0
سبد خرید خالیست.

دوربین مدار بسته دید در شب چیست ؟

دوربین مدار بسته دید در شب چیست

دوربین مدار بسته دید در شب در واقع دوربین های امنیتی برای دیدن در شرایط کم نور یا عدم نور هستند. با استفاده از مادون قرمز ، دوربین های مدار بسته این امکان را فراهم می کنند که حتی در کمترین شرایط نوری در حالی که تصاویر رنگ واضحی را در ساعات روشنایی روز نشان می دهند ، موثر باشند. آیا به دنبال بهترین دوربین های مداربسته دید در شب برای فضای باز هستید ؟ آیا دوربین های مدار بسته مورد نظر شما بهترین دید در شب را دارند ؟ آیا باید دوربین های دید در شب بی سیم را خریداری کنید ؟ کدام یک را انتخاب کنید ؟ آیا باید دوربین امنیتی را از طریق پنجره های شیشه ای نصب کنید ؟ این کار حتی بعد از خواندن بررسی های فراوان درباره دوربین های امنیتی دید در شب به این آسانی نیست. به منظور مرتب کردن همه سردرگمی های شما در مورد انواع دوربین های مدار بسته ، در زیر همه موارد مرتبط و مهم را توضیح داده ایم. پس با آس همراه باشید!

مشاهده قیمت دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته دید در شب چیست ؟

این دسته از دوربین ها با نام ” دوربین مادون قرمز ” یا ” دوربین IR ” نیز شناخته شده اند. LED های مادون قرمز در اطراف لبه های خارجی لنز دوربین قرار گرفته اند که شرایط دید در شب را برای دوربین فراهم می کنند. این دسته از دوربین ها برای ضبط و مشاهده فیلم نظارت در هنگام نور کم و تاریکی کامل طراحی شده اند که در اشکال مختلف همچون گنبدی ، گلوله ای و PTZ در دسترس هستند.

اکثر سرقت ها و دزدی ها در تاریکی شب اتفاق می افتد. به منظور ایجاد امنیت برای منزل ومحیط کسب و کارتان کارهایی همچون نصب نور حساس به حرکت و دوربین های مدار بسته دید در شب است که می توانید به راحتی انجام دهید. این دسته از دوربین ها بسیار حساس به حرکت هستند و هنگام تشخیص حرکت هشدارهای بلادرنگ را ارسال کرده و بنابراین بلافاصله خواهید فهمید که شخصی بدون اجازه شما در تلاش برای ورود به ملک شما می باشد. در نظر داشته باشید که دوربین های امنیتی فاقد دید در شب قادر به مشاهده حرکت ها در شب نمی باشند ، ، بنابراین همیشه قادر به تشخیص حرکت نیستند.

نحوه عملکرد دوربین مدار بسته دید در شب چگونه است ؟

سه نوع مختلف فناوری دید در شب وجود دارد و هر نوع فناوری دارای یک مکانیسم کار متفاوت است. دانستن نحوه مکانیسم کار دوربین های امنیتی دید در شب بسیار مهم است. فناوری این دوربین ها بسیار هوشمندانه است ، زیرا ناحیه ای را با نور نامرئی که چشم انسان قادر به دیدن آن نیست بررسی می کند. چشم انسان آن را سیاه و سفید می بیند و به هیچ وجه قادر به تشخیص نور IR نیست ، اما دوربین با استفاده از نور روشن تولید شده می تواند وضوح خارق العاده ای را ضبط کند. دلیل اینکه چشم انسان نمی تواند نور IR را ببیند این است که طول موج طولانی تر و فرکانس کمتری نسبت به نور معمولی دارد که برای چشم انسان قابل مشاهده است.

بهترین مدل دوربین مداربسته دید در شب چیست ؟

بهترین دوربین های مداربسته دید در شب از فناوری به نام ” اشعه مادون قرمز هوشمند ” استفاده می کنند ، یک فناوری تعبیه شده در برخی دوربین های مدار بسته که شدت LED های مادون قرمز دوربین را برای جبران فاصله یک شی تنظیم می کند تا مادون قرمز بیش از حد در معرض جسم قرار نگیرد. این دسته از دوربین ها می تواند ابزاری عالی برای طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف همچون موارد ذکر شده در لیست زیر باشد :

 1. دوربین های مداربسته دید در شب می توانند حرکت ها را تشخیص داده و هشدار را برای شما ارسال کنند که معمولا برای محافظت از خانه یا محل کار استفاده می شود.
 2. با استفاده از این دوربین ها می توانید چهره ها و پلاک ها را ثبت کنید تا در اختیار مقامات قرار دهید.

