0
سبد خرید خالیست.

بازسازی خانه و طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی

در صنعت ساخت و ساز اصطلاح ” بازسازی ” به روند نوسازی ساختمان های قدیمی ، آسیب دیده یا معیوب اشاره دارد. بسیاری از افراد خانه های قدیمی را خریداری کرده و از طریق بازسازی آن ها ، ارزش آن خانه را بالا می برند. عملیات بازسازی اغلب در دو فاز تجاری یا مسکونی انجام می‌ شود. در حقیقت بازسازی فرآیند نو کردن یک ساختمان و یا سازه ها از طریق تعمیر چیزهایی که در حال حاضر وجود دارند و برخی مواقع افزودن قطعات جدید ، می باشد. 

بازسازی

بازسازی منازل به افزایش فضای داخلی خانه ، کاهش مصرف انرژی و به روز کردن ساختمان ها مطابق با آخرین تکنولوژی و مد روز کمک شایانی می کند. موسسه آس در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل از طراحی تا اجرا با سلایق مختلف با جدیدترین روش ها و متدهای روز دنیا طراحی شده و به سلیقه مشتری در می آید.

اصولا روند بازسازی به دو دسته ” زیباسازی ” و ” ساختاری ” دسته بندی می شوند :

بازسازی ساختاری شامل موارد زیر است :

 • توسعه و تعمیم ساختمان
 • تغییر اتاق زیر شیروانی
 • تغییر ساختار زیرزمین
 • طراحی مجدد کف زمین
 • سیم کشی ، لوله کشی و غیره

بازسازی زیباسازی شامل موارد زیر است :

 • نقاشی و سایر کارهای مربوط به دکوراسیون و تعمیرات جزیی
 • کف سازی
 • تعویض اسباب و اثاثیه منزل
 • محوطه سازی

مزایای بازسازی ساختمان ها چیست ؟

بازسازی و ایجاد تغییرات در دکوراسیون محل زندگی کار جذابی هست که می تواند سهم زیادی در تغییر روحیه و روند زندگی خانواده داشته باشد. اگر برای تغییرات و بازسازی و دکوراسیون منزل ، ایده یا فکری وجود نداشته باشد کار بسیار سخت خواهد بود. پروژه های بازسازی خانه ، در مقیاس های کوچک و بزرگ ، از جهات مختلفی سودمند است. مهم نیست که یک یا دو اتاق خواب را بازسازی کنید یا کل ساختمان را ، با انجام این کار منزل شما متفاوت ، جدید و تازه به نظر خواهد رسید! در ادامه به برخی از رایج ترین مزایای بازسازی ساختمان ها می پردازیم :

تاثیر بازسازی ساختمان در بهره وری انرژی

ظاهری جدید و متفاوت

اولین دلیلی که باعث می شود اکثر افراد تمایل به بازسازی خانه خود داشته باشند ، ظاهر جدید ومتفاوتی است که منزل شما به دست خواهد آورد. مهم نیست که قسمت داخلی ، خارجی و یا هر دو را بازسازی کنید ، یک بازسازی واقعا می تواند به ساختمان شما ظاهری تازه و جدید دهد.

تاثیر بازسازی در افزایش فضای منزل

افزایش فضای داخل خانه

بازسازی فقط مرتبط با زیباسازی منزل نیست ، بلکه عملکرد ساختمان شما را نیز بهبود می بخشد. با برداشتن دیوارها و بازسازی فضای داخلی منزل ، می توانید فضای بیشتری در محیط زندگی خود ایجاد کنید.

مزایای بازسازی : مقرون به صرفه بودن

مقرون به صرفه بودن

رشد و توسعه برای هر شرکتی ضروری است و معمولا با انجام این کار ، به تعداد کارمندان بیشتری نیاز خواهید داشت. در این صورت شما نیاز به فضای بزرگ تری خواهید داشت و دو گزینه پیش روی شماست : ساختن ساختمانی جدید و بازسازی ساختمان فعلی! قطعا بازسازی گزینه ایده آلی است ، زیرا هم مقرون به صرفه بوده و هم زمان کمتری نیاز دارد.

کاهش هزینه های عملیاتی با بازسازی منازل

کاهش هزینه های عملیاتی

بسته به نوع بازسازی که انجام می دهید ، هزینه های عملیاتی شما متغیر خواهد بود! افزایش فضا منجر به کاهش هزینه های قبض برق وهمچنین هزینه های گرمایشی و سرمایشی می شود. همچنین می توانید از لامپ و چراغ های کم مصرف استفاده کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

طراحی دکوراسیون چیست ؟

دکوراسیون داخلی به هنر و دانش ایجاد فضای داخلی دلپذیرتر و کاربردی تر برای ساکنان آن اشاره دارد. گاهی اوقات فضای بیرون ساختمان جز دکوراسیون داخلی محسوب می شود ، اما این واژه صرفا به طراحی دکوراسیون داخلی مربوط می شود. طراحان دکوراسیون داخلی با طراحی مجدد تمامی قسمت های منزل شما ، به بازسازی کامل آن و استفاده از بیشترین فضای ممکن کمک می کنند.

طراحی قبل از اجرا اولین قدم در کار دکوراسیون است که اولا باید سلیقه در طرح کار لحاظ گردد و ثانیا هزینه های اجرایی را هدفمند کرد. در زمینه های اجرایی موسسه آس با سابقه قوی و طولانی زیر مجموعه های خود قصد دارد بهترین متریال را با کمترین زمان و هزینه در اختیار مشتریان خود قرار دهد و با در نظر گرفتن بودجه هر مشتری در اجرای کار ، بهترین خدمات ممکن را ارائه می دهد. در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل ، سلیقه و کیفیت مهمترین عنصر موسسه آس می باشد که با ایده های به روز سعی در جلب نظر و حفظ مشتریان خود دارد.

عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی :

اولین قدم در دکوراسیون منزل ، انتخاب سبکی متناسب با فصای داخلی منزل شما است. این کار باعث ترویج اصول طراحی ( یکپارچگی و هارمونی ) و در نظر گرفتن یک تم کلی برای منزل می گردد. حتی می توانید از طراحان بخواهید سبک های خاصی همچون سبک فرانسوی ، توسکان ، سلطنتی و یا مدرن برای منزل شما طراحی کنند. تعادل ( توزیع وزن بینایی در یک اتاق ) یک اصل دیگر است. این کار را می توان به صورت متقارن و غیر متقارن انجام داد. در هر اتاق باید یک کانون وجود داشته باشد. به عنوان مثال در یک اتاق نشیمن کانون می تواند شومینه یا یک اثر هنری باشد. کنتراست و تنوع باعث جذابیت بصری یک اتاق می شود.

رنگ

انتخاب پالت رنگی ، بخش اساسی در طراحی داخلی است. در حالی که می توانید در هر اتاق از یک سبک و رنگ متفاوت استفاده کنید ، اغلب هدف شما این است که کل خانه را به هم وصل کنید. باید رنگ های مناسبی برای اتاق های کوچک و همچنین رنگ ها و الگوهای مناسبی برای اتاق های بزرگ در نظر بگیرید. بهترین راه در طراحی خانه‌ ها استفاده از چند رنگ مکمل در محیط خانه است تا مواردی چون عدم تکرار و در پی آن خستگی روحی به سراغ شما و اعضای خانوادتان نیاید. رنگ‌ های شاد برای اتاق و محل حضور کودکان باعث رشد و افزایش فعالیت‌ های ذهنی آن‌ ها می‌ شود و شادی درونی برایشان ایجاد می‌ کند. رنگ‌ های روشن متنوع نیز در کنار هم بزرگسالان را سرحال کرده و موجب افزایش انرژی‌ های روحی و روانی آن‌ ها می‌گردد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون

الگو

ترکیب الگوهای مختلف در دکوراسیون منزل یکی از پیشرفته ترین قسمت های طراحی داخلی است. لزومی ندارد تا الگوها منطبق باشند ، اما باید مکمل یکدیگر بوده و هماهنگی داشته باشند. طراحان مجموعه آس این کار را با در نظر گرفتن رنگ ، اندازه و مقیاس مناسب انجام می دهند. سعی کنید الگوهای مختلف را در کنار یکدیگراستفاده نکنید. البته گاهی این امکان برای شما وجود دارد که از چند الگو هم زمان در کنار یکدیگر استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که انجام این کار باید با ظرافت صورت گیرد. با این حال پیشنهاد ما استفاده از یک الگو در طراحی داخلی می باشد. 

الگو عنصر طراحی دکوراسیون

ریتم

ریتم در دکوراسیون به معنای ایجاد الگوهای تکراری و متضاد برای به وجود آوردن علاقه بصری است که می توانید با استفاده از رنگ یا شکل یکسان در فواصل مختلف به دست آورید. هدف از ریتم ، حرکت چشم شما در داخل اتاق است. به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از رنگی در بالش ریتم ایجاد کنید و آن را در یک نقاشی انتخاب کرده و دوباره آن را در یک فرش تکرار کنید. این تکرارها باعث حرکت چشم شما در آن اتاق می شوند.

هارمونی

هارمونی هنگامی ایجاد می شود که همه عناصر با یکدیگر برای ایجاد یک پیام یکپارچه عمل می کنند. همانطور که ریتم می تواند هیجان ایجاد کند ، هارمونی احساس استراحت و آرامش ایجاد می کند. به عنوان مثال می توانید با استفاده از فقط یک رنگ حتی اگر فرم های شما از نظر شکل ، اندازه و بافت بسیار متفاوت باشد ، هماهنگی ایجاد کنید.

تعادل

تعادل یکی از بایدهای طراحی داخلی است که درک اطلاعات محیط را برایمان آسان و بدون دردسر می کند تا در آن حس آرامش داشته باشیم. بنابراین در قدم بعدی ، تعادل را باید در چیدمان اثاثیه و مبلمان و انتخاب رنگ ، بافت و شکل رعایت کنید.

 1. تعادل متقارن = ایجاد تعادل متقارن در فضا ، که اغلب آن را در محیط های رسمی و کلاسیک مشاهده می کنیم ، بسیار ساده است. برای این کار باید نقطه کانونی را به عنوان محور تقارن در نظر بگیرید و وسایل را در اندازه ، شکل ، بافت و رنگ کاملا یکسان در دو طرف آن محور قرار دهید. توجه داشته باشید که تعادل متقارن برای افرادی که عاشق نظم و انضباط هستند ، بسیار مناسب است. اما اگر جز این دسته افراد نیستید ، این نوع تعادل به مرور زمان برایتان خسته کننده خواهد شد و جذابیتش را از دست می دهد. 
 2. تعادل نامتقارن = باید بدانید که نسبت به حالت قبل ، تعادل نامتقارن از جذابیت و پیچیدگی بیشتری برخوردار است. در واقع در این نوع تعادل به جای استفاده عناصر کاملا مشابه ، باید وزن بصری برابری در دو طرف محور تقارن ایجاد کنید.

نکات کلیدی طراحی دکوراسیون :

 1. پرده ها را بلندتر از ارتفاع پنجره اندازه گیری کنید
 2. قطعات هنری هم ارتفاع با سطح چشمانتان به دیوار آویزان کنید
 3. سبدهای زیبایی را در اطراف خانه قرار دهید
 4. وسایل دکوری و تزئینی در گوشه و کنار خانه قرار دهید
 5. لایه بندی منابع روشنایی
 6. همیشه و همیشه تختخواب خود را مرتب کنید
 7. برای تفکیک مناطق از فرش استفاده کنید
 8. به صورت منظم و مداوم پنجره ها را بشویید
 9. هرگز تختخواب خود را مستقیما هم تراز در قرار ندهید
 10. مبلمان را از فاصله چند سانتیمتری از دیوار قرار دهید
تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چیست ؟

طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار مردم برای ایجاد فضاهای کاربردی در یک ساختمان است. دکوراسیون نحوه چیدمان اثاثیه منزل و یا آراستن فضا با جدیدترین و به روزترین اشیا می باشد.

تزئینات داخلی شامل چه مواردی است ؟

تزئینات داخلی هنر تزئین یک خانه مسکونی یا تجاری با توجه به ترجیحات و سبک شخصی مشتری است که شامل انتخاب طرح رنگ ، انتخاب جنس مناسب کفپوش ، مبلمان ، آثار هنری و لوازم جانبی می باشد.

آیا از خدمات شرکت آس رضایت داشته اید؟

برای امتیازدهی روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها 1

اولین امتیاز را به این خدمات بدهید!

preloader