0
سبد خرید خالیست.

آموزش نحوه صحیح تنظیم فشار پکیج

آموزش نحوه صحیح تنظیم فشار پکیج

تنظیم فشار پکیج / فیلم تنظیم فشار پکیج / خطرات بالا رفتن فشار پکیج

اگر در سیستم گرمایش و آب گرم منزل و یا اداره شما مشکلی پیش آمده است ، ممکن است مشکل اصلی در تنظیم فشار پکیج دیواری باشد. این راهنمای مفید نحوه بررسی اینکه آیا دیگ بخار شما فشار آب پایینی دارد و چگونه می توانید آن را تحت فشار مجدد قرار دهید توضیح می دهد. اگر مشکوک هستید که پکیج دیواری شما از فشار کم رنج می برد ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به گیج فشارسنج آب در جلوی پکیج دیواری نگاه کنید. بویلرهای مختلف دارای فشارسنج های متفاوتی هستند ، بنابراین جستجوی اطلاعات مناسب ضروری است. این را می توان در دستورالعمل های کاربر برای دیگ بخار یافت. اگر سنسور دیجیتال دارید ، فشار دیگ بخار شما معمولا با میله نشان داده می شود. اگر میزان خواندن روی صفحه نمایش کمتر از 1 بار است ، این نشانه آن است که فشار پایینی وجود دارد. صفحه نمایش شما همچنین ممکن است با ارائه هشدار فشار یا قرائت چشمک زن فشار پایینی را نشان دهد. اگر سنسور هیدرولیک دارید ، احتمالا قرائت دیگ بخار شما بر روی صفحه قرار دارد. قسمت های قرمز رنگ روی صفحه وجود دارد که نشان دهنده فشار کم و زیاد است. اگر سوزن نشانگر در قسمت قرمز در سمت چپ باشد ، فشار بسیار کم است. اگر در قسمت قرمز در سمت راست قرار دارد ، فشار آب بسیار زیاد است.

نکته : فشار آب پکیج دیواری را به طور منظم بررسی کنید تا از بیدار شدن از خواب بدون هیچ گونه سیستم گرمایش یا آب داغ جلوگیری کنید!

تنظیم فشار پکیج دیواری مناسب چقدر است ؟

در حالت ایده آل ، می خواهید خواندن بین یک تا دو نوار را ببینید. وقتی رادیاتورهای شما سرد هستند ، دیدن فشار آب یک بار طبیعی است. هر چیزی زیر یک بار فشار کم در نظر گرفته می شود ، در حالی که 2.75 بار و بالاتر فشار بالا محسوب می شود. به یاد داشته باشید ، اگر فشار زیادی را روی پکیج منزل خود مشاهده می کنید ، بهتر است با تکنسین های حرفه ای و مجرب شرکت آس تماس بگیرید تا مشکل تنظیم فشار پکیج دیواری را در اسرع وقت برطرف کنند. سناریوهای کمی وجود دارد که ممکن است باعث شود فشار دیگ بخار بیشتر از حد مجاز شود. ممکن است سیستم گرمایشی بیش از حد آب پر شده باشد ، یا دستگاه های فشاردهی در دیگ بخار خراب شوند. کاهش فشار زیاد روی دیگ بخار می تواند خطرناک باشد ، بنابراین همیشه بهترین کار این است که اجازه دهید مهندس گرمایش واجد شرایط این کار را برای شما انجام دهد.

دلایل پایین بودن فشار پکیج دیواری

معمولا فشار کم دیگ بخار از دو موضوع اصلی ناشی می شود :

 1. نشتی رادیاتور
 2. نشتی در سیستم گرمایش

نشتی رادیاتور

یک مشکل می تواند بعد از نشتی رادیاتورها رخ دهد. خروج آب از سیستم گرمایش مرکزی می تواند منجر به کاهش فشار شود. خوشبختانه راهی وجود دارد که می توانید فشار را در سیستم دیگ بخار خود افزایش دهید ، بدون این که مجبور باشید از مهندس کمک بخواهید.

نشتی در سیستم گرمایش

دلیل دیگر فشار کم پکیج این است که ممکن است جایی از سیستم گرمایش مرکزی شما نشتی داشته باشد. این نشت ممکن است کوچک و به سختی قابل درک باشد ، به همین دلیل است که افت فشار تدریجی بوده است. با جستجوی وصله های مرطوب در نزدیکی رادیاتورها ، لوله ها و دیگ بخار می توانید متوجه شوید که چنین چیزی وجود دارد. به یاد داشته باشید ، در داخل واحد دیگ بخار به دنبال نشت نباشید. این امر بهتر است توسط متخصصین حرفه ای شرکت آس انجام شود!

آموزش تنظیم فشار پکیج

در مرحله اول ، قبل از شروع تنظیم فشار پکیج باید دفترچه راهنمای پکیج دیواری خود را بررسی کنید. هر بویلر متفاوت است ، بنابراین ابتدا به دستورالعمل سازنده بروید. بسیاری از تولید کنندگان همچنین فیلم های آموزشی تنظیم فشار پکیج دیواری را در وب سایت خود ارسال می کنند ، بنابراین آنها را نیزگام به گام بررسی کنید. در اینجا مراحل اساسی برای فشار مجدد دیگ بخار شما ، در صورت داشتن حلقه پر کردن ، ذکر شده است :

 1. ابتدا پکیج دیواری خود را خاموش کرده و زمان کافی برای خنک شدن به آن بدهید.
 2. حلقه پر کردن را بررسی کنید ، مطمئن شوید که دو سر آن متصل و محکم است.
 3. سپس دو سوپاپ را باز کنید. باید صدای ورود آب سرد اصلی به سیستم را بشنوید.
 4. شیرها را باز نگه دارید تا فشار فشار روی دیگ بخار به 1.5 بار برسد.
 5. سپس ، هر دو سوپاپ را یکی یکی ببندید.
 6. دیگ را دوباره روشن کنید. بسته به دیگ بخار ، ممکن است لازم باشد دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید.
 7. سپس ، حلقه پر کردن را باز کرده و آب باقی مانده در حلقه را بگیرید.
 8. حلقه پرکن را تمیز کرده و در مکانی امن نگه دارید.

حتما مطالعه کنید : مشکلات عیب یابی پکیج دیواری

اگر پکیج دیواری شما کلید تنظیم دوباره فشار دارد :

 1. دیگ را خاموش کرده و منتظر بمانید تا سرد شود.
 2. سینی مخفی زیر دیگ را پیدا کنید و کلید و شکاف را در جای خود قرار دهید.
 3. سپس ، کلید را در شکاف قرار دهید و مطمئن شوید که با سیگنال ” قفل باز ” مطابقت دارد.
 4. سپس کلید را محکم فشار داده و به علامت ” قفل بسته ” بچرخانید.
 5. مهره مربع سفید را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا آب به دیگ بخار جاری شود ، باید بتوانید این را بشنوید.
 6. در روند تنظیم فشار پکیج ، این فشار را تا 1.5 بار افزایش دهید.
 7. سپس مهره را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا آب متوقف شود.
 8. به کلید به علامت “باز شدن قفل” بازگردید. توجه داشته باشید که ممکن است مقداری آب از آن خارج شود و این مسئله ای نیست.
 9. سپس بویلر را دوباره روشن کنید.
 10. به یاد داشته باشید که اگر در هر زمان از تنظیم فشار پکیج اگر نگران سیستم بویلر خود هستید ، بهتر است با تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده تیم آس تماس بگیرید تا اینکه خودتان مشکل را برطرف کنید.

هرچند وقت یکبار جهت تنظیم فشار پکیج باید اقدام نماییم ؟

فقط زمانی که متوجه شدید که فشار پکیج دیواری شما بسیار کم است ، آن را تحت فشار مجدد قرار دهید. اگرچه توصیه می کنیم هر چند هفته یکبار فشار را چک کنید ، فقط برای این که از ایمنی برخوردار باشید. اگر مجبورید سیستم را به طور منظم تحت فشار قرار دهید ، این نشان می دهد که نشتی در جایی از سیستم وجود دارد. برای جلوگیری از آسیب به آب ، بهتر است این نشت را پیدا کرده و مشکل را برطرف کنید. اگر فشار آب شما بهبود نمی یابد ، بهتر است با تکنسین های شرکت آس تماس بگیرید تا مشکل را برای شما تشخیص دهند.

فشار پکیج به دلایل مختلف می تواند متغیر باشد. اگر متوجه شدید که فشار پکیج شما بیش از حد بالا است ، سریعا باید اقدامات لازم جهت تنظیم فشار پکیج را انجام دهید! فشار دیگ بخار معمولا بر روی فشارسنج داخلی نمایش داده می شود و هنگامی که آب گرم ندارید و گرمایش روشن نشده است باید در حدود 1 بار بخواند. بنابراین ، 1 بار یک تنظیم فشار پکیج کم است. هنگامی که گرمایش روشن است ، فشار بویلر شما باید بین 1.5 تا 2 بار باشد. اکثر پکیج ها این منطقه را با فشار سبز نشان می دهند و به وضوح به شما نشان می دهد که تنظیم فشار درست است.

نحوه تنظیم فشار مجدد بویلرها
نحوه تنظیم فشار مجدد بویلرها

علت بالا رفتن فشار پکیج چیست ؟

هنگامی که دیگ بخار آب را گرم می کند ، آب گرم شده منبسط شده و باعث افزایش فشار سنج می شود. با یک مجرای انبساط ،پکیج های دیواری به گونه ای تنظیم شده اند که می توانند این جهش های سریع فشار را کنترل کنند ، بنابراین هنگامی که هم از گرمایش مرکزی و هم از آب گرم استفاده می کنید فشار بیشتری از انتظار شما نشان می دهد ، لازم نیست نگران باشید. برای کاهش فشار بالای دیگ بخار ، این شش مرحله را دنبال کنید :

 • پکیج را خاموش کرده و منتظر بمانید تا سیستم گرمایش خنک شود
 • فشارسنج دیگ { گیج } را شناسایی و بررسی کنید
 • اگر بیش از 2 بار است ، باید جهت تنظیم فشار پکیج اقدام کرده و فشار را کاهش دهید
 • اطمینان حاصل کنید که حلقه پر کننده یا شیر تخلیه محکم بسته شده است
 • رادیاتور را آزاد کرده تا هوای محبوس شده از سیستم گرمایش آزاد شود
 • بررسی کنید که آیا فشار پکیج به حالت صحیح خود برمی گردد یا خیر!

اگر فشار دیگ بخار شما بسیار پایین است ( هر چیزی کمتر از یک بار ) ، ممکن است نیاز به رادیاتور خود داشته باشید یا نشتی در سیستم گرمایش وجود داشته باشد. اگر فشار دیگ بخار شما همچنان زیاد باشد ، ممکن است یکی از این دو مسئله وجود داشته باشد :

 1. جریان انبساطی نیاز به فشار مجدد دارد
 2. حلقه پر کردن خراب است

ممکن است لازم باشد ظرف انبساط را تحت فشار مجدد قرار دهید ، یا ممکن است حلقه پر کردن دچار اشکال شود. با این حال ، شما نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید و باید با مهندسین شرکت آس تماس گرفته تا مشکل را برای شما تشخیص داده و برطرف کنند.

شاید خطرات بالا رفتن فشار پکیج خیلی نگران کننده نباشد حتی اگر خیلی شدید باشد ، زیرا سیستم شما باید دارای یک دریچه کاهش فشار باشد. با این حال ، برای جلوگیری از فشار بیش از حد نباید به این موضوع اعتماد کنید. اولا به احتمال زیاد ناکارآمد خواهد بود و دوما اگر دریچه امداد معیوب یا گیر کرده باشد ، می تواند خطرناک باشد.

نشانه های بالا بودن فشار پکیج

چگونه می توانید بفهمید که فشار بویلر شما زیاد است و باید جهت تنظیم فشار پکیج اقدام نمایید ؟ اولین پورت تماس باید فشارسنج { گیج } باشد. این روی دیگ بخار قرار می گیرد و یکی از دو شکل را دارد : یک نمایشگر آنالوگ ( اشاره گر ) یا یک صفحه نمایش دیجیتال. صفحه نمایش آنالوگ شبیه صفحه ساعت یا سرعت سنج با سوزنی اشاره شده به فشار است. این عدد در اطراف لبه خواهد بود ، اما همچنین باید نشان دهد که محدوده ایده آل کجاست ، به عنوان مثال یک منطقه سایه دار یا دو خط که حداکثر و حداقل فشارها را مشخص می کند. دستگاه اندازه گیری دیجیتال از نوع LCD ، LED یا صفحه نمایش است و ممکن است چند منظوره باشد ، یعنی اطلاعات دیگری مانند تایمر ، دما یا اینکه دیگ بخار از گرمایش مرکزی یا آب گرم استفاده می کند را نشان می دهد. گاهی اوقات برای پیمایش در اندازه های مختلف باید دکمه ای را فشار دهید تا به نشانگر فشار برسید. اگر فشار بیش از حد باشد ، ممکن است صفحه نمایش پیغام خطا را نشان دهد. برای اطلاع از جزئیات ، دفترچه دیگ بخار خود را بررسی کنید.

آیا نشتی وجود دارد ؟ در صورتی که خرابی به دلیل فشارسنج نیست ، علامت دیگر نشتی از سیستم گرمایش مرکزی است. معمولا از ضعیف ترین حلقه شروع می شود ، بنابراین خود را در اتصالات نشان می دهد ، اغلب در جایی که لوله ها به رادیاتورها متصل می شوند. اگر گودال می بینید ، ارزش دارد فشار خود را چک کنید. اما شما همچنین باید نشتی را توسط لوله کش برطرف کنید.

نحوه کاهش و تنظیم فشار پکیج

هنگامی که تشخیص دادید که مشکل اصلی به دلیل بالا بودن فشار است ، مرحله بعدی کاهش آن است. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد.

 • سوپاپ فیلتر را باز کنید : بسیاری از سیستم های گرمایش مرکزی ( اما نه همه آنها ) دارای یک فیلتر هستند که آب به طور مداوم از آن دور می زند تا ناخالصی ها را از بین ببرد. آنها همچنین به عنوان سوپاپ تخلیه عمل می کنند و برای کاهش فشار در سیستم مناسب هستند. شما معمولا فیلتر را در نزدیکی دیگ بخار پیدا می کنید ، زیرا باید بین آخرین رادیاتور و دیگ بخار قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که دیگ بخار شما بهتر محافظت می شود. شکل آن مخروطی یا استوانه ای شکل است و دریچه ای در قسمت پایین آن قرار دارد. یک سطل را زیر فیلتر قرار دهید ، شیر را باز کنید و اندازه گیری را زیر نظر داشته باشید. وقتی به 1 بار رسید شیر را ببندید.
 • از شیر تخلیه استفاده کنید : اگر فیلتر ندارید ، ممکن است دریچه تخلیه داشته باشید. این در لوله برای سیستم گرمایش مرکزی واقع شده است. این می تواند در هر کجا باشد ، و ممکن است چندین مورد باشد ، اما اگر فقط یکی وجود داشته باشد ، احتمالا در طبقه پایین خواهد بود. این یک قطعه Y شکل یا T شکل است که از لوله کشی منشعب می شود و دارای دریچه ای است که ممکن است نیاز به یک کلید داشته باشد. یک سطل یا وان را در زیر آن قرار دهید و آن را باز کنید و پس از تنظیم فشار پکیج ، فشار روی دیگ را بررسی کنید. وقتی به 1 بار رسید شیر را ببندید.
 • تخله رادیاتور : علاوه بر آزاد کردن هوای محبوس در سیستم ، تخلیه نیز می تواند برای کاهش فشار آب انجام شود. دریچه تخلیه را روی رادیاتور قرار دهید ، یک سطل یا وان را در زیر یا کنار سوپاپ قرار دهید و شیر را به آرامی باز کنید. آب بیرون می ریزد ، بنابراین باید از کاغذ دیواری و فرش های اطراف نیز محافظت کنید. تخلیه رادیاتور کار تنظیم فشار پکیج را به انجام می رساند ، اما بسیار کند است ، بنابراین در صورت وجود یکی از روش های بالا ترجیح داده می شود.
 • مهره رادیاتور را باز کنید : این یک کار تخصصی تر است و فقط در صورتی که هیچ یک از موارد بالا در دسترس نباشد باید از متخصصین شرکت آس بخواهید این کار را انجام دهند. ظرفی را زیر مهره شوفاژ قرار دهید که لوله را به رادیاتور متصل می کند و مهره را به آرامی با یک آچار باز می کنید. جریان خون شما بسیار سریعتر از خونریزی است ، بنابراین برای پاشیدن آماده شوید و در صورت نیاز سریع مهره را محکم کنید.

حتما مطالعه کنید : خدمات تعمیر پکیج

هنگامی که گرمایش روشن است فشار بویلر باید چقدر باشد ؟

پکیج دیواری منزل شما باید در فشار مناسب باشد تا گرمایش به درستی کار کند. اگر فشار دیگ بخار کاهش یابد یا فشار بیش از حد زیاد باشد ، ممکن است باعث خاموش شدن یا ” قفل شدن ” دیگ بخار شما شود. هنگامی که گرمایش روشن است فشار پکیج دیواری باید بین 1.5 تا 2 بار باشد. اکثر بویلرها این قسمت را بر روی فشارسنج با رنگ سبز برجسته می کنند تا به شما کمک کند ببینید آیا سوزن به مقدار صحیح فشار اشاره می کند یا خیر! برخی از دیگهای بخار همچنین مناطق بحرانی زیر 1 و بالای 2 را با رنگ قرمز علامت گذاری کرده اند تا به شما در تشخیص هرگونه مشکل کمک کند.

وقتی گرمایش خاموش است فشار پکیج دیواری چقدر باید باشد ؟

اگر سیستم گرمایش مرکزی شما خاموش است فشار دیگ بخار باید بین 1 تا 1.5 بار باشد. این بدین معناست که سوزن هنوز باید در منطقه سبز فشار سنج باقی بماند. بسته به نوع دیگ بخار ، فشار کار مطلوب توصیه شده توسط اکثر تولید کنندگان 1.3 بار است. ما همیشه توصیه می کنیم دفترچه دیگ بخار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دیگ بخار شما با فشار کاری مطلوب کار می کند.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader