0
سبد خرید خالیست.

بازیافت

recycle
بازیافت

بازیافت یک روند برای تبدیل مواد در ریز و زاید به محصولات و مواد جدید قابل استفاده است که به اتلاف انرژی ، محیط زیست و کاهش آلاینده های گازهای گلخانه ای کمک می کند .

*از فواید بازیافت :
بازیافت از هدر رفتن مواد تجدید پذیر جلوگیری می کند و تا حد قابل توجهی به پاکیزگی هوا کمک کرده و از آلودگی آبها جلوگیری می کند . بازیافت زباله باعث می شود از میزان نیاز به زمین برای دفن زباله و شکل های دیگر دور ریختن زباله کاسته شود .

بازیافت زباله و استفاده از زباله

سوخت حاصل از زباله را می توان جانشین برخی سوخت های دیگر کنیم ، در واقع مواد پلاستیکی ، بطری های نوشابه و سایر مواد غذایی پس از شست و شو و ضدعفونی شدن ، به اقلام جدیدتری تبدیل می شوند و در چرخه استفاده می شوند .
از بازیافت زباله های تر به عنوان پسماند بازیافتی در تولید انواع کود استفاده کرد.

*هرروز به میزان زباله های تولید شده توسط افراد افزوده می شود و همین امر موجب آلودگی محیط زیست شده که ادامه این روند می تواند زندگی مان را برروی زمین به خطر میاندازد.

تفکیک زباله های خشک و تر امربسیار مهمی است که در هر ساختمان با صرف وقت بسیار کمی قابل انجام است که به شناسایی زباله های بازیافتی کمک کرده و بازیافت را تسریع می بخشد .
پسماندهای تولیدی در هر منزل به 3 دسته تقسیم می شود.
1.زباله خشک
2.زباله تر
3.زباله خطرناک

موسسه آس با مطالعه بر روی بازیافت زباله ها و تفکیک آنها در منازل سعی دارد در امر بازیافت خانگی که نیاز امروز ساختمانهای بزرگ و جمعیت تهران می باشد ، قدم بزرگی برداشته و تفکیک زباله ها و جمع آوری آنها را از منازل شهروندان شروع کند و با فراهم آوردن شرایط مناسب برای تفکیک راحت زباله در هر ساختمان ، سعی به فرهنگ سازی در این زمینه را دارد .
لذا با قرار دادن سطل های مخصوص سعی دارد در کمک به تفکیک زباله های ساختمانی و جمع آوری آنها ، به داشتن آب و هوا و خاک پاکیزه تر به شهروندان خود کمک کند و آنها را در این نیت پاک یاری نماید.

preloader