0
سبد خرید خالیست.

سیستم اعلام و اطفا حریق

سیستم اعلام و اطفا حریق

ایمنی ساختمان ها در برابر آتش سوزی یکی از دغدغه های امروز ساکنین محسوب می شود ، زیرا آتش سوزی بر اثر کوچکترین اشتباه فردی یا اختلال سیستمی ( الکتریکی ) در مجموعه منجر به آسیب رساندن به کل ساختمان می گردد. لذا ایمنی و جلوگیری از پخش شدن آتش در ساختمان مستلزم داشتن کپسول آتش نشانی و تجهیزات اعلام و اطفای حریق است و هر چقدر ساختمان با ضوابط آتش نشانی منطبق تر باشد ، آسیب کمتری به ساختمان وارد خواهد شد. استفاده از کپسول های آتش نشانی در همه قسمت های مختلف ساختمان ( طبق ضوابط آتش نشانی ) می تواند در دقایق ابتدایی حریق به اطفای منشاء حریق و جلوگیری از پخش آن در کل ساختمان کمک کند و تا رسیدن به نیروهای آتش نشانی از پیشرفت آتش به کل مجموعه جلوگیری می کند.

انتخاب سیستم اعلام حریق به ساختار ساختمان ، هدف و کاربرد ساختمان و قوانین فعلی بستگی دارد. سیستم اعلام و اطفای حریق جان افراد را نجات می دهد. آنها بخشی اساسی از استراتژی پیشگیری و شناسایی شما هستند و یکی از بهترین راه ها برای ایمن نگه داشتن افراد در محل زندگی و کار شما محسوب می شوند. یک برنامه تعمیر و نگهداری منظم سیستم اطفا و اعلام حریق ، اطمینان حاصل می کند که این سیستم ها می توانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند. هنگام خرید کپسول آتش نشانی ، مهم است که نوع صحیح سیستم اطفای حریق را انتخاب کنید زیرا برخی از کپسول های خاموش کننده برای مقابله با کلاس های خاص آتش سوزی طراحی شده اند. همچنین ممکن است مسئولیت قانونی شما باشد که از وجود خاموش کننده های صحیح در محل خود اطمینان حاصل کنید. اگر مطمئن نیستید که به کدام کپسول آتش نشانی نیاز دارید ، کافی است با شماره 02179621 با ما تماس بگیرید.

در صورتی که منشاء آتش سوزی در منزل وسایل الکتریکی باشد آب نمی تواند به شما در خاموش کردن آتش کمک کند ، زیرا آب باعث هدایت جریان برق خواهد شد. بنابراین باعث تشدید آتش سوزی خواهد شد. از این رو بهترین و مناسب ترین کپسول ها ، کپسول های حاوی دی اکسید کربن است. موسسه آس با سرویس و نگهداری سیستم اعلام و اطفای حریق و اورهال کردن سیستم اعلام و اطفا حریق ، خرید و شارژ کپسول های استاندارد آتش نشانی و تائیدیه گواهی آتش نشانی ساختمان ها ، همواره برای اطفاء حریق احتمالی آماده خواهد کرد و اطمینان داشتن مجموعه ای ایمن و راحت تر را برای ساکنین فراهم می سازد. استفاده از کپسول آتش نشانی طبق ضوابط از ابتدایی ترین وظایف یک مدیر ساختمان می باشد که در صورت بروز هر گونه حادثه احتمالی و آسیب های ناشی از آتش سوزی یکی از مقصرین شناخته شده و جبران آن میسر نخواهد بود. در ضمن مجهز کردن ساختمان ها به کپسول های آتش نشانی از موارد لازم برای بیمه های آتش سوزی ساختمان محسوب می شود.

هرکسی که احتمالا مجبور به استفاده از تجهیزات اطفا حریق است باید در استفاده از آن و در روش های اساسی اطفا حریق آموزش ببیند. همچنین ضروری است که از نوع سیستم اطفا حریق مناسب برای آتش سوزی استفاده شود. انتخاب نوع خاموش کننده اشتباه می تواند عواقب تهدید کننده ای برای زندگی شما داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از کپسول های آب درجایی که برق وجود دارد ، می تواند منجر به برق گرفتگی شود. تمام کپسول های آتش نشانی دارای برچسبی هستند که نشان می دهد برای مقابله با کدام دسته از آتش ها طراحی شده اند. اکثر کپسول های آتش نشانی خانگی چند منظوره در نظر گرفته می شوند و برای استفاده در کلاس های A ، B و C دارای برچسب هستند. خاموش کننده های کلاس K وظیفه سنگین تری دارند و باید جداگانه خریداری شوند. اگر در ساختمان شما آتش سوزی وجود دارد ، جنبه اصلی حفاظت از آتش سوزی این است که آتش در حال توسعه را در اسرع وقت شناسایی کرده تا بتوانید به ساکنان ساختمان و سازمان های اضطراری آتش نشانی هشدار دهید. به همین دلیل شما باید یک سیستم اعلام حریق در محل کار خود نصب کنید.

انواع دسته بندی آتش سوزی ها
انواع دسته بندی آتش سوزی ها

شرکت ساختمانی آس می تواند یک سیستم اعلام و اطفا حریق مناسب برای شما طراحی و نصب کند. شرایط ساختمان و هر منطقه ای متفاوت است. مقررات و استانداردهای محلی متفاوت است و فناوری های مختلفی در این سیستم ها وجود دارد. شما باید نوع مناسب سیستم اعلام و اطفا حریق را انتخاب کنید و آنها را در مکان های صحیح نصب کنید. علاوه بر این ، سیستم های هوشمند تشخیص و اعلام حریق می توانند با سیستم های کنترل ساختمان ادغام شده و به سایر سیستم های ساختمان برای انجام اقدامات هوشمند دستور دهند.

preloader