0
سبد خرید خالیست.

نحوه شستشوی موتور ماشین

نحوه شستشوی موتور ماشین

شستشوی موتور ماشین / نحوه شستن موتور ماشین / موتورشویی ماشین / موتورشویی داخل موتور / موتورشویی نانو

بنانرای بسیاری از افراد ، داشتن یک ماشین تمیز و مرتب یک امر بسیار مهم است. اما در حالی که بیشتر افراد تمرکز خود را بر روی تمیز کردن فضای داخلی و خارجی اتومبیل قرار می دهند ، تعداد کمی از آنها وقت خود را صرف تمیز کردن زیر کاپوت ماشین می کنند. تمیز کردن زیر کاپوت ماشین می تواند فوایدی داشته باشد که فراتر از ظاهر باشد. اساسا ، محفظه تمیز موتور می تواند به افزایش طول عمر خودرو کمک کرده و از مشکلات الکترونیکی و مکانیکی به طور یکسان جلوگیری کند. با این حال ، تمیز کردن زیر کاپوت کمی دشوارتر از چیزی است که ممکن است شک کنیم. خوشبختانه با کمی وقت و اطلاعات ، می توانید زیر کاپوت خود را تمیز کرده و طول عمر خودرو را افزایش دهید.

صفرشویی

گرد و غبار ، نشت روغن ، برگ های خشک ، ماسه و سایر آلاینده ها روی موتور تجمع می یابند. همه اینها می تواند رادیاتور و فیلترها را مسدود کند. در نتیجه ، این می تواند منجر به نمای ناخوشایندی در هنگام بازکردن ماشین شود. بدتر اینکه می تواند منجر به خرابی خودرو شود. در اینجاست که شستشوی موتور ماشین بدون توجه به نوع وسیله نقلیه مورد بحث – خودرو ، ون ، اتوبوس ، کامیون یا موارد دیگر مطرح می شود. بدون شک موتور شویی داخل موتور بسیار مهم است و باید هر از گاهی این کار را انجام دهید. اما بیایید با برخی اصول اولیه شروع کنیم!

علت اهمیت شستن موتور ماشین چیست ؟

باید همیشه به یاد داشته باشید که چرا موتور شویی داخل موتور در وهله اول اهمیت دارد. برای فروشندگان خودروهای فرسوده ، تمیز کردن موتور خودرو الزامی است. آنها به وسایل نقلیه درخشان و جذاب نیاز دارند تا بتوانند سریعتر بفروشند. وقتی صحبت از مالکان معمولی ماشین می شود ، موتورشویی به شخصیت آن ها بستگی دارد. به عنوان مثال ، صاحبان خودروهایی هستند که موتور را به دلایل کاملا زیبایی شستشو می دهند. آنها فقط از تماشای محفظه موتور درخشان لذت می برند. مطمئنا برخی دیگر نیز از مراقبت از فضای زیر کاپوت غافل می شوند. با این حال ، شرایطی وجود دارد که شما به سادگی باید موتور شویی ماشین را انجام دهید. به عنوان مثال ، هنگامی که نیاز به تعمیرات است و خاک روی موتور تداخل ایجاد می کند. یا اگر به نشت روغن مشکوک هستید و می خواهید دقیقا ببینید از کجا ناشی می شود. همچنین ممکن است به دلیل نگرانی هایی باشد که پس از فصل زمستان و تصفیه جاده ها با چاشنی ، تجمع نمک ، گل و مواد شیمیایی می تواند منجر به خوردگی شود. دلایل شستشوی موتور هرچه باشد ، باید در این کار بسیار مراقب باشید.

در صورتی که هنوز در فکر این هستید که آیا در حین نحوه شستن موتور ماشین ، موتور باید کار کند یا خیر ، پاسخ کوتاه آن منفی است ، نباید باشد. بلافاصله پس از ورود وارد کارواش نشوید. منتظر بمانید تا موتور خنک شود ، اما نه به طور کامل. فقط باید کمی گرم باشد. ما شستشوی موتور داغ را توصیه نمی کنیم. نظراتی وجود دارد که بهتر است با موتور در حال کار شستشو بشویید تا آب بلافاصله تبخیر شود. با این حال ، خطر اتصال کوتاه کابل وجود دارد. علاوه بر این ، از فشار زیاد جت بخار می توانید سنسور را جدا کنید ، که در ترکیب با موتور در حال کار ممکن است منجر به حوادث ناخوشایند شود. اگر در حال انجام موتور شویی ماشین در در خانه هستید و موتور سرد است ، باید قبل از شروع کار آن را کمی گرم کنید. برای رسیدن به دمای کار به آن احتیاج ندارید ، کافی است آن را در نصف حداکثر سرعت ( مثلا 5000 ) برای یک دقیقه روشن کرده و موتور را خاموش کنید. این کار به منظور گرم کردن موتور به اندازه کافی انجام می شود ، به طوری که خاک می تواند کمی از آن جدا شود و به راحتی پاک شود. اگر بخواهید موتور سرد را تمیز کنید ، بسیار سخت تر خواهد بود.

در حالت ایده آل ، تمیز کردن موتور و موتور شویی داخل موتور باید توسط افرادی انجام شود که از روش و خطرات آن آگاه هستند. با دقت تحقیق کنید و متخصصین حرفه ای و باتجربه را انتخاب کنید. به طور کلی ، آن ها موتور را با جت بخار و مواد شوینده مناسب شستشو می دادند و سپس با هوای فشرده خشک می کردند.

موتور شویی داخل موتور
موتور شویی داخل موتور

زمان مناسب شستن موتور ماشین

این قسمت مهم از اجزای خودرو را نباید نادیده گرفت. بهتر است بسته به نوع استفاده و شرایط ، هر سه تا شش ماه زیر کاپوت را تمیز کنید. این به هر حال قلب خودرو است و برای حفظ سلامت آن هزینه زیادی پرداخت می شود. اولین بار ممکن است کار سختی باشد ، اما متعاقبا روندهای بعدی آسان می شود. مانند هر کار تعمیر و نگهداری ، آمادگی و داشتن همه چیز مورد نیاز برای پرداخت هزینه دارد. برای اطمینان از حفاظت شخصی در برابر آلودگی ها و دودها ، به موارد زیر نیاز دارید :

 • پاک کننده چربی یا اسپری مخصوص همه منظوره
 • برس های کوچک مخصوص موتورشویی
 • دستگاه فشار قوی یا لوله شلنگ
 • پارچه های میکروفایبر حوله خشک کن

نحوه شستشوی موتور ماشین

خاموش کردن و سرد شدن موتور ماشین

جهت موتورشویی اطمینان حاصل شود که موتورماشین سرد است. تنها زمانی که باید زیر کاپوت را بشویدشسته شود ، هنگام سرد بودن موتور است. این بدین معنا است که شما باید زمان قابل توجهی را پس از روشن شدن موتور جهت خنک شدن زیر کاپوت صبر کنید. اگر هنگام گرم بودن موتور ، آن شسته شود قطعا موتور در معرض آسیب های جدی خواهد بود زیرا ممکن است آب سرد باعث خرد شدن یا خراب شدن قطعات گرم یا داغ شود.

 • بهترین زمان برای شستشوی موتور ماشین ، صبح بعد از خنک شدن موتور شما در تمام شب است.
 • برخی از کارشناسان توصیه می کنند که پاک کردن موتور در حالی که کمی گرم است اشکالی ندارد. آنها متذکر می شوند که این امر می تواند به روند زدودن خاک و کثیفی و جرم و روغن ها کمک کند. با این حال ، بهتر است احتیاط کرده و صبر کنید تا موتور کاملا خنک شود.
 • هرگز بلافاصله پس از رانندگی ، خدمات موتورشویی نباید انجام شود.
خاموش کردن و سرد شدن موتور ماشین

پوشاندن قسمت های آسیب پذیر موتور

قسمتهای آسیب پذیر موتور را بپوشانید. قبل از شستن موتور ماشین باید مطمئن شوید که تعدادی از قسمت هایی را که ممکن است در اثر آب آسیب ببینند ، پوشانده یا محافظت کنید. این کار بهتر است با ایمن سازی اجزای آسیب پذیر با کیسه های پلاستیکی و نوار پلاستیکی انجام شود.

 • ورودی هوای موتور را بپوشانید یا محافظت کنید.
 • دینام را بپوشانید یا محافظت کنید.
 • از هرگونه الکترونیک ، اتصالات الکتریکی ، رله یا سنسور محافظت کنید.
 • درپوش توزیع کننده را بپوشانید یا محافظت کنید. آب به راحتی زیر کلاهک گیر می کند. اگر زیر کلاهک آب جمع شود ، می توانید WD-40 را اسپری کنید تا آب از بین برود. اگر این کار نکرد ، ممکن است لازم باشد درپوش و روتور ( قسمت گردنده ماشین ) را تعویض کنید.
 • اگر شک دارید که آب ممکن است به قسمت خاصی از موتور شما وارد شود ، آن را بپوشانید.
پوشاندن قسمت های آسیب پذیر موتور

در موتورشویی فیلترها را از محفظه موتور خارج کنید

مرحله بعدی در شستشوی موتور ماشین بیرون آوردن فیلترهایی است که ممکن است آسیب ببینند یا خراب شوند. از آنجا که فیلترها در مقابل آب بسیار آسیب پذیر هستند و در مکان هایی قرار دارند که در آن آب می تواند جمع شود و به طور بالقوه به موتور یا سایر قطعات آسیب برساند ، پوشاندن آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

 • محتمل ترین فیلتری که باید بردارید فیلتر ورودی هوای موتور است. به ندرت اگر در محفظه موتور قرار گیرد ، ممکن است لازم باشد فیلتر هوای کابین را نیز بردارید.
 • اطمینان حاصل کنید که هر ورودی فیلتر را با پلاستیک بپوشانید ، دقیقا مانند مواردی که با وسایل الکترونیکی حساس و سایر مناطق کار کردید.
 • فیلترها را در جای خشک و تمیز نگهداری کنید.
 • مطمئن شوید که فیلترها را در مکانی قرار داده اید که آنها را فراموش نخواهید کرد. ضروری است که پس از شستن موتور ماشین ، همه فیلترها تعویض شوند.
در موتورشویی فیلترها را از محفظه موتور خارج کنید

برداشتن کابل های باطری در شستن موتور ماشین

قبل از ادامه کار برای تمیز کردن زیر کاپوت ، باید مطمئن شوید که کابل های باطری ماشین را برداشته اید. این موضوع بسیار مهم است ، زیرا آب وارد محفظه موتور می شود. برای شل کردن مهره هایی که کابل ها را روی باتری می بندد ، یک سوکت مناسب پیدا کنید. کابل منفی را بردارید. کابل مثبت را جدا کنید. اجازه ندهید کابل های مثبت به قسمت فلزی اتومبیل شما برند. این می تواند باعث ایجاد اتصالات کوتاه در وسیله نقلیه شما شود. کابل ها را روی میز یا گاراژ خود قرار دهید در جایی که در معرض آب قرار نگیرند.

اسپری ضدچربی روی مناطق غیر حساس در شستشوی موتور ماشین

قبل از شستن موتور با آب ، باید بر روی قطعات فلزی غیر حساس در محفظه موتور اسپری ضد چربی بزنید. هنگامی که می خواهید موتور را اسپری کنید ، چربی گیر کمک می کند تا چربی شل شود. اسپری ضد چربی را برداشته و آن را در تمام قسمت های موتور اسپری کنید.

 • از اسپری کردن مناطق حساس با اتصالات الکترونیکی خودداری کنید.
 • چربی زدایی شلنگ ها و ظروف مایعات
 • مواد چربی زدا را در مناطقی که ممکن است در خود موتور نشت یا تخلیه کند ، اسپری نکنید.
 • اجازه دهید چربی گیر چند دقیقه بماند.
اسپری ضدچربی روی مناطق غیر حساس

شستشوی موتور ماشین

بعد از اینکه اجازه دادید چربی گیر بماند ، باید موتور را با آب کم فشار بشویید. شستشو با آب به از بین بردن آلودگی ، کثیفی و چربی زدایی کمک می کند. این کار کمک می کند تا قسمت های پلاستیکی حساس و یا فلزی در فرآیند شستشوی موتور خراشیده نشوند. روند شست و شو باید با آب حجم و شدت کمی صورت گیرد. برای انجام این کار می توانید از نازل های مخصوص استفاده کنید. محفظه موتور را با آب غرق نکنید. این کار باید به آهستگی انجام شود. به مناطقی که چربی خود را از دست داده اید توجه ویژه ای داشته باشید و مطمئن شوید که روغن چربی را شستشو دهید.

موتورشویی

محفظه موتور خود را با مخلوط آب و صابون پاک کنید

بعد از چربی زدایی و شستشو ، یک مخلوط آب و صابون برداشته و محفظه موتور خود را پاک کنید. پاک کردن محفظه موتور با آب و صابون به از بین بردن چربی های باقی مانده روغن و همچنین آلودگی و جرم و کثیفی کمک شایانی می کند.

 • در این مرحله از شستشوی موتور ماشین از دستگاه میکروفایبر استفاده کنید.
 • از مصرف صابون های حاوی هرگونه موم یا پلیمر خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های موجود در بطری صابون خود را دنبال کرده و به درستی آن را رقیق کنید.
 • به مناطقی که مقدار بیش از حد ناخالصی دارند توجه کنید.
خشک کردن محفظه موتور با دستگاه میکروفایبر

محفظه موتور خود را دوباره اسپری کنید. بعد از اینکه محفظه موتور را با آب و صابون پاک کردید ، باید دوباره آن را بشویید. همانند شستشوی قبلی ، حتما آهسته پیش بروید و از آب با فشار کم استفاده کنید. هدف این است که صابون و مواد زائد را پاک کنید در حالی که مطمئن می شوید آب به مناطق حساس وارد نمی شود. پس از اتمام موتورشویی ، باید موتور را خشک کنید. مرحله بعدی خشک کردن موتور است. برخلاف شستشوی اتومبیل ، شما می خواهید از خشک شدن هوا جلوگیری کنید تا هرچه سریعتر تمام آب از محفظه موتور خارج شود. این به شما کمک می کند تا آب به مناطق حساس وارد نشود. محفظه موتور خود را با حوله های میکروفیبر خشک کنید. توجه ویژه ای به مناطقی که صعب العبور هستند و مناطقی که ممکن است آب در آنها جمع شده و ممکن است تخلیه نشود ، توجه کنید. بسته سیم پیچ / توزیع کننده / دینام و سایر مناطق مشابه را پاک کنید.

کیسه های پلاستیکی را که از قطعات حساس موتور شما محافظت می کنند ، بردارید

بعد از اینکه اکثر موتور خود را خشک کردید ، تمام کیسه های پلاستیکی را که برای محافظت از قسمت های حساس موتور استفاده می کنید ، بردارید. با این کار می توانید به کارواش سیار خودرو ادامه داده و به سمت پایان پروژه پیش بروید. در مورد پاک کردن تمام پلاستیک ها و نوارهای موتور خودرو باید کوشا باشید. اگر چیزی فراموش شود ، می تواند به موتور شما آسیب برساند. توجه داشته باشید که کیسه های پلاستیکی را پاک کنید.

مواد محافظتی را به قطعات پلاستیکی و وینیلی بزنید. پس از شستشوی موتور ماشین و خشک کردن آن ، محافظ های مورد نظر به سطح وینیلی و پلاستیک موتور اعمال می شود. به این ترتیب موتور شما نه تنها تمیز به نظر می رسد ، بلکه از ظاهری جدید برخوردار بوده و از آن محافظت می شود. محافظ ها به افزایش طول عمر قطعات پلاستیکی و وینیلی در محل موتور شما کمک می کنند. سطوح رنگ زده شده داخل موتور را می توان واکس زد ، اما باید بدانید که به دلیل گرما واکس شما دوام زیادی نخواهد داشت. کابل های باتری را دوباره وصل کرده و فیلترها را دوباره در جای خود قرار دهید. اکنون که همه پلاستیک ها را برداشته و موتور آن را خشک کرده و از محافظ استفاده کرده اید ، وقت آن است که کابل های باتری را دوباره متصل کنید ، فیلترها را دوباره وارد کنید و در غیر این صورت جای موتور خود را به شرایط قبل از شروع شستشو برگردانید. به این ترتیب اتومبیل شما درست مانند گذشته کار خواهد کرد ، اما محفظه موتور تمیزتری خواهید داشت!

موتورشویی نانو چیست ؟

تمیزی بخش های مختلف خودرو مانند موتور، بدنه و داخل خودرو در حفظ و افزایش طول عمر خودرو مفید است. موتور خودرو به علت تماس با گرد و غبار ، رطوبت و همچنین امکان تماس روغن ، نیاز به شست و شو دارد تا بتواند بهتر کار کند. چرا که این آلودگی ها می توانند به اجزای داخلی و خارجی موتور صدمه وارد کنند. عدم استفاده از آب در موتور شویی نانو می تواند باعث جلوگیری از ایجاد مشکلاتی مانند زنگ زدگی در اجزای فلزی شود. بنابراین مواد مختلفی مانند اسپری ها ، محلول ها و شامپو ها برای شست و شوی موتور به کار می رود. در انتخاب محلول شوینده موتور خودرو ، علاوه بر خواصی مانند قابلیت حل کردن انواع روغن و چربی ، باید خاصیت آنتی استاتیک که موجب ممانعت از چسبیدن گرد و غبار بر سطح می شود نیز در نظر گرفته شود. استفاده از نانو ذرات در ساحتار داخلی محلول های شست و شوی موتور می تواند منجر به ایجاد خاصیت آنتی استاتیک شده و روی سطوح با ابعاد بسیار ریز نانومتری نفوذ کرده و آنها را با ایجاد رشته­ های به هم پیوسته ، به الیاف دستمال منتقل نمایند. بنابراین جرم های بسیار ریز غیر قابل رویت ، در ابعاد نانو از روی سطوح پاک می شوند. هم چنین این مواد بعد از فرآیند تمیزکاری ، با ایجاد یک لایه با چسبندگی بالا از سطح محافظت می­ کنند. نکته حائز اهمیت در استفاده از نانو مواد ، عدم نیاز به استفاده از آب قبل از شستشو با نانو مواد است.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه می توانیم موتور خودروی خود را بدون استفاده از آب تمیز کنیم ؟ موتورشویی خودرو تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد یک خودرو خواهد داشت. اما برای خیلی این سوال پیش می آید که ” آیا آب به موتور خودرو آسیب وارد می کند ؟ ” در حالی که وقتی تمیز کردن با دقت انجام نمی شود ، احتمال آسیب آب به موتور وجود دارد اماهمچنان یک گزینه بسیار مطمئن تر وجود دارد : تمیز کننده موتور ماشین نانو. در ادامه قصد داریم شما را با مراحل موتورشویی نانو خودرو بیشتر آشنا کنیم. پس با آس همراه باشید!

موتورشویی نانو
موتورشویی نانو

تمیز کردن محفظه موتور بدون آب یک فرآیند آسان است که فقط به چند چیز نیاز دارد. آنها در زیر فهرست شده اند :

 • کیسه های پلاستیکی – ممکن است در این فرآیند از آب استفاده نشود ، اما شما همچنان از فرمول مایع استفاده می کنید بنابراین همچنان باید مراقب باشید که به هیچ یک از اجزای ظریف موتور آسیب نرسانید. بنابراین برای پوشاندن این اجزای ظریف به کیسه های پلاستیکی نیاز دارید.
 • چربی زدای موتور – یک روغن گیر موتور می تواند به شما این امکان را بدهد که موتور ماشین خود را بدون آب تمیز کنید. بنابراین استفاده از آن خطر آسیب دیدن برخی از اجزای موتور خودرو به دلیل رطوبت را کاهش می دهد.
 • دستمال‌ های چربی‌ زدایی و تمیزکننده ( اختیاری ) – جایگزینی برای چربی‌ گیر موتور، دستمال‌ های چربی‌ گیر و تمیزکننده است. آنها می توانند به شما اجازه دهند موتور خود را تمیز کنید – بدون آب و بدون شستشو. با آنها تنها کاری که باید انجام دهید این است که موتور را پاک کنید.
 • برس – همراه با چربی‌گیر موتور ، یک برس به پاک کردن چربی و کثیفی از موتور ماشین شما کمک می‌ کند. همچنین می‌ توانید از این برای خلاص شدن از شر کثیفی و زباله‌ های سست قبل از تمیز کردن با چربی‌ گیر موتور یا دستمال‌ های چربی‌گیر و تمیزکننده استفاده کنید.
 • پارچه های میکروفایبر – پارچه های میکروفایبر بسیار جاذب هستند و می توان از آنها برای خشک کردن کامل موتور خودرو استفاده کرد.

اکنون به شرح گام به گام موتورشویی نانوی خودرو می پردازیم :

خیلی خوب است که روغن‌ زدایی‌ های موتور و دستمال‌ های چربی‌ گیر و تمیزکننده به دارندگان خودرو اجازه می‌ دهند موتور خودروی خود را بدون آسیب رساندن به برخی از اجزای موتور تمیز کنند. جدای از آن ، استفاده از مواد نانو برای شستشوی ماشین از راه افتادن زائده و آشغال های ناشی از تمیز کردن موتور با آب که اثرات مضری بر محیط زیست ما دارد ، جلوگیری می شود.

 1. گام اول – منتظر بمانید تا موتور خودرو خنک شود. به خصوص زمانی که قبل از تمیز کردن موتور ماشین خود در حال رانندگی بوده اید ، ابتدا باید بگذارید خنک شود. یک موتور داغ همچنین به سرعت چربی‌ گیر موتور و یا هر گونه تمیز کننده موتور ماشین نانو را خشک کرده و زمان کافی برای اثرگذاری روی سطوح موتور را به آن نمی‌ دهد.
 2. گام دوم – هر گونه کثیفی و آشغال روی موتور را از بین ببرید. با گذشت زمان خاک و زباله هایی مانند برگ ، چوب ، سنگریزه و حشرات می توانند در موتور جمع شوند. قبل از استفاده از مواد نانو برای موتورشویی ، باید آنها را جدا کنید. با استفاده از برس نیز می توانید از شر آنها خلاص شوید.
 3. گام سوم- از اجزای ظریف با یک کیسه پلاستیکی محافظت کنید. همیشه خوب است که اقدامات احتیاطی را انجام دهید ، به خصوص زمانی که در حال تمیز کردن ناحیه ای با اجزای ظریف هستید. حتی اگر می خواهید محفظه موتور خودرو را بدون آب تمیز کنید ، باز هم باید سعی کنید محتاط باشید و از قطعات ظریف موتور ماشین خود در برابر رطوبت محافظت کنید. زیرا مواد نانو ممکن است حالت رطوبت ایجاد کنند و بنابراین باید اجزای ظریف مانند اجزای الکتریکی در معرض نور و ورودی هوا را با کیسه های پلاستیکی بپوشانید.
 4. گام چهارم – روغن گیر موتور و یا بهترین محلول شستشوی موتور ماشین نانو را روی موتور بمالید و گریس را پاک کنید. هنگامی که تمامی قسمت های حساس موتور را پوشاندید ، روغن زدا با اسپری نانو را روی موتور اسپری کنید و مطمئن شوید که تمام سطوح را پوشش می دهد. سپس اجازه دهید این فرمول حداقل یک دقیقه روی موتور بماند تا روی چربی و کثیفی روی موتور تاثیر بگذارد. اکنون زمان آن فرا رسیده است که آنها را از موتور پاک کنید. البته در موتورشویی می‌ توانید به جای استفاده از چربی‌ گیر و تمیز کردن موتور خودرو ، از دستمال‌ های چربی‌ گیر و تمیزکننده برای پاک کردن چربی و کثیفی‌ های موتور خودروی خود استفاده کنید. فقط از آنها برای پاک کردن سطوح موتور استفاده کنید.
 5. گام پنجم – موتور را خشک دهید. با تعدادی پارچه میکروفایبر ، موتور را خشک کنید و مطمئن شوید که تمام قسمت‌ ها پاک شده و هیچ رطوبتی باقی نمانده است. همچنین هر بخش و به خصوص زیر شلنگ ها را برای چربی زدایی باقیمانده بررسی کنید. همچنین می توانید از کمپرسور هوا برای خشک کردن استفاده کنید ، به خصوص در مناطقی که دسترسی به آن ها سخت است.
 6. گام ششم – اعمال محافظ بر روی موتور. اگر به دنبال خدمات و سرویسی فراتر از موتورشویی نانو هستید و می‌خواهید کمی درخشش و یک لایه محافظ به پلاستیک‌ ها و لاستیک‌ های موتور اضافه کنید ، می‌ توانید یک محافظ موتور روی آن‌ ها اعمال کنید. اگرچه محافظ های موتور معمولا به صورت اسپری عرضه می شوند ، اما برای جلوگیری از پاشش تصادفی نباید محافظ را مستقیما روی موتور اسپری کنید. در عوض باید آن را با یک حوله میکروفایبر بمالید.
 7. گام هفتم – کیسه ها را باز کرده و موتور را روشن کنید. هنگامی که موتور در نهایت تمیز شد ، قطعاتی را که پوشانده اید باز کنید. سپس موتور را روشن کنید تا ببینید آیا به درستی کار می کند یا خیر. این همچنین به خشک شدن رطوبت بیشتر کمک می کند تا موتور کاملا خشک شود.

تمیز کردن موتور ماشین با مواد نانو مزایای بسیاری دارد. با اجرای این متد ، می‌ توانید سواری نرم‌ تر و ایمن‌ تری داشته باشید و در عین حال خطر آسیب کمتری داشته و آلودگی محیط را کاهش می دهید. اما به خاطر داشته باشید که این کار را با احتیاط انجام دهید زیرا با قطعات ظریف سروکار دارید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه

preloader