0
سبد خرید خالیست.

نماشویی و رولپلاک ساختمان

exposure

نماشویی نمای ساختمان

شستشوی نما اصطلاحی است که برای شست و شوی نمای ساختمان استفاده می شود. امروزه با وجود آلاینده های موجود در هوا ، دود و گرد و غبار و همچنین کیفیت سنگ نمای ساختمان ها و کدر شدن آن ها در گذر زمان ، لزوم نماشویی و رولپلاک ساختمان به صورت دوره ای در کلان شهرها احساس می شود. شرکت آس مفتخر است با به کارگیری نیروهای ماهر این خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. لازم به ذکر است کلیه نیرو ها دارای بیمه کامل پوششی حوادث می باشند و بر اساس قرار داد کلیه مسئولیت های کارفرما برعهده گروه پیمانکاری می باشد و ما همواره آماده پشتیبانی و ضمانت خدماتمان هستیم. به جای انتظار برای تبدیل شدن مشکلات کوچک به یک فاجعه بزرگ ، حرکت هوشمندانه این است که از ابتدا فعال باشید و جهت نماشویی ساختمان خود به موقع اقدام نمایید. در حالت ایده آل ، شما باید با یک شرکت نظافت حرفه ای همکاری کنید که سال ها در این زمینه فعالیت داشته است. این افراد می دانند که چه چیزی برای ساختمان شما بهتر است. آنها همچنین می دانند که چگونه از پس چالش های ناشی از کار برآیند ، زیرا مدتهاست که این کار را انجام می دهند.توجه داشته باشید که نمای ساختمان به عناصری مانند کثیفی حساس هستند. اگر این نماها به درستی نگهداری نشوند ، می توانند باعث فرسایش و پیدایش نقاط مرطوب ، خزه ، رسوبات نمکی ، آسیب ناشی از سرما و آلودگی حاصل از بخارهای خروجی و باران های اسیدی شوند. اکسیدهای نیتروژن ، گوگرد و سایر آلاینده ها به خراب شدن نمای کمک می کنند. همچنین رطوبت باعث پوسیدگی سنگ تراشی می شود. فرآیند پوسیدگی هنگامی تسریع می شود که رطوبت با گازهای جوی یا نمک های حاصل از آب باران آلوده ترکیب شود.

نحوه شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان یا همان تمیز کردن و پاک کردن نمای ساختمان ( Facade Cleaning ) با استفاده از فشار آب تامین شده توسط دستگاه واتر جت صورت می گیرد. برای پاک کردن نما از مواد شویند مخصوص نماهای مختلف و برای لایه برداری از عملیاتی شبیه به سندبلاست استفاده می گردد. در حقیقت تکنسین های شرکت ساختمانی آس از روش های زیر جهت شست و شوی نمای ساختمان ها استفاده می کنند :

 1. خیساندن آب : خاک با یک جریان ثابت آب شل شده و شسته می شود. سپس ، آن را با یک برس فرچه زده و یا با آب فشار psi 400 شستشو می دهیم. این روش اغلب برای آجرهای لعاب سنگ آهک استفاده می شود.
 2. واترجت شستشوی نمای ساختمان : آلودگی هر بار با یک اینچ با آب تحت فشار شسته می شود. این روش برای نمای آجری و همچنین نمای سنگی و بتونی ایده آل است که به طور موثری لکه های آلی و جوی را از بین می برد.
 3. شستشو با مواد شیمیایی : لکه ها با استفاده از محصولات شیمیایی مانند پاک کننده های اسیدی ، حلال های آلی ، پاک کننده های قلیایی و مواد شوینده غیر جوش حل می شوند. پس از حل لکه ها ، آنها شسته می شوند.
 4. روش ساینده : نواحی خارجی بسترها که رنگ آمیزی شده اند به طور کامل از بین می روند. این روش برای سنگ تراشی و همچنین نمای بتونی و سنگی ایده آل است.

چگونگی انتخاب مواد برای نماشویی نما

این خدمات بسته به نیاز با ابزارآلات گوناگون و مواد و مصالح متفاوت ارائه می گردد. در امر شست و شوی نمای ساختمان برای نماهای غیر شیشه ای و غیر گلس از واتر جت صنعتی و مواد شوینده و ساینده بهره گرفته می شود. واترجت شستشوی نمای ساختمان وظیفه پمپاژ آب با فشار بالا بر روی سطح مورد نظر و ترکیب مواد ساینده و آب را برعهده دارد . در خدمات شستشوی نما باید توجه نمود هر نما را با مواد مخصوص خود آن نما مورد شستشو قرار گیرد. تمیز و پاک کردن نما تنها باید با مواد مخصوص به آن نما ( سنگی ، شیشه ، آجر ، کامپوزیت و غیره ) صورت گیرد که در صورت استفاده از مواد و ابزار غیر استاندارد و نامناسب آسیب جدی به سطح نما وارد می گردد. مواد ساینده مورد استفاده در شستشوی نمای ساختمان سیلیس 2 دهم می باشد که توسط خلع واتر جت با آب ترکیب می شود و با فشار زیاد بر روی سطح نما پرتاب می گردد. این امر کلیه لکه های سخت و جرم و رنگ سیمان و گچ و… را از روی سطح پاک می کند. یا برای لایه برداری از سطوح آجری و زیباتر شدن نماهایی که دچار تیرگی شده اند ، یک روش خوب واتر بلاست است که با استفاده از آب و سیلیس صورت می گیرد.

در نظر داشته باشید که یک ساختمان تمیز بهتر از یک ساختمان کثیف است. یک ساختمان تمیز جبهه ای مهمان نوازتر و از این رو چشم انداز جذاب تری برای املاک و مستغلات به مردم ارائه می دهد. مسلما همه نماهای ساختمان ها به یک اندازه مراقبت و توجه لازم را ندارند. موقعیت ، عملکرد و شرایط جغرافیایی و جوی یک ساختمان در تعیین سطح تمیزکاری لازم برای دستیابی به ظاهر مطلوب نقش دارند. سازه هایی که فعالیت تجاری دارند ، در محل های تجاری ، تئاتر یا مراکز خرید ، معمولا درجه تمیزی بالاتری نسبت به ساختمان هایی دارند که دارای فعالیت های صنعتی – یا کمتر عمومی – هستند.

شستشوی نمای ساختمان با طناب

شستشوی نمای ساختمان با طناب یکی از روش های ارائه خدمات نماشویی و رولپلاک ساختمان و شستشوی نما می باشد. در این روش برای ارائه خدمات نیازی به داربست بندی نیست و با استفاده از روش های راپل نمای ساختمان پاک و شسته می شود. تکنسین های شرکت آس می توانند از روش های مختلف تمیز کردن در حالی که با خیال راحت تمیزکاری سطح بالا انجام می دهند ، از جمله واترجت شستشوی نمای ساختمان و یا تمیز کردن با بخار استفاده کنند. این به ما این امکان را می دهد تا یک برنامه تمیز کردن متناسب با نیازهای شما تنظیم کنیم.

مزایای شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

 1. کاهش هزینه نصب داربست
 2. سطح بالاتری از نماشویی ساختمان حاصل می گردد
 3. سطح سازگار تری برای نظافت در کل ساختمان حاصل می شود
 4. نماشویی مناطقی با دسترسی دشوار
 5. مقرون به صرفه
 6. عدم نیاز به نیروی انسانی به دلیل نصب و حذف سریع تجهیزات
 7. عدم اشغال فضا
 8. سرعت ارائه خدمات بالا
 9. ایمنی بالاتر

شستشوی نمای ساختمان به چند صورت اجرا می گردد :

1-استفاده از واتر جت و شستشو با فشار 120 الی 250 بار آب

در صورتی که نمای ساختمان دارای کمترین جرم و کثیفی باشد ، برای شستشوی کاشی و سرامیک از فشار بار واتر جت صنعتی بهره گرفته می شود. در این روش شست و شوی نما ، آب با مواد شوینده مخصوص که برای هر نما متفاوت می باشد ، بهره گرفته می شود. دستگاه واترجت شستشوی نمای ساختمان از آب زلال استفاده می کند که توسط یک پمپ فشار قوی از طریق یک نازل فشار داده می شود و آن را بر روی قطعه کار خارج می کند. در اثر برخورد جت آب ، خاک یا بقیه مانده ها مانند لاک حل می شود. حتی با استفاده از مواد نرم ، حذف قطعه کار امکان پذیر است. در مقایسه با سایر فرآیندهای نماشویی ساختمان ، از هیچ ماده تمیز کننده شیمیایی یا حلال استفاده نمی شود.

2-استفاده از واتر بلاست

واتر بلاست روشی است که برای شستشوی نمای ساختمان به وسیله فشار بالای آب و مواد ساینده 20 درصدی استفاده می گردد .تفاوت این روش با سندبلاست درصد کم مواد ساینده و سرعت بالا در ارائه خدمات می باشد.

3-استفاده از ابر و تی

در این روش شستشوی نمای ساختمان که جنس شیشه و یا کامپوزیت نوع 3 است ، از مواد شوینده مخصوص استفاده می شود.

این روش های شست و شوی نما به جنس، نوع و میزان کثیفی نما بستگی دارد. اگر نمای شما سنگی و صیقلی باشد و سنگ آن صاف باشد – همچون تراورتن گرانیت و یا مرمریت – می توان به راحتی با استفاده از ابر و تی آن را شست. و یا می توان با استفاده از جاروهای دسته دار و مقداری ترکیب آب و محلول مخصوص نیز آن را شست. اما اگر نمای شما سنگ ناصاف مثل سنگ های تیشه ای آنتیک و غیره باشد ، باید با فشار آب آن را تمیز کرد. دستگاه واترجت یکی از راه های معمول در ایجاد فشار آب مورد نیاز برای شستن سنگ های ناصاف می باشد. اگر کثیفی و آلودگی سطح سنگ های ناصاف و یا آجری خیلی زیاد باشد و دارای لکه های سیمانی و بتونی و یا رنگ و غیره باشد ، از ماده ای به نام سیلیس استفاده می کنیم.

اجرای نانو بعد از نماشویی و رولپلاک نمای ساختمان

بهترین روش جهت تثبیت زیبایی و پاکیزگی نمای ساختمان استفاده از مواد نانو می باشد ( جهت آشنایی بیشتر با عملکرد این موارد پیشنهاد می شود مطالب موجود در قسمت کارواش نانو مطالعه شود ). بعد از شستشوی نمای ساختمان استفاده از مواد نانو می تواند سطح بیرونی ساختمان را در برابر عوامل فرسایشی و باران های اسیدی و جرم و کثیفی محافظت نماید. نانو کاملا بی رنگ می باشد و هیچگونه تغییری در سطح ایجاد نمی نماید. استفاده از مواد نانو برای شیشه ها بسیار مهم می باشد ، زیرا موجب جلوگیری از لکه های ناشی از باران و گرد و غبار می شود.

کاربرد رزین بعد از شستشوی نمای ساختمان

بعد از شستشوی نمای ساختمان می توان از رزین برای براق سازی سطح نما استفاده نمود. رزین ماده ای است که موجب براقیت نما می گردد که می توان از این ماده بر روی سنگ های آنتیک برای افزایش زیبایی و براقیت آن استفاده کرد. ولی بهتر از رزین استفاده از مواد نانو می باشد ، زیرا نانو می تواند از نما در برابر فرسایش ، شوره زدن و رسوب و جرم گیری محافظت نماید. مهمترین دلیل و تمایز شدید رزین با نانو براقیت بیشتر رزین می باشد ، اما نانو در کنار براقیت همچون یک سپر محافظ نیز عمل می نماید و ماندگاری نانو بیشتر از رزین می باشد.

رزین نمای ساختمان به خاطر قدرت نفوذ ذرات نانوی آن قادر است در برابر سایش باد مقاومت کرده و خاصیت آب گریزی سطح نمای ساختمان را برای مدت های طولانی حفظ نماید. همچنین غیر قابل اشتعال است و اعمال آن به راحتی با برس ، غلطک و اسپری بدون فشار امکان پذیر خواهد بود. رزین  در آب حل می شود و یک محلول شفاف مثل آب تشکیل می دهد و با سطوح ( بتن ،مصالح ساختمانی و …) پیوند شیمیایی ایجاد می کند و هنگامی که خشک گردید ، خود را با آن تطبیق می دهد تا سطح را دربرابر آب ورودی محافظت کند.

شستشوی نمای کامپوزیت

کامپوزیت یکی از نماهایی است که نیاز به شستشو ی مداوم برای جلوگیری از رسوب گیری و تغییر رنگ دارد. برای شستشوی نمای کامپوزیت بهترین روش استفاده از ابر و تی می باشد.

شست و شوی نمای ساختمان آجر سه سانتی

برای شستشوی نمای آجر سه سانتی باید از واتر بلاست که عملیات شبیه به سندبلاست دارند و نوع ضعیف شده واتر بلاست می باشد ، استفاده نمود. در نماهای آجر سه سانتی باید دقت کافی را در استفاده از مواد ترکیبی استفاده نمود ، زیرا در صورت عدم آگاهی می تواند موجب کاهش کیفیت خدمات و حتی آسیب دیدگی نما گردد. از صحبت های بالا می توان نتیجه گرفت نحوه محاسبه هزینه شستشوی نما به عوامل مختلفی بستگی دارد که با وارد کردن داده های مورد نیاز در سایت با تقریب خوبی می توان هزینه را محاسبه کرد. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان ما و درخواست بازدید به صورت حضوری ، محاسبه دقیق هزینه نماشویی نما به صورت رایگان برایتان محاسبه گردد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

exposure

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

امروزه یکی از خطرات ساختمان های موجود در شهر تهران که جان و مال مردم رو تهدید می کند ، احتمال ریزش نمای سنگی ساختمان ها می باشد. برای جلوگیری از این قبیل حوادث بهترین زمان هنگام اجرای نمای ساختمان از روش اسکوپ سنگ ها استفاده کرد ولی اگه در حال حاضر در ساختمانی ساکن هستید و به دلیل شرایط آب و هوایی و یا نداشتن رضایت از نحوه ساخت اولیه می خواهید جلوی حوادث احتمالی در آینده رو بگیرید ، بهترین روش پیچ و رولپلاک نما با استفاده از طناب و یا داربست می باشد. پیچ ها و رولپلاک های به کار رفته در اینکار باید ضد زنگ و با طول حداقل 5 سانتیمتر باشد و بهتر است از پیچ های فولادی آبکاری یا گالوانیزه شده استفاده کرد. جنس رولپلاک هم بهتر است که از مواد اولیه و پتروشیمی ساخته شده باشند تا در حین کار و یا در زیر فشار پیچ موقع بستن نشکنند و مخصوص سنگ باشند. خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب مزایای فراوانی نسبت به روش داربست است که می توان به امنیت وسرعت عمل آن اشاره کرد.

preloader