0
سبد خرید خالیست.

با توجه به اینکه در چند دهه اخیر ، طراحی دکوراسیون سبک کلاسیک در معماری داخلی در کشورهای مختلف از جمله ایران با استقبال چشمگیری روبه رو شده ، در این مقاله از وب سایت آس بر آن شدیم تا شما مخاطب عزیز را با خصوصیات این سبک متداول آشنا سازیم.

هزینه طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون سبک کلاسیک چیست ؟

دکوراسیون سبک کلاسیک ، سبکی است متداول که از مفاهیمی همچون ثبات ، تناسب ، تقارن ، سخت گیری و تجمل پیروی می کند. این سبک ، کامل و دقیق و حساس روی جزئیات است. رنگ‌ های اصلی معماری داخلی به سبک کلاسیک ، اصیل و ملایم هستند. رنگ های بژ ، کرم ، خاکستری ، صدفی ، شرابی ، طلایی ، هلویی ، نقره‌ای ، زیتونی و آجری از رنگ‌ های متداول در معماری داخلی استایل کلاسیک است.

نمونه کارهای دکوراسیون کلاسیک شرکت آس

در این سبک تند و تیز یاحجام و سطوح ، کنتراست شدید ، افراط ، بی تناسبی‌ و زمختی جایی ندارد. تمامی رنگ‌ ها باید لطیف ، ظریف و ملیح باشند که فضایی پر از حس آرامش و راحتی را پدید ‌آورند. یکی از قانون‌ های اولیه طراحی دکوراسیون سبک کلاسیک ، خلوص و اصالت است که شامل متریال‌ ها ، مبلمان و اکسسوری‌ ها می‌ شود. در این سبک‌ الویت با متریال‌ های طبیعی است. چوب ، کفپوش پارکت با کیفیت بالا ، پارچه‌ های مخمل و ساتن ، فرش و به طور کلی بافت‌ های غنی و با کیفیت برای سبک کلاسیک داخلی بهترین هستند. نکته کلیدی و امر مهم برای دکوراسیون به سبک کلاسیک این است که حس تجملات و اشرافی را در داخل منزل ایجاد کنید.

برای دکوراسیون دیوارها در سبک کلاسیک از دیوارپوش‌ های پارچه ای همچون قصرها و امارت های آن دوران ، کاغذ دیواری با کیفیت بسیار بالا و با رنگ و نقوش کلاسیک ، پنل‌ های دیواری چوب و گچ بری استفاده می شود. به طور کلی رنگ‌ های ملایم غیر تند و زننده و متریال‌ های خاص در این سبک بسیار حائز اهمیت هستند. پانل‌ های چوب باید از جنس با کیفیت و گران ساخته شده باشند. کاغذ دیواری باید کیفیت بسیار مطلوب ، جنس مرغوب و بافت قابل توجهی داشته باشد. سقف ها ، غالبا به رنگ سفید و یا از طیف‌ رنگ‌ های تیره تا روشن سایه‌ ای است. رنگ‌ هایی همچون عاجی ، شیری و کرم که باید کاملا مسطح و ظریف نقاشی شده باشد. از مهم‌ ترین الزامات و المان های سقف در این سبک استفاده از گچ بری می باشد. گچ بری در نواری دورتا دور جایی که دیوار و سقف برخورد می‌ کنند ، قاب‌ های دیواری ، تزئینات قسمتی که لوستر و چراغ آویزان می‌ شود ، سر ستون و کتیبه ها ، بایستد گچبری خاص و ظریف می‌ باشد. گاهی پلاستر، فوم و کناف و یا سقف کاذب و عناصر پیش ساخته در بعضی از کاربری‌ های تجاری و پرحجم جایگزین گچبری می‌ شود.

در کف سازی سبک کلاسیک ، استفاده از چوب ارجحیت دارد. چوب متریالی لوکس و طبیعی محسوب می شود که غالبا دارای رنگ هایی گرم است. پارکت و لمینیت خوش ساخت و باکیفیت هم نتیجه ای مشابه با قیمتی کمتر برایمان ایجاد می کند. استفاده از سنگ های طبیعی و گران قیمت ، متریال مناسب دیگر در این سبک می باشد. برای کف آشپزخانه و حمام نیز کاشی و سنگ مطلوب هستند. تاثیر فرش در سبککلاسیک در معماری داخل ، تکمیل دکوراسیون کف درسبک معماری داخلی ، تاثیر خوب و با اصالتی خواهد گذاشت.

طوط ساده و تقارن ، دو اصل مهم برای انتخاب مبلمان به سبک کلاسیک هستند. البته گزینه ایده‌ آل ، مبلمان آنتیک و وینتیج است. گرچه ممکن است این نوع مبلمان خیلی قابل دسترس نباشد ، با این حال می توانید از مبلمان جدید با همین خصوصیات سبک کلاسیک استفاده نمایید. تمامی مبلمان ها باید مجلل و ظریف ساخته شده باشند و به دقت انتخاب گردند. مبلمان‌ های ساخته شده از چوب ، با نقوش و منبت‌ کاری شده گزینه‌ متناسبی برای طراحی دکوراسیون کلاسیک می باشد . تابلوهای نقاشی با مضمون کلاسیک و قاب‌ های مجلل ، تابلوهای فرش ، مبلمان تاجدار با تاج منبت‌ کاری شده از نمونه‌ های کلاسیک یک فضای داخلی می‌ باشند. قانون رنگ‌ های ملایم همچنان پابرجا. مبلمان با رنگ‌ های کرم و نسکافه‌ ای در چارچوب و طرح راه راه یا گلدار برای روکش ها ، عناصر دکوراتیو برنزی یا سیلور ، آباژور مجسمه ، نمونه های از تزئینات داخلی به سبک کلاسیک است .

ستون با تزئینات ، پرده‌ های ضخیم بسته ، آیینه‌ های زیاد ، شمعدان‌ های متالیک و مجسمه‌ های برنز از عناصر پایه سبک کلاسیک در فضاهای داخلی می‌ باشند. همچنین استفاده از شومینه به عنوان عنصری مرکزی و نقطه عطف در فضای داخلی از دیگر ویژگی های استایل کلاسیک است.

به طور خلاصه ، ویژگی‌ های ” طراحی دکوراسیون سبک کلاسیک” را به صورت مختصر می توان این چنین بیان نمود :

  • رنگ‌ های متداول طراحی دکوراسیون کلاسیکدر این سبک ، شامل بژ ، کرم ، خاکستری ، صدفی ، طلایی ، شرابی ، نقره ای ، زیتون و آجری می‌ باشد. کلیه رنگ‌ های مصرفی باید روحیه‌ ای گرم و ظریف در فضا القاء کنند.
  • استفاده از متریال‌ ها در این سبک ، عمدتا از جنس طبیعی مانند چوب و سنگ می‌ باشد.
  • نوجه به خلوص و اصالت و کیفیت عناصر فضای داخلی در این سبک با هدف لوکس و تجملاتی شدن فضا
  • استفاده از دیوارپوش‌ های پارچه ای ، کاغذ دیواری‌ هایی با نقوش کلاسیک و پنل‌ های دیواری چوبی در کنار گچ بری‌ های دست ساز و آمیخته از هنر کلاسیک در کلیه سطوح داخلی
  • استفاده از گچ بری‌ های دورتار سقف‌ ها با رنگ مایه حد میانه به نسب تیرگی جداره‌ ها و روشنی سقف
  • استفاده از انواع پارکت‌ های چوبی طرح دار طبیعی و رنگ مایه‌ های میانه‌ روشن به تیره
  • استفاده از خطوط ساده و متقارن در فضاهای داخلی ، به ویژه در فضاهای نشیمن و تجهیزات داخلی مورد استفاده در این فضاها از جمله مبلمان و میزها
  • استفاده از مبلمان‌ های ساخته شده از جنس چوبی و طرح دار با سبک کلاسیک

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader