0
سبد خرید خالیست.

دوربین مدار بسته برای منزل

دوربین مدار بسته برای منزل

دوربین مدار بسته برای منزل

شاید برای همه ما این سوال پش بیاید که آیا نصب دوربین مدار بسته در منزلمان کار واجبی است ؟! تفاوت بین دوربین های بی سیم و با سیم چیست ؟! در این مقاله سعی کرده ایم به این موضوع بپردازیم. پس با آس همراه باشید!

سالهاست که نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه ها ، پارکینگ ها و سایر مکان های عمومی فراگیر شده است. امروزه به لطف نصب آسان و کاهش قیمت ها ، یک انتخاب بسیار ایده آل برای ساختمان های مسکونی نیز می باشد. شما می توانید دوربین مدار بسته را جداگانه و یا به عنوان بخشی از سیستم امنیتی خریداری کنید. بسته به نوع دوربین ، به تجهیزات مختلفی همچون رابط و ضبط کننده فیلم دیجیتال ( DVR ) برای ذخیره و مشاهده فیلم ، برای نصب دوربین مدار بسته خانگی نیاز خواهید داشت. دوربین مدار بسته فقط یک خط دفاع در برابر جرم محسوب شده و در صورت ترکیب با سایر اقدامات مانند زنگ سارق ، قفل درب و پنجره و چراغ های امنیتی بهترین کارایی را خواهد داشت.

نحوه کارکرد دوربین مدار بسته خانه

دوربین مدار بسته خانگی سیم دار

این دسته از دوربین ها جز ارزان ترین و رایج ترین انواع دوربین های مدار بسته محسوب می شوند که در آن یک سیم به صورت مستقیم از دوربین به مانیتور متصل می شود. تنها مشکل این است که نصب سیم ها ، از جمله رابط و کابل های بسط داده شده ، ممکن است اندکی دشوار باشد.

دوربین مدار بسته منزل بدون سیم

با استفاده از این نوع سیستم ، دوربین ها با استفاده از فناوری آنالوگ یا دیجیتال تصاویر را به رایانه ، تبلت یا تلفن همراه خود منتقل می کنند. بسیاری از دوربین های امنیتی هوشمند به برنامه ای لینک می شوند تا هنگامی که شما خانه نیستید ، بر منزل شما نظارت شود. دوربین های دیجیتال معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار بوده ، اما گران تر هستند. سیستم های بی سیم با دستگاه هایی همچون تلفن بی سیم ، روتر و مایکروویو تداخل دارند و توسط آجرهای بسیار سنگین یا اشیاء فلزی می توانند مسدود شوند. در صورت از بین رفتن اتصال اینترنت شما ، فیلمبرداری دوربین مدار بسته منزل شما ممکن است قطع شود.

دوربین مدار بسته IP برای منزل

این ها دوربین هایی هستند که از شبکه یا پورتال اینترنت ( IP ) شما برای ارسال تصاویر به روتر رایانه شما استفاده می کنند و به شما امکان می دهند از مکان های از راه دور به فیلم از طریق اینترنت دسترسی پیدا کنید.

دوربین مدار بسته خانگی در فضای باز

اگر از دوربین های مدار بسته خارج از منزل استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها ضد آب بوده و دارای رتبه IP پیشنهادی 66 هستند. شما باید یک کابل را به منبع تغذیه وصل کنید. در این شرایط دوربین ها را باید در مکانی دور از دسترس قرار داده ، اما محل آن ها به گونه ای باشد که به راحتی بتوانید آن را تمیز کرده و سرویس کنید.

دوربین مدار بسته در محیط داخل منزل

این دسته از دوربین ها به سه نوع تقسیم می شوند :

  1. سیم دار
  2. بی سیم
  3. کابل های برق شبکه ای ( این ها به پریز برق شما وصل شده و تصاویر را به دستگاه ذخیره سازی منتقل می کنند )

نصب دوربین های بی سیم برای محیط داخل خانه پیشنهاد نمی شود ، مگر اینکه سیگنال را بتوان رمزگذاری کرد زیرا هر کسی در محدوده و با استفاده از گیرنده مناسب قادر به مشاهده تصاویر خواهد بود.

