0
سبد خرید خالیست.

سمپاشی چیست ؟

سمپاشی حرفه ای چیست

سمپاشی حرفه ای چیست

حشرات و کرم های ریز هیچ جایی در داخل و خارج منزل شما ندارند. مگس ها و سوسک ها ناقل بیماری بوده ، پشه ها و کنه ها از خون انسان تغذیه می کنند و شته ها ، مورچه ها و کرم ها چمن ها و گیاهان را خراب می کنند. سمپاشی حرفه ای و به موقع به عنوان اولین خط دفاعی در اطراف خانه شما ، مانع ورود انواع آفت ها به داخل منزل شما می شود. سمپاشی یک مانعی در سطوح خارجی خانه ایجاد می کند. سمپاشی به استفاده از موادی گفته می‌ شود که با اعمال بر روی پوست بدن ، لباس یا سایر سطوح موجب فراری دادن حشرات ( یا به‌ طور کلی بندپایان ) می‌ شوند. این روش‌ ها با فراری دادن پشه ، مگس ، کک و کنه به‌ طور مستقیم باعث کنترل بیماری‌ هایی که این حشرات ناقلشان هستند می‌ گردد.

اکنون می دانیم سمپاشی چیست . زمان بندی در سمپاشی حرفه ای بسیار حیاتی است. قبل از شروع تجمع تعداد زیادی از حشرات ، عملیات سمپاشی را در محل زندگی و یا کار خود انجام دهید. با تغییر دما و ساعت در طول روز ، حشرات نیز تغییر مکان می دهند. حشره کش های مورد استفاده برای سمپاشی های محیطی به دو شکل مایع یا جامد ( گرانول = دانه های ریز ) هستند. اگرچه نوع مایع آن ها انعطاف پذیری بیشتری برای سطوح عمودی و سخت دارند ، انتخاب مواد مناسب سم پاشی بستگی به نظریه کارشناسان ما دارد.

منبع اصلی مشکلات داخل خانه معملا از بیرون خانه نشات می گیرد. مورچه ها ، سوسک حمام و سایر آفات در داخل خانه به دنبال آب ، غذا و محیط بهتری هستند. نکات کلیدی در مورد رعایت ایمنی در حین سمپاشی چیست :

 • از آنجایی که میزان قرارگیری کودکان در معرض سم ها زیاد است ، بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی دفع کننده ها قرار می گیرند.
 • سم ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید!
 • اجازه ندهید کسی سم ها را به خود اعمال کند.
 • در حین سمپاشی های حرفه ای منزل و یا محیط کارتان سعی کنید لباس های آستین بلند ، دستکش و جوراب بپوشید.

سمپاشی با سم های مایع :

اسپری های آماده سمپاشی به لوله هایی وصل شده و تا غلظت مشخصی ترکیب می شوند. البته متخصصان سم پاشی آن ها را رقیق کرده و با اسپری های دستی با فشار قابل کنترل بر روی سطوح مورد نظر اعمال می کنند. به منظور جلوگیری از ترکیب بیش از حد نیاز حشره کش ها ، ابتدا مقدار اندکی مخلوط کرده تا متوجه شوید تا چه حد پیش خواهد رفت. هنگام سمپاشی منازل در نظر داشته باشید که آن ها تمایل زیادی برای ورود به داخل منزل شما را دارند. غذا ، آب و گرما چیزهایی هستند که بسیاری از حشرات می خواهند.

روش های کنترل آفت زیادی وجود دارد ، اما به طور کلی می توان آن ها را به شش دسته تقسیم کرد : بهداشتی ، بیولوژیکی ، شیمیایی ، فیزیکی ، بخاری ، مه آلودگی و عملیات حرارتی. هر روش می تواند بسته به مقیاس آلودگی و همچنین به نوع آفت ، آلودگی آفات را به درجات مختلفی رفع کند. موثرترین و پرکاربردترین نوع کنترل آفات استفاده از سموم دفع آفات شیمیایی است. سموم مختلفی برای دفع آفت ها وجود دارد و صرف نظر از نوع سم مورد نظر ، مطالعه و پیروی از دستورالعمل های ذکر شده بر روی برچسب محصولات بسیار حائز اهمیت است زیرا به دلیل سمی بودن آن ها سلامتی شما در خطر خواهد بود!

همانطور که از نام آن ها پیداست ، حشره کش ها محصولات شیمیایی هستند که برای از بین بردن حشرات مانند مورچه ها ، سوسک ها ، مگس ها و کک ها طراحی شده اند. بیشتر حشره کش های موجود به دو صورت مایع و جامد هستند :

 1. حشره کش های جامد برای مقابله با آفت هایی همچون مورچه و سایر آفت هایی که دسترسی به آشیانه آن ها سخت بوده و یا به طور خیلی جدی به دنبال غذا هستند ، مناسب است. آن ها گرانول ها را به جای غذا اشتباه می گیرند و سم داخل آن ها به سرعت عمل کرده ، بنابراین بیشتر حشرات اندکی پس از مصرف آن می میرند.
 2. سم های مایع ( اسپری ها ) برای آفت هایی که پرواز می کنند ( همچون مگس و پشه ) و یا نیش می زنند ( همچون کک ) ، بسیار مناسب هستند. بیشتر حشرات ظرف چند دقیقه پس از تماس با اسپری حشره کش می میرند ، اما برخی از اشکالات سرسخت ممکن است باعث شود که شما مجبور شوید چندین بار دیگر محل را اسپری کنید.

