0
سبد خرید خالیست.
آس - شرک آس ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری ساختمان > فروش دوربین مداربسته | نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته چیست / نصب دوربین مدار بسته / انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته سیستمی است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید کارهایی که در پیرامون کسب و کار شما انجام می شود را مشاهده کنید. دوربین ها و مانیتورها برای شما این امکان را فراهم می کنند تا رویدادها را به صورت زنده مشاهده کنید و بتوانید فیلم های ضبط شده را برای مراجعه بعدی بایگانی کنید. دوربین های مدار بسته را با تلویزیون اشتباه نگیرید! دوربین های مدار بسته محتوای رسانه ای عمومی را پخش نمی کنند ، بلکه فیلم های ضبط شده دوربین های امنیتی نصب شده در محل را نشان می دهند. فناوری دوربین های مدار بسته برای چندین دهه است که شناخته شده اند و حتی پیشرفت آن ها در سال های اخیر باعث شده است تا حتی در دستگیری مجرمان و اجرای عدالت آنها نیز موثر واقع شود.

هزینه دوربین مدار بسته
مشاهده قیمت دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته متکی به قرارگیری استراتژیک دوربین ها و مشاهده ورودی دوربین در مانیتور در مکانی خاص است. از آنجایی که دوربین ها با مانیتور و یا ضبط کننده ویدیو در بین کابل های هم محور خصوصی یا لینک های ارتباطی بی سیم ارتباط برقرار می کنند ، طراحی ” مدار بسته ای ” دارند تا نشان دهد دسترسی به محتوای آنها فقط با طراحی محدود شده و فقط برای افراد خاصی قابل دیدن است. سیستم های دوربین مداربسته قدیمی از مانیتورهای سیاه و سفید با وضوح پایین و بدون قابلیت تعامل استفاده می کردند. نمایشگر دوربین های مدرن رنگی بوده ، صفحه نمایش با کیفیت بسیار بالا دارد و همچنین قابلیت بزرگنمایی بر روی تصویر یا ردیابی چیزی ( یا شخصی ) را دارد.

نحوه کار سیستم دوربین مدار بسته چگونه است ؟

ساده ترین سیستم ، دوربین مدار بسته خطی می باشد که دارای دوربینی است که مستقیما توسط یک کابل چند محوری به مانیتور متصل می شود و از این طریق با یک میکروفون داخلی خروجی های چهار دوربین به مانیتور تکامل می یابد. امروزه سیستم های مجهز به خط بسیاری در بازار وجود دارند که بسیار پیشرفته تر از قبل بوده و بسیاری از معایب قبلی آن ها برطرف شده اند. در نتیجه سیستمی وجود دارد که در آن دوربین و مانیتور از طریق شبکه اصلی تغذیه می شوند ، یک کابل چند محوری سیگنال ویدئویی را از دوربین به مانیتور منتقل کرده که امکان طراحی بسیار پیچیده ای را برای انعطاف پذیری بیشتر فراهم می کند. همچنین می توانید یک ضبط کننده فیلم اضافه کنید. دوربین های ثابت محدودیت های بارز خود را دارند به خصوص اگر فضای وسیعی برای پوشش وجود داشته باشد ، بنابراین ظهور دوربین های ثابت روی یک سکوی متحرک ، کنترل شده از یک مکان از راه دور ، مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

دوربین های مدار بسته را می توان در محیط داخل و خارج از خانه ومحیط کار نصب کرد. در برخی موارد وجود سیستمی که ترکیبی از هر دو دوربین ثابت و متحرک باشد ممکن است عملی باشد. هنگامی که تصمیم به خرید دوربین های مدار بسته دارید ، مهم است که بدانید دلیل دقیق نیاز شما به دوربین چیست. آیا به دنبال مشاهده در شب ، روز یا هر دو هستید ؟ در طول روز دوربین ها مانند چشم انسان کار می کنند ، اما وضوح دوربین فاصله دوربین را محدود می کند. به یاد داشته باشید تصویری که در شب مشاهده می کنید معمولا رنگی نیست ، بلکه یک ویدئوی سیاه و سفید خواهد بود.

مراحل نصب دوربین مدار بسته

نحوه نصب دوربین مدار بسته بستگی به نوع دوربینی دارد که انتخاب می کنید. آیا یک دوربین برای محیط داخل می خواهید و یا محیط بیرون ؟ آیا دوربین شما بی سیم است و یا با برق کار می کند ؟ هنگام انجام این کار برخی مراحل را باید در نظر گرفت که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم!

قبل از نصب دوربین مدار بسته برنامه ریزی داشته باشید!

مهم ترین جنبه در نصب سیستم دوربین مداربسته انتخاب نقاط مناسب برای دوربین و DVR برای به حداکثر رساندن پوشش دوربین و به حداقل رساندن طول کابل است ( ه به نوبه خود باعث کاهش تلفات خطی شده که بر کیفیت فیلم نیز تاثیر مثبتی بگذارد ). برای قسمت داخل ساختمان ، گوشه ای از اتاق را انتخاب کنید که در آن بیشتر نقاط ورود به اتاق نمایان است. پریز برق نیز باید در نزدیکی باشد. برای فضای باز ، یک مکان بالاتر را انتخاب کنید که در، ورودی ، پنجره ها ، گاراژها و غیره را بپوشاند. فاصله دوربین تا سطح زمین باید بیشتر از 5 متر باشد تا کسی نتواند به آن ضربه بزند.

نصب دوربین مداربسته

بر روی مکان مورد نظر نشانه هایی را مشخص کرده تا روند دریل کاری به راحتی انجام شود و سپس دوربین در آن محل نصب می شود. با دریل و پیچ نقاط مورد نظر دریل کاری شده و کابل برق دوربین را در داخل سوکت قرار می گیرد.

قرار دادن DVR

DVR دوربین مدار بسته محلی است که دیسک ران سخت نظارتی در آن وجود دارد. بنابراین تمام حافه ضبط دوربین های مدار بسته در داخل DVR قرار دارد. توصیه می شود DVR را درون محفظه قفل شده نگه دارید تا حتی اگر شخص غریبه ای بخواهد به آن دسترسی داشته باشد ، نتواند فیلم های ضبط شده را از بین ببرد. این یک گام حیاتی برای اطمینان از یک سیستم امنیتی برای خانه و یا اداره شما محسوب می شود.

مدیریت نصب کابل ها

مسیر را برای همه کابل ها از دوربین ها گرفته تا واحد DVR تنظیم کنید. برای مدیریت و ایمنی سیم از قالب های سیم استفاده کنید. قالب ها را در طول مسیر میخ بزنید و سیم نظارت سیامی را داخل آن قرار دهید.

اتصال سیم ها

کابل ویدئو از طریق درگاه BNC متصل می شود. حدود 1.5 سانتی متر از پوشش بیرونی کابل ویدئو را بردارید. با روشن کردن دوربین ها و به دنبال آن نمایشگر و DVR شروع به کار کنید. DVR را طبق کتابچه راهنمای کاربر ارائه شده آن تنظیم کنید.

نکات کلیدی در نصب دوربین مدار بسته

 1. دسترسی به پریزهای برق را بررسی کنید ( برای دوربین های امنیتی بدون سیم قابل استفاده نیست )
 2. قبل از نهایی کردن مکان دوربین ، دوربین را به ضبط کننده متصل کنید تا مطمئن شوید همه کارها به درستی انجام می شود
 3. هنگام نصب دوربین مدار بسته قبل از ایجاد سوراخ ، دو بار اندازه گیری کرده و بررسی های لازم را انجام دهید
 4. زاویه دوربین و فیلم امنیتی را در طول مراحل نصب بررسی کنید
 5. شما می خواهید تایید کنید که آیا دوربین امنیتی در واقع در بهترین مکان است و هیچ نقطه کوری باقی نمی گذارد. به عنوان مثال ، ممکن است به نظر برسد که دوربین در مسیر درستی قرار دارد اما تا زمانی که به نمای واقعی دوربین نگاه نکنید ، انسداد یا مشکلات خاصی را مشاهده نخواهید کرد

اهداف استفاده از دوربین مدار بسته چیست ؟

 1. حفظ امنیت محیط
 2. مشاهده رفتار افراد ( به عنوان مثال زندانی ها در زندان ، بیماران خطرناک در مراکز درمانی )
 3. نظارت بر ترافیک
 4. برای نظارت بر مکان هایی که برای انسان خطرناک است همچون محیط های صنعتی رادیواکتیو و یا سمی
 5. حفظ امنیت ساختمان ها و مراکز تجاری و اداری
 6. به دست آوردن سابقه بصری از فعالیت ها در شرایطی که حفظ امنیت مناسب یا کنترل دسترسی ضروری است ( به عنوان مثال در طلا فروشی ها ، بانک ها و یا فرودگاه ها )

استفاده از دوربین مداربسته یعنی چه ! در واقع استفاده از این سیستم بیشتر برای اجرای قانون است ( از کنترل ترافیک گرفته تا دستگیری مجرمان ). هدف از دوربین های امنیتی ضبط فیلم به خصوص در هر مکان آسیب پذیر یا جرایم سنگین در داخل و اطراف ساختمان شما است. گزینه های زیادی برای انتخاب دوربین های مدار بسته دارید :

 • دوربین های مدار بسته سیمی : این دسته از دوربین های مدار بسته از کابل ها برای انتقال فیلم و انجام نظارت تصویری استفاده می کنند ، اما هنگامی که برد انتقال از 300 متر فراتر رود سیگنال ممکن است ضعیف تر شود. استفاده از کابل های مناسب شبکه ، سوئیچ ها و تقویت کننده های سیگنال می تواند به رفع این مشکل کمک کند.
 • دوربین های آنالوگ : سال هاست که این دسته از دوربین های مدار بسته در میان مردم شناخته شده اند و همچنان به عنوان یکی از محبوب ترین دوربین ها محسوب می شوند! آنها دارای قابلیت های اساسی بوده و فیلم را در محل ذخیره می کنند.
 • دوربین مدار بسته IP ( پروتکل اینترنت ) : این دسته از دوربین ها عملکرد مشابهی همچون همتایان آنالوگ خود دارند ،اما قابلیت آن ها خیلی بیشتر است. دوربین های IP وضوح تصویر و انعطاف پذیری بیشتری همچون بزرگنمایی از راه دور و تغییر مکان مجدد دارند. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که فیلم ها را در یک مرورگر وب مشاهده کنید. این امر باعث می شود تا در مورد هر چیز خاصی که دوربین ها ضبط می کنند ( همچون هر گونه حرکت مشکوک در محیط کار شما در ساعت 3 صبح ) ، اعلان هایی دریافت کنید و بتوانید آن را به صورت زنده از هر نقطه از طریق رایانه یا تلفن هوشمند مشاهده کنید.

خدمات کابل کشی ساختاری دوربین مدار بسته

تمامی سیستم های دوربین مداربسته ، حتی دوربین های بی سیم ، به کابل کشی نیاز دارند. کابل ها قطعات مختلف تجهیزاتی همچون مانیتورها ، دستگاه ضبط کننده ، مودم و دوربین های سیم دار را به هم وصل می کنند. عملکرد دوربین های مدار بسته به گونه ای است که دنباله ای از تصاویر توسط دوربین گرفته می شود که به عنوان سیگنالی منتقل می شود که دستگاه ضبط صدا و نمایشگر را عبور می کند. دوربین منبع ویدیو را ضبط می کند. در قسمت جلویی دوربین یک روزنه بازی وجود دارد و این همان چیزی است که جریان نور را از طریق لنز ضبط می کند. جریان نور توسط یک تراشه دیجیتالی داخل دوربین ضبط می شود و به توالی تصاویر تبدیل می شود. دوربین این دنباله تصویر را ضبط کرده و آن را به صورت کابل یا بی سیم منتقل می کند.

دستگاه ضبط ویدئو

هنگامی که یک دوربین مداربسته به چیزی توجه می کند ، سیستم ضبط کننده اطمینان می دهد که می توانید به عقب برگردید و بعدا آن را مشاهده کنید. می توانید دوربین های خود را به گونه ای تنظیم کنید تا هر چیزی را که مشاهده می کند ، ضبط کند اما این قابلیت نیازمند فضای زیادی است. به همین دلیل ، ممکن است بخواهید دوربین های خود را به گونه ای تنظیم کنید تا فقط در زمان های مشخصی از روز یا هنگام تشخیص حرکت ، ضبط کنند. گزینه های ضبط فیلم شما شامل DVR و NVR است. برای مشاهده فیلم های زنده و یا ضبط شده دوربین های مدار بسته ، باید DVR و یا NVR را به تلویزیون و یا مانیتور وصل کنید. واحد نمایشگر سیستم دوربین مدار بسته شما می تواند از یک صفحه نمایش تک رنگ تا یک مانیتور رنگی HD متغیر باشد.

دوربین مدار بسته یعنی چه

سیستم های دوربین های مدار بسته غالبا برای ایمن سازی خانه شما نیز استفاده می شوند. خانه های مجهز به دوربین کمتر سرقت می شوند ( نسبت به خانه های فاقد دوربین ). اگرچه دوربین های امنیتی از لحاظ فیزیکی هیچ کاری برای جلوگیری از وقوع جرم و جنایت انجام نمی دهند ، اما امروزه صاحبان خانه برای بازداشتن ارتکاب جرم و در امنیت نگه داشتن خانواده خود از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند. یکی دیگر از کاربردهای مسکونی برای فناوری دوربین مداربسته به عنوان ” پرستار بچه ” است. راه حل های سطح بالا و حرفه ای برای نظارت کامل در خانه می تواند شامل شبکه های نظارت بر آنالوگ یا مبتنی بر IP باشد ( مبتنی بر IP از محبوبیت بیشتری برخوردار است ) ، در حالی که راه حل های کم هزینه و کاربرپسند ممکن است شامل دوربین ها و دستگاه های امنیتی خانگی هوشمند باشد.

صاحبان مشاغل از تکنولوژی دوربین مداربسته برای دلایل مختلفی همچون بازدارنده جرم و جنایت استفاده می کنند. بانک ها ، دفاتر ، موزه ها ، رستوران ها ، فروشگاه های خرده فروش و سایر مشاغل کانون جرم و جنایت هستند ، زیرا اغلب آن ها پول نقد دارند. برای محافظت از پول ، صاحبان مشاغل دوربین های امنیتی را به صورت استراتژیک در پیش خوان صندوق ها ، دفتر مدیریت ، نزدیک گاوصندوق ها و ورودی ها قرار می دهند. فروشگاه های خرده فروشی دوربین های مدار بسته را در طبقاتی که فروش انجام می شود نصب می کنند تا از هر گونه دزدی جلوگیری کنند. صاحبان مشاغل نیز از دوربین های امنیتی برای نظارت بر نحوه کار کارمندان استفاده می کنند تا اطمینان حاصل می کنند که آن ها از بهترین زمان خود استفاده می کنند.

عملکرد تکنولوژی دوربین مدار بسته چیست ؟

سیستم های امنیتی آنالوگ

سیستم های نظارت آنالوگ با اتصال دوربین آنالوگ استاندارد شما به ضبط کننده فیلم دیجیتال ( DVR ) از طریق کابل های انتقال کار می کنند. DVR فیلم را از دوربین دریافت می کند ، آن را فشرده کرده و سپس آن را در یک هارد دیسک برای مشاهده به صورت زنده یا در زمان های دیگر ذخیره می کند. این تنظیم همچنین این امکان را فراهم می کند تا ویدئو را از طریق اینترنت برای مشاهده از راه دور منتقل کنید. با استفاده از سیستم آنالوگ ، DVR از طریق فشرده سازی ، تبدیل ، ذخیره سازی و پخش ویدئو شارژ می شود. همچنین مسئولیت کنترل تمام قابلیت های داخلی دوربین از جمله تشخیص حرکت ، برنامه ها ، اعلان ها ، ورودی های آلارم و موارد دیگر را بر عهده دارد.

سیستم های امنیتی IP

سیستم های IP کمی بیشتر درگیر بوده و به همین ترتیب گزینه گران ترین محسوب می شوند. در پیکربندی IP ، دوربین مسئولیت DVR از جمله فشرده سازی ، تبدیل و پخش ویدئو از طریق اتصال اینترنتی را شامل می شود. با استفاده از این تنظیم ، DVR ضروری نیست. در عوض ، فیلم می تواند مستقیما به رایانه شخصی یا NVR ( شبکه ضبط کننده فیلم ویدیویی ) پخش شود.

مزایای نصب دوربین مدار بسته :

جلوگیری از وقوع جرم

اگرچه بیشتر دوربین های مدار بسته مخفی هستند ، اما کارمندان شما می دانند که دوربین ها در آنجا وجود دارند و احتمال وقوع سرقت کمتر خواهد بود. همچنین می توانید نشان ها و برچسب ها را روی درب فروشگاه خود قرار دهید تا به مشتریان خود اطلاع دهید که در حال تماشای آنها هستید. این موضوع برای مشاغلی که بیشتر مستعد دزدی هستند (همچون پمپ بنزین ها و یا فروشگاه های خرده فروشی ) بسیار مناسب است. با نصب دوربین مدار بسته می توانید قبل از شروع کار ، جرم را متوقف کنید.

قابلیت ضبط همه جزئیات

برای مشاغلی که با حمل و نقل و دریافت سروکار دارند ، نصب دوربین مدار بسته می تواند به عنوان رکوردی برای پیگیری محموله ها باشد. اگر مشتری به شما رجوع کند و خواهان درخواست اطلاع از موقعیت قرارگیری کالاهای خود باشد ، می توانید با استفاده از فیلم های صبط شده ثابت کنید که همه چیز تحت کنترل شماست.

ایجاد محیط کاری امن

نصب دوربین های مداربسته در محیط کار به کارمندان شما نشان می دهد که شما به امنیت آنها اهمیت می دهید. این امر می تواند بهره وری را افزایش دهد ، زیرا وقتی کارمندان شما احساس امنیت می کنند سخت تر کار می کنند. دوربین مدار بسته همچنین می توانید با در دست داشتن سابقه ای از مشتریان سوء استفاده کننده به محافظت از جان کارمندان شما نیز کمک کند. در برخی از محیط های کاری به ویژه فروشگاه های خرده فروشی ، پمپ بنزین ها ، رستوران ها و کافه ها ، کارمندان در معرض حملات لفظی و بعضا جسمی از سوی مردم قرار دارند. دوربین های مدار بسته می توانند از کارمندان شما در برابر اتهامات دروغین محافظت کنند ، زیرا همه چیز ضبط و بایگانی می شود. حفظ امنیت و ایمنی نگرانی تمامی صاحبان مشاغل است ، اما با این تکنولوژی می توانید از تجارت خود و از همه مهمتر کارمندان خود محافظت کنید.

انواع سیستم های دوربین مدار بسته در دسترس

سیستم های دوربین مدار بسته مختلفی در دسترس عموم وجود دارد که هر یک از آن ها در سه دسته زیر قرار می گیرند :

 • سیستم ساده : این سیستم شامل یک یا چندین دوربین است که به یک مانیتور توسط کابل تک سیمی متصل می شود. در یک سیستم ساده ، دوربین ها قدرت خود را از مانیتور به دست می آورند.
 • دوربین با قدرت اصلی : این دسته از دوربین ها با ترتیب ساده کار می کنند ، به جز اینکه دوربین قدرت خود را از مانیتور به دست می آورد و دوربین و مانیتور هر دو به طور جداگانه از طریق شبکه تغذیه می شوند. این نوع راه اندازی امکان مقیاس پذیری بیشتری را فراهم می کند ، زیرا افزودن دوربین های بیشتر به سیستم بدون نگرانی کمبود قدرت آسان تر است.
 • سیستم دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط : این دوربین های مدار بسته امکان حفظ داده ها و امکان نظارت بر فیلمبرداری را در دفعات بعدی فراهم می کنند. DVR را می توان برای ذخیره سازی اضافی و یا بازیابی یا انتقال فیلم نیز به این سیستم اضافه کرد.

علت استفاده از تکنولوژی دوربین های مدار بسته

فناوری دوربین مدار بسته باعث ایجاد صنعت نظارت تصویری شده است که تعدادی از راه حل های امنیتی را برای صاحبان املاک ، اجرای قانون و صاحبان مشاغل در همه جا فراهم کرده است. از آنجایی که نیازهای مصرف کنندگان رشد کرده و تغییر یافته است ، صنعت با آن پیش رفته و محصولات بهتری را با عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر ارائه می دهد. دوربین های مدار بسته با داشتن سیستم های موجود در همه رنج های قیمتی و با ارائه سطح های مختلف امنیتی ، ثابت کرده است که یکی از قابل دسترس ترین فناوری های پیشگیری از ضرر و نظارت بر ایمنی موجود در بازار است. سیستم های دوربین در درجه اول برای اهداف امنیتی ، دیده بانی و نظارت استفاده می شوند. از نظر امنیتی ، دوربین مدار بسته می تواند برای نظارت بر امنیت عمومی و دارایی افراد استفاده شود. برای اهداف دیده بانی و نظارت ، دوربین های مدار بسته می تواند برای تحقیقات یا جلوگیری از جرم استفاده شوند.

آیا نصب دوربین های مدار بسته قانونی است ؟

زمانی که دوربین مطابق با دستورالعمل های مندرج در قانون نصب گردد ، شرعی و قانونی است. اگر شما مالک خانه باشید ، برای نصب دوربین مدار بسته نیازی به کسب مجوز ندارید اما باید به همسایگان هشدار دهید. اما اگر صاحب خانه نباشید ، باید حتما در مورد نصب انواع دوربین های مدار بسته با صاحب خانه مشورت نمایید. بر طبق قوانین دولتی اگر کسب و کار شما به دوربین نیاز داشته باشد ، باید تمامی کارکنان را مطلع نمایید.

انواع دوربین های مدار بسته :

 1. دوربین مداربسته دام
 2. دوربین مداربسته مادون قرمز / دید در شب
 3. شبکه / IP
 4. دوربین مداربسته بی سیم
 5. دوربین مداربسته HD با کیفیت بالا
 6. دوربین مداربسته تشخیص گرمای حرارتی
 7. دوربین مداربسته صنعتی
 8. دوربین مداربسته بولت
 9. دوربین مداربسته مینیاتوری

هنگامی که صحبت از تامین امنیت شغل شما مطرح است ، انواع مختلفی از دوربین مدار بسته برای انتخاب وجود دارد. نظارت نقش مهمی در جامعه امروز بازی می کند و با دوربین هایی که در اطراف ما قرار دارد ، زندگی روزمره ما هر روز سطح امنیت بالاتری را تجربه می کند. چیزی که بسیاری از افراد نمی دانند این است که هر یک از این دوربین ها برای موقعیت ها و مکان های خاص کاربرد دارند و انتخاب دوربین مناسب برای استفاده مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دوربین مدار بسته ANPR/LPR

دوربین های ANPR و LPR برای خواندن و ذخیره داده ها در صفحات ثبت نام استفاده می شود. آنها راه حل های ساده و کارآمدی برای بسیاری از سازمان ها از جمله عوارض راه و جاده ها ، مدیریت هتل ها و پارکینگ خودروها ارائه می دهند. ANRP مخفف تشخیص خودکار تعداد صفحات و LRP مخفف صفحات مجوزدار دوربین ها است و این دستگاه ها به منظور دستیابی به اطلاعات فراوان در یک منطقه با ترافیک بالا به منظور ایمن نگه داشتن هر مکان کمک می کنند. سایر مزایای این دسته از دوربین های مدار بسته به شرح زیر است :

 • ویژگی های هوشمند : ذخیره اطلاعات
 • می توانند اتومبیل هایی را که از یک محل ممنوع رد شده اند را شناسایی کند
 • راه اندازی راحت کسب و کار

دوربین مدار بسته دام

این دسته از دوربین های مدار بسته یکی از متداول ترین دوربین ها برای حفظ امنیت و نظارت در محیط های داخلی و خارجی است. کاربرد اصلی این دوربین ‌ها در مکان های مسقف می ‌باشد. این دوربین‌ها دارای لنزهایی wide با فاصله کانونی کوچک و لنزهای وریفوکال یا متغیر با فاصله کانونی است. نصب دوربین مدار بسته دام بیشتر بر روی سقف انجام می شود.

 1. دوربین داخلی = دوربین دام داخلی در برابر رطوبت و گرد وغبار مقاوم نیست و برای داخل ساختمان ، فروشگاه و اداره طراحی ‌شده است.
 2. دوربین بیرونی = دوربین دام بیرونی در برابر رطوبت و گرد وغبار مقاوم است و اجازه ورود آب و گرد وغبار را به داخل دوربین نمی ‌دهد. این دوربین ها مناسب نصب در اطراف ساختمان و محیط‌ های بیرونی است.

از دیگر مزایای دوربین های دام داخلی و خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سهولت نصب
 • ویژگی مقاوم در برابر خرابکاری
 • دارای قابلیت دید در شب

دوربین مدار بسته بولت

شکل این دسته از دوربین های مدار بسته به صورت استوانه ای و دراز بوده و برای فضاهای باز بسیار ایده آل است. قاب ضد آب این دوربین‌ ها را قادر می ‌سازد تا در محیط‌ های بیرونی و با شرایط جوی بد به راحتی کار کنند. همچنین همه این دوربین‌ ها قابلیت دید در شب ( با استفاده از مادون قرمز ) دارند و می ‌توانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویر برداری کنند.

دوربین های مدار بسته روز / شب

این دسته از دوربین های مدار بسته قادر به کار در محیط های معمولی و کم نور هستند و نیازی به تصویرگرهای مادون قرمز داخلی ندارند ، زیرا می توانند به لطف تراشه های تصویربرداری حساس خود تصاویر ویدئویی شفاف را در تاریکی ضبط کنند. به همین دلیل ، این دوربین ها برای برنامه های نظارت در فضای باز ایده آل هستند که در آن دوربین های IR قادر به عملکرد بهینه نیستند. از دیگر مزایای دوربین های روز / شب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت ضبط ویدئو به صورت رنگی و سفید / سیاه
 • قابلیت مادون قرمز
 • موجود در طیف وسیعی از سایزها

دوربین های تصویر حرارتی / دوربین های مادون قرمز

یکی از بهترین دوربین های مداربسته 24 ساعته در اطراف فرودگاه ها ، بندرها ، تابلوها و بسیاری از زیرساخت های مهم دیگر با تصاویر با کیفیت و بدون توجه به ساعات روز است. دوربین های مادون قرمز دارای LED های کوچکی در اطراف لنز هستند تا بتوانند چهره های متحرک را با رنگ مشکی انتخاب کنند. دوربین های تصویر حرارتی می توانند مسافت های طولانی ، تا فاصله 300 متری را ببینند! از دیگر مزایای دوربین های مادون قرمز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • متجاوزان را از فاصله 250 تا 300 متری دورتر تشخیص می دهد
 • مناسب برای استفاده در نور کم
 • پرتوهای حرارتی از موانع بصری عبور می کند

سیستم دوربین های مدار بسته از نمایشگرهای سیاه و سفید با وضوح کم و بدون قابلیت تعاملی استفاده می کردند. نمایشگرهای مدرن دوربین مداربسته می توانند نمایشگرهای رنگی و با وضوح بالا باشند و می توانند قابلیت بزرگنمایی تصویر یا ردیابی چیزی ( یا شخصی ) را از ویژگی های آنها داشته باشند. دوربین مداربسته معمولا برای اهداف مختلفی همچون موارد ذکر شده در لیست زیر استفاده می شوند :

 1. حفظ امنیت محیط در مناطق و تاسیسات با امنیت متوسط تا بالا
 2. مشاهده رفتار کارمندان ، پرسنل مراکز درمانی و ….
 3. نظارت بر ترافیک
 4. نظارت بر مکان هایی که برای انسان ها خطرناک است به عنوان مثال محیط های صنعتی بسیار رادیواکتیو و یا سمی
 5. حفظ امنیت ساختمان و محوطه
 6. به دست آوردن سابقه تصویری فعالیت ها در شرایطی که لازم است امنیت مناسب یا کنترل دسترسی را حفظ کنید

نحوه خریداری دوربین مدار بسته

اطمینان از انتخاب صحیح دوربین مداربسته مناسب با نیازتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، زیرا بسته به محل قرارگیری دوربین و کاربرد اصلی آن ها باید بهترین مورد را پیدا کنید کهتمامی نیازهای شما را برآورده کند. این که آیا به فکر نصب دوربین مدار بسته در خارج از ملک برای جلوگیری از دزدی و جنایات باشید و یا اینکه به فکر نصب دوربین در محیط داخل منزلتان باشید باید سه فاکتور را هنگام خرید دوربین ها در نظر بگیرید :

لنز مناسب

با این کار از دریافت تصویری با کیفیت اطمینان حاصل می شود. انتخاب لنز مناسب امکان فوکوس ( تنظیم عدسی دوربین ) را فراهم کرده و نور کافی برای سنسور دوربین ایجاد کرده و به شما در خواندن صفحات ثبت و تشخیص چهره ها و غیره کمک می کند. البته جزئیات بیشتر در هر شرایطی به شما کمک خواهد کرد ، زیرا این بدین معناست که شما می توانید هر چیزی را که دوربین ضبط می کند را مشاهده کنید. وقتی لنز دوربین زوم می شود می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار دهد ، زیرا بزرگ نمایی بصری می تواند نور را با رسیدن به سنسور تنظیم کند و انعطاف پذیر شده و تصاویر بهتری می گیرد.

سنسور مناسب

هنگام انتخاب سنسور مناسب باید دو نکته را در نظر بگیرید : نوع و سایز آن ها.

 • CMOS = ( نیمه هادی اکسید فلزی متمم )
 • دوربین های CCD = ( دستگاه جفتی قابل شارژ )

CCD از CMOS گرانتر بوده و تصویر واضح تری ارائه می دهند و برای شناسایی چهره بسیار ایده آل می باشند.

وضوح خروجی مناسب

هر چه پیکسل بیشتر باشد ، کیفیت تصویر بالاتر خواهد بود. بالاترین وضوح تصویری که می توانید دریافت کنید 700TVL است ، اما بسیاری از دوربین های اصلی بین 300TVL الی 550TVL می باشند.

نصب دوربین مدار بسته برای منزل :

دوربین های مدار بسته نه تنها به عنوان مانع بزرگی برای سرقت و دزدان محسوب می شود ، بلکه بسیاری از صاحبان خانه از آن برای جمع آوری شواهدی علیه رفتارهای ضد اجتماعی استفاده می کنند. خانواده ها با دوربین مدار بسته خانگی به عنوان بخش مهمی از محافظت از خانه و شیوه زندگی خود رفتار می کنند.

 • عملکرد به عنوان مهار کننده سرقت و دزدان – دوربین هایی با ویژگی های زیاد و کیفیت بالا اگر به درستی استفاده شوند ، جرم و جنایت ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.
 • قابلیت ضبط ویدئو به صورت مداوم – این ویژگی به شما آرامش می دهد که هرگونه فعالیت در داخل و اطراف خانه شما ثبت می شود.
 • ویژگی فروسرخ دید در شب – بسیاری از سیستم ها برای ضبط تصاویر از مناطق کاملا مشکی خانه شما ، مانند کوچه ها و حیاط ، از دید در شب IR استفاده می کنند.
 • قابلیت بررسی از طریق iPhone / iPad – می توانید سیستم دوربین مدار بسته را به گونه ای تنظیم کنید تا بتوانید از طریق تلفن هوشمند خود همه چیز را مشاهده کنید.

در انتخاب نوع دوربین مداربسته مناسب شما گزینه های زیادی پیش روی دارید. یک سیستم دوربین مداربسته خانگی ” بدون حاشیه ” برای نظارت عمومی در خانه شما بسیار عالی است. اما اگر شما نیاز به ارائه مدارکی در دادگاه دارید ، به تنظیمات بیشتری نیاز داشته و از این رو ما به شما پیشنهاد می کنیم کار نصب دوربین مداربسته خود را به متخصصان شرکت آس بسپارید!

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها 1

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader