0
سبد خرید خالیست.

راهنمای جامع مراحل نصب موکت

مراحل نصب موکت

هیچ چیزی مانند تغییر و نصب موکت های جدید باعث نوشدن اتاق شما نمی شود. اگر به دنبال افزودن گرما و راحتی به فضای نشیمن هستید ، قطعا بهترین گزینه برای شما نصب موکت ارزان و با کیفیت می باشد. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا خودمان می توانیم مراحل نصب را انجام دهیم ؟ قطعا خیر! خرید و نصب موکت کار بسیار چالش برانگیزی است که قطعا باید توسط متخصصین در این حوزه انجام شود. تکنسین های شرکت آس با بهره گیری از دانش و مهارت و ابزارهای حرفه ای مراحل نصب موکت را برای شما به بهترین نحو ممکن اجرا می کنند!

قیمت نصب موکت
قیمت نصب موکت

مراحل نصب موکت

تمیزکردن کف زمین

قبل از شروع مراحل نصب موکت باید کف زمین جارو زده شود و کاملا تمیز گردد. اکنون زمان خوبی است که از تمیز بودن کف زیر موکت مطمئن شوید. زباله های موجود در آن ناحیه را جارو زده تا سطح عاری از هر گونه کثیفی باشد.سپس باید با طی و آب سطح تمیز شود و قبل از شروع کار از خشک بودن کف زمین مطمئن شوید ، زیرا نمی خواهید آب زیر موکت برود.

اندازه گیری عرض و طول اتاق قبل از نصب موکت

طول و عرض اتاق باید حتما اندازه گیری شود. برای خرید لایی وموکت کافی ، باید متراژ ( متر ) اتاق خود را بدانید. با اندازه گیری اتاق خود در طولانی ترین سمت و نوشتن عدد شروع کنید. همین کار را در جهت دیگر انجام دهید و آن عدد را نیز یادداشت کنید. به عنوان مثال ممکن است اتاق شما 4 در 3 متر باشد. اگر اتاق شما کاملا مستطیلی نیست ، آن را به مستطیل تقسیم کرده و طول و عرض هر کدام را اندازه بگیرید. از طرف دیگر، می توانید اتاق را مستطیلی شکل در نظر بگیرید و کمی به تخمین خود اضافه کنید. به عنوان مثال اگر یک دیوار دارای قسمت کوچکی است که فرو می رود ، 2 دیوار را اندازه بگیرید و سپس تخمین خود را 0.30 متر روی آن دیوار افزایش دهید.

اندازه گیری عرض و طول اتاق قبل از نصب موکت

برای به دست آوردن فوت مربع ، طول را در عرض ضرب کنید. برای به دست آوردن مساحت یک مستطیل ، طول ( 1 ضلع ) را در عرض ( ضلع دیگر ) ضرب می کنیم. شما همین کار را با اندازه‌ گیری‌ های اتاق خود انجام می‌ دهید و این به شما مساحت مربع اتاق را می‌ دهد. اگر اتاق شما 13 در 10 فوت ( 4.0 در 3.0 متر ) بود ، 13 را در 10 ضرب کنید تا به 130 فوت مربع (12 متر مربع ) برسید. 10 الی 20 درصد به تخمین خود اضافه کنید. این کار به دلیل اشتباهاتی که در حین مراحل نصب موکت رخ می دهد منطقی می رسد. همچنین اگر در حال نصب یک موکت طرح دار هستید ، باید 5 درصد مواد اضافی بخرید تا بتوانید الگوی بین بخش ها را مطابقت دهید.

استفاده از نوارهای میخ دار در صورت نیاز!

نوارهای میخ دار را با فاصله 0.25 تا 0.5 اینچ ( 0.64 تا 1.27 سانتی متر ) از دیوار در یک خط مستقیم قرار دهید. مطمئن شوید که نوارها به سمت دیوار هستند نه مرکز اتاق. برای هر نوار از 2 میخ استفاده کنید و آن را به چوب زیر میخ کنید. برخی از نوارهاه با میخ‌هایی که قبلا در جای خود قرار گرفته‌ اند در دسترس هستند و شما فقط آنها را در جای مناسب قرار می دهید. در صورت نیاز برای برش نوار به اندازه دلخواه در مراحل نصب موکت ، باید از اره دستی استفاده شود. اگر بتن به اندازه کافی نرم باشد ، ممکن است بتوانید آن را به همان روش بکوبید. اگر نه با استفاده از یک تکه بتونی هم اندازه جایی که میخ ها می روند سوراخ کنید و سپس میخ های آلومینیومی را داخل آن بکوبید. صرف نظر از نوع کفپوشی که دارید باید نوارهای میخ دار موکت را در امتداد هر دیوار نصب کنید ، به استثنای ورودی ها و درها.

جاگذاری نوارهای میخ دار مخصوص نصب موکت

شاید تا به اینجا این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که نوارهای میخ دار مخصوص نصب موکت چیست ؟! این نوارها میانبر مدرنی در نصب موکت ارزان هستند. همانطور که از نام آن پیداست ، اینها نوارهای چوبی هستند که از میان آنها می چسبد. این نوارها به سمت دیوار زاویه دارند ، بنابراین وقتی موکت روی آن کشیده می شود ، میخ ها موکت را در جای خود نگه می دارند. به طور سنتی نصب موکت ارزان با میخ زدن تک تک تکه‌ های آن به کف زیرین نصب می‌ شد که به تلاش بسیار بیشتری نیاز داشت.

نصب لایه زیرین موکت

در این مرحله لایه زیرین موکت روی زمین قرار می گیرد. زیر لایه را باز کرده و از یک طرف اتاق شروع کنید و به طرف دیگر بروید. وقتی به دیوار دیگر رسیدید ، آن را با کاتر برش دهید تا مطمئن شوید که دو طرف آن به اندازه کافی وجود دارد. آن را فقط در قسمت داخلی نوارهای میخ دار مخصوص برش دهید. مجموعه بعدی از زیرلایه های موکت را درست در کنار اولی قرار دهید. مطمئن شوید که درزها را به طور یکنواخت هماهنگ کرده اید تا پستی و بلندی به وجود نیاید.

نصب لایه زیرین موکت

سپس در این مرحله از مراحل نصب موکت باید با استفاده از منگنه کوب ، لایه زیرین به سطح زمین سفت شود. و منگنه ها را در فاصله هر 2 فوت ( 0.61 متر ) یا بیشتر قرار دهید. همچنین مطمئن شوید که زیرلایه موکت را در امتداد لبه داخلی نوار چسباننده منگنه کنید تا آن را در جای خود در برابر نوار نگه دارید. در مورد کف های بتنی ، باید برای چسباندن زیر لایه های موکت از چسب های مخصوص نصب موکت استفاده شود. در این صورت فقط یک طرف را بالا بیاورید تا چسب را در یک لایه یکنواخت بمالید. درزها را به هم بچسبانید. بعد از اینکه تمام کف را رول کردید و برش دادید ، از یک نوار چسب نواری بلند در هر درز استفاده کنید. ممکن است نیاز به استفاده از بیش از 1 نوار داشته باشید ، اما توجه داشته باشید که نوار چسب به حفظ درزها کمک می کند. آن را با دستان خود صاف کنید تا مطمئن شوید که بالا نمی آید. توجه داشته باشید که نصب زیر لایه های موکت باعث می شود شما راحت تر راه بروید و از موج دار شدن موکت نیز جلوگیری می کند.

بهتر است قبل از شروع مراحل نصب موکت اجازه دهید در اتاق بماند تا با محیط و دما و رطوبت اتاق هم دما شود. اهمیت این موضوع بدین دلیل است که ممکن است بر اساس این شرایط منبسط یا منقبض شود ، بنابراین شما می‌ خواهید قبل از اینکه آن را کنار بگذارید مطمئن شوید که با آن فرآیند انجام شده است. در این مدت می توانید آن را به صورت رول شده کنار بگذارید. هنگام برش موکت باید مقداری اضافی در هر دو طرف باقی بگذارید تا در نهایت با یک قطعه خیلی کوتاه مواجه نشوید. حالا باید موکت را پهن کنید. از یک گوشه اتاق شروع کنید. 3 تا 4 اینچ ( 7.6 تا 10.2 سانتی متر ) اضافی در هر طرف موکت به سمت دیوار باقی بگذارید. رول موکت را باز کرده و کف را بپوشانید و نوارها را همانطور که انجام می دهید بچسبانید. لبه های موکت را به اندازه لازم ردیف کنید تا درز ایجاد شده و تمام کف پوشیده شود. بافت موکت را برای بررسی خواب صحیح آن بررسی کنید.

نوار درز را زیر درزها قرار دهید. وقتی به درز رسیدید ، نوار درز را روی زمین بگذارید. قسمت چسبنده باید رو به بالا باشد. درز موکت را روی نوار قرار دهید و مطمئن شوید که هر دو لبه آن پوشانده شده است. در صورت امکان سعی کنید درزها را در مکان های نامحسوس و کم تردد قرار دهید. نوار را با اتوی درز گرم کنید. اتوی درز را روی 2 یا 3 تنظیم کنید. موکت را از دو طرف بالا بیاورید تا بتوانید اتوی درز را زیرموکت و بالای نوار بکشید. بگذارید 8 الی 10 ثانیه بماند تا چسب ذوب شود ، سپس آن را پایین بیاورید. قسمتی از درزی را که تازه داغ کرده اید فشار دهید تا فرش به نوار بچسبد. در این مرحله از مراحل نصب موکت ، درز را با غلتک فرش ببندید. انگشت شست خود را روی مرکز درز بکشید تا مطمئن شوید که در جای خود قرار دارد. سپس با استفاده از یک غلتک فرش ، چندین بار روی آن بروید و آن را در امتداد درز به جلو و عقب بکشید. این کار را همانطور که هر بخش را گرم می کنید ، انجام دهید. غلتک فرش یک غلتک کوچک است که کمی شبیه به غلتک نقاشی می باشد.