وضوح تصویر دوربین مدار بسته برای منزل

وضوح دوربین مدار بسته در خطوط اندازه گیری می شود – هرچه این میزان بالاتر باشد ، تصویر واضح تر خواهد بود. کیفیت تصویر همچنین به اندازه و نوع تراشه ای که دوربین از آن استفاده می کند ، لینک می شود. به طور کلی ، تراشه های CMOS کوچکتر نسبت به نمونه های بزرگتر CCD مانند “1/4 و “1/3 از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. دوربین های دارای تراشه های ریز نیز تمایل دارند نور کمتری را به خود اختصاص دهند ، بنابراین در نور کم تصاویر کمتری تولید می کنند. حساسیت نور با لاکس ( فیزیک – واحد سنجش نور برابر با یک لومن در متر مربع ) اندازه گیری می شود که می تواند از 130,000 تا 0.001 لاکس باشد.

هرچه میزان لاکس کمتر باشد ، در هنگام عدم وجود نور زیاد دوربین با کیفیت بهترین ضبط خواهد کرد. اگر از تصویر دوربین مدار بسته برای منزل در دادگاه جهت شناسایی شخصی استفاده می کنید ، به تصاویری با کیفیت بالا نیاز خواهید داشت. با این حال ، برای دستیابی به بهترین نتیجه به وضوح تصویر بالایی نیاز خواهید داشت و همین موضوع باعث می شود قیمت دوربین بالا رود و به فضای ذخیره زیادی نیاز داشته باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که تاریخ و زمان استفاده شده برای تصاویر به صورتدقیق تنظیم شده باشد!

ویژگی های دوربین مدار بسته خانگی :

قابلیت ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته

اکثر سیستم های خانگی از یک دیسک سخت رایانه شخصی یا ضبط کننده فیلم دیجیتال مستقل ( DVR ) استفاده می کنند. مهمترین مزیت سیستم های متصل به رایانه این است که آنها اغلب برای مشاهده تصاویر دارای نرم افزار خاصی هستند. برخی از سیستم های مبتنی بر DVR نیز از این امکانات برخوردار هستند. اطمینان حاصل کنید که سیستم شما به شما این امکان را می دهد تا تصاویر را با فرمت گسترده ای مانند Mpeg ذخیره کنید. در غیر این صورت ممکن است در صورت نیاز به بارگیری و مشاهده تصاویر روی سایر سیستم ها ، مانند آنهایی که توسط پلیس استفاده می شود ، با مشکل جدی مواجه شوید. همچنین مطمئن شوید که اگر دوربینی دارید که تصاویری با کیفیت بسیار بالا ضبط می کند ، PC یا DVR شما قادر به ضبط آنها باشد.

دسترسی از راه دور

برخی از دوربین های مدار بسته خانه مانند سیستم های IP ، به شما این امکان را می دهند تا تصاویر را از طریق اینترنت با استفاده از رایانه شخصی یا تلفن هوشمند بررسی کنید. گزینه های دیگر شامل ایمیل یا اعلان های متنی هنگام فعال شدن دوربین است.

قابلیت دید در شب دوربین دار بسته خانگی

دوربین های دار بسته تک رنگ ( سیاه و سفید ) در نورهای کم ، به ویژه در مواردی که از نور مادون قرمز استفاده می شود ( ویژگی که در اکثر دوربین های دار بسته وجود دارد ) بیشترین تاثیر را دارند. می توانید دوربین دار بسته نزل را به گونه ای تنظیم کنید که در طول روز به صورت رنگی فیلمبرداری کنید و شب ها به صورت تک رنگ ( سیاه و سفید ).

تشخیص حرکت

برخی از دوربین های مدار بسته دارای سنسوری هستند که هنگام تشخیص حرکت ، آنها را روشن می کند. حتی اگر بخواهید میزان فیلم ذخیره شده را کاهش دهید ، می توانید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

دوربین مدار بسته خانگی و حریم خصوصی

اگر به فکر تهیه یک سیستم دوربین مدار بسته خانگی در خارج از ملک خود هستید ، باید مطابق قوانین حفظ حریم خصوصی رفتار کنید. این بدین معناست که دوربین شما نباید مکان های عمومی ، خانه و باغ افراد دیگر را فیلمبرداری کند. از این رو بهتر است حتما با همسایگان خود در این باره صحبت کنید!

دوربین های مدار بسته چگونه وصل می شوند ؟

اکثر دوربین های امنیتی از وای-فای استفاده می کنند ، اما همه آنها منحصرا به آن وصل نمی شوند. برخی از آنها بلوتوث را برای کنترل محلی و تنظیم آسان تر از طریق تلفن هوشمند شما اضافه می کنند ، در حالی که برخی دیگر استانداردهای شبکه اتوماسیون جداگانه را برای تعامل با دستگاه های دیگر به کار می گیرند. برای اکثر دوربین های مدار بسته خانه ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های مربوط به یک برنامه را دنبال کنید تا آنها را به شبکه خانگی خود متصل کنید.

دوربین مدار بسته خانه

پس از اتصال دوربین تقریبا و مطمئنا از طریق تلفن هوشمند یا تبلت خود به آن دسترسی خواهید داشت. امروزه اکثر قریب به اتفاق دوربین های امنیتی خانگی دارای برنامه های تلفن همراه هستند و بسیاری از آنها به دلیل انجام همه کارها ، کاملا به آن برنامه ها تمرکز دارند. برخی از آنها دارای پورتال وب هستند که انعطاف پذیری را برای دسترسی به فیلم ها و هشدارهای شما از هرجایی اضافه می کنند.

ویژگی های دوربین مدار بسته منازل مسکونی

  • ذخیره سازی : اکثر سیستم های دوربین مدار بسته از هارد دیسک کامپیوتر یا ضبط کننده ویدئوی دیجیتال مستقل (DVR) استفاده می کنند. مزیت اصلی سیستم های متصل به کامپیوتر این است که اغلب با نرم افزاری برای مشاهده تصاویر همراه هستند. برخی از سیستم های مبتنی بر DVR نیز این امکانات را دارند.
  • فرمت ها : مطمئن شوید که سیستم دوربین مدار بسته برای منزل به شما اجازه می دهد تصاویر را در قالب های پرکاربرد مانند Mpeg ذخیره کنید. در غیر این صورت ممکن است در صورت نیاز به دانلود و مشاهده تصاویر در سیستم های دیگر مانند موارد استفاده شده توسط پلیس ، مشکلاتی وجود داشته باشد. علاوه بر این اگر دوربینی دارید که می تواند تصاویر با کیفیت بالا ضبط کند ، مطمئن شوید که رایانه شخصی یا DVR قادر به ضبط آنها است.
  • دسترسی از راه دور : دوربین های امنیتی بی سیم به شما امکان می دهند تصاویر را از طریق اینترنت با استفاده از رایانه شخصی یا تلفن هوشمند بررسی کنید. گزینه‌ های دیگر عبارتند از اعلان‌ های ایمیل یا متنی هنگام فعال شدن دوربین‌ ها.
  • دید در شب : دوربین‌ های مداربسته تک رنگ ( سیاه و سفید ) در نور کم موثرترین هستند ، به‌ ویژه زمانی که با نور مادون قرمز یکپارچه استفاده می‌ شوند – این ویژگی در برخی دوربین‌ ها یافت می‌ شود. می‌ توان از دوربین‌ های مداربسته‌ ای استفاده کرد که در طول روز فیلم‌ برداری رنگی می‌ کنند و وقتی هوا تاریک می‌ شود به حالت تک رنگ تغییر می‌ کنند. همه دوربین‌ های امنیتی بی‌ سیم به طور موثر در روز و شب فیلم‌ برداری می‌ کنند.
  • تشخیص حرکت : برخی از دوربین های مداربسته دارای سنسوری هستند که با تشخیص حرکت ، آنها را روشن می کند. اگر می خواهید میزان فیلمی را که ذخیره می کنید کاهش دهید ، می تواند مفید باشد.

اگرچه قابلیت‌ ها از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است ، دوربین‌ های مدار بسته برای منازل مسکونی به شما این امکان را می‌ دهند که از طریق ویدیوی زنده یا ضبط‌ شده آنچه را که در خانه‌ تان می‌ گذرد نظارت کنید. اما همه دوربین ها به یک اندازه ساخته نمی شوند. برخی آلارم‌ها دارند یا می‌ توانند هنگام شناسایی فعالیت برای شما اعلان ارسال کنند ، برخی صدای دو طرفه ارائه می‌ دهند ، برخی برای نظارت بر کودک شما هستند و برخی حتی به عنوان هاب اتوماسیون خانگی کامل عمل می‌ کنند. اگرچه رزولوشن 1080p عموما رزولوشن استاندارد اکثر دوربین های مدار بسته است ، مدل‌ هایی با سنسورهای با وضوح بالاتر مزایایی نیز دارند. تعداد کمی از دوربین های امنیتی خانگی دارای لنزهای زوم اپتیکال هستند ، اما تقریبا همه آنها دارای زوم دیجیتال هستند که هر چیزی را که دوربین ضبط می کند ، برش داده و بزرگ می کند. هرچه یک سنسور دوربین مگاپیکسل بیشتری داشته باشد ، می توانید بیشتر به صورت دیجیتال بزرگنمایی کنید و همچنان بتوانید چیزها را به وضوح ببینید.

هنگام خرید انواع دوربین مدار بسته برای منزلتان علاوه بر وضوح ، میدان دید را نیز در نظر بگیرید. همه دوربین های امنیتی دارای لنزهای زاویه باز هستند ، اما همه زوایای یکسان ایجاد نمی شوند. بسته به میدان دید لنز ، می تواند بین 100 تا 180 درجه را ببیند. این یک محدوده بزرگ از نظر مخروط دید دوربین است. اگر می خواهید یک منطقه بزرگ را تماشا کنید ، باید دوربینی با میدان دید بسیار وسیع در نظر بگیرید. قابلیت حرکت مکانیکی و کج کردن دوربین نیز یک مزیت بزرگ است.

دوربین مدار بسته منازل مسکونی
دوربین مدار بسته منازل مسکونی

دوربین های امنیتی مدار بسته چگونه به یکدیگر متصل می شوند ؟

اکثر دوربین های امنیتی از Wi-Fi استفاده می کنند ، اما همه آنها منحصرا به آن متکی نیستند. برخی بلوتوث را برای کنترل محلی و راه‌ اندازی آسان‌ تر از طریق تلفن هوشمند شما اضافه می‌ کنند ، در حالی که برخی دیگر استانداردهای شبکه اتوماسیون خانگی جداگانه را برای تعامل با دستگاه‌ های دیگر مانند ترکیب می‌ کنند. برای اکثر دوربین ها ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های یک برنامه را دنبال کنید تا آنها را به شبکه خانگی خود متصل کنید. پس از اتصال دوربین ، می توانید از طریق تلفن هوشمند یا رایانه خود به انواع دوربین مدار بسته نصب شده دسترسی داشته باشید. اکثریت قریب به اتفاق دوربین های امنیتی خانگی امروزه دارای برنامه های تلفن همراه هستند و بسیاری از آنها برای انجام هر کاری کاملا حول آن برنامه ها تمرکز می کنند. برخی از آنها دارای پرتال های وب نیز هستند که انعطاف پذیری برای دسترسی به ویدیوها و هشدارهای شما را از هر نقطه اضافه می کنند.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader