0
سبد خرید خالیست.

روش نگهداری گل عروس دریایی

روش نگهداری گل عروس دریایی

روش نگهداری گل عروس دریایی

گونه گل ساق عروس جنسی از گیاهان حاره ‌ای آمریکا از خانواده‌ Orpine { گیاهان جنس Sedum که برق و ساقه‌ گوشتالو و گل‌ های سفید یا زرد یا سرخ دارند } است که گلچه ‌های آنها گلبرگ‌ های گوشتالو دارند. این گونه از نام گیاه شناس قرن هجدهم ، Anastasio Echeverria y Godoy ، نامگذاری شده است. صدها نوع مختلف گل عروس دریایی وجود دارد. این نوع خاص کمی خزدار بوده و دارای موهای سفید یا مویی ( setosa ) است. نام های دیگر این گیاه عبارتند از :

  • ترقه مکزیکی
  • گیاه ترقه ( فشفشه )
  • گل ساق عروس – اکواریا
  • ابرون کبیر- همیشگی سرکروی

گل عروس دریایی یک گیاه مکزیکی است که در برابر سرما بادوام نیستند. این گیاهان در مناطق سردسیر به خوبی گیاهان آپارتمانی عمل می کنند. در طول زمستان آنها را در خانه نگه دارید و در گرمای تابستان و بهار آنها را به محیط خارج از خانه منتقل کنید. گل عروس دریایی در آب و هوای طبیعی و گرم و خشک خود یک گیاه آبدار همیشه سبز است. در آب و هوای خنک تر ، هر بهار مثل یک گیاه تازه کاشته شده رفتار می کند.

محاسبه قیمت و هزینه خدمات باغبانی

روش نگهداری گل عروس دریایی :

اندازه و رشد

رشد این گیاهان بسیار کند بوده و معمولا تا ارتفاع 4 اینچ و عرض 12 اینچ رشد می کنند.

شکوفه و عطر

این گیاه گلهای سرخ و با نوک زرد داشته و در انتهای ساقه های پا به صورت دسته ای رشد می کنند. شکوفه های معطر آن برای مرغ مگس خوار جذاب هستند.

شاخ و برگ

برگ های زیبا و قاشقی شکل که با پرزهای سفید پوشانده شده است ، این گیاه را به یک کاکتوس آبدار همیشه سبز تبدیل می کند.

نور و دما

گل عروس دریایی علاقه زیادی به آفتاب و دمای بالا دارد. در تابستان 18 درجه سانتیگراد و در هوای سرد زمستان 10 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. در تركیبات بومی خود ، شرایط نگهداری گل عروس دریایی به گونه ای است که در آفتاب کامل رشد می کند. هنگام نگهداری از آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی ، از قرار دادن گیاه در زیر نور آفتاب بعد از ظهر خودداری کنید. در بعضی از محیط ها ممکن است آفتاب شدید بعد از ظهر بسیار شدید باشد و باعث سوختگی برگ ها شود. برگ های سوخته گل عروس دریایی هرگز درمان نمی شوند.

تغییر سریع و غیر منتظره جای این گیاه باعث ایجاد استرس می شود. به همین دلیل است که شما همیشه باید گیاهان را به تدریج در بهار و تابستان به محیط بیرون منتقل کنید.

در روش نگهداری گل عروس دریایی ، در فصل زمستان آن را نزدیک به پنجره ای با نور زیاد نگه دارید. پنجره های رو به جنوب بهترین هستند. عروس های دریایی که نور آفتاب کافی نداشته باشند ، شل و بی حال می شوند.

شرایط نگهداری گل عروس دریایی

نحوه آبیاری گل عروس دریایی :

همانند تمامی کاکتوس های شاداب ، گل عروس دریایی را نیز بیش از حد آب ندهید. اجازه دهید این گیاه به صورت کامل خشک شود. کاملا این گیاه را زیرنظر داشته باشید و وقتی خاک تقریبا خشک است ، آن را آبیاری عمیق کنید. مراقب باشید که خاک را آبیاری کنید و هرگزآب را روی برگ ها نریزید. تا جایی آب دهید که خاک کاملا خیس شود و از ته گلدان آب جاری شود. اجازه ندهید که گیاه بیش از حد در آب غوطه ور شود ، زیرا ریشه آن می پوسد.

هنگام کاشت یا نگهداری گیاهان در فضای باز در تابستان ، کود گیاهی اطراف گیاه به نگه داشتن رطوبت در خاک کمک می کند. توجه داشته باشید در روش نگهداری گل عروس دریایی باید بدانید که اینها گیاهان بیابانی هستند با خاک بومی که پر از مواد مغذی نیست. به همین دلیل ، این گیاه ممکن است بسیار در معرض سوختن کود قرار گیرد. از این رو در اوایل فصل رشد ، مقدار کمی کود گیاهی پای خاک بریزید. در طول فصل رشد مخلوط بسیار رقیق کود محلول در آب تهیه کنید. بهتر است از کود کاکتوس استفاده کنید که مقدار نیتروژن کمتری دارد.

خاک و پیوند

از مخلوط گیاه شیره دار کاکتوس یا مخلوطی با قدرت زه کشی خوب با PH کمی اسیدی (6.0) استفاده کنید. با استفاده از ترکیب 50-50 خاک گلدان و پرلیت گیاه شیره دار مخصوص خود را ایجاد کنید. با فشردن یک مشت خاک مرطوب در دست ، آزمایش کنید تا ببینید که آیا خاک از بافت مناسب برخوردار است یا خیر! وقتی دست خود را باز می کنید ، خاک باید هنوز خرد شود و به طور طبیعی بریزد. اگر به صورت یک توپ گوله شود ، خاک شما زیاد است و پرلیت ( سنگ مروارید ) به اندازه کافی نیست. توجه داشته باشید که شن و ماسه همچنین زهکشی را فراهم می کند و حتما از شن و ماسه درشت استفاده کنید ، نه از شن و ماسه ریز!

پیوند

در شرایط نگهداری گل عروس دریایی ، بهتر است این گیاه در فصل گرم سال پیوند زده شود. برای جلوگیری از بروز عفونت های قارچی از خاک خشک استفاده کنید. خاک قدیمی را از ریشه خارج کرده و هرگونه ریشه مرده یا پوسیده را مرتب کنید. قبل از تولید مجدد گیاه ، از ماده نابود کننده قارچ در محل های اصلاح شده استفاده کنید. پس از قرار دادن گیاه در گلدان جدید خود با سوراخ های زهکشی ، اطراف گیاه را با کاکتوس خشک یا مخلوط گیاه شیره دار پر کنید. خاک را حدود یک هفته خشک بگذارید. بعد از یک هفته ، کمی آب دهید. در نگهداری گل عروس دریایی ، هرس مداوم لازم نیست. فقط کافیست هر گونه برگ مرده ، آسیب دیده یا خشک شده را بکنید تا به گیاه کمک کند شکل خود را حفظ کند.

نحوه قلمه زدن گل عروس دریایی :

قلمه زدن این گیاه بسیار ساده است. از برگ ، ساقه و یا پاجوش آن می توانید قلمه بزنید و :

  • بیش از حد آبیاری نکنید.
  • زهکشی مناسبی برای گیاه فراهم کنید
  • نور کافی و تهویه مناسب را فراهم کنید

اگر در روش نگهداری گل عروس دریایی ، بیش از حد و یا بسیار کم آبیاری کنید این گیاه خم شده و خشک می شود. در شرایط خیلی بد ، برگ ها ممکن است بیافتند. آبیاری نامناسب منجر به پوسیدگی ریشه و بیماری های قارچی می شود. اگر خستر آردپوش ( انواع حشرات تیره‌ Pseudococcidae که آفت میوه بوده و بدن آنها از گرد آرد مانندی پوشیده شده است ) مشاهده کردید ، ممکن است ناشی از عوامل زیر باشد :

  • ضعیف شدن به دلیل آبیاری نامناسب
  • برگ های مرده در اطراف پایه باقی مانده یا جمع شده اند
  • همچنین گیاهان در معرض آفت زدگی مانند شته ها و شپشک های انگور هستند ، زیرا برگ های پایین با پژمرده شدن از بین نمی روند

کلیه امور باغبانی خود را به متخصصین حرفه ای شرکت آس بسپارید!

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

preloader