اکنون باید موکت را بکشید. از ضربه زننده زانو برای کشش فرش استفاده کنید. از مرکز هر دیواری شروع کرده و انتهای دندانه دار ضربه زن را رو به دیوار ، حدود سه اینچ دورتر قرار دهید. سپس زانوی خود را به ابزار ضربه بزنید تا فرش به دیوار وارد شود. حتما از زانوبند استفاده کنید تا به خودتان آسیب نرسانید. برای فضاهای بزرگترباید از ابزارهای برقی استفاده کنید تا مطمئن شوید که موکت به درستی کشیده شده است. برای استفاده از ابزار کششی موکت برقی انتهای غیر دندانه دار را روی یک دیوار و انتهای دندانه دار را شش اینچ از دیوار مقابل قرار دهید. اهرم فعال سازی را فشار دهید تا موکت محکم تر روی نوارهای چسب کشیده شود.

برش قسمت های اضافی موکت

یک ابزار برش موکت را در امتداد لبه بگذارید. ابزار برش موکت دارای یک قسمت گردان فلزی صاف در پایین ، یک دسته در بالا و یک تیغه در یک لبه است. ابزار را صاف روی موکت فشار داده و به سمت پایین در سمت نوک تیز به سمت پایین قرار دهید. برای این کار می توانید از کاتر استفاده کنید ، اما باید تیغه نو و تیز داشته باشد. آن را زیر قرنیز بکشید تا موکت را برش دهید. اگر کند شد ، تیغه را تعویض کنید. قبل از برداشتن نوار باید موکت را به صورت کامل بریده باشید. به لبه نواری که بریده اید نگاه کنید. مطمئن شوید که هیچ رشته نوار به موکت اصلی نچسبیده باشد. سپس آن را به سمت بالا بکشید و از فرش دور کنید.

نصب موکت روی پله

نصب موکت روی پله ها می‌ تواند مشکل و زمان‌ بر باشد ، اما اگر مراحل نصب موکت را به متخصصین شرکت آس بسپارید ، آن ها این کار را با درک و صبر انجام می دهند. دو روش مختلف برای نصب موکت روی پله ها وجود دارد.

نصب موکت روی پله
نصب موکت روی پله

نصب موکت به پله با منگنه

موکت بریده شده را به پله بچسبانید. موکت را به قسمت پایینی خیز پله منگنه کنید ، دماغه منگنه را بین الیاف کار کنید تا الیاف زیر منگنه گیر نکرده و گودی در موکت ایجاد نشود. اگر رشته موکت گیر کید ، به آرامی با استفاده از یک پیچ گوشتی سر صاف آن را بیرون بکشید.موکت را زیر نوک آج با منگنه ببندید وموکت را دور نوک و روی نوار چسب پشت آج بپیچید. با استفاده از ضربه زننده زانو ، موکت را محکم به پشت آج بکشید و در جای خود نگه دارید تا بتوان منگنه ها را در پشت آج پشت نوار چسب قرار داد. با استفاده از ضربه زننده ، موکت را روی نوارهای چسب جانبی ( اگر به دیوار باشد ) بکشید- با قرار دادن ضربه گیر رو به دیوار و کشش در آن جهت.

برش موکت

هنگامی که موکت محکم بسته شد ، اضافی آن را کوتاه کنید. این روند را برای رایزر{ خیز پله } بعدی تکرار کنید. در حالی که روند اصلی یکسان باقی می ماند ، نوع راه پله ای که با آن کار می کنید نحوه اتمام نصب را تعیین می کند.

روش پایان برای پله های کلاهک

اگر پله از طرفی با پایه های نرده باز است ، موکت باید دور هر پایه بریده شود و از طرف دیگر دوباره به هم وصل شود. ابتدا آج را همانطور که در بالا توضیح داده شد نصب کنید. در مرحله بعد یک شکاف را مستقیما در خط هر ستون تا لبه موکت دور از پله ایجاد کنید. موکت را دور هر دیرک بپیچید. اگر پایه‌ های چوبی بزرگ‌ تری دارید ، ممکن است مجبور شوید در روند نصب موکت روی پله ها مقداری موکت اضافی را در اطراف پایه هر پایه کوتاه کنید. پس از اینکه موکت را دوردیرک ها پیچیدید ، آن را در کنار پله بپیچید و آن را زیر لبه کناری محکم کنید. برای کانتور کردن زاویه 90 درجه که کناره پله با جلوی پله برخورد می کند ، یک شکاف در موکت از گوشه به بیرونموکت به صورت مورب ایجاد کنید. سپس می توانید موکت را تا کنید و به هم نزدیک کنید تا کل مرحله را بپوشانید.

روش پایان برای پله های پیچدار

اگر پله های پیچ و منحنی دار دارید ، موکت را به همان روشی که در بالا ذکر شد روی رایزر نصب کنید. برای آج ، موکت را به کف زیر دماغه محکم کنید و مستقیما روی لبه و از روی آج قرار دهید. تنها تفاوت اصلی این است که بیش از حد اضافی برای برش وجود دارد. مراحل نصب موکت روی یک پله منحنی باید مستقیما از نوک آج خارج شود. در غیر این صورت ، هنگام نگاه کردن به راه پله از پایین کج به نظر می رسد.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader