0
سبد خرید خالیست.

خدمات باغبانی

gardening

باغبانی

مجموعه آس مفتخر است با ارائه خدمات باغبانی و طراحی باغچه توسط متخصصین آموزش دیده زیبایی ، نشاط و آرامشی وصف ناپذیر برای ساختمان شما به ارمغان آورند. متاسفانه امروزه با آپارتمان نشینی و کوچکتر شدن فضای خانه ها سهم فضای سبز روز به روز کاهش یافته و لذا اهمیت کاشت درخت و گلکاری در اندک فضای باقی مانده اهمیت بیشتری پیدا می کند. امروزه تحقیقات نشان می دهد قرار گرفتن در فضای سبز تاثیر مثبتی بر روی فعالیت های فیزیکی ، روحی و روانی انسان دارد به طوری که استرس و فشار کار روزانه را از او دور نموده و با فراهم نمودن محیطی آرام سلامت را برای شما و خانواده به ارمغان می آورد.

اقداماتی که در ماه ها و فصول مختلف سال برای طراحی باغچه ، برای خدمات باغبانی بهتر است انجام دهیم :

فروردین :

در فروردین ماه هرس درختان برای فرم دهی و درختان بارور انجام می شود، انجام دادن اصلاح داخل باغات ( کوددهی ، بیل کاری ، مبارزه با علف های هرز ، آبیاری و …… ) بانکت بندی باغات دیم جهت ذخیره رطوبت و تامین آب در مناطق خشک است که به منظور جمع آوری آب های حاصل از بارش برف و باران ، کاهش سرعت آب و افزایش نفوذ آن به داخل زمین احداث می شود. همچنین سربرداری نهال هایی که تازه کاشت نموده ایم نیز انجام می شود.

اردیبهشت :

در اردیبهشت خدمات باغبانی ماه آبیاری ، سربرداری ، کاشت نهال و همچنین قیم زنی جهت هدایت رشد عمودی نهال و جلوگیری از صدمات فیزیکی به نهال های که تازه کاشت نموده ایم انجام می شود و همچنین ادامه هرس برای فرم دهی درختان نیز صورت می پذیرد.

خرداد :

در خرداد ماه تهیه نمونه های برگ ، خاک و آب انجام شده و ارسال آن به آزمایشگاه برای تعیین میزان عناصر موجود و عمل پیوند انجام می پذیرد.

تیر :

در تیر ماه بهترین زمان برای خدمات باغبانی سمپاشی درختان و کنترل آفت و بیماری ها است ، زیرا در این زمان درختان نیازمند مبارزه با آفات هستند. کنترل علف های هرز نیز در این زمان انجام می پذیرد ، زیرا در فصل تابستان که جذب آب برای گیاهان جنبه حیاتی دارد نباید اجازه داد که علف های هرز آب مورد نیاز گیاهان را مصرف کنند. علاوه بر روش مبارزه مکانیکی مداوم ، سمپاشی علف های هرز به وسیله سموم علف کش با رعایت احتیاط های لازم به خصوص در مورد درختانی که در کنار جوی ها و حاشیه ها قرار دارند ، مفید خواهد بود. همچنین مالچ پاشی نیز انجام می شود ، زیرا در روزهای گرم به حفظ رطوبت خاک کمک می کند حتی اگر نور خورشید سطح مالچ را گرم کند خاک زیر آن محفوظ بوده و خنک و مرطوب می ماند.

مرداد :

برداشت باغات ، محصولات سردرختی و عملیات بسته بندی محصولات و بازاریابی برای فروش محصولات در مرداد ماه انجام می شود. یکی دیگر از خدمات باغبانی از کارهایی که در مرداد ماه به آن می پردازند تهیه نمونه از برگ ، آب و خاک است که برای آزمایشگاه ارسال می شود. همچنین شست و شوی درختان به منظور حذف دوده و گرد و غبار نیز انجام می شود. در این روش فشار آب باید به حدی باشد که موجب ریزش برگ ها و شکستن شاخه ها نشود.

شهریور :

در شهریور ماه اجرای عملیات آماده سازی زمین جهت کشت پاییزه ، ادامه عملیات کنترل و نظارت بر برداشت ، بسته بندی و بازاریابی نیز انجام می پزیرد. همچنین خارج کردن پیازهایی که گل دهی آنها به اتمام رسیده است و ادامه عملیات هرس نیز انجام می شود. هرس تابستانه مکمل هرس زمستانه است ، اما نباید به شدت هرس زمستانه باشد. هرس تابستانه شامل حذف شاخه های خشک ، حذف تنه جوش و پا جوش ( حذف شاخه های نرک ) ، حذف شاخه های مزاحم و گل های خشک می باشد.

مهر :

عملیات برداشت در مهر ماه صورت می پذیرد. بسته بندی و بازاریابی ، حذف درختان کهنسال و خشکیده و شاخه های خشکیده و انجام پیوند شکمی و همچنین بازدید از ادوات و وسایل کشاورزی و تعمیر یا خرید وسایل لازم و بازدید از انبار سموم مورد نیاز برای سال آینده جز خدمات باغبانی است که در این فصل انجام می شود .

آبان :

عملیات آماده سازی اراضی مساعد جهت کشت پاییزه در آبان ماه انجام می شود ( نقشه کاشت ، چاله کنی ، تهیه کود حیوانی ، آغاز کشت پاییزه ، ادامه اصلاح باغات ، حذف درختان کهنسال و خشکیده و شاخه های خشکیده ).

آذر :

ادامه تهیه الگوی کشت ، انتخاب نوع و محل تهیه نهال و ادامه عملیات آماده سازی زمین جهت کشت جز خدمات باغبانی هستند که در صورت مساعد بودن آب و هوا بهتر است در آذر ماه انجام شود. کشت پاییزه ، آبیاری بعد از کشت و همچنین در مرحله دوم برگ های خزان کرده و بقایای گیاهی سالم را جمع آوری و در گوشه ای از باغچه دفن نمایید تا تبدیل به کمپوست شوند و بقایای گیاهی پوسیده و بیمار را در محل دیگری سوزانده و معدوم نمایید.

دی :

در دی ماه بستن حصار اطراف نهال های جوان انجام می شود که از آسیب جوندگان در امان باشند.

بهمن :

انجام هرس خشک ، هرس و آماده سازی باغ برای کوددهی از جمله خدمات باغبانی هستند که معمولا در بهمن ماه انجام می شوند. پیش از غرقابی شدن و یخ زدن زمین در اثر بارندگی و سرمای زمستان ، خاک باغچه را زیر و رو کرده و با اضافه و مخلوط کردن مقداری کود دامی کاملا پوسیده برای کاشت در بهار آماده کنید.

اسفند :

در اسفند ماه در صورت مساعد بودن هوا شروع کشت بهاره ، توسعه باغات آبی و دیمی ، انهدام شاخه های خشکیده و آلوده و همچنین هرس انجام می شود. در نیمه دوم اسفند ماه اقدام به کاشت بهاره نمود و ضمنا کاشت های قبلی را نیز بازنگری کرده و در صورت خشک شدن واکاری می کنند.

در چه مواردی ما می توانیم در طراحی باغچه شما را یاری دهیم ؟

باغبانی طیف وسیعی از خدمات را در برمی‌ گیرد، از مشاوره در خصوص استفاده از خاک مناسب برای انواع درختان ، زمان مناسب کاشت درخت ، برداشت میوه و محصولات و هرس‌ کاری درخت گرفته تا مشاوره برای تعویض گلدان و تعویض خاک باغچه در حوزه دانش باغبانی قرار می ‌گیرد.

در موارد زیر می توانید از یک متخصص باغبانی ماهر کمک بگیرید :

  1. زمانی که نیاز به طراحی و ساخت یک باغچه درحیاط منزل و یا محل کار دارید.
  2. زمانی که نیاز به کاشت درخت ، درختچه ، بوته و گل و گیاه دارید.
  3. زمانی که گل و گیاه و درختچه هایتان در حال پژمرده شدن هستند و علت آن را نمی دانید.
  4. زمانی که درختان دچار آفت شده اند و نیاز به سم پاشی و هرس کردن دارید.
  5. زمانی که در اثر حمله حشرات نیاز به تعویض خاک باغچه دارید.
  6. زمانی که نیاز به چمن کاری و گل کاری فضای سبز خود دارید.
  7. زمانی که باغچه در اثر نامنظمی نیاز به هرس کاری و تعویض گلدان داشته باشد.

به‌ طور کلی تمامی خدمات باغبانی و طراحی باغچه مورد نیاز شما توسط متخصصان مجموعه آس انجام خواهد شد و هر زمان برای دلپذیر کردن محیط اطراف خود به خدمات باغبانی نیاز داشتید ، به متخصصان آس اعتماد کنید. ضمنا شما می توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه آس با توجه به سلایق خود از نمونه های متنوع ما دیدن نموده و با مشاهده قیمت محصولات خرید خود را انجام دهید و منتظر باغبانان آس باشید تا با بهترین کیفیت کاری رضایت شما را تامین نماید.

رایج ترین خدمات باغبانی و طراحی باغچه شرکت آس :

خدمات باغبانی : هرس کردن

عملیات هرس عبارت است از قطع کامل یا جزئی شاخه ، ریشه ، پوست ، برگ و یا گل ، علف و میوه به منظور بالا بردن سرعت رشد  و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه. هرس یکی از مهم ترین عملیات باغبانی می باشد که از هزاران سال پیش مورد استفاده قرار میگرفته است. هرس کردن علف های هرز یکی از تاثیرگذارترین  عملیات ها است که به دو صورت کمی و کیفی به محصول خسارت وارد می کنند :

  1. خسارت کیفی آن باعث کاهش کیفیت و ارزش غذایی و یا مسمومیت محصول می شود.
  2. خسارت کمی باعث کاهش مقدار تولید در واحد سطح می گردد.

خدمات باغبانی : روش های کود دهی

روش کوددهی پخش سطحی

در این روش کود تقویتی قبل از کاشت گیاه به وسیله دست یا ماشین به طور یکنواخت در تمام سطح مورد نظر پخش می شود. بسیاری از مواقع پس از پخش سطحی ، کود کشاورزی با شخم یا دیسک سطحی با خاک مخلوط می شود. این روش کوددهی برای عناصر یا کودهای کشاورزی محلول در آب مثل کودهای نیتروژن به کار گرفته می شود. البته در خاک های قلیایی به ویژه در هوای گرم ، احتمال هدر رفتن آمونیاک وجود دارد.

سرویس آبیاری

امروزه با توجه به کمبود منابع آب روش های جدید بهره برداری از آب و هم چنین انتقال آب در طراحی باغچه بسیار استراتژیک می باشد. از این رو آبیاری و مدیریت درست آن از اهمیت به سزایی برخوردار است. در آبیاری از روش های مختلفی استفاده می شود که هر کدام معایب و مزایایی دارد. از این دست می توانیم به آبیاری قطره ای ، آبیاری بارانی ، آبیاری اتوماتیک ، سیستم هوشمند آبیاری و … اشاره کنیم.

انواع روش های آبیاری

آبیاری سطحی

در خدمات باغبانی آبیاری سطحی ، آب از لوله دریچه ‌دار در سطح خاک جریان یافته و با نفوذ تدریجی در خاک در اختیار ریشه گیاه قرار می ‌گیرد. سیستم‌ های آبیاری تحت فشار ، به روش هایی گفته می ‌شود که آب را توسط لوله و تحت فشاری بیش از فشار اتمسفر در سطح خاک توزیع می ‌کنند. آبیاری تحت فشار به دو روش آبیاری بارانی و آبیاری موضعی انجام می‌ شود. روش آبیاری موضعی به دو دسته آبیاری قطره ‌ای و خطی انجام می‌ گیرد.

آبیاری قطره ای

در روش آبیاری قطره ای آب به وسیله پمپ از منبع به داخل شبکه پمپ شده و ضمن عبور از سیلکون ( فیلتر گردایی ) شن و مواد خارجی آن ته نشین می گردد. دراین روش آب با فشاری بیش ازیک اتمسفر از منبع تا محل مصرف انتقال می یابد. آب به صورت قطرات مجزا و پیوسته و یا به صورت اسپری ریز با فشار کم از طریق قطره چکان در طول خط انتقال آب قرار دارند.

آبیاری بارانی

در آبیاری بارانی ، آب با فشار در داخل یک شبکه لوله ‌کشی شده جریان پیدا کرده و سپس از خروجی ‌هایی که روی این شبکه تعبیه شده و آبپاش نامیده می ‌شوند خارج می گردد. ساختمان آب‌پ اش ها طوری است که هنگامی که با فشار از آن خارج می ‌شود به صورت قطرات ریز و درشت درآمده و مشابه باران در سطح مزرعه ریخته می‌شود. این آبیاری شامل آبیاری بارانی کلاسیک غیر ‌مکانیزه ( کاملا متحرک ، نیمه متحرک ، ثابت با آبپاش متحرک ، کاملا ثابت ، شلنگی با قرقره ) و آبیاری بارانی کلاسیک مکانیزه ( آبفشان غلطان ، قرقره ای ، دوار ، خطی ) می باشد.

آبیاری زیر زمینی

در این روش امکان توزیع رطوبت به طور غیر اشباع در منطقه ریشه گیاه را فراهم می سازد. یکی از سیستم های نوین این روش ، استفاده از لوله های لاستیکی اسفنج مانند است که تحت فشار بسیار کمی ( 2-1 اتمسفر ) توانایی انتشار آب به طور یکنواخت و تحت کنترل را داشته و با نصب آن در ناحیه ریشه گیاه ، رطوبتی در حد ظرفیت زراعی خاک ایجاد می کند. انتخاب عمق مناسب و فاصله بهینه این لوله ها نسبت به همدیگر و نسبت به گیاه ، منوط به داشتن محدوده رطوبتی تولید شده توسط لوله در خاک است.

جهت مشاهده انواع گل و گیاهان و امکان ثبت سفارش آن به فروشگاه گل و گیاه آس مراجعه کنید!

طراحی و اجرای روف گاردن :

در خدمات طراحی و اجرای روف گاردن باید در ابتدا در مورد احکام محلی و، قوانین مالکیت اجاره یا مقررات صاحبین ملک را باید بررسی کنید. سپس باید با شرکت های خدماتی طراحی باغچه جهت اجرای این طرح مشورت کنید. متخصصان شرکت با مراجعه به ساختمان شما تمامی بررسی لازم جهت امن بودن اجرای پروژه را انجام می دهند.

preloader