0
سبد خرید خالیست.

خدمات باغبانی

gardening

مجموعه آس مفتخر است با ارائه خدمات باغبانی توسط متخصصین آموزش دیده زیبایی، نشاط و آرامشی وصف ناپذیر برای ساختمان شما به ارمغان آورند. متاسفانه امروزه با آپارتمان نشینی و کوچکتر شدن فضای خانه ها سهم فضای سبز روز به روز کاهش یافته و لذا اهمیت کاشت درخت و گلکاری در اندک فضای باقی مانده اهمیت بیشتری پیدا می کند. امروزه تحقیقات نشان می دهد قرار گرفتن در فضای سبز تاثیر مثبتی بر روی فعالیت های فیزیکی، روحی و روانی انسان دارد به طوریکه استرس و فشار کار روزانه را از او دور نموده و با فراهم نمودن محیطی آرام سلامت را برای شما و خانواده به ارمغان می آورد.

اقداماتی که در ماه ها و فصول مختلف سال، برای باغداری، بهتر است انجام دهیم
فروردین:

در فروردین ماه هرس درختان برای فرم دهی و درختان بارور انجام می شود، انجام دادن اصلاح داخل باغات (کوددهی ،بیل کاری ،مبارزه با علفهای هرز ،آبیاری و……) بانکت بندی باغات دیم جهت ذخیره رطوبت وتامین آب در مناطق خشک است، که به منظور جمع آوری آب های حاصل از بارش برف و باران، کاهش سرعت آب و افزایش نفوذ آن به داخل زمین احداث می شود. همچنین سربرداری نهال هایی که تازه کاشت نموده ایم نیز انجام می شود.

اردیبهشت:

در اردیبهشت ماه آبیاری، سربرداری، کاشت نهال و همچنین قیم زنی جهت هدایت رشد عمودی نهال و جلوگیری از صدمات فیزیکی به نهال های که تازه کاشت نموده ایم انجام میشود و همچنین ادامه هرس برای فرم دهی درختان نیز انجام می پذیرد.

خرداد:

در خرداد ماه تهیه نمونه های برگ ، خاک وآب انجام می شود که ارسال آن به آزمایشگاه برای تعیین میزان عناصر موجود و عمل پیوند انجام می پذیرد.

تیر:

در تیر ماه بهترین زمان برای سمپاشی درختان و کنترل آفت و بیماری ها است، زیرا دراین زمان درختان نیازمند مبارزه با آفات هستند.
کنترل علفهای هرز نیز در این زمان انجام می پذیرد ،چون در فصل تابستان که جذب آب برای گیاهان جنبه حیاتی دارد، نباید اجازه داد که علف های هرز آب مورد نیاز گیاهان را به مصرف برسانند علاوه بر روش مبارزه مکانیکی مداوم، سمپاشی علف های هرز به وسیله سموم علف کش با رعایت احتیاط های لازم به خصوص در مورد درختانی که در کنار جوی ها و حاشیه ها قرار دارند، مفید خواهد بود.
همچنین مالچ پاشی نیز انجام میشود، زیرا در روزهای گرم به حفظ رطوبت خاک کمک می کند حتی اگر نور خورشید سطح مالچ را گرم کند، خاک زیر آن محفوظ بوده و خنک و مرطوب می ماند.

مرداد:

برداشت باغات، محصولات سردرختی وعملیات بسته بندی محصولات در مرداد ماه انجام میشود و همچنین بازار یابی برای فروش محصولات.
یکی دیگه از کارهایی که در مرداد ماه به آن می پردازند تهیه نمونه از برگ، آب و خاک است که برای آزمایشگاه ارسال می شود.
همچنین شست وشوی درختان به منظور حذف دوده و گرد و غبار نیز انجام می شود، فشار آب باید به حدی باشد که موجب ریزش برگها و شکستن شاخه ها نشود.

شهریور:

در شهریور ماه اجرای عملیات آماده سازی زمین جهت کشت پاییزه ،ادامه عملیات کنترل و نظارت بر برداشت، بسته بندی و بازاریابی نیز انجام می پزیرد.
همچنین خارج کردن پیازهایی که گل دهی آنها به اتمام رسیده است وادامه عملیات هرس نیز انجام می شود.
هرس تابستانه مکمل هرس زمستانه است اما نباید به شدت هرس زمستانه باشد. هرس تابستانه شامل حذف شاخه های خشک، حذف تنه جوش و پا جوش (حذف شاخه های نرک)، حذف شاخه های مزاحم و گل های خشک می باشد.

مهر:

عملیات برداشت در مهر ماه صورت می پذیرد، بسته بندی وبازار یابی ، حذف درختان کهنسال وخشکیده و شاخه های خشکیده وانجام پیوند شکمی، همچنین بازدید از ادوات و وسایل کشاورزی و تعمیر یا خرید وسایل لازم و بازدید از انبار سموم مورد نیاز برای سال آینده انجام میشود .

آبان :

عملیات آماده سازی اراضی مساعد جهت کشت پاییزه در آبان ماه انجام می شود (نقشه کاشت، چاله کنی ،تهیه کود حیوانی ،آغاز کشت پاییزه ، ادامه اصلاح باغات ،حذف درختان کهنسال وخشکیده و شاخه های خشکیده).

آذر:

ادامه تهیه الگوی کشت، انتخاب نوع و محل تهیه نهال ، ادامه عملیات آماده سازی زمین جهت کشت ،در صورت مساعد بودن آب و هوا بهتر است در آذر ماه انجام شود.کشت پاییزه ،آبیاری بعد از کشت و همچنین در مرحله دوم برگ های خزان کرده و بقایای گیاهی سالم را جمع آوری و در گوشه ای از باغچه دفن نمایید تا تبدیل به کمپوست شوند و بقایای گیاهی پوسیده و بیمار را در محل دیگری سوزانده و معدوم نمایید.

دی:

در دی ماه بستن حصار اطراف نهالهای جوان انجام می شود که از آسیب جوندگان در امان باشند.

بهمن:

انجام هرس خشک. هرس و آماده سازی باغ برای کوددهی از جمله کارهای عملیاتی هست که معمولا در بهمن ماه انجام میشه .
پیش ازغرقابی شدن و یخ زدن زمین در اثر بارندگی و سرمای زمستان، خاک باغچه را زیر و رو کرده و با اضافه و مخلوط کردن مقداری کود دامی کاملاً پوسیده برای کاشت در بهار آماده کنید.

اسفند:

در اسفند ماه در صورت مساعد بودن هوا شروع کشت بهاره ، توسعه باغات آبی ودیمی ، انهدام شاخه های خشکیده و آلوده و همچنین هرس انجام می شود. در نیمه دوم اسفندماه اقدام به کاشت بهاره نمود و ضمناً کاشت های قبلی را نیز بازنگری کرده و در صورت خشک شدن واکاری می کنند.

در چه مواردی ما می توانیم شما را یاری دهیم؟

باغبانی طیف وسیعی از خدمات را در برمی‌گیرد، از مشاوره در خصوص استفاده از خاک مناسب برای انواع درختان، زمان مناسب کاشت درخت، برداشت میوه و محصولات و هرس‌کاری درخت گرفته تا مشاوره برای تعویض گلدان و تعویض خاک باغچه در حوزه دانش باغبانی قرار می‌گیرد.

در موارد زیر می توانید از یک متخصص باغبانی ماهر کمک بگیرید.

1 – زمانی که نیاز به طراحی و ساخت یک باغچه درحیاط منزل و یا محل کار دارید.
2 – زمانی که نیاز به کاشت درخت، درختچه، بوته و گل و گیاه دارید.
3 – زمانی که گل و گیاه و درختچه هایتان در حال پژمرده شدن هستند و علت ان را نمیدانید.
4 – زمانی که درختان دچار آفت شده اند و نیاز به سم پاشی و هرس کردن دارید.
5 – زمانی که در اثر حمله حشرات نیاز به تعویض خاک باغچه دارید.
6 – زمانی که نیاز به چمن کاری و گل کاری فضای سبز خود دارید.
7 – زمانیکه باغچه در اثر نامنظمی نیاز به هرس کاری و تعویض گلدان داشته باشد.

به‌طورکلی تمامی خدمات مورد نیاز شما در خصوص باغبانی توسط متخصصان مجموعه آس انجام خواهد شد و هر زمان برای دلپذیر کردن محیط اطراف خود به خدمات باغبانی نیاز داشتید به متخصصان آس اعتماد کنید.

ضمنا شما می توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه آس با توجه به سلایق خود از نمونه های متنوع ما دیدن نموده و با مشاهده قیمت محصولات خرید خود را انجام دهید و منتظر باغبان آس باشید تا با بهترین کیفیت کاری رضایت شما را تامین نماید.

هرس کردن

عملیات هرس عبارت است از قطع کامل یا جزئی شاخه، ریشه، پوست، برگ و یا گل، علف و میوه به منظور بالا بردن سرعت رشد  و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه می باشد. هرس یکی از مهمترین عملیات  باغبانی می باشد که از هزاران سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته است.

هرس کردن علفهای هرز یکی از تاثیر گذارترین  عملیات ها است که به دوصورت کمی وکیفی به محصول خسارت وارد می کنند: خسارت کیفی آن باعث کاهش کیفیت و ارزش غذایی ویا مسمومیت محصول می شود وخسارت کمی باعث کاهش مقدار تولید در واحد سطح می گردد.

روش های کود دهی

پخش سطحی: در این روش کود تقویتی قبل از کاشت گیاه بوسیله ی دست یا ماشین به طور یکنواخت در تمام سطح مورد نظر پخش می شود. بسیاری از مواقع پس از پخش سطحی، کود کشاورزی با شخم یا دیسک سطحی با خاک مخلوط می شود. این روش کوددهی برای عناصر یا کودهای کشاورزی محلول در آب مثل کودهای نیتروژن به کار گرفته می شود. البته در خاک های قلیایی بویژه در هوای گرم، احتمال هدر روی آمونیاک وجود دارد.

سرویس آبیاری

امروزه با توجه به کمبود منابع آب روش های جدید بهره برداری از آب و هم چنین انتقال آب، بسیار استراتژیک می باشد، از این رو آبیاری و مدیریت درست آن از اهمیت به سزایی برخوردار است.

آبیاری از روش های مختلفی استفاده می شود که هر کدام معایب و مزایایی دارد.

از این دست می توانیم به آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی، آبیاری اتوماتیک، سیستم هوشمند آبیاری و … اشاره کنیم.

توضیح روش های آبیاری
آبیاری سطحی

آبیاری سطحی، آب از لوله دریچه‌دار در سطح خاک جریان یافته و با نفوذ تدریجی در خاک در اختیار ریشه گیاه قرار می‌گیرد.
سیستم‌های آبیاری تحت فشار، به روشهایی گفته می‌شود که آب را توسط لوله و تحت فشاری بیش از فشار اتمسفر در سطح خاک توزیع می‌کنند. آبیاری تحت فشار به دو روش آبیاری بارانی و آبیاری موضعی انجام می‌شود. روش آبیاری موضعی به دو دسته آبیاری قطره‌ای و خطی انجام می‌گیرد.

آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای، آب بوسیله پمپ از منبع بداخل شبکه پمپ شده وضمن عبور از سیلکون ( فیلتر گردایی ) شن ومواد خارجی آن ته نشین می گردد. دراین روش آب با فشاری بیش ازیک اتمسفر از منبع تا محل مصرف انتقال می یابد. آب بصورت قطرات مجزا و پیوسته و یا بصورت اسپری ریز با فشار کم از طریق قطره چکان درطول خط انتقال آب قرار دارند.

آبیاری بارانی

آبیاری بارانی، آب با فشار در داخل یک شبکه لوله‌کشی شده جریان پیدا کرده و سپس از خروجی‌هایی که روی این شبکه تعبیه شده و آبپاش نامیده می‌شوند خارج می‌شود. ساختمان آب‌پاشها طوری است که هنگامی که با فشار از آن خارج می‌شود بصورت قطرات ریز و درشت درآمده و مشابه باران در سطح مزرعه ریخته می‌شود.
این آبیاری شامل: آبیاری بارانی کلاسیک غیر‌مکانیزه (کاملاً متحرک، نیمه متحرک، ثابت با آبپاش متحرک، کاملاً ثابت، شلنگی با قرقره) و آبیاری بارانی کلاسیک مکانیزه (آبفشان غلطان، قرقره ای، دوار، خطی) می باشد.

آبیاری زیر زمینی

آبیاری زیر زمینی، در این روش امکان توزیع رطوبت بطور غیر اشباع درمنطقه ریشه گیاه را فراهم می سازد. یکی از سیستمهای نوین این روش، استفاده از لوله های لاستیکی اسفنج مانند است، که تحت فشار بسیار کمی (2-1 اتمسفر) توانایی انتشار آب بطور یکنواخت وتحت کنترل را داشته و با نصب آن درناحیه ریشه گیاه، رطوبتی در حد ظرفیت زراعی خاک ایجاد می کند.
انتخاب عمق مناسب و فاصله بهینه این لوله ها نسبت به همدیگر ونسبت به گیاه، منوط به داشتن محدوده رطوبتی تولید شده توسط لوله درخاک است.

preloader