امنیت املاک تجاری یا شخصی شما از اهمیت بالاتری برخوردار است و شما باید بتوانید محل کار خود را هم در طول روز و هم شب ها کنترل کنید و از امنیت آن اطمینان حاصل کنید. انتخاب دوربین امنیتی شما بخشی جدایی ناپذیر از این امر است. یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب دوربین امنیتی خود به آن توجه کنید ، اطمینان از وضوح بالا ، حداقل 1080p یا بالاتر است.موضوع مهم دیگری که هنگام خرید انواع دوربین مدار بسته باید در نظر بگیرید ” دوربرد ” آن است که باید حداقل به 10 متر دورتر برسد. همچنین باید ضد آب باشد ، زیرا این امر برای یک دوربین در فضای باز ضروری است. چیزی که باید هنگام انتخاب خرید انواع دوربین ها تصمیم بگیرید این است که آیا به یک دوربین سیاه و سفید نیاز دارید یا رنگی! معمولا دوربین های سیاه و سفید ویدئوهای دقیق تری در نور کم ضبط می کنند ، بنابراین دوربین های رنگی معمولا گزینه بهتری برای محیط های روشن محسوب می شوند.

نصب دوربین مدار بسته دید در شب :

دوربین های امنیتی دید در شب را می توان در مکان های داخلی و خارجی نصب کرد. حالت شب سیاه و سفید تصاویر واضح و دقیق تری از اشیا زنده و بی جان به طور یکسان فراهم می کند. دوربین های امنیتی با قابلیت دید در روز / شب یا نورپردازی مادون قرمز برای محافظت از اموال شخصی شما در خانه یا تامین امنیت شغلی شما وسیله ای عالی هستند. این دوربین های امنیتی دید در شب سبک های مختلفی را ارائه می دهند تا نیازهای امنیتی شخصی شما را برآورده کنند. مهم نیست دلیل شما برای نصب سیستم نظارت تصویری چیست ، دوربین های امنیتی خیال شما را راحت کرده و شما را در امنیت کامل نگه می دارند.

شما می توانید همزمان چندین مکان از ملک خود را کنترل کنید. در صورت شناسایی فعالیت مشکوک یا بازدید کنندگان ناخوشایند ، می توانید به مکانی امن نقل مکان کنید و یا به سرعت با پلیس تماس بگیرید.

همچنین توجه داشته باشید که ضبط فیلم در شب ابزاری بسیار ارزشمند است که می تواند به عنوان شواهد حیاتی در اتاق دادگاه عمل کند. به یاد داشته باشید که هر جرمی را که در ویدئو ضبط شده است ، به مجریان قانون گزارش دهید و ضبط واقعی را در اختیار آنها قرار دهید.

ویژگی دوربین مدار بسته دید در شب برای کارهایی با امنیت بالا و مشاغل و خانه هایی که نظارت شبانه در آنها ترجیح داده می شود ، ضروری است. مدل های مختلفی از دوربین های دید در شب سیاه و سفید متناسب با نیازهای ویژه امنیتی و نظارتی شما موجود است.

دیگر نیازی به اتکا به فناوری دید در شب منسوخ شده ندارید ، زیرا متوجه خواهید شد که دوربین های نظارتی شبانه روزی با فیلترهای جدید IR و روشن کننده های مادون قرمز از نظراقتصادی مقرون به صرفه ، قابل اعتماد و کارآمد برای نیازهای امنیتی منزل یا محل کار شما هستند.

اهمیت خرید و نصب انواع دوربین مدار بسته

اجازه ندهید فعالیت جنایی یا موقعیت های خطرناک زندگی شما را کنترل کند. دوربین های مدار بسته دید در شب از شما محافظت می کنند و به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر جنایاتی مانند دزدی ، سرقت از منازل و تخریب عمل می کنند. برای نظارت و ضبط محیط اطراف خود ، به فناوری دوربین دید در شب مطمئن اعتماد کنید ، بنابراین می توانید در برابر موارد ناشناخته احساس امنیت داشته باشید. مدل های مقرون به صرفه زیادی برای انتخاب وجود دارد و استفاده از فناوری دید در شب سرمایه ای ارزشمند است که نباید از آن غافل شد!

مقایسه دوربین های مدار بسته رنگی و سیاه-سفید دید در شب

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشید که آیا باید دوربین های رنگی را خریداری کنید و یا دوربین های سیاه و سفید ؟! هیچ پاسخی ” درست ” یا ” غلطی ” برای این سوال وجود ندارد. در بعضی موارد دوربین مدار بسته دید در شب سفید و سیاه بسیار بهتر از دید در شب رنگی است و بالعکس. هنگام انتخاب بهترین دوربین IP دید در شب باید 5 عامل مهم ذکر شده در لیست زیر را در نظر بگیرید :

کیفیت تصویر

همانطور که در بالا ذکر شد ، دوربین های دید در شب با کیفیت بالا می توانند فیلم های سیاه و سفید و همچنین فیلم های رنگی ضبط کنند. با این حال ، دید در شب سیاه و سفید در آن دوربین ها همیشه بسیار بهتر از دید در شب رنگی در کیفیت تصویر است. اگر دوربین دارای سنسور تصویر نور ضعیف باشد ، اوضاع فرق می کند.

فضای ذخیره سازی

تصاویر دید در شب رنگی عناصر بیشتری نسبت به سیاه و سفید دارند ، بنابراین فضای ذخیره سازی بیشتری را اشغال می کند. بنابراین اگر فضای ذخیره سازی برای شما نگران کننده است ، گزینه دید در شب سیاه و سفید می تواند انتخاب بهتری باشد.

دوربرد دوربین

قطعا دوربین مدار بسته دید در شب سیاه و سفید دامنه بیشتری از دید در شب رنگی را پوشش می دهد. به عنوان مثال در فاصله 100 فوت در منطقه نظارت ، حالت سیاه و سفید تصاویر واضحی را ثبت می کند.

قیمت

قیمت سنسورهای تصویر نور ضعیف همیشه بالاتر از سنسورهای عادی است. بنابراین ، قیمت دوربین های امنیتی با سنسورهای تصویرنور ضعیف ممکن است کمی بیشتر از آنهایی که سنسور نور ضعیفی ندارد ، باشد.

نصب

در برخی مکان ها ممکن است به دوربین های مدار بسته رنگی نیاز داشته باشید ( در مقایسه با دوربین های سیاه و سفید ). در زیر متداول ترین نقاط نصب دوربین های امنیتی دید در شب وجود دارد :

 • شرکت های بزرگ
 • هتل ها
 • استراحتگاه ها
 • راه ورودی
 • اتاق نشیمن
 • حیاط ( قسمت جلو وعقب حیاط )
 • ورودی فروشگاه ها

نحوه انتخاب دوربین مدار بسته دید در شب بی سیم

عوامل زیادی در انتخاب نهایی شما تاثیرگذار است. اما به یاد داشته باشید ، یک دوربین امنیتی بی سیم در فضای باز با کیفیت بالا و دارای دید در شب دارای ویژگی های زیر است :

 • کیفیت بالا = وضوح دوربین امنیتی حداقل باید به 1080p برسد. هرچه وضوح تصویر دوربین دید در شب بیشتر باشد ، جزئیات و تصاویر واضح تری از جمله جزئیات صورت و پلاک ها را ضبط می کند.
 • ضد آب = دوربین های مدار بسته باید در زیر نور آفتاب ، سرما ، گرما ، برف و باران مقاوم باشد. بنابراین کد IP آن حداقل باید به IP65 برسد.
 • محدوده IR = این ویژگی نشان می دهد که این دوربین قابلیت ضبط تا چه مسافتی را دارد. دور برد دوربین ها باید حداقل 30 فوت باشد.
 • 3D DNR = این ویژگی به حذف اختلال تصویر در فیلم های روز و شب کمک می کند و این یک فناوری اساسی است که باید در یک دوربین با کیفیت بالا و دارای دید در شب استفاده شود.
 • میدان دید گسترده = هرچه زاویه دید دوربین نظارت بیشتر باشد ، فیلم بیشتری ضبط کرده و منطقه خطای کمتری خواهد داشت.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader