0
سبد خرید خالیست.

نحوه سرویس کولر گازی

نحوه سرویس کولر گازی

نحوه ی سرویس کولر گازی

همه دوست دارند در فصل تابستان و گرما و رطوبت زیاد ، وارد خانه ای خنک شوند. کولر گازی شامل یک واحد خارجی و یک واحد داخلی است. واحد بیرونی بر روی و یا کنار دیوار خارجی اتاقی که قرار است کولر گازی در آن نصب شود ، قرار می گیرد. در این واحد کمپرسور ، کویل کندانسور و کویل انبساط یا لوله مویی قرار دارد. واحد داخلی براق حاوی کویل خنک کننده ، یک دمنده بلند و یک فیلتر هوا است. نصب کولر گازی اسپلیت بسیار ساده است ، زیرا نیازی به مجرای کار ندارد. در عوض ، واحدهای داخلی و خارجی با مجموعه ای از سیم های برقی و لوله وصل می شوند. این موضوع هم مقرون به صرفه است و هم برای محیط زیست مناسب می باشد.

جهت بهبود عملکرد کولرهای گازی در طول سال فیلتر ، کویل و فن این دستگاه باید به صورت مداوم و منظم سرویس شود. بی توجهی به سرویس و نگهداری کولر گازی هم منجر به کاهش مداوم عملکرد مفید کولر شده و در عین حال مصرف انرژی را به طور پیوسته افزایش می دهد. سرویس مداوم و منظم کولرهای گازی باعث صرفه جویی در هزینه های گزاف و اضافی می گردد. نکات کلیدی ذکر شده در لیست زیر را دنبال کنید تا نحوه ی سرویس کولر گازی به بهترین نحو ممکن انجام شود. متخصصان شرکت آس به شما پیشنهاد می کنند که حداقل سالی یک بار برای سرویس کولر گازی اقدام نمایید. بهار بهترین فصل برای این کار است. با این حال ، به منظور اطمینان از عملکرد کارآمد ، باید کارهای مقدماتی انجام دهید. برخی از رایج ترین کارهایی که قبل از سرویس کولر گازی باید انجام دهید به شرح زیر است :

تعویض فیلتر هوای کولر گازی

مهم ترین بخش از سرویس کولر گازی در تهران که منجر به بهبود عملکرد کولر می شود ، تعویض و یا تعمیر و تمیز کردن مداوم فیلتر می باشد. فیلترهای کثیف و گرفته میزان جریان هوا را کاهش داده و در نتیجه منجر به کاهش عملکرد مفید سیستم می گردد. علاوه بر این وقتی جریان هوا مسدود است ، هوا می تواند فیلتر را دور بزند و باعث رسوب خاک به صورت مستقیم در سیم پیچ اواپراتور گردد و در نتیجه ظرفیت جذب حرارت کویل را مختل می کند. از این رو تعویض یک فیلتر کثیف و گرفته با یک فیلتر تمیز مصرف انرژی کولر را 5 الی 15 درصد کاهش می دهد. برای سیستم های تهویه مرکزی فیلترها معمولا در جایی در طول کانال برگشت قرار می گیرند. مکان های رایج فیلتر در دیوارها ، سقف ها یا در خود تهویه مطبوع است. دستگاه های تهویه مطبوع اتاق دارای فیلتری هستند که در کوره نصب شده که رو به داخل اتاق است. یکی از مهم ترین و آسان ترین راه های سرویس صحیح کولر گازی ، تغییر فیلتر هوا است. شکاف فیلتر واحد را پیدا کرده ، فیلتر قدیمی را بیرون کشیده و فیلتر جدید را جایگزین کنید. برای انجام این کار مسیر جریان هوا را بررسی کرده و برای انتخاب اندازه فیلتر صحیح و مراحل تعویض آن ، دستورالعمل ذکر شده بر روی مشخصات آن را حتما مطالعه کنید. فیلتر جدید داخل واحد است و زمان آن رسیده که چند مورد دیگر را از لیست خود بررسی کنید. ابتدا مطمئن شوید که تمام دریچه های داخلی تمیز هستند. سپس اطمینان حاصل کنید :

 • بر روی یک سطح قرار دارد یا خیر!
 • آیا شاخ و برگ ، خاک و هر چیز دیگری داخل آن را مسدود کرده است ؟!
 • آیا اطراف خطوط سردکن ، عایق مناسب و باکیفیتی وجود دارد ؟

تمیز کردن و نحوه سرویس کولر گازی برای حفظ کیفیت هوا در خانه بسیار اهمیت دارد. فیلترهای موجود در سیستم های کولر گازی برای جذب گرد و غبار ( و بعضی اوقات آلاینده های دیگری مانند گرده و باکتری ها ) طراحی شده اند ، اما اگر به طور مرتب تمیز نشوند ممکن است گرفته شوند و رطوبت گرفته و داخل آن ها قارچ بزند. این موضوع برای محیط داخل منزل ، شما و حتی کولر خوشایند نیست. سرویس مداوم کولرها به معنای صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه های مصرفی است. هرچه فیلترهای گرد و غبار و فضای داخلی دستگاه گرفتگی بیشتری داشته باشد ، کارکرد آن برای جابجایی هوا و همچنین خنک یا گرم کردن سخت تر شده و حتی انرژی بیشتری مصرف می کند. برخی از انواع فیلترها قابل استفاده مجدد هستند. برخی دیگر باید تعویض شوند. آنها در انواع و کارایی های مختلف موجود هستند. فیلتر یا فیلترهای سیستم تهویه مطبوع خود را هر یک یا دو ماه در فصل سرمایش تمیز و یا تعویض کنید. اگر کولر گازی دائما مورد استفاده قرار می گیرد ، در شرایط گرد و غبار قرار دارد یا حیوانات خانگی خزدار در خانه دارید ، ممکن است در نحوه سرویس کولر گازی فیلترها نیاز به توجه بیشتری داشته باشند.

با سرويس كردن كولر گازي به صورت صحیح و به موقع‌ ، سیستم شما سال های بیشتری به صورت کارآمد عمر می کند. با انجام این کار کولر هم موثرتر محیط را گرم و خنک می کند و خیلی روان و بی صدا کار خواهد کرد. اما شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که ” سرویس موثر کولر اسپلیت چیست ؟ ” پاسخ این سوال خیلی ساده است! تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر دو هفته یکبار چند دقیقه برای بررسی کولر خود وقت گذاشته و سالی یک الی دو بار از خدمات سرویس کولرگازی شرکت آس بهره مند شوید. در واقع مهم ترین بخش نگهداری کولرها ، سرویس سالیانه آنهاست. این کار را می توانید در هر زمان از سال انجام دهید – اما بهتر از قبل از شروع فصل گرما و فصل سرما این خدمات را در نظر بگیرید. متخصصین شرکت آس به شما اطمینان خاطر می دهند که :

 1. از قطعات اورجینال جهت تعویض هر قطعه ای استفاده می کنند
 2. اجرای روشی صحیح و اصولی

توجه داشته باشید همان طور که خودروی شما به رسیدگی و سرویس مداوم برای حرکت روان و بی سر و صدا نیاز دارد ، انواع کولرهای موجود در محل کار و یا منزل شما نیز به سرویس نیاز خواهد داشت. مراقبت پیشگیرانه از کولر گازی خود نه تنها عمر دستگاه شما را افزایش می دهد ، بلکه می تواند مقدار قابل توجهی در هزینه های تعمیر و تعویض صرفه جویی کند. چیزی به سادگی تعویض فیلتر هوا در واحد شما می تواند کارایی آن را افزایش داده و کیفیت هوای خانه شما را بهبود بخشد.

نحوه ی سرویس کولر گازی :

سیستم کولر گازی شما باید دارای یک دفترچه راهنما باشد که جزئیات دسترسی و تمیز کردن فیلترهای هوا و سایر قطعات قابل نگهداری کاربر را شرح می دهد.

چگونگی سرویس واحد داخلی کولر گازی :

قسمت داخلی واحد حاوی فیلتر گرد و غبار بوده که نیازمند رسیدگی مداوم و منظم می باشد. هرچه فیلتر گرفتگی بیشتری داشته باشد ، کارکرد کولر برای جریان هوا دشوارتر می شود. این می تواند به معنای افزایش هزینه باشد. گاهی اوقات تعویض فیلترها خیلی آسان است. تولید کنندگان معمولا توصیه می کنند فیلترهای گرد و غبار را هر چند هفته یکبار تمیز کنید ، البته این موضوع بستگی به این دارد که هر چند وقت یکبار از کولر گازی استفاده می کنید. به عبارت ساده ترهرچه بیشتر از آن استفاده کنید ، بیشتر باید فیلترها را تمیز کنید. حداقل سعی کنید سالی دو بار برای تمیز کردن آن اقدام نمایید. به عنوان مثال اگر عمدتا از کولر در فصل تابستان استفاده می کنید ، یک بار در بهار فیلترها را تمیز کنید تا برای فصل اوج گرما آماده شود و دوباره وقتی فصل گرما تمام شد نسبت به تمیز کردن فیلتر اقدام نمایید.

در روند چگونگی سرویس کولر گازی فیلتر گرد و غبار را بیرون برده و سعی کنید با جارو برقی و فرچه آن را تمیز کنید. اگر فیلترها بسیار کثیف هستند و بیش از حد جرم دارند ، می توانید در آب گرم با مواد شوینده شسته و آبکشی کنید. قبل از اینکه آن ها را داخل واحد قرار دهید ، اطمینان حاصل کنید که کاملا خشک هستند!

نحوه ی سرویس کولر گازی

نحوه سرویس بادگیر کولر گازی

همچنین ممکن است بتوانید بادگیر ( تیغه های نوسانی که جریان هوا را هدایت می کنند ) واحدهای داخلی را سرویس کنید. رو و پشت آن ها را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. حتی می توانید از جاروبرقی استفاده نمایید. قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که کولر گازی خاموش است!

نحوه تمیز کردن واحد قسمت بیرونی

کمپرسور بیرونی را دور از هر گونه گل و گیاه قرار دهید و هر گونه برگ و خاک و کثیفی را به صورت مداوم از روی آن پاک کنید. قرار دادن سری جاروبرقی بر روی ورودی هوا می تواند به پاک کردن گرد و غبار از داخل کمک کند. ما به شما توصیه نمی کنیم برای سرویس اجزای داخلی ، کولرگازی را باز کنید. این کار را به متخصصان حرفه ای آس بسپارید تا در اسرع وقت بهترین خدمات را به شما ارائه دهند!

نحوه ی سرویس کولر گازی باید به صورت مداوم و به صورت حرفه ای انجام شود. تکنسین ها سطح گاز کولر را بررسی کرده ، ترموستات را آزمایش می کنند و اطمینان حاصل می کنند که تمامی قطعات داخلی در وضعیت مناسبی قرار دارد. این کار باعث افزایش طول عمر کولر گازی می شود. برخی از تولید کنندگان توصیه می کنند کولر های گازی باید سالی یک بار سرویس دهی شوند. برخی دیگر معتقدند تا زمانی که دستورالعمل ها را رعایت کنید و مرتبا فیلترها و واحدها را تمیز کنید ، فقط در صورت بروز یک خطا نیاز به سرویس کولر گازی خواهید داشت!

متخصصان شرکت آس در روند چگونگی سرویس کولر گازی اجزای داخلی همچون کویلز ، باله ها و زهکشی را سرویس می کنند. اگر در یک محیط بسیار گرد و خاکی یا مرطوب زندگی می کنید و به طور مکرر از اسپییلیت استفاده می کنید ، ممکن است تعجب کنید که چه مقدار گرد و غبار و قالب می تواند در داخل سیستم تهویه هوا ایجاد شود. با گیر کردن این گرد و خاک ها عملکرد کولر کاهش یافته ، قارچ ها به داخل منزل و یا محیط کار شما وارد شده و در صورت مسدود شدن لوله زهکشی واحد داخل ساختمان ، آب چکه خواهد کرد. تمیز کردن منظم فیلترهای گرد و غبار و بادگیر و اجرای یک برنامه ” خشک کردن ” در صورت مجهز بودن اسپلیت ، به جلوگیری از این امر کمک می کند اما با این حال یک سرویس حرفه ای و تمیز گاه به گاه ممکن است ایده خوبی باشد.

سرویس کویل ( سیم پیچ ) کولرهای گازی

سیم پیچ اواپراتور و سیم پیچ کندانسور در طول ماه ها و سال های کارکرد خود ، آلودگی و گرد و خاک جمع آوری می کنند. یک فیلتر تمیز مانع کثیف شدن سریع اواپراتور سیم پیچ می گردد. با این حال ، با گذشت زمان سیم پیچ اواپراتور همچنان کثیفی را جمع می کند. این کثیفی جریان هوا را کاهش داده ، سیم پیچ را عایق کرده و توانایی جذب گرما را کاهش می دهد. برای جلوگیری از بروز این مشکل ، هر سال کویل اواپراتور خود را چک کرده و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. کویل های کندانسور در فضای باز نیز می توانند بسیار کثیف شوند به خصوص اگر محیط بیرون گرد و غبار باشد یا اگر شاخ و برگ در نزدیکی آن وجود داشته باشد. شما به راحتی می توانید سیم پیچ کندانسور را ببینید و متوجه شوید که آیا خاک روی پره های آن جمع شده است یا خیر! شما باید کثیفی و زباله را در نزدیکی واحد کندانسور را به حداقل برسانید.

پره های آلومینیومی روی کویل های اواپراتور و کندانسور به راحتی خم می شوند و می توانند جریان هوا را از طریق سیم پیچ مسدود کنند. از این رو در حین سرويس كردن كولر گازي باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. گاهی اوقات یک سیم سفت را از کانال های تخلیه دستگاه عبور دهید. مسدود شدن کانال های تخلیه از کاهش رطوبت دستگاه جلوگیری می کند و رطوبت اضافی ناشی از آن ممکن است دیوارها یا فرش را تغییر رنگ دهد. زمانی که کولر گازی شما دمای داخل خانه را تا حد مطلوب کاهش نمی دهد ، سریعا با تکنسین های آموزش دیده و مجرب تیم آس تماس بگیرید. تکنسین های حرفه ای شرکت آس مشکلات سیستم تهویه مطبوع شما را پیدا کرده و برطرف می کند. در واقع برخی از کارهایی که تکنسین در سرویس و نگهداری کولر گازی انجام می دهد عبارتست از :

 1. بررسی مقدار صحیح مبرد
 2. تست نشتی مبرد با استفاده از نشت یاب
 3. بررسی و آب بندی نشتی کانال در سیستم های مرکزی
 4. اندازه گیری جریان هوا از طریق سیم پیچ اواپراتور
 5. بررسی ترتیب صحیح کنترل الکتریکی و اطمینان از عدم کارکرد همزمان سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی
 6. بررسی پایانه های برق ، تمیز و سفت کردن اتصالات و اعمال یک پوشش غیررسانا در صورت لزوم
 7. بررسی موتورهای روغن و تست تسمه از نظر سفت بودن و عدم سایش
 8. بررسی

زمان سرویس کولر گازی 

 • بعد از هر دوره استفاده : در صورت مجهز بودن کولر گازی ، از برنامه ” خشک کن ” استفاده کنید. این برنامه رطوبت متراکم در تبادل گرما را تبخیر کرده و مانع از ایجاد بو و قارچ می شود.
 • دو ساله : صفحه های فیلتر گرد و غبار را در قسمت داخلی سیستم اسپلیت و یا طبق دستورالعمل مربوط به سیستم مجاری خود ، تمیز و یا تعویض کنید. ( این کار را زمانی که کولر روشن است ، اگر در محیط پر از گرد و غبار زندگی می کنید و یا متوجه افت قابل توجهی در عملکرد کولر شده اید انجام دهید ). مطابق دستورالعمل ، فیلترهای اضافی مانند فیلترهای تصفیه هوا را تمیز کنید. واحد داخلی یا هر مجاری یا منافذ را با یک پارچه مرطوب هم از داخل واحد ( تا آنجا که می توانید به راحتی دسترسی داشته باشید ) و هم از قسمت بیرونی آن پاک کنید.
 • سالانه : واحد بیرونی را سرویس کرده و هرگونه کثیفی و انسداد را در صورت لزوم پاک کنید.

مناطق تحت پوشش سرویس کولر گازی در تهران :

 • سرویس کولر گازی بلوار فردوس
 • سرویس کولر گازی شمال تهران
 • سرویس کولر گازی مرزداران
 • سرویس کولر گازی غرب
 • سرویس کولر گازی ولنجک
 • سرویس کولر گازی نازی آباد
 • سرویس کولر گازی در غرب تهران
 • سرویس کولر گازی شهرک اکباتان
 • سرویس کولر گازی شهران
 • سرویس کار کولر گازی منطقه 17
 • تعمیر و سرویس کولر گازی غرب تهران
 • سرویس کولر گازی غرب تهران
 • سرویس کولر گازی یوسف آباد
 • سرویس کار کولر گازی شهرک غرب
 • سرویس کولر گازی در گیشا
 • سرویس کولر گازی شهرری
 • سرویس کولر گازی صادقیه
 • سرویس کولر گازی شرق تهران
 • سرویس کولر گازی سهروردی
 • سرویس کولر گازی چهاردانگه
 • سرویس کار کولر گازی حکیمیه
 • سرویس کولر گازی تهرانپارس
 • سرویس کولر گازی تهرانسر

محافظت و نگهداری و سرویس به موقع کولرهای گازی بسیار حائز اهمیت است ، زیرا به افزایش طول عمر آن ها کمک شایانی می کند. خدمات نصب کولرهای گازی شرکت آس اطمینان حاصل می کند که از کولرهای مناسب خانه خود بهره مند شوید. نصب کولر گازی که بسیار بزرگ یا خیلی کوچک برای خانه شما باشد ، می تواند یک واحد ناکارآمد باشد. هنگامی که کولر به صورت ناکارآمد کار کند ، انرژی بیشتری برای خنک کردن محیط مصرف کرده و متعاقبا هزینه ها بیشتر خواهد شد!

مراحل نحوه ی سرویس کولر گازی :

 1. در وهله اول باید نکات ایمنی رعایت شوند .در این مرحله سرویس کار شرکت آس از شما درخواست می کند که تمامی راه های اتصال برق به دستگاه اسپیلت و یا کولر گازی را کاملا قطع کنید. این مورد از مهمترین مراحل نحوه سرویس کولر گازی می باشد.
 2. مرحله دوم سرویس کولر گازی ، سرویس کندانسور( قسمتی از کولر گازی که بیرون از واحد ساختمانی قرار دارد ) می باشد. کندانسور کولرهای گازی باید همواره تمیز باشد تا سیکل تبرید ( هنگامی که گاز از پنل داخلی به کمپرسور { موتور بیرونی } بر می گردد ، گرمای محیط را  گرفته و با خود می برد ) بتواند به درستی کار کند. سرویس کار با استفاده از فشار آب تمامی رسوبات و یا غبار موجود بر روی فن کندانسور را به طور کامل از بین برده تا فن بتواند به درستی به کار خود ادامه دهد. لازم است بدانید فن نقش خنک کننده داشته و چنانچه به درستی به عملکرد خود ادامه ندهد ، دمای کندانسور به شدت بالا رفته و همین امر می تواند موجب ذوب شدن سیم های موجود درون آن شود. در حین شستشو و تمیز کردن کندانسور به وسیله آب می بایست جوانب احتیاط رعایت شود هر چند تمامی قطعاتی که به آب حساس هستند ، دارای عایق پلاستیکی هستند اما رعایت اصول پیشگیری و ایمنی شرط اول سرویس کولر گازی محسوب می شود.
 3. پس از تمیز کردن گرد و غبار ها و هر گونه رسوب ، وارد مراحل تخصصی تر نحوه ی سرویس کولر گازی می شوید. در این مرحله بال ها ( تسریع بخش فرآیند حرارتی و برودتی ) و کویل ها توسط سرویسکار تمیز و سرویس خواهد شد. فین ها و کویل ها نقشی اساسی در عملکرد کولر های گازی خواهند داشت.
 4. مهمترین قسمت سرویس اسپیلت ، بررسی عملکرد کندانسور است. برای بررسی نحوه عملکرد می بایست فشار آمپری کولر گازی مورد بررسی قرار گیرد. فشار زیاد و یا فشار بیش از حد کم گاز می تواند به موتور کندانسور صدمه وارد کند.
 5. تست نشتی لوله های متصل به پنل درونی و کنترل سرمایش و حرارت لوله ها.
چگونگی سرویس کولر گازی

شما نمی توانید از بروز همه مشکلات گرمایشی و تهویه مطبوع جلوگیری کنید ، اما توجه کافی به نگهداری منظم و سرویس حداقل یک بار در سال کولرهای گازی توسط متخصصین حرفه ای ، می تواند بسیاری از مشکلات را قبل از شروع برطرف کند. تعویض و تعمیر مداوم فیلتر ، همانند تعویض مداوم روغن ماشین است. یک سیستم کثیف باعث می شود کولر سخت تر کار کند ، انرژی بیشتری مصرف کند و نهایتا طول عمر آن کاهش می یابد. اگر کولر گازی شما به درستی کار نمی کند ، متخصصان حرفه ای آس سریعا به محل مد نظر مراجعه کرده و مشکل را تشخیص می دهند.

اگر تعمیر بهترین گزینه برای شما باشد ، ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که این کار به سرعت و به درستی انجام خواهد شد. پس نگران فصل تابستان نباشید! فقط کافیست گوشی را بردارید با متخصصان ما تماس بگیرید!

نکات کلیدی در نگهداری کولر گازی :

چه کولر گازی را در اتاق خواب خود نصب کنید و چه در سالن پذیرایی ، مراقب باشید که به سختی کار نکند. برای بهبود عملکرد AC خود از نکات ارائه شده در زیر پیروی کنید. درک کنید که سیستم تهویه مطبوع خانه شما چگونه کار می کند. بیشتر سیستم های تهویه مطبوع مرکزی دارای دو بخش اساسی هستند :

 1. یک واحد فضای باز ( کمپرسور / دستگاه تقطیر = ابزاری که گاز و بخار را تبدیل به آبگونه می ‌کند ) که در کنار خانه شما قرار دارد
 2. یک واحد داخلی ( شیر غلیظ کننده = شیری که با تبخیر حدود نیمی از آب خود را از دست داده است ) که در مجرای مرکزی قرار دارد.

همیشه کولرگازی خود را تمیز نگه دارید

در چگونگی سرویس کولر گازی ، باله های کولر را با یک فرچه تمیز کنید. فقط توجه داشته باشید که آن ها بسیار شکننده بوده و به راحتی خم شده و می شکنند. در بسیاری از واحدها باید آن را شل کرده و جعبه فلزی را بالا بدهید تا بتوانید باله ها را تمیز کنید. حتی می توانید از دستورالعمل ذکر شده بر روی دفترچه راهنمای آن برای نحوه ی سرویس کولر گازی منزل خود به درستی استفاده کنید.

تعمیر پره های کولر گازی

پره های خم شده و با خرد شده را با یک چاقو صاف کنید. چاقو را بیشتر از 1.5 سانتیمتر به سمت داخل نبرید.

لوله زه کشی پر شده را باز کنید

هنگامی که با راه افتادن کولر مشاهده کردید آب اطراف کوره گل آلود شده است ، در واقع لوله زه کشی پر شده است. چگالش از سیم پیچ های تهویه مطبوع حاوی باکتری هایی است که باعث تشکیل لجن شده و لوله تخلیه میعانات را پرمی کند. از این رو در نحوه ی سرویس کولر گازی این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

نشت هوا را در خانه خود پیدا کنید

تمام پنجره های خانه را ببندید ، همه فن ها و پنکه ها را خاموش کرده و کوره را خاموش کنید. یک اود یا کبریت روشن کرده و به آرامی در اطراف دیوارهای بیرونی خانه قدم بزنید. در هر کجا متوجه شدید که دود از چیزی فرار می کند یا به سمت چیزی مکیده شده است ، احتمالا نشت هوا وجود دارد. اکنون که آن را پیدا کرده اید ، آن را آب بندی کنید و درز آن را بگیرید.

بررسی نحوه سیم کشی و قطعات

قبل از کار بر روی سیستم تهویه مطبوع ، همیشه با خاموش کردن برق واحد کار را شروع می کنید ، که می تواند با قطع سرویس در واحد فضای بیرون شما یا در پانل اصلی موج شکن داخلی انجام شود. در مرحله بعد از نحوه ی سرویس کولر گازی ، پانل دسترسی روی واحد خازن خود را برداشته و ببینید که آیا علائم گرمای بیش از حد را مشاهده می کنید یا خیر! – عایق ذوب شده روی سیم ها ، سیم های سیاه شده یا سوزانده شده و موارد مشابه. همچنین می توانید اتصالات الکتریکی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که محکم هستند. اگر صاحب کنتور برق هستید ، می توانید خازن های موجود در واحد را بررسی کنید. به سوئیچ کنتاکتور نگاهی بیاندازید و در صورت مشاهده سوراخ بیش از حد ، آن را تعویض کنید.

تمیز کردن واحد بیرونی

با گذشت زمان خرده برگ ها ، گرد و غبار و مواردی از این دست در خارج از واحد تهویه مطبوع ، باعث کاهش ظرفیت سیستم و کاهش جریان هوا می شود. پس از خاموش کردن نیرو به واحد ، از شلنگ باغبانی برای شستشوی زباله ها به آرامی استفاده کنید و از بالای شلنگ با زاویه 45 درجه شروع کنید. از واشر قدرت استفاده نکنید و مراقب باشید که باله های ظریف را روی سیم پیچ خم نکنید تا آسیب نبینید.

هر چند وقت یکبار باید کولر گازی را سرویس کنیم ؟

حتی بهترین سیستم تهویه مطبوع نیز هر از گاهی نیاز به سرویس دارد. اگر آن را دریافت نکنند ، برای عملکرد با مشکل مواجه خواهند شد و در نتیجه مشکلاتی در بهره وری انرژی و دوام ایجاد خواهند کرد. سوال این است که هر چند وقت یکبار جهت سرویس کولر گازی اقدام نماییم ؟!! سالانه ؟ هر 6 ماه ؟ هر 2 سال ؟ به طور کلی سرویس کولر گازی در تهران سالی دوبار باید انجام شود ، یکبار در بهار و یکبار در پاییز. این بدین دلیل است تا اطمینان حاصل شود که کولر تمیز است ، قطعات آن در موقعیت مناسبی قرار دارند و عملکرد بهینه ای دارد. در پاییز ، پیمانکاران سرويس كردن كولر گازي روی بخاری یا کوره تمرکز می کنند تا کولر برای فصل سرما آماده باشد. در بهار و پس از گرم شدن هوا ، تکنسین های شرکت آس برای تنظیم کولر گازی برنامه ریزی می کنند تا کولر برای رطوبت و گرما آماده شود.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader