0
سبد خرید خالیست.

کپسول آتش نشانی

بیمه آتش سوزی

مجموعه آس جهت کاهش دغدغه های مدیر ساختمان با دریافت داده های مورد نیاز جهت محاسبه نرخ بیمه شما را در انتخاب بهتر شرکت بیمه گذار یاری می نماید. جهت استفاده از طرح های تشویقی دوره ای شرکت های بیمه ای معتبر ما همواره چند پیشنهاد برای شما قرار داده است. شما می توانید با توجه به قیمت و کیفیت شرکت بیمه گذار انتخاب راحت تری داشته باشید.

بیمه کردن ساختمان در برابر آتش سوزی

بیمه کردن ساختمان در برابر حوادثی مانند آتش سوزی یکی از مهم‌ترین وظایف مدیر ساختمان است. آتش سوزی یکی از حوادثی است که ممکن است هر لحظه رخ بدهد. بنابراین بیمه کردن ساختمان در برابر آتش سوزی اولین و مهم‌ترین وظیفه مدیر ساختمان است. مدیر ساختمان باید براساس متراژ هر واحد سهم هر واحد را در بیمه آتش سوزی مشخص کرده و ساختمان را در برابر این حادثه بیمه کند.
در صورت بروز آتش سوزی در ساختمان بیمه نشده، مدیر ساختمان موظف به پرداخت خسارت به مالکین و اعضای ساختمان است.

بیمه آتش سوزی چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

بیمه آتش سوزی در حالت عادی و بدون خریداری پوشش‌های جانبی، خسارت‌های مالی ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار را تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین در ‌بیمه‌نامه آتش سوزی خسارت‌های مالی جبران می‌شود و خسارت‌های جانی و بدنی را شامل نمیشود. در نتیجه اگر صدمه‌ای به افراد برسد بیمه آتش سوزی آنرا پوشش نمی‌دهد. برای جبران خسارات ناشی از خطراتی مثل سیل، زلزله، طوفان، نشست زمین، نوسانات برق و… لازم است پوشش هریک از این خطرات را به صورت جداگانه خریداری و به موارد تحت پوشش ‌بیمه‌نامه خود اضافه نمایید. در این صورت مثلا با اضافه کردن پوشش زلزله، علاوه بر جبران خسارت‌های ناشی از آتش سوزی و صاعقه و انفجار، کلیه خسارات به وجود آمده از زمین لرزه نیز تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

پوشش زلزله بیمه آتش سوزی

بیمه زلزله یکی از مهمترین و پر طرف دارترین پوشش‌های جانبی بیمه آتش سوزی است . در صورت بروز حادثه، خسارات وارد شده به بنای ساختمان و اموال و دارایی‌های موجود در آن را تحت پوشش قرار می‌دهد. با خرید پوشش زلزله‌ی بیمه آتش سوزی و با پرداخت مبلغی اندک، کلیه خسارت‌هایی که بر اثر وقوع آتش سوزی یا زلزله به اموال و دارایی‌های شخص بیمه‌گذار وارد شود، جبران خواهد شد.
خرید بیمه زلزله به تنهایی امکان پذیر نیست. زلزله یکی از پوشش‌های جانبی بیمه آتش سوزی است و برای خرید آن، حتما باید یک بیمه آتش سوزی با پوشش زلزله خریداری نمود.

نرخ بیمه آتش سوزی و زلزله به چه عواملی بستگی دارد؟

نرخ پایه‌ی بیمه آتش سوزی به دو عامل زیر بستگی دارد:
• ارزش ساختمان (قیمت ساخت ساختمان بدون ارزش موقعیت ملک)
• ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان
در محاسبه‌ی ارزش ساختمان، ارزش بهای زمین و موقعیت تجاری محل ساختمان تاثیری نخواهد داشت و منظور از ارزش ساختمان تنها ارزش مصالح و خدمات به کار رفته برای ساخت بنا خواهد بود. ارزش اموال نیز بر اساس دارایی‌های موجود در ساختمان تخمین زده می‌شود.

preloader