0
سبد خرید خالیست.

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

اگر دمای آب داخل پکیچ زیر یک نقطه تنظیم شده روی کنترل آکواستات باشد ، کنترل مشعل را روشن کرده که آب دیگ بخار را گرم می کند تا زمانی که به حد بالای 180 تا 200 درجه (F) برسد. سیستم گرم کننده آب را تحت فشار به سمت بیرون هدایت کرده و آب خنک را مجبور می کند تا دوباره به دیگ بخار برگردد و دوباره گرم شود. می توانید فشار آب و درجه حرارت را از روی گیج بر روی قسمت جلویی پکیج مشاهده و بررسی کنید. دما نباید بیش از 200 درجه و فشار نباید بیش از 30 پوند بر اینچ مربع ( psi ) باشد. هنگامی که آب از دیگ بخار خارج می شود ، از طریق یک اسکوپ هوا و جدا کننده هوا یا تصفیه هوا عبور می کند که هوای معلق در آب گرم را از بین می برد. این کمک می کند تا صدا در عملکرد سیستم از بین برود و تابش متصل به هوا که می تواند مانع گرمایش مناسب شود متوقف گردد. یک پر کننده آب اتومات در صورت نیاز آب اضافی را برای پر کردن سیستم اضافه می کند و مخزن انبساط آب اضافی را که در طی فرآیند گرم شدن منبسط شده است ، می گیرد. یک سوپاپ اطمینان نیز برای از بین بردن فشار اضافی در صورت گرم شدن بیش از حد یا داشتن آب زیاد وجود دارد ، تا از نیاز مکرر به تعمیر دیگ بخار جلوگیری کند.

خدمات سرویس و تعمیر پکیج

اگر سیستم آبگرمکن یا شوفاژ آب گرم شما در زمستان گذشته منزلتان را گرم نمی کند ، زمان مناسب برای مراقبت و تعمیر پکیج قبل از ورود به پاییز و زمستان است. پکیج یکی از مهم ترین تجهیزات منزل محسوب می شود که هم خانه شما را گرم می کند و همچنین منبع اصلی آب گرم شماست. وقتی پکیج از کار می افتد ، در واقع یک دردسر اساسی رخ داده است. از این رو سرویس به موقع و منظم پکیج بسیار حائز اهمیت است! تکنسین های حرفه ای شرکت آس متعهد به ارائه سریع و دقیق نصب و خدمات پکیج هستند. متخصصان ما به شما کمک می کنند تا اندازه و مدل مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید. هر یک از تکنسین های نصب و تعمیر دیگ بخار ما دقیقا مانند شما سال ها تجربه سرویس دهی به مشتریان را دارند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که پکیج شما به درستی تنظیم می شده و برای سال ها به طور موثر کار کند.

پکیج آب گرم ( بویلر ) چیست ؟

یک سیستم گرمایش با آب گرم شامل دیگ بخار برای گرم کردن آب ( نه جوشاندن ) ، شبکه ای از لوله ها برای توزیع آب و رادیاتورهایی است که اتاق های مختلف را گرم می کنند. سیستم گرمایش آب گرم از همان نوع دیگ بخار استفاده می کند که سیستم گرمایش بخار از آن استفاده می کند. کنترل ها شامل گیج ترکیبی ( یا گیج ارتفاع ) هستند که به شما امکان می دهد دما و فشار آب را بررسی کنید و همچنین به شما اجازه می دهد تا در مورد نیاز دیگ بخار به آب یا عملکرد نامناسب آن اطلاع دهید. در بعضی از سیستم ها ، یک شیر کاهش فشار به طور خودکار از آب مراقبت می کند. سیستم معمولی همچنین دارای یک مخزن انبساطی است که باید از هوا به درستی شارژ شود تا از جوش آمدن آب جلوگیری کند. سیستم های جدید معمولا مخزن انبساط را در سقف زیرزمین نزدیک دیگ قرار می دهند. آنها همچنین شامل یک دریچه تصفیه برای آزاد سازی آب بوده و در صورت لزوم وارد هوا می شوند. سیستم های قدیمی گاهی مخزن انبساطی را در اتاق زیر شیروانی دارند و شامل گیج شیشه ای است.

از آنجا که بویلرها قطعات مکانیکی کمی دارند ، سیستم های گرمایش با آب گرم معمولا سال ها به طور قابل اعتماد عمل می کنند. رایج ترین مشکلات مربوط به مخزن انبساط یا یک سیستم گردش آب است تا دیگ بخار! در اینجا برخی از علائم مشکلات ذکر شده است : یک سیستم آب گرم ممکن است هیچ گرمایی یا گرمای ضعیفی ایجاد کند و نشتی رخ دهد. بعضی رادیاتورها ممکن است گرم نشوند. ممکن است لوله ها سر و صدا ایجاد کنند. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می توانیم مشکل پکیج آب گرم را تشخیص دهیم ؟!

 • اگر واحد گرما تولید نمی کند. در چنین شرایطی ترموستات را بالا آورده و کلیدها ، فیوزها ، قطع کننده های مدار و سطح آب را بررسی کنید. همچنین کنترل های ایمنی مشعل را بررسی کنید.
 • اگر واحد به اندازه کافی گرما تولید نمی کند. در چنین شرایطی گیج ترکیبی و سپس مخززن انبساط را بررسی کرده و سپس آب را با فشار وارد کنید. اگر از لوله سیستم گرمایش آب نشت کرد ، باید آن را تعمیر کرد.
 • اگر فقط بعضی رادیاتورهای سیستم گرم می شوند ، هوا را از واحدهای خنک کننده آب بگیرید. اگر شک دارید که گردش آب نیاز به تعمیر دارد ، با یک فرد باتجربه شرکت آس تماس بگیرید.
 • اگر به صورت ناگهانی صدای جرنگ جرنگ از لوله ها بیاید ، ممکن است سیستم گردش آب به سرویس یا تعویض حرفه ای نیاز داشته باشد.
 • اگر صدای ضربه مداوم می شنوید ، شیب تمام خطوط بازگشت را بررسی کنید. آنها باید به سمت دیگ بخار شیب داشته باشند تا به درستی کار کنند.
 • اگر یک رادیاتور تنها کمی ، اما به طور مساوی گرم شود ، ممکن است آب در داخل آن محبوس شده باشد.

خدمات سرویس پکیج شامل چیست ؟

قبل از تماس با متخصصین آس و زمانی که با مشکلات اساسی پکیج خود روبرو شدید ، سعی کنید جهت خدمات سرویس و نگهداری سیستم خود اقدام نمایید. تعمیر و نگهداری منظم باعث می شود سیستم شما به طور موثر ، ایمن و مطمئن کار کند. برای انجام یک تعمیر بزرگ منتظر خرابی نباشید ، با کمک ما از وقوع آن جلوگیری کنید! برخی از رایج ترین خدمات سرویس پکیج سالانه شامل موارد زیر است :

 1. بازرسی کنترل
 2. تعمیر و نگهداری سوپاپ
 3. تعمیر و نگهداری سوئیچ
 4. نیازهای احتراق هوا
 5. بازرسی و تعمیر سیستم لوله کشی
 6. بازرسی و تعمیر مخزن انبساط
 7. طغیان دیگ بخار

اگر قسمتی از بویلر ، سرپیچ و یا کنترل آن با آب اسپری شده است ، به صورت جزئی و یا کلی ، سعی نکنید پکیج را روشن کنید. منتظر بمانید تا دیگ بخار تعویض شود یا تعمیر کامل صورت گیرد و از سالم بودن و درست کار کردن بویلر و سایز اجزای سازنده آن اطمینان حاصل کنید.

در غیر اینصورت ممکن است خطر آتش سوزی و یا انفجار یا شوک الکتریکی ایجاد گردد که منجر به آسیب هایجدی ، مرگ یا خسارت قابل توجهی به دارایی شما می شود.

اگر پکیج شما قدیمی ، فرسوده ، ناکارآمد یا دارای اندازه نامناسب است ، ساده ترین راه حل جایگزینی آن با یک مدل مدرن با بازده بالا است. اگر پکیج شما هیچ حرارتی تولید نمی کند ، این علل مشترک را بررسی کنید :

سرویس بویلر
سرویس بویلر
 • بویلر قدرت کافی ندارد : قطع کننده مدار یا فیوز کنترل کننده کوره ممکن است از کار افتاده یا منفجر شده باشد. قطع کننده مدار قطع شده را دوباره تنظیم کرده یا یک فیوز دمیده را تعویض کنید.
 • سطح آب کم است : در خدمات تعمیر پکیج سطح آب در دیگ بخار را تا نیمه کامل حفظ کنید. سیستم پرکن اتوماتیک دیگ بخار ، کنترل شده توسط شیر کاهش فشار ، باید سطح آب مناسب را در فشار 12 تا 15 psi حفظ کند. اگر دریچه کاهش فشار وجود ندارد ، با باز کردن دریچه تغذیه آب ، دیگ بخار را به صورت دستی تغذیه کنید تا فشار دیگ بخار به 12 psi برسد.
 • دریچه کنترل گاز طبیعی یا پروپان مشعل بسته است : از باز بودن شیر اطمینان حاصل کنید.
 • سرپیچ احتراق الکترونیکی از کار افتاده است : در پکیج های فاقد پیلوت ایستاده ، سیستم اشتعال الکترونیکی را عیب یابی کنید.
 • عملکرد ترموستات خراب است : بررسی کنید که ترموستات در حالت گرمایی باشد و روی دمای مناسب تنظیم شده باشد. تنظیم ترموستات را چند درجه بالا و پایین تنظیم کنید. اگر این کار نکرد ، ترموستات را عیب یابی کنید.

نکات کلیدی در مورد تعمیر پکیج :

 • برنامه ریزی برای تعمیر و نگهداری : هیتر آب گرم و پکیج باید به صورت مداوم و منظم و سالیانه بررسی شوند ، قبل از اینکه هوا سرد شود. اگر تعمیر و سرویس پکیج را برای فصل تابستان برنامه ریزی کنید ، این امکان برای شما و خانواده تان فراهم می شود که قبل از اینکه مشکلات جدی پیش بیاید ، آن مشکل را برطرف کنید.
 • قبل از اینکه دیر شود سیستم را تعمیر کنید : آیا آبگرمکن یا شوفاژ آب گرم یا پکیج شما در زمستان گذشته خوب کار نکرده است ؟! آیا گرمای خانه شما ناهموار بوده و یا آیا سیستم شما قدیمی شده است ؟! اگر سیستم پکیج شما ناکارآمد است یا قرار است جایگزین شود ، با سرویس به موقع و منظم دیگر لازم نیست در فصل سرما نگران باشید.
 • صرفه جویی در هزینه ها : اگرعمر دستگاه شما بیشتر از 10 الی 15 سال می باشد ، وقت آن رسیده است که به فکر تعویض و ارتقا سیستم جدید باشید. این کار می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند و هزینه های جایگزین را جبران کنید.

وقتی تکنسین های آس تماس شما را می گیرند ، آنها سعی می کنند سیستم شما را به روشی کارآمد و کامل تعمیر کنند. تجربه گسترده ما در زمینه تعمیر پکیج باعث شده تا به راحتی بتوانیم مشکلات تاسیساتی را بدون هیچ مشکلی برطرف کنیم. برخی از راه حل های ما عبارتند از :

 • بازگرداندن مخلوط مناسب آب و هوا به بویلر و مخزن انبساط
 • در صورت لزوم آب اضافی از دیگ بخار را خارج می کنیم
 • برگرداندن کلیه سوپاپ ها به تنظیمات اصلی و راه اندازی مجدد دیگ بخار
 • بررسی فشار سیستم و در صورت لزوم کالیبراسیون دوباره در خدمات تعمیر پکیج
 • پاک کردن هر گونه رسوب و مواد معدنی و زنگ زدگی از سیستم

اگر این اقدامات در سرویس تعمیر پکیج مشكل موجود را برطرف نكند ، تکنسین های ما قطعات را تعویض کرده و سیستم دیگ بخار آب گرم شما را در اسرع وقت به وضعیت کار خود باز می گردانند.

مشکلات عمده پکیج ها به شرح زیر می باشد :

 1. سطح آب نادرست است : اگر تغییرات در ظرفیت گرمایش ناگهانی باشد ، این محتمل ترین علت است. در این صورت باید ترکیب فشار / گیج دما بررسی گردد. اگر فشار آب زیر 12psi باشد ، باید آب به سیستم اضافه شود. سیستم پرکن اتوماتیک دیگ بخار کنترل شده توسط شیر کاهش فشار باید سطح آب مناسب را در 12psi تا 15psi حفظ کند. گر دریچه کاهش فشار وجود ندارد ، با باز کردن دریچه تغذیه آب دیگ بخار را به صورت دستی تغذیه کنید تا فشار دیگ بخار به 12 psi برسد.
 2. رسوبات معدنی در دیگ بخار و مبدل حرارتی در حال تجمع است : اگر تغییر تدریجی باشد ، علت اصلی آن است. در چنین شرایطی دیگ را شستشو داده یا با متخصصین حرفه ای آس تماس بگیرید.
 3. مخزن انبساط آب بسیار زیاد یا کمی دارد : مخزن باید به طور مناسب با هوا شارژ شود تا از جوشیدن جلوگیری کند.
 4. چرخش آب ناقص ( پمپاژ ) : بیشتر تعمیرات گردش آب در دمات تعمیر پکیج به یک تکنسین سرویس نیاز دارد.
 5. نشت : لازم است پمپ در این مرحله تعویض گردد.
 6. نشت شیر سوپاپ فشار : این می تواند در اثر پر شدن مخزن انبساط از آب ایجاد شود. در غیر این صورت ، ممکن است سوپاپ رسوبی داشته باشد که از بسته شدن آن جلوگیری کند. برای بررسی این موضوع بویلر را خاموش کرده و بگذارید خنک شود. اهرم فشار دستی را بلند کرده ، آب را به مدت سه ثانیه تخلیه کنید و سپس اجازه دهید تا دوباره به حالت بسته باز شود. آب باید به شدت تخلیه شود و نسبتا تمیز باشد. اگر شیر بعد از آن کمی نشت کند ، این می تواند به دلیل رسوب در کف بویلر باشد. دوباره شیر را باز کنید و برای بار دوم تخلیه کنید.
 7. نشتی لوله اتصال آب : اگر آب از یک لوله نشت می کند یا می چکد ، نشت را به منبع آن برگردانید و محل اتصال نشت را ترمیم کنید. این نیاز به خاموش کردن منبع آب خانه و تخلیه سیستم دیگ بخار دارد.

تعرفه تعمیر پکیج :

 1. سرویس پمپ : 60000 تومان
 2. سرویس اتوونت : 40000 تومان
 3. سرویس شیر 3 بار : 40000 تومان
 4. سرویس فن : 70000 تومان
 5. تعویض برد : 70000 تومان
 6.  تعویض حسگر: 50000 تومان
 7. رسوب زدایی اصلی : 110000 تومان
 8. رسوب زدایی ثانویه : 90000 تومان
 9. تعویض کیت شیرآلات : 70000 تومان
چه سایز پکیجی برای منزل شما مناسب است ؟

به منظور یافتن بهترین سایز پکیج متناسب با منزل خود ، یک متخصص باید برآورد اتلاف حرارت را انجام دهد که به اندازه و ساختمان خانه شما بستگی دارد.

تنظیمات مناسب دما برای پکیج چند است ؟

تنظیمات مناسب دما برای پکیج باید از 180 درجه فارنهایت تا 200 درجه فارنهایت باشد.

اگر دیگ بخار من نشت کرد چه کاری باید انجام دهم ؟

در صورت مشاهده چنین مشکلی با تکنسین های شرکت آس تماس بگیرید. ممکن است لازم باشد واحد خود را تعویض کنید و یا ممکن است نیاز به سفارش قطعات جدید باشد.

هر چند وقت یکبار جهت تعمیر پکیج اقدام کنیم ؟

طول عمر برای یک سیستم پکیج معمولا بین 15 الی 20 سال است. شما باید تعمیر و نگهداری سیستم را به طور منظم انجام دهید تا دیگ بخار شما به طور روان کار کند. ما برای کارآیی مطلوب تنظیم سالانه را پیشنهاد می کنیم.

جهت مشاهده سایر مطالب مرتبط به صفحه تاسیسات و جهت مشاهده تمامی مقالات آس به صفحه مقالات مراجعه نمایید.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader