمی دانند که ” تفاوت بین پولیش و واکس زدن اتومبیل چیست ؟” در ادامه قصد داریم تفاوت و مزایای این دو سرویس را برایتان شرح دهیم تا متوجه شوید که از کدام روش باید برای خودروی خود استفاده کنید.

تفاوت واکس و پولیش سطح خودرو

قطعا تا به اینجا متوجه شده اید که پولیش سیار خودرو محصولی است که حاوی مواد ساینده ملایم می باشد و به طور معمول روی سطح خودرو برای از بین بردن یک لایه میکروسکوپی از رنگ همراه با خراش ، خط و خش و تراشه های رنگ استفاده می شود. به طور معمول سطح بسیار صافی را برای آماده سازی واکس ایجاد می کند. در واقع کاربرد پولیش خودرو برای نقص های جزیی سطح بسیار ایده آل می باشد. البته در نظر داشته باشید نقصی را که به پوشش شفاف و لایه های بعدی نفوذ کرده است را نمی تواند برطرف سازد. با این حال ، به طور معمول از واکس اتومبیل برای براق به نظر رسیدن رنگ استفاده می شود و از آن در برابر آلودگی های هوا محافظت می گردد. همچنین به کاهس آسیب های ناشی از نور خورشید و جلوگیری از اکسیداسیون رنگ خودرو کمک می کند. توجه به این نکته بسیار مهم است که پولیش خودرو قبل از واکس باید انجام شود. انجام این خدمات به صورت مکرر توصیه نمی شود ، زیرا حاوی مواد ساینده است. خدمات واکس نیز باید هرازگاهی انجام شود تا خودروی شما همیشه براق و زیبا به نظر برسد.

پوليش سيار خودرو چیست ؟

پولیش فرآیندی برای از بین بردن خط و خطوط روی سطح ماشین ، اکسیداسیون ، کثیفی و سایر نقایص جزیی است. خدمات پولیش سیار باید قبل از خدمات واکس صورت گیرد ، زیرا به شما کمک می کند رنگ اتوماتیک را که به دلیل اکسیداسیون درخشش خود را از دست داده است ، بازیابی کنید. پولیش اتومبیل این کار را با از بین بردن یک لایه بسیار نازک از رنگ انجام می دهد تا با نشستن در پوشش سطح خودرو ، میزان خراش سطح به حداقل برسد. پولیش ها با توجه به میزان سایندگی متفاوت هستند. پولیش های غیر ساینده فاقد هر گونه موادی است که از نظر شیمیایی رنگ را محو می کند ، از این رو حتی افراد آماتور نیز می توانند این کار را انجام دهند.

فقط مطمئن شوید که به آرامی و به صورت دایره ای اعمال کنید. از طریف دیگر پولیش ساینده شامل موادی است که از نظر فیزیکی رنگ را از بین می برد. بنابراین مطمئن شوید که اطلاع کافی از نحوه اجرای کار خود دارید و با دقت دستورالعمل را اجرا کنید. اثرات پولیش بسیار طولانی تر از اثرات واکس است و می تواند تا یک سال به درخشش ماشین شما کمک کند.

خدمات واکس زدن خودرو

واکس اتومبیل محصولی است که از پوشش رنگ خودرو محافظت کرده و آن را بهبود می دهد. بهتر است پس از شستشو و اجرای خدمات پوليش سيار خودرو ، سطح خودرو واکس زده شود تا مطمئن شوید رنگ خودروی شما می درخشد. این کار را با صاف کردن سطح رنگ شده با پر کردن خط و خش ها و خراش ها با یک پوشش محافظ انجام می دهد. از این رو به جای برداشتن یک لایه نازک از رنگ ( همانند کاری که پولیش انجام می دهد ) ، واکس خودرو لایه بالایی رنگ را صاف می کند. به بیان ساده تر پولیش پاک می کند و واکس صاف می کند!

متداول ترین ماده ای که در بسیاری از واکس های اتومبیل یافت می شود ، موم کارناوبا است. این ماده خاص در موم خودکار بسیار عالی عمل می کند زیرا در آب شسته نمی شود ، در برابر حرارت زیاد مقاومت می کند و هنگامی که با سایر مواد تشکیل می شود ، یک پایان زیبا و براق را فراهم می کند. بسیاری از واکس ها ترکیبی از واکس های طبیعی مانند موم کارناوبا ، حلال ها و رنگ دهنده ها خواهند بود. برخی از واکس ها دارای مهارکننده های UV هستند که از رنگ ماشین شما در برابر محو شدن اشعه خورشید بیشتر محافظت می کنند.

مزایای پولیش نرم خودرو چیست ؟

برخلاف واکس ها یا روکش های اتومبیل ، که به عنوان سپری طراحی شده برای سو استفاده از عناصر محیطی عمل می کنند ، پولیش اتومبیل به طور معمول به حفظ و تقویت ظاهر کمک می کنند. پولیش سیار خودرو به طور معمول با از بین بردن آلودگی ها باعث حفظ و افزایش عمر رنگ می شوند. علاوه بر این به از بین بردن رنگ اکسید نیز کمک کرده و سطح خودرو را نیز بسیار صاف می کند. واقعیت غم انگیز زندگی این است که تعداد کمی از ما وقت داریم هر ماه ماشین خود را بشوییم ، چه برسد به اینکه آنها را پولیش کنیم. وقتی در جاده رانندگی می کنید ، عناصر زیادی وجود دارند که رنگ خودروی شما را به خطر می اندازند. سایر مزایای پولیش خودرو تهران به شرح زیر می باشد :

  • از بین بردن خراش ها یا نقص های ظریف یا سنگین
  • آلایش زدایی رنگ سطح خودرو
  • تصحیح رنگ
  • ترمیم محو شدن رنگ
  • افزودن براقیت و درخشش به رنگ
پس از اتمام پولیش نرم خودرو چه کار باید بکنیم ؟

پولیش کار نهایی در سرویس کارواش سیار نمی باشد! شما نباید آن را در همان حال رها کنید ، زیرا رنگ خودرو بدون محافظ باقی می ماند. به طور معمول پولیش مرحله آماده سازی قبل از اعمال واکس کارنوبا و یا آب بند سرامیکی می باشد.

تفاوت واکس و پولیش با دستگاه چیست ؟

از آنجایی که پولیش ساینده است ، نباید به طورمنظم و مداوم روی سطح خودرو استفاده شود و فقط وقتی می خواهید نقص ها برطرف کنید و یا به منظور بهبود وضوح رنگ و درخشش رنگ استفاده می شود. از سوی دیگر واکس برای حفظ آن درخشش از طریق محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش و آلودگی های طبیعی لایه محافظتی به سطح می افزاید.

پولیش روی ماشین تا چه مدت باقی می ماند ؟

این موضوع بستگی به نوع پوشش مورد استفاده دارد. برای واکس کارنوبا بسته به شرایط محیطی و نحوه شستشوی خودرو هر دو الی سه ماه باید برای انجام این کار اقدام نمایید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader