0
سبد خرید خالیست.

با توجه به اينكه در چند دهه اخیر ، سبک مدرن در معماری داخلی در کشورهای مختلف از جمله ایران با استقبال چشمگیری روبه رو شده ، در این مقاله از وب سایت آس بر آن شدیم تا شما مخاطب عزیز را با خصوصیات این سبک متداول آشنا سازیم.

هزینه طراحی دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مدرن چیست ؟

دکوراسیون مدرن بر خلاف دکوراسیون سبک کلاسیک ، از گذشته دوری کرده و با عدم پیروی از قواعد آن ، تصویری بدون طرح و نقش های پیچیده ارائه می دهد. در این سبک ، توجه اصلی به عملکرد گرایی و دوری از تزئینات زیاد است و شعار “هر چه کمتر ، بهتر” مصداق بارز سبک مدرن می‌ باشد. در دکوراسیون داخلی مدرن ، در کنار تاکید بر کاربردی بودن وسایل از خطوط ساده و بی پیرایه در طراحی داخلی استفاده می شود.

نمونه کارهای طراحی دکوراسیون سبک مدرن شرکت آس

با وجود اینکه عده ای بر این عقیده هستند که سبک مدرن بسیار ساده ، خشن و بی روح است ، اما اگر به طور صحیح از اصول و قواعد آن پیروی گردد خروجی کار فضایی ساده ، آرام و لذت بخش خواهد بود. یکی از خصوصیات سبک مدرن ، نهایت بهره گیری از فضا و استفاده از ترفندهایی برای بزرگتر جلوه دادن آن است که با توجه به فضاهای کوچک امروزی سبکی بسیار کارآمد تلقی می گردد. در این سبک ، رنگ‌ ها یا به صورت طبیعی و یا تنها طیفی از رنگ‌ های خنثی ، اما همواره در ترکیب‌ های ساده به کار می‌ روند. رنگ‌ های تیره ، به خصوص رنگ سیاه در کنار رنگ سفید پر کاربرد است.

باید توجه داشت که در دکوراسیون مدرن ، می‌ توان یک فضا را رسمی یا غیر رسمی و صمیمی طراحی کرد. در طراحی رسمی ، تعداد رنگ‌ های به کار رفته کمتر بوده و خطوط به شکل منظم‌ تر و واضح تر به چشم می‌خورد. در طراحی غیر رسمی ، تعداد رنگ ها نسبت به حالت رسمی بیشتر است و وسایل و لوازم به کار برده شده نیز، از سادگی بیشتری برخوردارند. به طور کلی در سبک مدرن فضا سرد و‌مینیمالیستی طراحی می شود.

در سبک مدرن ، متریال‌ های گوناگونی از جمله چوب ، فلزات براق و پلاستیک به کار برده می شود. نور نیز در این سبک ، نقش مهمی را ایفا می کند چرا که با سفید کردن دیوارها و پرده ها ، فضا روشن‌ تر و بزرگ‌ تر جلوه می‌ کند. همچنین الیاف طبیعی ، کتان و چرم ، وسایلی از چوب درخت ساج و اثاثیه‌ فاصله گرفته از کف ، از عناصر اصلی دردکوراسیون داخلی سبک مدرن می‌ باشند. برخلاف سبک دکوراسیون کلاسیک ، تقارن در سبک مدرن جایی ندارد. در این سبک ، با ایجاد تعادل بین مبلمان ، وسایل ، بافت و طرح در فضا هماهنگی به وجود می‌ آید و نه طراحی متقارن! فرم‌ های هندسی جسورانه ، ترکیب بندی نامتقارن ، خطوط ساده و بی پیرایه ، ارجحیت عملکرد نسبت به فرم ، اجتناب از عناصر تزئینی زیاد و بافت مینیمالیستی از مولفه‌ های سبک مدرن می‌ باشد.

به طور خلاصه ، ویژگی‌ های ” دکوراسیون سبک مدرن ” را می‌ توان در مجموعه چند اختصار کوتاه این چنین بیان نمود :

  • توجه به عملکردگرایی و دوری ازتزئینات بیشتر در فضای داخلی
  • استفاده از خطوط هندسی ساده در طراحی داخلی فضا
  • استفاده از رنگ‌ های پایه کمتر و خطوط شکلی منظم و واضح در طراحی رسمی به سبک مدرن
  • استفاده از رنگ‌ های پایه بیشتر و خطوط شکلی متغیر و نامشهود در طراحی غیر رسمی به سبک مدرن
  • استفاده از متریال هایی همچون فلزات براق ، چوب‌ های صنعتی و پلاستیک در طراحی وسایل
  • استفاده حداکثری از نور طبیعی با توجه به بازشوهای بزرگتر و عریض تر
  • ارجحیت عملکرد فضایی ، نسبت به فرم‌ های طرح ریزی شده در فضاهای داخلی
  • عدم استفاده از تزئینات داخلی پیچیده ، طراحی در غالبی مینیمالیستی

نمونه کارهای طراحی دکوراسیون ویلا به سبک مدرن شرکت آس

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader