0
سبد خرید خالیست.

بیمه آتش سوزی و زلزله

fire-insurance

بیمه آتش سوزی

مجموعه آس جهت کاهش دغدغه های مدیر ساختمان با دریافت داده های مورد نیاز جهت نحوه محاسبه بیمه آتش سوزی و زلزله ساختمان شما را در انتخاب بهتر شرکت بیمه گر یاری می نماید. جهت استفاده از طرح های تشویقی دوره ای شرکت های بیمه ای معتبر ما همواره چند پیشنهاد برای شما قرار داده است. شما می توانید با توجه به قیمت و کیفیت شرکت بیمه گر انتخاب راحت تری داشته باشید.

بیمه کردن ساختمان در برابر آتش سوزی

بیمه کردن ساختمان در برابر حوادثی مانند آتش سوزی یکی از مهم‌ ترین وظایف مدیر ساختمان است. آتش سوزی یکی از حوادثی است که ممکن است هر لحظه رخ دهد. بنابراین بیمه کردن ساختمان در برابر آتش سوزی اولین و مهم‌ ترین وظیفه مدیر ساختمان است. مدیر ساختمان باید براساس متراژ هر واحد سهم هر واحد را در بیمه آتش سوزی مشخص کرده و ساختمان را در برابر این حادثه بیمه کند. در صورت بروز آتش سوزی در ساختمان بیمه نشده ، مدیر ساختمان موظف به پرداخت خسارت به مالکین و اعضای ساختمان است. اصطلاح بیمه آتش سوزی نوعی بیمه املاک است که خسارات و تلفات ناشی از آتش سوزی را پوشش می دهد. اکثر سیاست ها با نوعی حفاظت از آتش سوزی همراه است ، اما در صورت از بین رفتن یا آسیب دیدن اموالشان به دلیل آتش سوزی ، صاحبان خانه ممکن است بتوانند پوشش اضافی را خریداری کنند. خرید پوشش اضافی آتش سوزی به پوشش هزینه های تعویض ، تعمیر یا بازسازی املاک بیش از حد تعیین شده در بیمه نامه املاک کمک می کند. بیمه نامه های آتش سوزی معمولا شامل موارد استثنایی کلی مانند جنگ ، خطرات هسته ای و خطرات مشابه هستند.

نکات کلیدی در بیمه آتش سوزی ایران ، رازی و کارآفرین :

 1. بیمه آتش سوزی ، بیمه ساختمانی است که پوشش اضافی برای از دست دادن یا آسیب دیدن سازه ای که در آتش سوزی آسیب دیده یا از بین رفته است را فراهم می کند.
 2. بیمه آتش سوزی ممکن است با نرخی کمتر از هزینه خسارات وارده محدود شود و این امر بیمه نامه آتش سوزی جداگانه ای را ضروری می کند.
 3. این بیمه نامه به عنوان یک هزینه جایگزین یا یک مبلغ واقعی نقدی برای خسارت ، به بیمه کننده بازپرداخت می کند.
 4. اگرچه برخی از بیمه نامه های صاحبان خانه شامل پوشش آتش سوزی می شوند ، اما ممکن است برای برخی از صاحبان خانه ها به اندازه کافی گسترده نباشد.

بیمه آتش سوزی چه خساراتی را پوشش می‌ دهد ؟

بیمه آتش سوزی در حالت عادی و بدون خریداری پوشش‌ های جانبی ، خسارت‌ های مالی ناشی از آتش سوزی ، صاعقه و انفجار را تحت پوشش قرار می‌ دهد. بنابراین در ‌بیمه‌ نامه آتش سوزی خسارت‌ های مالی جبران می‌ شود و خسارت‌ های جانی و بدنی را شامل نمی شود. در نتیجه اگر صدمه‌ ای به افراد برسد ، بیمه آتش سوزی آنرا پوشش نمی‌ دهد. برای جبران خسارات ناشی از خطراتی مثل سیل ، زلزله ، طوفان ، نشست زمین ، نوسانات برق و… لازم است پوشش هریک از این خطرات را به صورت جداگانه خریداری و به موارد تحت پوشش ‌بیمه‌ نامه خود اضافه نمایید. در این صورت مثلا با اضافه کردن پوشش زلزله ، علاوه بر جبران خسارت‌ های ناشی از آتش سوزی و صاعقه و انفجار ، کلیه خسارات به وجود آمده از زمین لرزه نیز تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

خرید بیمه آتش سوزی و زلزله تنها برای جبران خسارت های وارد شده به ساختمان نیست. اموال و اثاثیه موجود در ساختمان نیز تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرند و خسارات وارد شده به آنها جبران خواهد شد. با این اوصاف ساکنین خانه های اجاره ای می توانند فقط اموال و اثاثیه متعلق به خود را به تنهایی در مقابل خطرات اصلی آتش سوزی و خطرات جانبی مثل زلزله ، سیل ، طوفان و… بیمه کنند. در این حالت حق بیمه نهایی تنها بر اساس ارزش اموال و اثاثیه موجود در ساختمان محاسبه می شود و ارزش بنا تاثیری بر نرخ بیمه نامه نخواهد داشت. علاوه بر این صاحبان ساختمان ها نیز می توانند به صورت جداگانه بنای متعلق به خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند و خسارات وارد شده در اثر حوادث احتمالی را جبران نمایند.

پوشش زلزله بیمه آتش سوزی

بیمه زلزله یکی از مهمترین و پر طرفدارترین پوشش‌رهای جانبی بیمه آتش سوزی است . در صورت بروز حادثه، خسارات وارد شده به بنای ساختمان و اموال و دارایی‌ های موجود در آن را تحت پوشش قرار می‌ دهد. با خرید پوشش زلزله‌ بیمه آتش سوزی و با پرداخت مبلغی اندک ، کلیه خسارت‌ هایی که بر اثر وقوع آتش سوزی یا زلزله به اموال و دارایی‌ های شخص بیمه‌ گذار وارد شود ، جبران خواهد شد. خرید بیمه زلزله به تنهایی امکان پذیر نیست. زلزله یکی از پوشش‌ های جانبی بیمه آتش سوزی است و برای خرید آن ، حتما باید یک بیمه آتش سوزی با پوشش زلزله خریداری نمود.

پوشش زلزله یکی از پوشش های اضافی در بیمه آتش سوزی است و این بیمه نامه به سه شکل مسکونی ، صنعتی و غیرصنعتی صادر می شود. در بیمه زلزله و آتش سوزی منازل مسکونی شما می توانید ساختمان و اثاثیه خود را در برابر خطرهای مهم تحت پوشش این بیمه نامه از جمله خطر زلزله بیمه کنید. در بیمه زلزله منازل امکان بیمه کردن بنا و اثاثیه به صورت همزمان و یا جداگانه وجود دارد ، به این صورت که شما می توانید فقط اثاثیه و بنا و یا هر دو را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

محاسبه نرخ بیمه به چه عواملی بستگی دارد ؟

نرخ پایه‌ بیمه آتش سوزی به دو عامل زیر بستگی دارد :

 1. ارزش ساختمان ( قیمت ساخت ساختمان بدون ارزش موقعیت ملک )
 2. ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان
 3. نوع سازه و اسکلت بندی : تقسیم بندی سازه ها در شرکت های بیمه شامل آجری ، فلزی ، بتنی و گلی می باشد
 4. متراژ ملک : هرچه ملک بزرگ تر باشد ، نرخ بیمه زلزله آن نیز بیشتر می شود
 5. هزینه ساخت هر مترمربع بنا : هر چه هزینه ساخت هر مترمربع از بنا بیشتر باشد ، باید مبلغ بیشتر برای خرید بیمه زلزله پرداخت کنید
 6. ارزش لوازم منزل : ارزش اثاثیه و لوازم منزل نیز به صورت مستقیم بر قیمت بیمه زلزله تاثیرگذار است
 7. محل جغرافیایی و یا شهری که ملک در آن قرار دارد : اینکه مکان مورد نظر در چه شهر و خطه جغرافیایی قرار دارد ، بر مبلغ حق بیمه تاثیر می گذارد.

در محاسبه‌ ارزش ساختمان ، ارزش بهای زمین و موقعیت تجاری محل ساختمان تاثیری نخواهد داشت و منظور از ارزش ساختمان تنها ارزش مصالح و خدمات به کار رفته برای ساخت بنا خواهد بود. ارزش اموال نیز بر اساس دارایی‌ های موجود در ساختمان تخمین زده می‌ شود.

preloader