مزایای سمپاشی چیست ؟

 • سموم دفع آفات نسبتا ارزان هستند
 • روش های شیمیایی اغلب قابل اطمینان تر هستند
 • استفاده از محصولات کنترل آفات شیمیایی آسان است
 • آنها سریعا عمل می کنند

اکنون می دانیم سمپاشی چیست . صرف نظر از اینکه کدام روش را برای مقابله با آفات رایج انتخاب می کنید ، دستورالعمل های زیر را برای استفاده ایمن از سموم دفع آفات به یاد داشته باشید :

 • دستورالعمل نوشته شده بر روی بسته بندی را همیشه مطالعه کنید.
 • سموم دفع آفات مناسبی را برای کار خود انتخاب کنید.
 • فقط سموم دفع آفات را در مناطق آسیب دیده از آفات اعمال کنید.
 • فقط به اندازه نیاز از سموم دفع آفات استفاده کنید.
 • عملیات سمپاشی در صورت عدم وجود باد باید صورت گیرد.
 • مطمئن شوید که در هنگام پاشیدن سموم دفع آفات ، هیچ کس و حیوان دیگری در نزدیکی حضور نداشته باشند.
 • پس از اتمام سمپاشی تمامی درب و پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد منزل شما شود و از هرگونه بوی نامطبوع مواد شیمیایی طولانی مدت خلاص شوید.
 • اجازه ندهید سایر افراد یا حیوانات به همان اندازه که در دستورالعمل بیان شده است وارد منطقه سمپاشی شده شوند.

اقداماتی که بعد از سمپاشی خانه باید انجام دهید :

 1. از آنجایی که خانه محلی زندگی است پس از انجام سمپاشی لازم است تا اقدامات خاصی و به صورت جدی انجام شود. زمان مناسب سمپاشی باید توسط کارشناسان شرکت سمپاشی منازل مشخص شود. سم تا زمانی که مرطوب است می‌ تواند مسمومیت ایجاد کند. به همین دلیل توصیه می‌ شود هنگام سم پاشی و تا 48 ساعت بعد ، کودکان زیر 6 سال ، خانم های باردار ، افرادی که دچار بیماری های ریوی و قلبی و کلیوی و حساسیت و بیماری های پوستی هستند ، در خانه حضور نداشته باشند. این توصیه را جدی بگیرید! سعی کنید تا حد ممکن در زمان سمپاشی در منزل حضور نداشته باشید.
 2. پس از اتمام سمپاشی تا چند روز کلیه حیوانات خانگی را از محیط دور کنید.
 3. پس از ورود به خانه در و پنجره را باز کنید تا میزان زیادی از بخارهای سمپاشی خارج شود. سپس کاملا منافذ را ببندید تا از ورود مجدد حیوانات موذی به محیط جلوگیری کنید.
 4.  مواظب باشید مواد غذایی در انبار به سموم آغشته نشوند.
 5.  باید سمپاشی خانه تضمینی و بدون نقص باشد. به همین دلیل باید توسط افراد و شرکت های معتبر انجام شود.
سمپاشی حرفه ای

بهترین زمان سمپاشی حرفه ای :

با گرم شدن دما آفات افزایش می یابند ، زیرا به سرعت رشد کرده و یا از خواب بیدار می شوند. با نزدیک شدن به فصل تابستان ممکن است انواع حشرات موذی همچون عنکبوت ، ساس ، مورچه و مگس به خانه شما حمله کنند. خبر خوب این است که می توانید با سمپاشی حرفه ای ، کنترل خانه خود را حفظ کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که بهترین زمان و شیوه سمپاشی چیست ؟ آیا این کار را باید در فصل بهار که هوا ملایم است انجام دهیم و یا باید صبر کنیم تا به تابستان نزدیک شویم ؟!

بهترین زمان سمپاشی حرفه ای ، اوایل فصل بهار است. با سمپاشی در بهار ، فرصت از بین بردن لانه آفت ها را زمانی که همچنان زیاد و پخش نشده اند دارید. سمپاشی به موقع کار کمتری داشته و اثرگذاری و ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر منتظر بمانید تا آفات زیادی را مشاهده کنید ، برای کنترل آلودگی ها کارهای بیشتری باید انجام دهید. البته توجه داشته باشید هیچ وقت برای سمپاشی دیر نیست! اگر تابستان است و متوجه می شوید که در خانه خود نسبت به گذشته عنکبوت و مورچه و سوسک بیشتری می بیند ، می توانید برای سمپاشی حرفه ای اقدام کرده و شاهد نتایج چشمگیری باشید. خدمات کنترل آفات شرکت آس از مواد ، تجهیزات و تکنیک های بسیار پیشرفته ای برای از بین بردن آفات و مستعمرات استفاده می کنند.

سوالی بعدی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که هر چند وقت یکبار باید روند سمپاشی را انجام دهیم ؟! تا زمانی که هیچ گونه آفات و آلودگی در خانه شما وجود نداشته باشد ، سالی یک بار برای سمپاشی ( ترجیحا اوایل فصل بهار ) اقدام نمایید. اگر متوجه مشکلات جدید یا افزایش فعالیت آفات شدید ، سریعا برای بررسی موارد سمپاشی با متخصصین حرفه ای شرکت آس تماس بگیرید. لازم به ذکر است که ممکن است در وهله اول تمامی آفات از بین نروند ، پس نگران نباشید!

اقدامات پیشگیرانه کنترل آفات :

 • منابع غذایی و آب را جمع کنید!
 • مواد غذایی را در ظروف پلاستیکی بسته شده یا شیشه ای نگهداری کنید. زباله های مواد غذایی را در کیسه ها ریخته و محکم درب کیسه را ببندید. هر شب زباله ها را دور بریزید و در خانه نگه ندارید!
 • لوله هایی که نشتی دارد را تعمیر کرده و اجازه ندهید که آب در هیچ قسمتی از خانه شما جمع شود. اجازه ندهید که آب در سینی های زیرگلدان یا یخچال شما جمع شود. الباقی غذا و آب حیوانات خانگی را جمع کنید.
 • درهم و برهمی مکان هایی را برای پرورش و مخفی کردن آفات فراهم کرده و خلاص شدن از شر آنها را سخت تر می کند. از چیزهایی مانند روزنامه ها ، مجلات یا مقوا خلاص شوید.
 • مکان هایی همچون ترک و شکاف های اطراف کابینت را ببندید. برای پر کردن فضاهای اطراف لوله از پشم فولادی استفاده کنید. هر سوراخ را با سیم های سوراخ دار بپوشانید.
 • حیوانات خانگی و کودکان را از مناطقی که سموم دفع آفات استفاده شده است دور نگه دارید.
 • پس از انجام اقدامات پیشگیرانه ، می توانید از طعمه ها به عنوان اولین خط دفاعی شیمیایی در برابر حشرات یا جوندگان استفاده کنید.
 • اگر از شرکت های سمپاشی درخواست کمک می کنید ، از آنها بخواهید تا قبل از استفاده از سموم دفع آفات منبع این مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنند.
 • در روند سمپاشی حرفه ای فقط از مواد شیمیایی مناسب منازل استفاده کنید.

تا به اینجا قطعا متوجه شده اید که سمپاشی چیست . اگر این روند به صورت صحیح و موثر انجام شود ، راه بسیار موثری برای کنترل آفات و حشرات خواهد بود. به منظور دستیابی به بهترین نتیجه باید از سه نوع سموم مختلف استفاده شود :

 1. سموم با اثرگذاری سریع : قابل استفاده برای سطوح ( حتی سطوحی که انسان نیز با آن در تماس است همچون کاناپه )
 2. سموم قابل ته نشین = قابل استفاده برای داخل مبلمان ، ترک ها و شکاف ها و قسمت زیرین سطوحی که لمس می کنیم
 3. سموم گرد و خاک = مناسب برای ترک ها و شکاف ها و حفره ها همچون پریز برق و یا نواره‌ چوبی دور کف اتاق

سمپاشی منازل غرب تهران چیست

شرکت خدماتی آس آمادگی کامل برای فعالیت در سمپاشی حرفه ای در مناطق غرب تهران را دارد. سمپاشی ساختمان غرب تهران توسط کادر حرفه ای و با تجربه انجام شده و اصول ایمنی برای سلامت خانواده ها به طور کامل لحاظ می شود. شرکت سمپاشی آس ، تنها مرجع رسمی برای از بین بردن آفات و جانوران موذی در شهر تهران است. تنها با یک تماس متخصصین آس برای انجام خدمات سمپاشی در محل حاضر می شوند.

سمپاشی منازل جنوب تهران

منطقه جنوب تهران دارای محلات قدیمی و ساختمان هایی با بافت قدیمی است. قرار گرفتن ساختمان های قدیمی در مجاورت ساختمان های جدید و تازه ساز ، فضای بیشتری را برای انتشار حشرات و موجودات موذی فراهم کرده است. سمپاشی مناطق جنوب تهران در حفظ سلامت خانواده های تهرانی نقش موثری دارد. اگر ساکن جنوب تهران هستید می توانید به صورت تلفنی و یا آنلاین با متخصصان شرکت آس جهت امور سمپاشی هماهنگ کنید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader