0
سبد خرید خالیست.

صفرشویی خودرو و نظافت کامل ماشین

صفرشویی خودرو همانند کارواش های معمولی نیست ، بلکه فرآیند نظافت تمامی قسمت ها و جزئیات داخلی و خارجی ماشین ، ترمیم ، پولیش و نظافت موتور ماشین و غیره می باشد و نیاز به زمان زیادی ( چند ساعت و یا حتی یک روز کامل ) دارد.

صفرشویی

هزینه صفرشویی ماشین بیشتر از کارواش معمولی است زیرا ماشین شما بازرسی ، تمیز و با دقت تمام تعمیر می شود. تمامی جزئیات و شکاف های ماشین تمیز شده و متخصصان از تجهیزات پیشرفته و مواد تمیز کننده مناسب و با بالاترین کیفیت استفاده می کنند.

صفر شویی ماشین شامل چه مواردی است ؟

در صفر شویی ، قسمت داخلی ماشین با دقت تمام جارو زده شده و با یک حوله نرم تمامی قسمت های پلاستیکی ماشین تمیز می شود. از یک تهویه مناسب برای محافظت از قسمت های پلاستیکی در برابر نور خورشید استفاده می شود. برای تمیز کردن فضای داخلی شیشه ها از شیشه پاک کن استفاده خواهد شد. موتور ماشین شما بازرسی شده ، روغن های ریخته شده پاک می شود و سپس شسته و با استفاده از کمپرسور هوا خشک می شود. تهویه مناسبی اعمال شده و قسمت های رنگ دار خودرو واکس زده می شوند.

نمای بیرونی خودرو بازرسی ، تمیز و با صابون مخصوص شست و شوی ماشین شسته می شود. ماشین شما با یک حوله نرم تمیز شده و از ابرهای مخصوص برای از بین بردن آلاینده ها استفاده می شود. در صورت تمایل ، متخصصان ما با استفاده از دستگاه های مخصوص ماشین شما را پولیش کرده و در نهایت واکس می زنند.

صفرشویی ماشین
صفرشویی ماشین

نحوه صفرشویی ماشین چگونه است ؟

ماهیت دقیق صفر شوئی بستگی به تیم متخصصی دارد که این کار را انجام می دهند. در حالت کلی شرکت های خدماتی این کار را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می کنند که شامل موارد زیر می شود :

صفرشویی قسمت داخلی ماشین :

تکنسین های فنی شرکت خدماتی آس از راهکارهای حرفه ای برای از بین بردن لکه ها و جرم ها استفاده کرده و داشبورد ، کنسول ، پنل درب ها ، سقف ماشین ، شیشه ها و منافذ با دقت تمام تمیز و صفرشویی می شوند.

 • جارو زدن و شستن کفی و قسمت های داخلی با شامپو
 • شست و شو و نظافت قسمت های چرمی با پاک کننده های مخصوص چرم
 • تمیز کردن تمامی قسمت های پلاستیکی و وینیل ( انواع پلاستیک‌ های دارای ریشه‌ CH:CH2 )
 • از محلول هایی با pH‌ متعادل برای پاک کردن سطوح چرمی استفاده می شود
 • تمیز کردن تمامی سطوح و منافذ با استفاده از کمپرسور هوا ، برس های نرم ، پارچه های نرم و پاک کننده های مخصوص
 • تمیز کردن تمامی دستگیره ها ، کلید و سوئیچ
 • تمیز کردن کمربند ، آینه ، فرمان و کنسول
 • تمیز کردن و صیقل شیشه های داخلی و سانروف

صفرشویی قسمت خارجی ماشین :

تکنسین های شرکت آس به شما اطمینان می دهند که تمامی مواد روغنی و کثیف و چسبناک را در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می برند و تمامی خراش ها ( کم و زیاد ) را پاک می کنند. از واکس های بادوام برای محافظت از روکش ها استفاده می کنند. صفرشویی دیواره ها ، لاستیک ها ، رینگ ، شیشه ها و درز صندوق بخشی از روند کاری ماست!

 • شست و شوی کامل قسمت های خارجی ماشین
 • چرخ ها ، گاز انبر و مهره ها توسط برس های مخصوص و مواد شوینده تمیز می شوند
 • رنگ ها با استفاده از حوله های میکروفایبر مخصوص شسته و تمیز می شوند
 • استفاده از ابرهای مخصوص برای از بین بردن لکه ها از روی قسمت های رنگ زده شده ماشین
 • پولیش رنگ برای پاک کردن خراش ها و اکسیداسیون
 • استفاده از واکس برای محافظت از رنگ خودرو
 • شستشوی چرخ ، رینگ و تمامی قطعات مرتبط
 • تمیز کردن داخل محفظه سوخت
 • پولیش کردن چرخ ها و آبکاری سپر ماشین
صفرشویی قسمت خارجی ماشین

متخصصان شرکت آس دارای بزرگ ترین تیم حرفه ای در بخش های مختلف صفرشویی بوده که با استفاده از جدیدترین و موثرترین محصولات و تکنیک ها ، تمامی قسمت های داخلی و خارجی ماشین را تمیز می کنند.

تمیز کردن

تکنسین ها قبل از انجام هر کار دیگری همچون پولیش و واکس ، برای شروع ابتدا تمامی قسمت های بیرونی ماشین را تا حد امکان تمیز می کنند. بسیاری از شرکت ها این کار را به صورت دستی ( با استفاده از سطل ، شلنگ ، آب و صابون و …. ) انجام داده و برخی دیگر از شلنگ های فشار قوی برای پخش آب و صابون استفاده می کنند. برخی دیگر از کارواش ها با استفاده از دستگاه های اتومات کار خود را انجام می دهند. اما به طور کلی ، شستشوی ماشین به صورت دستی نتیجه بهتری دارد ، زیرا تکنسین ها زمان بیشتری را برای تمیز کردن ( به خصوص مناطق خیلی کثیف ) صرف می کنند.

در روند صفرشویی خودرو پس از خشک شدن ماشین ، متخصصان از ابر مخصوصی برای سطوح استفاده می کنند ، ابری که ترکیبی از رزین بوده و برای از بین بردن لکه ها و آلاینده ها از روی سطوح رنگ زده شده ، شیشه ، فایبرگلاس و فلز استفاده می شود. تمامی قسمت های داخلی ماشین جارو زده شده و تمیز می شوند و اغلب مواقع کثیفی های موجود در شکاف ها و گوشه ها توسط کمپرسور هوا تمیز می شوند. از برس ها و تمیزکننده های مخصوص برای از بین بردن ساییدگی های روی در و سطوح وینیلی استفاده می شود. حتما باید از پاک کننده های مبنی بر آب برای سطح وینیلی استفاده کنید.

به منظور تمیز کردن کفی و لوازم پارچه ای داخل ماشین ، باید از تجهیزات تخصصی استخراخ آب گرم استفاده کنید. مراقب شستشوی قسمت های چرمی ماشین باشید! قسمت های چرمی را باید مرتبا تمیز و خشک کرد. زیرا ممکن است خشک شوند ، ترک بردارند ، زبر شوند و در برخی مواقع تکه تکه می شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که تمیز کردن موتور باعث نمی شود که کارکرد آن بهتر شود ، اما تعمیر و نگهداری آن آسان تر می شود. همچنین یک موتور کثیف سریع تر از یک موتور تمیز داغ شده و قطعات متحرک همچون حلقه های زنجیر در موتورهای تمیز هموارتر کار می کنند.

ترمیم رنگ خودرو

در روند صفرشویی خودرو تمامی خراش و لکه های جزیی از بین می رود ، اما برای خراش های عمیق باید بدنه ماشین دوباره رنگ زده شود. برای از بین بردن خراش ها و شکاف های خیلی کوچک ، قطرات رنگ های رتوش را اعمال می کنند. مناطق بزرگ تر رنگ زده شده و سپس سنباده و واکس اعمال می گردد. ترمیم با استفاده از رنگ های رتوش ممکن است با رنگ اطراف آن مطابقت نداشته باشد ، اما اگر ناحیه کوچک باشد و این کار بسیار زیرکانه انجام شود کسی متوجه آن نخواهد شد!

پولیش و براق کردن

شستشو ، خراشیدن و پر کردن شکاف ها باعث اصلاح ظاهر ماشین ها می شود ، اما در نظر داشته باشید که تمامی ماشین ها باید به صورت دوره ای پولیش شوند تا براقیت آن ها حفظ شود. یک اتومبیل به دلیل تابش نور از سطح آن می درخشد. گرد و خاک روی سطح ماشین ، با جذب نور باعث کاهش درخشش می شود. خراش های موجود در لایه های شفاف ( لایه ای که برای پوشاندن روکش رنگی استفاده می شود ) نور را جذب نمی کند و درعوض آن را در جهات مختلف منعکس کرده و باعث می شود تا ماشین لکه دار به نظر بیاید.

پولیش در فرآیند صفر شویی
پولیش در فرآیند صفر شویی

استفاده از دستگاه پولیش با یک پد نرم چرخشی باعث می شود تمامی این خراش ها از بین بروند. این پد به صورت چرخشی روی قسمت های رنگ زده شده حرکت کرده و نواحی ناهموار ناشی از خراش را از بین می برد. توجه داشته باشید که پس از اتمام پولیش و بافر ، ماشین نباید مدت زمان طولانی در یک محل بماند زیرا جای حرکت چرخشی پد کاملا روی آن مشخص می شود. اگر در حین پولیش و بافر فشار بیش از حدی وارد شود ، ممکن است به لایه پایه و اصلی ماشین آسیب وارد شود. پس از اتمام پولیش ، واکس زدن به صورت دستی اعمال می شود.

تمیز کردن شیشه ها ( از داخل و بیرون )

در این مرحله از صفرشویی خودرو به سراغ شیشه ها هم از داخل و هم از خارج می رویم. ابتدا شیشه ها را تمیز کرده ، قسمت های بالایی و بیرونی و قسمت های پلاستیکی آبکاری شده و قسمت های وینیلی را پولیش کاری می کنیم.

چرخ و لاستیک

در این مرحله چرخ و لاستیک اتومبیل ها شسته شده و لبه ها و قالپاق پولیش می شوند. اگر چرخ های اتومبیل از قبل دارای لایه محافظتی باشند ، آن ها نباید پولیش شوند زیرا این کار باعث از بین رفتن لایه های محافظتی آن ها می گردد. برخی از رایج ترین کارهای متفرقه دیگر که متخصصان شرکت آس در صفر شویی خودرو انجام می دهند عبارتند از : تمیز کردن دریچه هوا در داخل ماشین ، تمیز کردن چارچوب درب ، تنظیم باد لاستیک ، تمیز کردن دستگیره در و فرمان و کمربند ایمنی و غیره.

صفرشویی خودرو چیست ؟

صفر شویی خودرو معمولا شامل شست و شو ، واکس زدن ، نظافت قسمت های داخلی و خارجی ماشین ، جارو زدن و …. است. این سرویس شامل خدمات متفاوت دیگری همچون ترمیم رنگ ، پولیش ، واکس زدن ، شستشوی کفی و تمیز کردن موتور می باشد.

هر چند وقت یکبار باید ماشینمان را صفر شویی کنیم ؟

اکثر متخصصان توصیه می کنند هر 4 الی 6 ماه ( سالی 2 الی 3 بار ) این کار را انجام دهید. البته این موضوع به نوع ماشین و شخصیت شما هم بستگی دارد. بدیهی است که هر چه بیشتر خودروی شما صفر شوئی شود ، وضعیت بهتری خواهد داشت.

هزینه صفر شویی چه قدر است ؟

محاسبه هزینه صفرشویی خودرو به نوع خدمات انتخابی همچون شستشوی قسمت های داخلی و خارجی ، واکس زدن ، جارو زدن قسمت داخلی ، پولیش داخلی ، شستشوی شیشه و …. بستگی دارد.

آیا از این خدمات شرکت آس راضی بوده اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها 1

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader