0
سبد خرید خالیست.

نظافت مشاعات ، راه پله ها و پارکینگ

نظافت مشاعات از جمله سرویس های خدماتی نظافتی شرکت های خدماتی نظافتی برای مشتریان می باشد. نظافت مشاعات منازل می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی آن منازل ایفا نماید. همچنین نظافت مشاعات در سلامت ساکنین ساختمان ها به خصوص ساختمان های مسکونی بسیار مهم و موثر می باشد. نظافت راه پله ، مشاعات و پارکینگ از مسائل مهم مربوط به نظافت ساختمان است که در برنامه نظافت آپارتمان باید به آن توجه کرد ، زیرا به محض ورود افراد به ساختمان راه پله اولین جایی است که دیده می‌ شود و کثیفی آن جلب توجه می‌ کند. مالکین و مدیران ساختمان باید همیشه بهترین و تمیزترین محیط را برای ساختمان فراهم کنند.

هزینه نظافت مشاعات
محاسبه قیمت و هزینه شارژ و خرید کپسول آتش نشانی

شرکت آس با به کارگیری نیروهای آموزش دیده و با تجربه سعی دارد شما را در امر نظافت مشاعات یاری رساند. هدف اصلی مجموعه آس حذف تمامی این دغدغه های مدیر ساختمان و ساکنین می باشد ، به این صورت که تمامی ابزار و مواد مورد نیاز نظافت ساختمان از طرف شرکت تامین شده و نیازی به تهیه آنها توسط اعضای ساختمان نمی باشد. همچنین تمامی نرخ ها در سایت قابل استعلام بوده و نیازی به پرداخت حضوری نخواهید داشت.

محیط مشاعات آپارتمان ها به همراه مناطق مشترک مالکین فردی ، نیازمند رویکردی ویژه برای نظافت و نگهداری می باشند. نظافت منظم مشاعات باعث می شود ساختمان شما هیشه تمیز ، جذاب و ایمن باشد. متخصصان شرکت آس بررسی های لازم را انجام داده ، برنامه ویژه ای برای نظافت و نگهداری طرح ریزی کرده و با ارسال نیروهای آموزش دیده حرفه ای تمامی نیازهای شما را برآورده می کند.

فاصله بین هر دوره نظافت ساختمان در جلسات هیئت‌ مدیره با رای اکثریت مشخص می‌ شود که معمولا ماهی یک الی دو بار است. در این مدت قسمت ورودیِ واحدهای مسکونی به‌ دلیل تردد بیشتر نسبت به سایر مشاعات ، زودتر کثیف می‌ شود. بنابراین ساکنان واحدها باید نسبت به پاکیزگی و رعایت نظافت ورودی واحدشان اقدام کنند. کثیف بودن ورودی واحدها سیمای ظاهری ساختمان را دستخوش تغییراتی ناخوشایندی می‌ کند.

قسمت ورودی و لابی نمایانگر نمای آپارتمان یا ساختمان برای بازدید کنندگان و مستاجران است ، به همین دلیل همیشه این قسمت ها باید تمیز و آراسته باشند. آیا ساختمان شما برای حفظ زیبایی ظاهری خود به خدمات نظافت منظمی نیاز دارد؟ شرکت آس تمامی نیازهای نظافتی و خدمات نگهداری از مشاعات را برآورده کرده و با برنامه ریزی دقیق و بهترین هزینه و بالاترین کیفیت ، دقیقا خدمات نظافت مشاعات مد نظر خود را به دست آورید! شرکت ما این اطمینان را می دهد که فضای شما عالی به نظر خواهد رسید و با انتخاب آس از موارد زیر بهره مند خواهید شد :

 • نگهداری و نظافت مداوم از ورودی و لابی و قسمت های عمومی ساختمان
 • مناطق مشترکی که نیاز به نظافت دارند شامل راهروها ، پارکینگ ، قسمت های خروجی و اتاق لباسشویی است
 • نظافت سطل ها و شوتینگ زباله
 • تعمیر و نگهداری تخصصی کف زمین و فرش ها
 • نظافت پنجره ها

تیم حرفه ای آس آموزش های لازم را در زمینه خدمات نظافت مشاعات دیده و ارزیابی های لازم بر روی آن ها انجام شده است تا اطمینان حاصل شود که آن ها قادر هستند محیطی امن ، پاکیزه ، بهداشتی و سازگار با محیط زیست برای ساکنین ساختمان فراهم می کنند. همین موضوع به کاهش مسئولیت مدیر ساختمان و افزایش ارزش دارایی ملک کمک می کند. می توانید برای نظافت مشاعات ساختمان خودانتظار طیف وسیعی از خدمات مختلف همچون موارد ذکر شده در لیست زیر را داشته باشید :

 1. ضدعفونی کردن تمامی کلیدها و پریزها و دکمه های آسانسور
 2. تمیز کردن پنجره ها و آینه ها
 3. جارو زدن کف زمین در تمامی طبقات
 4. تمیز کردن راه پله ها
 5. پولیش کردن در و دستگیره های در
 6. تمیز کردن گرد و خاک
 7. تمیز کردن سطل زباله
 8. واکس زدن ، بافر کردن و پولیش کردن کف زمین

مزایای استفاده از خدمات نظافت مشاعات شرکت آس :

 • به کارگیری نیروهای مجرب و آموزش دیده و حرفه ای
 • تعویض نیروی درخواستی در صورت عدم رضایت
 • تضمین رضایت شما با ارسال مجدد نیرو به صورت رایگان
 • هزینه مناسب و قیمت های از پیش تعیین شده
 • استفاده دوره ای از واترجت جهت شستشوی مشاعات
خدمات تمیز کردن مشاعات

نظافت مشاعات شامل چه خدماتی می‌ شود ؟

توجه داشته باشید در سرویس نظافت راه پله و نظافت مشاعات خود ، اگر نیاز دارید که کارهای بیشتری توسط نظافتچی انجام شود به عنوان مثال اگر می خواهید نظافتچی نخاله‌ه ای ساختمانی را به بیرون منتقل کند یا احتیاج به تمیز کاری‌ های بعد از نقاشی دارید ، هنگام ثبت سفارش سرویس نظافت مشاعات در قسمت توضیحات موارد لازم را بیان کنید تا براساس نیاز شما بهترین کارگر برای نظافت راه پله و نظافت مشاعات شما فرستاده ارسال کنیم.

 • نظافت و نگهداری مناطق مشترک داخل و خارج ساختمان
 • نظافت باشگاه و استخر
 • جمع آوری آشغال های سطل زباله ها
 • نظافت پادری و پاگردها و کفپوش ها
 • تمیز کردن فصلی پنجره ها ، دیوارها و هر فضای مورد نیاز دیگر
 • خدمات واکس ، بافر و پولیش سطح
 • نظافت اثاثیه و لوازم داخل مشاعات
 • نظافت کابین آسانسور
 • نظافت راهرو و محوطه
 • نظافت درب های ورودی
 • تمیز کرده راه پله و نرده ه

اکثر ساختمان های مسکونی دارای چندین محیط مشترکی هستند که به خدمات متداول و منظمی همچون موارد ذکر شده در زیر نیاز دارند :

 1. سالن اجتماعات = این محیط یک فضای عمومی است که ساکنین ساختمان به صورت مداوم از تاسیسات و تجهیزات آن استفاده می کنند. در واقع مکانی مناسب برای جشن تولد ، کنفرانس ،جلسات ، همایش ها و سایر فعالیت های دیگر است. استفاده متداول از سالن اجتماعات و سطح بالای رفت و آمد به این قسمت از ساختمان باعث می شود که نسبت به نظافت دوره ای آن اقدام نمایید.
 2. باشگاه ورزشی = اکثر مجتمع های آپارتمانی دارای سالنی مخصوص باشگاه ورزشی هستند تا مکانی ورزشی برای اهالی آن ساختمان فراهم گردد. استفاده مداوم از سالن های بدنسازی و انجام تمرینات ورزشی توسط ساکنین این قسمت از مشاعات را به فضایی تبدیل کرده که نیازمند نظافت حرفه ای است. ساکنین انتظار دارند محیطی تمیز و سالم برای ورزش کردن داشته باشند.
 3. راهرو و پله ها = تمامی ساختمان ها دارای راهرو و پله هستند. متاسفانه استفاده روزانه از این مناطق باعث می شود که خیلی زود کثیف شوند. عدم توجه به نظافت این قسمت از مشاعات ساختمان باعث می شود تا مسیر عبور و مرور بسیار کثیف شود و از این رو نیازمند تیم حرفه ای خواهید بود تا برای نظافت مداوم ساختمان شما وارد عمل شوند!
 4. آسانسورها = در ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی ، آسانسورها محلی برای رفت و آمد محسوب می شوند. کابین های آسانسور به دلیل طیف وسیعی از فاکتورها همچون رطوبت ناشی از بارش برف تا رفت و آمد افراد بیمار به سرعت می توانند کثیف شوند. در خدمات نظافت مشاعات ، تکنسین های شرکت آس تمامی قسمت های آسانسور را تمیز و ضدعفونی کرده تا از انتقال بیماری بین ساکنین ساختمان خودداری شود.
نظافت راه پله و مشاعات

در نظر داشته باشید که شستشو با استفاده از واتر جت صورت می گیرد و کلیه ادوات نظافتی از قبیل جارو ، تی ، تی شور و مواد شوینده کف توسط شرکت تهیه شده و هزینه اضافه ای بابت آن گرفته نمی شود. عموما نظافت راه پله و مشاعات بیشتر از چهار ساعت زمان می‌ برد. موارد پیش بینی نشده‌ ای همچون انتقال نخاله های ساختمان های بازسازی شده به بیرون و یا جمع‌ آوری برگ های درختان و جاروی حیاط از خدماتی است که به صورت استاندارد جز نظافت مشاعات نیست و در صورتی که کارفرما نیاز به انجام چنین خدماتی داشته باشد هزینه‌ ای مضاعف بر هزینه معمول باید بپردازد.

بیشتر شرکت های نظافتی خدمات نظافت راه پله و مشاعات را با احتساب اتعداد طبقات و واحدها برآورد هزینه می کنند. بعضی از مشتریان تمایل دارند که پشت بام هم توسط فرد نظافت شود ، مخصوصا در فصول گرم که کولرهای آبی سرویس می‌ شوند و احتمال ریختن پوشال روی پشت بام زیاد باشد. فضاهای مشاع مثل پارکینگ و حیاط هزینه ای علاوه بر هزینه نظافت راه پله ها را دارد. نظافت حیاط شامل جمع کردن زباله ها ، جارو زدن برگ ها و شستشوی حیاط است.

در مورد نظافت پارکینگ هم از مواردی که می‌ تواند به بالا رفتن زمان انجام شدن کار و در نتیجه بالا رفتن دستمزد بیانجامد ، ریختن روغن ماشین‌ های همسایگان روی کف پارکینگ است. اگر تمیزکردن کامل و صحیح مدنظر باشد ، نیاز به استفاده از شوینده های خاص‌ تر و صرف وقت و انرژی بیشتر از سوی نیروی شرکت خدمات نظافتی و در نتیجه دستمزد نهایی کار خواهد بود.

برای نظافت راه پله و مشاعات قبل از هر اقدامی باید مواد شوینده مناسب جهت نظافت راه پله را تهیه کرد. برای انتخاب شوینده باید به مصالح به کار رفته در راه پله ساختمان توجه کنیم . باید از شوینده ای استفاده کنیم که به مصالح ساختمان صدمه نزند. به عنوان مثال برای نظافت راه پله و پارکینگ ساختمان نباید به هیچ وجه از شوینده های اسیدی و جوهر نمک استفاده کرد ، زیرا این شوینده های اسیدی به شدت باعث خوردگی سنگ های ساختمانی و از بین رفتن رنگ و جلای سنگ و سرامیک ها می شوند که این کار شما را متحمل هزینه برای سابیدن سنگ راه پله خواهد کرد.

نظافت راه پله ساختمان ها :

ساختمان های بزرگ خیلی زود کثیف می شوند. اولین قدم در نظافت راه پله ها ، جمع کردن زباله ها با استفاده از جارو دستی و برقی است. تمیز کردن روزانه پله ها راهی موثر برای جلوگیری از نشستن گرد و خاک در راه پله ها می باشد و مانع به خطر افتادن جان ساکنین ساختمان می گردد. البته تیم شرکت خدماتی باید یک روند تمیز کردن هفتگی را اجرا کند که بسیار عمیق تر از جارو کردن یا جاروبرقی خشک ساده است. در نظافت راه پله باید مناطقی با دسترسی سخت را تمیز کرد که این کار به واسطه اسپری های مخصوص و دستگاه های فشار قوی انجام می شود. پس از پاک شدن آلودگی های شدید ، تیم آس با شست و شوی مرطوب تمامی خاک روی راه پله ها را تمیز می کنند.

راه پله های ساختمان ها یکی از مناطقی هستند که اغلب نظافت آن ها نادیده گرفته می شود. نظافت راه پله ها نه تنها کار نسبتا دشواری است ، بلکه این روند اغب زمان بر و وقت گیر می باشد. متخصصین آس سعی بر این دارند تا رویکردی متناسب با نیاز شما ارائه دهند. حتی اگر شما درخواست نظافت راه پله به صورت سالانه و یا در زمان های مشخص داشته باشید ، می توانیم به راحتی خواسته های شما را برآورده کنیم. خدمات نظافت مشاعات و راه پله آس به شرح زیر است :

 1. جارو زودن پادری و راه پله ها
 2. پاک کردن سطوح سخت و تمامی کاشی ها
 3. نظافت لبه های پله ها
 4. گردگیری و پولیش نرده پلکان و لبه ها
 5. گردگیری نرده ، قرنیز ، سردر
 6. نظافت پانل درب های شیشه ای
 7. تمیز کردن درب های مشترک و پولیش سایر سطوح
نظافت راه پله ساختمان
نظافت راه پله ساختمان

نظافت پارکینگ :

خدمات نظافت پارکینگ ساختمان ها یکی از مهم ترین بخش های نظافت مشاعات ساختمان ها است که اغلب نادیده گرفته می شود. تیم تخصصی آس به عنوان کارشناسان حرفه ای خدمات ساختمانی از اهمیت نظافت پارکینگ ها به صورت مداوم اطلاع دارند. تمیز بودن محیط پارکینگ ها باعث می شود محیطی امن ، تمیز و تاثیری مثبت برای کارمندان ، مالکین و مستاجرین ایجاد شود. برخی از رایج ترین خدمات نظافت پارکینگ ها به شرح زیر است :

شست و شوی پارکینگ با دستگاه فشار قوی

برای نظافت پارکینگ از دستگاه های فشار قوی 4000-PSI تا دمای 240 درجه سانتیگراد استفاده می شود که جهت انجام این کار هم مواد پاک کننده و هم پاک کننده های چربی به کار برده می شود. به این ترتیب بتون ها روشن تر شده ، تمامی لکه های سرسخت روغن و چربی از بین می رود. در این روش استفاده از آب بسیار اهمیت دارد.

جارو زدن پارکینگ ها

در خدمات نظافت پارکینگ ، جارو زدن از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به دفع زباله ها به صورت مداوم کمک می کند. این کار باعث می شود تا پارکینگ ساختمان شما همیشه تمیز باشد. متخصصان شرکت آس خدمات مختلفی برای تعمیر ونگهداری تجهیزات داخل پارکینگ ها نیز انجام می دهند. برخی از این خدمات عبارتند از :

 • تعویض لامپ ها
 • نقاشی کردن دیوارها
 • شستن و خشک کردن دیوارهای پارکینگ
 • بررسی لامپ ها ، لوله کشی و سایر خدمات
محاسبه هزینه نظافت مشاعات ساختمان چگونه است ؟

محاسبه هزینه نظافت مشاعات به فاکتورهای زیادی همچون تعداد طبقات ، تعداد طبقات پارکینگ ، متراژ پارکینگ در هر طبقه و سایر خدمات انتخابی ( همچون نظافت پشت بام ، حیاط و …. ) بستگی دارد.

نظافت مشاعات شرکت خدماتی آس شامل چه مواردی است ؟

در پکیج نظافت مشاعات شروع کار با شستشوی شیشه ها و راه پله و پاگرد از بالاترین طبقه به سمت پایین می باشد تا گرد و خاک از طبقات بالا به سمت پایین پاک شده و از دوباره کاری جلوگیری شود. سپس نرده ها ، کلید و پریزها ، آسانسور و در نهایت حیاط و پارکینگ هر یک با تجهیزات و مواد مخصوص آن قسمت نظافت می شوند.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها 1

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader